Şimdi Ara

İstifa etmeyi düşünüyorum(Son 3 saat)Acil yardım...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.918
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İş hayatında tecrübeli olan kişilerden acil yardım istiyorum.

Bir şantiyede ön muhasebe elemanıyım ve 4 yıldır bu firmada çalışmaktayım.

Şantiyede ki şantiye şefinin kişilik bozukluğu var ve artık yapmış olduğu eziyetten bıktım.

İş sırasında kalbim sıkışıyor.

Bu arada annem kanser,kemoterapi görüyor.Babam ise biraz borçlu.

Evli değilim.Şahsıma ait başkasına bakma yükümlülüğüm yok.

Şimdi burada bir ikilemde kaldım.

İşte kalırsam bir yandan sürekli mobbing yapan,sürekli açığımı bulmaya çalışan,benle olan problemi yüzünden işin aksamasına neden olacak bir şahıs ile sürekli geciken ve içerde kalan maaşlarımız var .

İşi bırakırsam hazırda bir işin olmaması,babamla yaşamam ihtimali olan problemlerim var.

Bugün saat 6 da toplantı yapılacak.Ağırlıklı olarak bırakmayı düşünüyorum.Kıymetli üyelerden yardımlarınızı bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Giderken laflari carp yuzune milletin icinde bagir cagir. Ayrilis yapacagin gun yanina bir arkadasini al kufur etmeden icini bosalt. Nasil olsa bir daha o adami gormeyeceksin. Sonradan cok pisman olursun icinde ukte kalir bende yasadim o durumlari. Madem o kapi sana kapandi lafini esirgeme.

3 gunluk dunya sinir hastasi edersin kendini.

Hocam madem istifa ettin (hayırlı olsun); artık o şef bozuntusuna karşı eyvallahın da kalmamış.

Saygılı birisin, anlaşılıyor. Saygı sınırlarını aşmadan yöneticilere bu herifin durumunu anlatabileceğini ve bunun yüzünden istifa etmek zorunda kaldığını anlatabileceğini düşünüyorum. Ayrıca bu soytarının mobbingine artık daha fazla katlanmak zorunda değilsin. Yanlış yaparsa haddini bildir. Çünkü sizlerin üzerinde baskı kurabilme sebebi; bu kişinin sizi işten attırabilme olasılığıydı.

İyi akşamlar dilerim.

• tazminat hakkın varsa o yüzden olabülü

• Toplantı konunun açıldığı gün iptal oldu.Bugün bir anda görüşme ayarlandı.

İşten istifa ettim.Yerime birisi bulunana kadar devam edeceğim.
    Görüş bildiren arkadaşlara teşekkür ederim.

• Allah annenize şifa versin. İnşallah mevcut işinize devam ederken yeni bir iş bulursunuz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi dileğiniz için teşekkür ederim.

• Hocam madem istifa ettin (hayırlı olsun); artık o şef bozuntusuna karşı eyvallahın da kalmamış.

Saygılı birisin, anlaşılıyor. Saygı sınırlarını aşmadan yöneticilere bu herifin durumunu anlatabileceğini ve bunun yüzünden istifa etmek zorunda kaldığını anlatabileceğini düşünüyorum. Ayrıca bu soytarının mobbingine artık daha fazla katlanmak zorunda değilsin. Yanlış yaparsa haddini bildir. Çünkü sizlerin üzerinde baskı kurabilme sebebi; bu kişinin sizi işten attırabilme olasılığıydı.

İyi akşamlar dilerim.

• Giderken laflari carp yuzune milletin icinde bagir cagir. Ayrilis yapacagin gun yanina bir arkadasini al kufur etmeden icini bosalt. Nasil olsa bir daha o adami gormeyeceksin. Sonradan cok pisman olursun icinde ukte kalir bende yasadim o durumlari. Madem o kapi sana kapandi lafini esirgeme.

3 gunluk dunya sinir hastasi edersin kendini.

• Şantiye ortamında aklı başında bir iki kişi olur gerisi insan mı belli değil.

• bu dünya da senin sağlığından daha değerli hiç bir zenginlik yoktur

günde 3 öğün yeme 2 ya da 1 öğün ye aç kal miden rahatlar pek çok hastalıktan kurtulursun

kafan rahat olur bas istifayı git kimsenin kahrını çekme stress adamı yer bitirir

• Ne biçim bir muhasebe müdürü/mali müşaviri varsa artık firmanın, şantiye şefi ön muhasebe elemanını ezebiliyor. Benim altımda çalışan elemanımı başka bir birimin şefi müdürü ezecek, ben de ortada mali müşavirim diye dolaşacağım ha! Adamın alnını karışlarım, hadsiz köpek ya!

• Annene geçmiş olsun sen istifa etme mobing tutanağı tut onlar çıkarsın. en azından 4 yıllık haklarını al.

• O dedigini bende yaptimda sonuc ortada issiz kaldim. Insanin oldugu yerde streste vardir pislikte vardir. Koskoca rutbeli personeldik bir anlik psikolojiyle ayirdik yolumuzu B plani vardi ama tutmadi. Simdi bekle babam bekle ugrasiyoruz...

• Herkese merhaba,

Konuya ilk açtığımda açıkçası çok bir görüş geleceğini düşünmüyordum.İşten de ayrılınca,o an ki ruh halimle çok uğramadım.

Başta görüş bildiren/şifa dileyen herkese çok ama çok teşekkür ederim.

Şu süreçte yaşadığım bir iki tecrübeyi hızlıca aktarmak isterim.

1- Bir kadın ile tartışmayın/düşman olmayın.

2- İş hayatında kendi aramızda çözelim,halledelim diyenlere aldırış etmeyin gerekirse patrona kadar çıkın.

3- Asla tüp gibi kendinizi doldurmayın.Herşeyi sıcağı sıcağına söyleyin.

4- İmkanınız varsa şantiyede muhasebecilik yapmayın.Hatta şantiyeciliğin kıyısından köşesinden geçmeyin.

@trustem.111 @flyer_mig

Hocam şantiyede muhasebe tutmak biraz şans işidir.Ekip faktörü çok önemlidir.Son 4 yılda 4 şantiyemiz oldu.

1 ve 3 iyi giderken 2 ve 4 sıkıntılı geçti.İyi geçenlerde bir sıkıntı olduğu zaman bu asla yöneticilere veya kısım şeflerine yansımadı.

Çünkü ehil insanlardı ve ego yok denecek kadar azdı.Sıkıntılı olanlarda ise durum tam tersiydi.Buradaki en temel faktör beşeri aslında.

Son ayrıldığım yerde sıkıntı yaşadığım kişi bir kadın olduğu için ne yazık ki dediğinizi yapamadım ama erkek olsaydı sonunda ölüm dahi olsa döverdim.

@Çağdaş

Dünyanın en pislik yeri desem abartı kaçmaz.

Demirci kalfasını XPS levha alma diye uyardık.Sabah şantiyeyi su basmıştı.Birisi musluğu kırmış ancak kime sorsak görmedik diyor.

Şeytan şantiyeci adamı görse "Tövbe edin,namaza başlayın" diye fısıldar.

Böyle b*ktan bir iş ne yazık ki...

@HeraldOfDİSASTER flyer_mig

Çok şükür yaptık.Rızkı veren Allah,vesile olan başkası.Nasibimiz çıkar elbet.

@Kediseven

Bizde kurulum hatalı.

Bir finans müdürü bir mali müşavir ve iki ön muhasebe elemanı var.Ön muhasebe elemanlarından biri şantiye diğerleri ise merkez ofiste bulunuyor.

Merkez ofis sadece irsaliye,fatura ve puantaj istiyor onun haricinde şantiye kısmına karışmıyor.Şantiyedeki adamdan şantiye şefi/proje müdürü sorumludur diyerek çekiliyorlar.

Halbuki sizin dediğiniz şekilde olmalı.Bunu yapmadıkları için kendileri çok sıkıntı çekecekler.

Şantiye muhasebesi diğer muhasebelerden farklıdır.Çünkü hem malzeme,hem imalat bilgisinin olması gerekir,çalışma alanı geniş olduğu için gelen malzeme,makina kiralama ve diğer tüm hizmetlerin takibinin iyi yapılması gerekir.Aksi takdirde ipin ucu kaçar.Bu anlattığım üçlü,saydığım şeyleri iyi yaptığım için birgün şantiyeye gelmediler.Yeni getirdikleri arkadaş muhasebeci ancak şantiyecilikten gelme değil.Benden 2 ay kadar daha kalmamı isteseler de kabul etmedim.Başlarının çaresine baksınlar...

(Bu işi bana öğreten bir muhasebeci abimiz vardı.26 yıl İski,İski'nin taşeronları ve beşli müteahitin yanlarında çalışmıştı.Tertip-düzen ve iş ahlakını ondan öğrendim.Balkan göçmeni olduğunu bilmezsem Alman derdim.)

shaftman

Şifa dileğiniz için sağolun.Son 2 ay öyle bir ruh haline soktular ki bırakın hak almayı,işe gitmek istemiyordum. 

• Bu şefler hep böyle yavşakmı olur arkadaş bizde de vardı bi tane sözde hepimizi gönderecekti patron yalakasıydı sonra yalayıp yuttuğu patronuyla arası acayip açıldı kanlı bıçaklı oldular...

Hayatımda bu kadar yalancı sapık ırz düşmanı yalaka yavşak birini tanımadım adam bide işten çıkarken helallik istemezmi yüzsüz yavşağın tekiydi dedim ben sana hakkımı helal etmiyorum...

Yani dostum diyeceğim o ki bir an önce çık o lanet işten herşey para değil sağlık çok daha önemli

Her yerde iş var çok şükür çalıştığın yer tek iş yeri değil kardeş

• Öncelikle bir avukatla tahsilat üzerinden yüzde ile anlaş, haklı sebeple iş akdini fesh et. Fazla mesai, mobbing, kidem tazminatı ve işsizlik maaşı al. Sonra kendini topla ve herşeye yeniden başla!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-3C704DB7A -- 13 Mayıs 2021; 18:11:55 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Malesef bende nefret ediyorum bu toplumun mobing anlayışından. Sadece yönetici olması gerekmiyor çük kadar yetkisi olsun insanlar bunu kötüye kullanabiliyor askerdeki onbaşıları çavuşları hatta rütbesiz üst devreleri hatırlayın. İmalatlardaki usta başıları kalfaları küçük işletmelerdeki patronları şirketlerdeki müdürleri hatırlayın. Biz ahlaksız bir toplumuz. Tırnak kadar yetkimiz olsa bunu kötüye kullanıyoruz ego tatminine kullanıyoruz. Bende kısacık çalışma hayatımın içersinde dolu dolu defalarca yaşadım bu durumu malesef. İnsanlar sizin ekmeğinizle oynayarak güzel bir cezalandırma yaptığını zannediyor ama konu sahibininde anlattığı gibi küçük cocuk olabilir hasta ebeveyn olabilir kişisel giderler olabilir o kişiye çok büyük zarar veriyosunuz maddi açıdan. Hadi maddi kısmı geçtim manevi olarak büyük zarar veriyorsunuz. Bu şekilde psikolojik ve maddi şiddete mağruz kalmış insan bunu 3-4 defa yaşadıktan sonra artık ne derlerse he demeye tamam ağam paşam demeye başlıyor. İnsanın içindeki özgür ruhu yok ediyor mobing yapan insan. Ondan sonra bu ülkede neden siyasetçiler tarafından dolandırılıyoruz toplumun tepesinden tırnağına her yeri korku. Doğarsın anne babadan korkuturlar. Baban bişey diyecek annen kızacak diye hiç bişey yapamazsın. Okula başlarsın herkesin içinde seni tokatlayan öğretmenlerin olur. Ses çıkaramazsın dayak yicem korkusuyla gene susar gene pısarsın. Okulu bitirir işe girersin amir pozisyonunda bile olmayan senden 1 sene önce işe girmiş bir zerzevat kıdemliyim ayağına aldığın üç kuruş asgari ücreti burnundan getirir. Siyasi otorite gelir başına göz göre göre seni soyarlar çıkıp meydana imdaaat hırsız var diye bağıramazsın. Her aşaması her kademesi korku ile doldurulmuş psikolojik , maddi ve fiziksel şiddetle doldurulmuş bir toplumda yaşıyoruz.

İşin tuhafı bu psikolojik şiddete maruz kalmış insanlar ilerde bir güç elde ettiklerinde kendilerine yapılan bu zulmü başkalarına yapmaktan çekinmiyolar bu kısmınıda anlamış değilim. Allah iyilerin yardımcısı olsun diyecek bişey yok.

• İlk durumda yapılması gereken Muhasebe bölümü ile kim ilgileniyorsa o kişiyle görüşecektin.Şantiye şefi seninle muhattap olmasının bir mantığı yok. Söyleceğin şey şu:

-Üst makama bildirin. Ona göre ben işlem yapacağım. Bitti.

İş yerimde en ufak çözülebilecek konuyu bile ben üstüm kimse ona bildirir, gereği neyse o yaptırır.Şef,usta başı olmak bunu gerektiriyor.

Her söylenene kafayı takarsak bu ülkede herkes işsiz kalır.İşsizliğin arttığı bu dönemde istifa kaçış yolu olmamalı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.