Şimdi Ara

İstemediğin bölüm iyi okul/İstediğin bölüm kötü okul?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki

İstemediğin bölüm iyi okul/İstediğin bölüm kötü okul?

(En Son Oy Tarihi: 15.10.2020)
Giriş
  • Bu ikisinden birini seçmek zorundaydım istemediğim bölüm iyi üni seçtim umarım gelmez dicem ona bile emin olamıyorum

Siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler istiyodum onun yerine sözelde 21kyım taü kültür iletişim yazdım galiba gelecek gelmezse de mutsuz olmam altında siyaset var çünkü

siyaset okusam muğla sıtkı koçmanda okuyacaktım (muhtemelen, puanım oraya yetiyor)

siyaset ders programına filan baktım resmen benim için biçilmiş kaftan tam ilgimi çeken şeyler ortalama kasmam filan çok kolay

ha taü muğladan iyi okul mudur onu da bilmiyorum iyi-kötü okul dedik bide

şuan çok pişmanım sizce doğru mu yapmışım

siz iksiinden birini seçmek zorunda olsanız iyi okul mu iyi bölüm mü seçersiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-CD88C7FAD -- 31 Temmuz 2019; 15:17:20 >

• Istedigim bolumu secerdim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yanlış üniversite 4 sene yanlış meslek 40 sene kaybettirir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nYselmech

Istedigim bolumu secerdim

21k ile taü gelmez umarım

bide kendi kendime siyaset okuyup ne olacan diyodum aslında başarılı olana her alanda iş var

şu kritik dönemlerde hiç sağlıklı düşünemiyorum sürekli hata yapıyorum ya

• quote:

Orijinalden alıntı: mannheim38

Yanlış üniversite 4 sene yanlış meslek 40 sene kaybettirir.
    doğru ya keşke tercihten önce açsaydım konuyu
  • Biraz istediğiniz bölümün ne olduğuna bağlı. Eğer seçeceğiniz diğer bölümde yine istediğiniz alanlara kaymaya müsaitse tercih edilebilir iyi üniversite.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1AB9A40D5

Biraz istediğiniz bölümün ne olduğuna bağlı. Eğer seçeceğiniz diğer bölümde yine istediğiniz alanlara kaymaya müsaitse tercih edilebilir iyi üniversite.
    istediğim bölüm siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler

muhtemelen gideceğim kültür ve iletişim

alakası pek yok gibi
  • Hocam kendini bu kadar yıpratma niye üzüyüosun kendini. Merkezi yatay geçiş dediğimiz olayla geçiverirsin 1 sene okuduktan sonra en kötü. Geri dönüşü olmayan bir şey yapmış değilsin sakin ol. Ders programını inceledin mi belki çok kafana yatar. Anladığım kadarıyla kültür çalışmaları olan bir bölüm, dil felsefesi falan gibi benim çok hoşuma giden şeyler var mesela bilmiyorum sen sever misin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1AB9A40D5

Hocam kendini bu kadar yıpratma niye üzüyüosun kendini. Merkezi yatay geçiş dediğimiz olayla geçiverirsin 1 sene okuduktan sonra en kötü. Geri dönüşü olmayan bir şey yapmış değilsin sakin ol. Ders programını inceledin mi belki çok kafana yatar. Anladığım kadarıyla kültür çalışmaları olan bir bölüm, dil felsefesi falan gibi benim çok hoşuma giden şeyler var mesela bilmiyorum sen sever misin.
    sağ olun hocam en kötü dediğiniz gibi 1 sene almanca öğrenmiş olup başka okula geçerim :/

ders programına da baktım ilgimi tam olarak çeken bir şey yok maalesef yine de sözel şeyler hoşuma gider ama siyasetin derslerine baktığımda haftada 7 gün sabahtan akşama ders koysalar gık demem

teşekkür ederim düşüncelerinizi belirttiğiniz yardımcı olduğunuz için

• İstediğin bölümü kötü okulda okusan bile sonradan kendini geliştirebilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Galeksus4

İstediğin bölümü kötü okulda okusan bile sonradan kendini geliştirebilirsin.
    çok haklısınız

ah kafama geçti artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-CD88C7FAD

çok haklısınız

ah kafama geçti artık

Alıntıları Göster
    Karalar bağlamaya gerek yok kardeşim. 1 senenin sonunda Merkezi yatay geçiş yapma gibi bir şansın var. Belki de hiç gerek duymazsın bu bölümü de seversin. Ama can sıkacak bir durum yok kesinlikle.

• İstemediğin okul 5 sene sürecek, bitecek gidecek.
    İstemediğin bölüm 30-35 senelik meslek hayatını kapsayacak. Sabah 8 akşam 5 gideceğin işe ayaklarını sürüyerek gitmek var.
  • İstediğin bölüm tabii ki. Ama daha önce de yazılmış geri dönüşü olmayan bir şey değil eğer yerleşeceğin bölüm hiç sana göre değilse sonrasında istediğin bölüme geçersin. Bir sonuçlar açıklansın bakalım şimdiden üzülme bence ve düzeltilemeyecek bir hata gibi görme bunu
  • istemediğin bölüm iyi okul net
    türkiyede kimse mezun olduğu bölümün işini yapmıyor linkedine bak p&g unilever IBM gibi en büyük şirketlere bak mesela coğu boğaziçili
  • quote:

sağ olun hocam en kötü dediğiniz gibi 1 sene almanca öğrenmiş olup başka okula geçerim :/

ders programına da baktım ilgimi tam olarak çeken bir şey yok maalesef yine de sözel şeyler hoşuma gider ama siyasetin derslerine baktığımda haftada 7 gün sabahtan akşama ders koysalar gık demem

teşekkür ederim düşüncelerinizi belirttiğiniz yardımcı olduğunuz için

Alıntıları Göster
    yatay geçiş 1. sınıfta yapılmıyor sanırım ayrıca almanca c1'e gelmek 1 senede kolay bir iş değil okulun uzayabilir yani bence en az 3 seneyi gözden çıkar

• quote:

Orijinalden alıntı: Northrop Grumman

yatay geçiş 1. sınıfta yapılmıyor sanırım ayrıca almanca c1'e gelmek 1 senede kolay bir iş değil okulun uzayabilir yani bence en az 3 seneyi gözden çıkar

Alıntıları Göster
    O zaman bittim ben zaten 19 yasindayim milletin mezun oldugu yasta okula baslicam elimde ne almanca olucak ne okul

Bittim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

O zaman bittim ben zaten 19 yasindayim milletin mezun oldugu yasta okula baslicam elimde ne almanca olucak ne okul

Bittim

Alıntıları Göster
    bence taü'de okumak muğla'da okumaktan 10 kat iyidir gelirse şükret hatta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Northrop Grumman -- 31 Temmuz 2019; 19:45:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Northrop Grumman

bence taü'de okumak muğla'da okumaktan 10 kat iyidir gelirse şükret hatta

Alıntıları Göster
    o zaman gelse de iyi gelmese de böyle avutayım bari kendimi

2021de de yks girerim
  • quote:

o zaman gelse de iyi gelmese de böyle avutayım bari kendimi

2021de de yks girerim

Alıntıları Göster
    bence taü'de kültür ve iletişim okumak muğla'da siyaset okumaktan çok daha fazla kapı açacaktır sana
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.