Şimdi Ara

İSTİFA ETTİM! Sigorta 4a-4b bilgilendirme İçerir (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
2
Favori
8.147
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Piêr Dé Sans

Ben lise okudum orda. PADML. sene 99 :)

hııı anladım bro, sağlık olsun ne diyelim
  • _bluescream_ kullanıcısına yanıt
    Pek sağlıklı olmadı desem daha iyi.
    Mezun olanların büyük kısmı 500T de çalışıyo
  • quote:

Pek sağlıklı olmadı desem daha iyi.
    Mezun olanların büyük kısmı 500T de çalışıyo

hadi ya, üzüldüm
    Üzülecek bir şey yok yahu. oradan mezun olanların neredeyse %90 ı farklı mesleklere kayıyor bir şekilde. Lise de hayal ettiğin ile gördüğün farklı olunca meslek kaymaları normal.
  • quote:

Üzülecek bir şey yok yahu. oradan mezun olanların neredeyse %90 ı farklı mesleklere kayıyor bir şekilde. Lise de hayal ettiğin ile gördüğün farklı olunca meslek kaymaları normal.

500t dekiler için üzüldüm ya 500t den bahsediyoruz şöförü olmak çok zor bişe
  • 10 yıllık mühendisim maaşım 2.800 + agidik gubidik
  • Aklı olan bu koşullarda çalışmaz zaten. Haftada 6 tam gun calisacaksin eline dogru duzgun para kalmayacak sigortan asgari ucretten yatacak en guzel yillarin köle gibi calismakla gececek. Ee nereye domaliyoruz? Kimseye calismayin demiyorum, hafta ici 8-5 8-6 9-6 duzenli ilerleyen bir iste ne maas aliyorsaniz bordronuza aynisi islenecek sekilde bir yer buluyorsaniz çalışın tabiki. Ama arkadas gibi calisacaginiza gidin ailenizle yasayin onlar size bakar siz de onlara bakarsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • wozniak kullanıcısına yanıt
    10 yıldır mühendislik yapıyor ve hala bu paraya çalışıyorsan hata senin kusura bakma. Sıçrama yapmamışsın. Ben mühendis değilim o parayı teklif etseler arkamı döner güler çıkarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rumpelstilzchen

Aklı olan bu koşullarda çalışmaz zaten. Haftada 6 tam gun calisacaksin eline dogru duzgun para kalmayacak sigortan asgari ucretten yatacak en guzel yillarin köle gibi calismakla gececek. Ee nereye domaliyoruz? Kimseye calismayin demiyorum, hafta ici 8-5 8-6 9-6 duzenli ilerleyen bir iste ne maas aliyorsaniz bordronuza aynisi islenecek sekilde bir yer buluyorsaniz çalışın tabiki. Ama arkadas gibi calisacaginiza gidin ailenizle yasayin onlar size bakar siz de onlara bakarsiniz.

çok doğru, en verimli yıllarımız sonuçta
  • Piêr Dé Sans kullanıcısına yanıt
    haklısın sıçrama olarak altıma sıçtım o kabul oluyor mu, benden birşey olmaz ya.

bir de deri mühendisiyim bence problem orda başlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wozniak -- 20 Şubat 2018; 10:18:13 >
  • wozniak kullanıcısına yanıt
    İş hayatında belli zaman dilimleri var. o dönemlerde bir yerlere gelemiyorsanız, iş yeri beklentilerinizi karşılamıyorsa farklı bir firmaya yönelmeniz gerekir. Bu da genelde 3-5 sene arası olarak belirlenir. 5 seneden sonra aidiyet duymaya başlıyorsunuz ayrılmanız da zorlaşıyor.

Bu dönem içinde farklı bir firmaya geçtiğinizde maaşınız iyileşiyor, statünüz değişiyor ve şartlar sizi daha fazla tatmin edecek duruma geliyor. Yoksa olduğunuz yerde saymaya başlıyorsunuz.

şu 10 sene içinde eğer en az 3 firma değiştirmiş olsaydınız şu an 2800 değil 5000 alıyor olabilirdiniz.
  • Piêr Dé Sans kullanıcısına yanıt
    doğru konuşuyorsun

ulan konu benim bildirim gelmiyor
  • Kıdem tazminatı alabilirsin iş yerinden veya sigortadan. İş yerinden kendin ayrılsan bile. 1 sene 1 maaş gibi ona denk civarda bi geliri olur sana.
  • İnşallah güzel bir iş bulursunuz hocam.

Bu sabah haberlerde denk geldim işsizlerin en büyük kesimini mühendisler oluşturuyormuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: daikataNa~

Kıdem tazminatı alabilirsin iş yerinden veya sigortadan. İş yerinden kendin ayrılsan bile. 1 sene 1 maaş gibi ona denk civarda bi geliri olur sana.

kıdem tazminatı alacak kadar uzun çalışmadım hocam. yinede eyvallah bilgilendirme için.

@destinati0n teşekkürler
  • Hayırlısı olsun, askerden bize yazarsın artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaDNiaC

Hayırlısı olsun, askerden bize yazarsın artık

daha dur ya 1.5 yıl var
  • konu sahibi arkadaşım,
    Bir mühendis olarak ailemin yanında kalsam mantığın kesinlikle yanlış
    Aldığın paraya değil yapacağın işin kendine neler kattığına bak.
    Önemli olan kendine yaptığın yatırım
    Şöyle düşün iki sene insani şartlarda yaşamayacağım fakat iki sene sonra edindiğim çevre,bilgi vs ile bunun kat kat üstüne çıkacak vizyona ve gelire sahip olacağım.

Hayatı bir maraton olarak düşün.Şu an istediğin maaş olmayabilir fakat 5-10 sene sonrası ne olur bilemezsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: structuralengineer

konu sahibi arkadaşım,
    Bir mühendis olarak ailemin yanında kalsam mantığın kesinlikle yanlış
    Aldığın paraya değil yapacağın işin kendine neler kattığına bak.
    Önemli olan kendine yaptığın yatırım
    Şöyle düşün iki sene insani şartlarda yaşamayacağım fakat iki sene sonra edindiğim çevre,bilgi vs ile bunun kat kat üstüne çıkacak vizyona ve gelire sahip olacağım.

Hayatı bir maraton olarak düşün.Şu an istediğin maaş olmayabilir fakat 5-10 sene sonrası ne olur bilemezsin

haklı olduğunu yerler var, ailem ile kalmanın neresi yanlış? 8 yıldır evden ayrı yaşıyorum. 3 kere yer değiştirdim okuldan sebep şuan 4.5 yıllık kurulu düzenimi bozup geldim çalıştığım yere. haliyle yeni düzen kurmak bana çok zor geliyor. ailemin yanında kalıp başka bir işe girdiğimde ne değişecek ki? amaç kendimizi geliştirmek se. kendimizi geliştirmek adına başkalarının altında köle gibi çalıştırılmak? neden böyle olayım ki. neden 2 yıl dahi olsa insani şartların altında yaşıyayım huzum olmadıktan sonra?. askere gidene kadar düşünüyorum kalmayı zaten sonrasında eve çıkarım.

ailenle kalman yanlış değiş karşılaştırman yanlış asgari ucret+ailemle kalmak su anki işinden çalışmaktan iyi değil onu diyorum.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.