Şimdi Ara

İstifa etmek istiyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2 yıldır çalıştığım yerinden bazı kişisel sebeplerden dolayı istifa etmek istiyorum. Fakat bu işten çıksam gireceğim herhangi hazır bir işim yok. İş aramaya istifadan sonra başlamayı düşünüyorum. Bir süre zarfı kadar da idare edecek param var.

Ama ailem karşı çıkıyor sonuçta eski, risk almayı sevmeyen insanlardan sizce çok duygusal mı düşünüyorum? Çıksam işten çok sıkıntı yaşar mıyım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İşin ne ve ne kadar maaş alıyorsun ?

• Kendini kovdur tazminat+ işsizlik maaşı al

Bende anlaşmalı şekilde çıktım, domuz gibi sömürüyorlardı.

• rasputin in alive kullanıcısına yanıt
    Bilgisayar mühendisiyim ortalama bir maaşım var

• kodlama,yazılım veya android uygulaması yapmayı biliyor musun? bu alanda iyiysen kendi işini kur,ama sıradan kendini geliştirmemiş bir bilgisayar mühendisiysen dur yerinde.
  • Kendini guvenceni saglayabilecek bir miktar varsa kiyida kosede zaman kaybetmeden cik gitsin. Zaten kafaya koymussun simdi olmazsa 3 ay sonra olacak... Biraz dinlenir bu sirada is bakarsin
  • Bir sendika yaygarası başlat hatta üyede ol e-devlet üzerinden 04. maddeden çıkış alırsın 31. maddeden vermez verirse 40000 TL tazminat ödemek zorunda kalır işveren tabi bu asgari ücret üzerinden hesaplama, en azından tazminatını alırsın, bedavaya istifa etme, onlar çıkarsın. Normal şartlarda 9000-10000 arası tazminatın var. Madem zulüm görüyorsun işyerinden hakkını al öyle git. Denedim bizzat. Amacım sendikalaşmaktı ama iş arkadaşlarım ispiyonladı genel müdüre 04. maddeden çıkış aldık. Mahkeme yoluna başvurma hakkım vardı 40000 TL tazminat alabilirdim ama uğraşmak istemedim.

Çalıştığın işyerinde en 30 kişi olması gerekiyor. Ayrıntı verseydin biraz daha fazla yeşillendirirdim seni.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wang Koh-San -- 11 Aralık 2019; 6:21:30 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.