Şimdi Ara

İSTİFA ETTİM! Sigorta 4a-4b bilgilendirme İçerir

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
134
Cevap
2
Favori
7.704
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> İSTİFA ETTİM! Sigorta 4a-4b bilgilendirme İçerir
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2752 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Piêr Dé Sans

Ben lise okudum orda. PADML. sene 99 :)

hııı anladım bro, sağlık olsun ne diyelim

Pek sağlıklı olmadı desem daha iyi.
    Mezun olanların büyük kısmı 500T de çalışıyo
    |
    |
    _bluescream_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    2752 Mesaj
    quote:

Pek sağlıklı olmadı desem daha iyi.
    Mezun olanların büyük kısmı 500T de çalışıyo

hadi ya, üzüldüm

Üzülecek bir şey yok yahu. oradan mezun olanların neredeyse %90 ı farklı mesleklere kayıyor bir şekilde. Lise de hayal ettiğin ile gördüğün farklı olunca meslek kaymaları normal.
    |
    |
    2752 Mesaj
    quote:

Üzülecek bir şey yok yahu. oradan mezun olanların neredeyse %90 ı farklı mesleklere kayıyor bir şekilde. Lise de hayal ettiğin ile gördüğün farklı olunca meslek kaymaları normal.

500t dekiler için üzüldüm ya 500t den bahsediyoruz şöförü olmak çok zor bişe
    |
    |
    Aklı olan bu koşullarda çalışmaz zaten. Haftada 6 tam gun calisacaksin eline dogru duzgun para kalmayacak sigortan asgari ucretten yatacak en guzel yillarin köle gibi calismakla gececek. Ee nereye domaliyoruz? Kimseye calismayin demiyorum, hafta ici 8-5 8-6 9-6 duzenli ilerleyen bir iste ne maas aliyorsaniz bordronuza aynisi islenecek sekilde bir yer buluyorsaniz çalışın tabiki. Ama arkadas gibi calisacaginiza gidin ailenizle yasayin onlar size bakar siz de onlara bakarsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

10 yıldır mühendislik yapıyor ve hala bu paraya çalışıyorsan hata senin kusura bakma. Sıçrama yapmamışsın. Ben mühendis değilim o parayı teklif etseler arkamı döner güler çıkarım.
    |
    |
    wozniak kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    2752 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Rumpelstilzchen

Aklı olan bu koşullarda çalışmaz zaten. Haftada 6 tam gun calisacaksin eline dogru duzgun para kalmayacak sigortan asgari ucretten yatacak en guzel yillarin köle gibi calismakla gececek. Ee nereye domaliyoruz? Kimseye calismayin demiyorum, hafta ici 8-5 8-6 9-6 duzenli ilerleyen bir iste ne maas aliyorsaniz bordronuza aynisi islenecek sekilde bir yer buluyorsaniz çalışın tabiki. Ama arkadas gibi calisacaginiza gidin ailenizle yasayin onlar size bakar siz de onlara bakarsiniz.

çok doğru, en verimli yıllarımız sonuçta
    |
    |

haklısın sıçrama olarak altıma sıçtım o kabul oluyor mu, benden birşey olmaz ya.

bir de deri mühendisiyim bence problem orda başlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wozniak -- 20 Şubat 2018; 10:18:13 >
    |
    |
    Piêr Dé Sans kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

İş hayatında belli zaman dilimleri var. o dönemlerde bir yerlere gelemiyorsanız, iş yeri beklentilerinizi karşılamıyorsa farklı bir firmaya yönelmeniz gerekir. Bu da genelde 3-5 sene arası olarak belirlenir. 5 seneden sonra aidiyet duymaya başlıyorsunuz ayrılmanız da zorlaşıyor.

Bu dönem içinde farklı bir firmaya geçtiğinizde maaşınız iyileşiyor, statünüz değişiyor ve şartlar sizi daha fazla tatmin edecek duruma geliyor. Yoksa olduğunuz yerde saymaya başlıyorsunuz.

şu 10 sene içinde eğer en az 3 firma değiştirmiş olsaydınız şu an 2800 değil 5000 alıyor olabilirdiniz.
    |
    |
    wozniak kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    2752 Mesaj

doğru konuşuyorsun

ulan konu benim bildirim gelmiyor
    |
    |
    Piêr Dé Sans kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Üç gözlü bir karganın üç gözü olmalı. Bunun sadece bir gözü var, o da kırmızı. Bran, meşale ışığında bir kan gölü gibi ışıldayan gözün onu izlediğini hissedebiliyordu. Lordun diğer gözünün olması gereken yerde ince ve beyaz bir kök büyümüştü. Lordun göz çukurundan çıkan kök, adamın yanağına inmiş ve boğazına girmişti.
    "Sen üç gözlü karga mısın?" -Bran Stark
  • Binbaşı
    1352 Mesaj
    İnşallah güzel bir iş bulursunuz hocam.

Bu sabah haberlerde denk geldim işsizlerin en büyük kesimini mühendisler oluşturuyormuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

quote:

Orijinalden alıntı: daikataNa~

Kıdem tazminatı alabilirsin iş yerinden veya sigortadan. İş yerinden kendin ayrılsan bile. 1 sene 1 maaş gibi ona denk civarda bi geliri olur sana.

kıdem tazminatı alacak kadar uzun çalışmadım hocam. yinede eyvallah bilgilendirme için.

@destinati0n teşekkürler
    |
    |
    Bahsedilenler: destinati0n

Orijinalden alıntı: MaDNiaC

Hayırlısı olsun, askerden bize yazarsın artık

daha dur ya 1.5 yıl var
    Bir mühendis olarak ailemin yanında kalsam mantığın kesinlikle yanlış
    Aldığın paraya değil yapacağın işin kendine neler kattığına bak.
    Önemli olan kendine yaptığın yatırım
    Şöyle düşün iki sene insani şartlarda yaşamayacağım fakat iki sene sonra edindiğim çevre,bilgi vs ile bunun kat kat üstüne çıkacak vizyona ve gelire sahip olacağım.

Hayatı bir maraton olarak düşün.Şu an istediğin maaş olmayabilir fakat 5-10 sene sonrası ne olur bilemezsin
    quote:

Orijinalden alıntı: structuralengineer

konu sahibi arkadaşım,
    Bir mühendis olarak ailemin yanında kalsam mantığın kesinlikle yanlış
    Aldığın paraya değil yapacağın işin kendine neler kattığına bak.
    Önemli olan kendine yaptığın yatırım
    Şöyle düşün iki sene insani şartlarda yaşamayacağım fakat iki sene sonra edindiğim çevre,bilgi vs ile bunun kat kat üstüne çıkacak vizyona ve gelire sahip olacağım.

Hayatı bir maraton olarak düşün.Şu an istediğin maaş olmayabilir fakat 5-10 sene sonrası ne olur bilemezsin

haklı olduğunu yerler var, ailem ile kalmanın neresi yanlış? 8 yıldır evden ayrı yaşıyorum. 3 kere yer değiştirdim okuldan sebep şuan 4.5 yıllık kurulu düzenimi bozup geldim çalıştığım yere. haliyle yeni düzen kurmak bana çok zor geliyor. ailemin yanında kalıp başka bir işe girdiğimde ne değişecek ki? amaç kendimizi geliştirmek se. kendimizi geliştirmek adına başkalarının altında köle gibi çalıştırılmak? neden böyle olayım ki. neden 2 yıl dahi olsa insani şartların altında yaşıyayım huzum olmadıktan sonra?. askere gidene kadar düşünüyorum kalmayı zaten sonrasında eve çıkarım.

• Teğmen
    247 Mesaj

ailenle kalman yanlış değiş karşılaştırman yanlış asgari ucret+ailemle kalmak su anki işinden çalışmaktan iyi değil onu diyorum.
    |
    |
Reklamlar
Canlı Tv izle
bankalar.org
Media Sözlük
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,484
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.