Şimdi Ara

İŞTE YENİ OPEL ASTRA! (341. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.643
Cevap
37
Favori
1.785.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 339340341342343
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2011 astra ların tümünde ön sis farları artık standart.enjoyda bu donanım yoktu biliyorsunuz.ayrıca 18 inc jant paketi adlı opsiyonda eklendi.bu opsiyon alçaltılmış spor şasi ve 18 inçlik alaşım jantları kapsıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kenanmorbulut

kardes ıkı musterı degıl 7 arac kaza ypmıs bu nedenden ufakmıs gıbı gordugun hata babamın ılk aurısınde de vardı 2 sene bındı kımse gıkını cıkarmadı 7 kaza ve 21 sıkayetten sonra gaz pedalı bırden ucurum yada onunde full trafık bır yerde basılı kalmasın dıe hatalı yaptıkları ısı duzeltmek adına cagırdılar

suan bır aurıs daha var bızde onun ıcınde gaz pedalına bır parca taktılar .. ses konusuna gelınce gel bır bınde gor aurıstekı seslerı adamlar on konsol tıkırdıyor dıye butun aracları toplatmadılar herhalde :D

gecen mynetede bak mercedeste dıreksıon kutundakı bı arzadan oturu 300 000 ın aracı gerı cagırmıstı amerıkada

her aracta sesler var opel de de mevcut ha gonul ısterkı olmasın cozm bulunsun bıran once ama malesef merkezlerden uzaklastıkca servıs kalıtesıde hızmet kalıtesıde dusuk canım ulkemde gelısmekte olan her ulkenınde kaderı bu sanırım

ben toyotadaki sorunu küçümsemedim ,7 araç kaza yapmış 21 müşteriden şikayet gelmiş demişsin.bu araba çıkalı 1 sene olmadı nerdeyse, sadece türkiyeden 21 leri kaç kere çarpmak gerek bilemiyorum şikayeti olan.kaza olayına gelince umarım bu sorundan kimse kaza yapmaz ama yarın adam yolda giderken kafayı arabadan gelen ses e takıp kaza yapmama olasılığı sıfır mıdır.50 bin lira para verceksin sıfır araba alcaksın sonra yolda müzik yerine ses dinliceksin.Toplatıcaklar tabi,eğer toplatmıyorlarsa dandik oluyorlar zaten.ufak ses geliyormuş aman şimdi o kadar arabayı kim geri çağırıcak.bu mu kalite anlayışı.ben toyotodan örnek verdim.hemen hemen bütün firmaların haberlerini duyuyruz geri çağırma konusunda.(ki araçları geri çağırmak bile bir yerlerde hatalar olduğunu gösteriyor ya,birde geri çağırmamak ,nasıl bir durum dersen işte dandik derim ben de.Her araçta ses var nasıl dersin.Bir ara opel ten bir yetkili yazıyor hissine kapıldım yazını okurken.Bin 2010 model golf e.Ses duyarsan hediye edicem sana o arabayı.Sözlerim sana değil yanlış anlama.50 binlira para isteyip sorunlu araç çıkartan ve bu konuda binlerlece şikayet olmasına rağmen umursamayan sözüm ona yöneticilere.Saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: the ekonomist

ben toyotadaki sorunu küçümsemedim ,7 araç kaza yapmış 21 müşteriden şikayet gelmiş demişsin.bu araba çıkalı 1 sene olmadı nerdeyse, sadece türkiyeden 21 leri kaç kere çarpmak gerek bilemiyorum şikayeti olan.kaza olayına gelince umarım bu sorundan kimse kaza yapmaz ama yarın adam yolda giderken kafayı arabadan gelen ses e takıp kaza yapmama olasılığı sıfır mıdır.50 bin lira para verceksin sıfır araba alcaksın sonra yolda müzik yerine ses dinliceksin.Toplatıcaklar tabi,eğer toplatmıyorlarsa dandik oluyorlar zaten.ufak ses geliyormuş aman şimdi o kadar arabayı kim geri çağırıcak.bu mu kalite anlayışı.ben toyotodan örnek verdim.hemen hemen bütün firmaların haberlerini duyuyruz geri çağırma konusunda.(ki araçları geri çağırmak bile bir yerlerde hatalar olduğunu gösteriyor ya,birde geri çağırmamak ,nasıl bir durum dersen işte dandik derim ben de.Her araçta ses var nasıl dersin.Bir ara opel ten bir yetkili yazıyor hissine kapıldım yazını okurken.Bin 2010 model golf e.Ses duyarsan hediye edicem sana o arabayı.Sözlerim sana değil yanlış anlama.50 binlira para isteyip sorunlu araç çıkartan ve bu konuda binlerlece şikayet olmasına rağmen umursamayan sözüm ona yöneticilere.Saygılar.

Arkadaşım Astra kullanıp, bu rüzgar sesini dinleyerek mi, yoksa laf olsun diye mi yorum yaptığını merak ediyorum? Toyota'nın mmt ve vw'nin 7-gang dsg şanzumanından şikayetçi olan bir dünya adam var forumda. O araçlar toplanmıyor da rüzgar sesi var diye bu araç mı toplatılacak? Azıcık mantıklı olalım lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GOXB -- 13 Ekim 2010; 10:04:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: orhan2009

quote:

Orijinalden alıntı: yasmincafe

MErhaba arkadaşlar bende Yeni astra almaya karar verdim bu gün bayi ile anlaştım astra 1.3 cdti cosmo 51.000 tl karter muhafaza hediye ama bi sorunum var sorun değilde

1- gümüş renk

2- füme rengi (lansman rengi )

2 rengin arasında kaldım siz ne tavsiye edersiniz

Hayırlı olsun.
    Allah kaza bela vermesin..
    Usb var mı? :)

Malesef USB yok Okadar çok istedimki USB olmasını şimdi hep bunun ezikliğini yaşayacağım ama taktırmak için uğraşacağım usb li gelen araç varsa sonradan da takılabilir diye düşünüyorum

• Sayın Yasmincafe,

Aramızda aracını en yeni tarihli alan sizsiniz.Güle güle kullanın aracınızı..

Sayın Serdar99,

quote:

Kimi müşteri için küçücük bir ayrıntı almaya karar verdirecek ya da vazgeçirecek kadar önemli olabilir. Benim takıldığım nokta, eleştirilerin "araçlarda donanımlar eksik çıkıyormuş"'a kadar vardırılmış olmasıdır.

Demişsiniz.Ancak burada bir arkadaş daha evvel söylemişti.Sanıyorum yan kapı ışıkları dışında ayrıca hava kalite sensörü de yok (muş) artık sport donanımda. Bu bilgi doğrulandı mı acaba Opel Almanya tarafında?
  • Ayrıca Sayın Yasmincafe'nin aracında usb olmadığı ifade edildi.Evet ama usb özelliği sadece cd500 ile gelen bir özellik değilmiydi? Sanki bu konuda hemfikir olmuştuk gibi hatırlıyorum..Eğer sadece cd500 ile geliyorsa bu özellik, o zaman Sayın Yasmincafe de olmaması gerekiyor zaten..
  • quote:

Orijinalden alıntı: alahan1963

Sayın Yasmincafe,

Aramızda aracını en yeni tarihli alan sizsiniz.Güle güle kullanın aracınızı..

Sayın Serdar99,

quote:

Kimi müşteri için küçücük bir ayrıntı almaya karar verdirecek ya da vazgeçirecek kadar önemli olabilir. Benim takıldığım nokta, eleştirilerin "araçlarda donanımlar eksik çıkıyormuş"'a kadar vardırılmış olmasıdır.

Demişsiniz.Ancak burada bir arkadaş daha evvel söylemişti.Sanıyorum yan kapı ışıkları dışında ayrıca hava kalite sensörü de yok (muş) artık sport donanımda. Bu bilgi doğrulandı mı acaba Opel Almanya tarafında?

çok Teşekkür ederim ben daha önceki araçlarda gördüğüm için üzüldüm cd500 olmayan cosmolarda vardı çünkü

• quote:

Sanıyorum yan kapı ışıkları dışında ayrıca hava kalite sensörü de yok (muş) artık sport donanımda. Bu bilgi doğrulandı mı acaba Opel Almanya tarafında?

Doğrudur.

Hava kalite sensörü çift bölgeli otomatik klima ile gelen bir özellikti ama iptal edildi, dolayısı ile bu değişiklik sadece Sport değil, otomatik klimanın alınabildiği tüm versiyonlar için geçerli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serdar99

quote:

Orijinalden alıntı: bilds

Valla serdar hocam kapı içi aydınlatması diyip kucumsemeyelım. Ben vazgectim mesela. Guzel bi hava katıyodu araca. Farklılık yaratıyordu. Şimdi sıradan olmuş.

O zaman size bir adet Cosmo yazıyorum

Şaka bir yana, tabii ki küçümsemiyorum. Kimi müşteri için küçücük bir ayrıntı almaya karar verdirecek ya da vazgeçirecek kadar önemli olabilir. Benim takıldığım nokta, eleştirilerin "araçlarda donanımlar eksik çıkıyormuş"'a kadar vardırılmış olmasıdır.

Her ne kadar Cosmo almanın avantajını yaşasam da bence "Araçlarda Donanımlar Eksik Çıkmış."....
    Neden mi ? Bir araç alıyorsunuz, hangi donanım paketini alacağınızı da broşüre bakarak karar veriyorsunuz. Yanlış mıyım ?
    Sonra aracınızı 8-10 hafta bekledikten sonra teslim alıyorsunuz. Bir bakıyorsunuz bazı şeyler eksik. Acaba yanıldım mı diye opel.com.tr'ye giriyorsunuz, hayır o donanım Opel Türkiye'ye göre sizin Astra'nızda olmalı. Üstüne üstlük bu eksikliklerden Yetkili Satış Elemanının bile bilgisi yok.
    Sizce bu aracı alanlar ne düşünmeli ?

• quote:

quote:

Sanıyorum yan kapı ışıkları dışında ayrıca hava kalite sensörü de yok (muş) artık sport donanımda. Bu bilgi doğrulandı mı acaba Opel Almanya tarafında?

Doğrudur.

Hava kalite sensörü çift bölgeli otomatik klima ile gelen bir özellikti ama iptal edildi, dolayısı ile bu değişiklik sadece Sport değil, otomatik klimanın alınabildiği tüm versiyonlar için geçerli.

Bu sensör aracımda var mı yok mu nasıl anlarım ?
  • Kesin Benim Aracımda Yoktur Çarşamba Günü teslim Alıcam bakalım Opele
  • Yinede Şanslıyız Böle Ufacık Şeyleri Kaldırıyorlar ya arabamız geldiğinde direksiyonu olmasaydı yada arka koltuklar :)))

yine allah tan ufak tefek şeylerden çalıntı yapıyorlar
  • Nihayet astranın teknik özellikler linkinde güncelleme yapılmış.Hakikaten hava kalite sensörü ile yan kapı aydınlatması artık yok ama enjoy alacak olanlar için sis farı standart donanıma dahil edilmiş durumda.Yakın zamanda sanıyorum enjoy ve cosmo başlığı altında toplanacak tüm astralar.Sport donanım artık gereksiz hale gelecek gibi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Saint2

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bilds

Valla serdar hocam kapı içi aydınlatması diyip kucumsemeyelım. Ben vazgectim mesela. Guzel bi hava katıyodu araca. Farklılık yaratıyordu. Şimdi sıradan olmuş.

O zaman size bir adet Cosmo yazıyorum

Şaka bir yana, tabii ki küçümsemiyorum. Kimi müşteri için küçücük bir ayrıntı almaya karar verdirecek ya da vazgeçirecek kadar önemli olabilir. Benim takıldığım nokta, eleştirilerin "araçlarda donanımlar eksik çıkıyormuş"'a kadar vardırılmış olmasıdır.

Her ne kadar Cosmo almanın avantajını yaşasam da bence "Araçlarda Donanımlar Eksik Çıkmış."....
    Neden mi ? Bir araç alıyorsunuz, hangi donanım paketini alacağınızı da broşüre bakarak karar veriyorsunuz. Yanlış mıyım ?
    Sonra aracınızı 8-10 hafta bekledikten sonra teslim alıyorsunuz. Bir bakıyorsunuz bazı şeyler eksik. Acaba yanıldım mı diye opel.com.tr'ye giriyorsunuz, hayır o donanım Opel Türkiye'ye göre sizin Astra'nızda olmalı. Üstüne üstlük bu eksikliklerden Yetkili Satış Elemanının bile bilgisi yok.
    Sizce bu aracı alanlar ne düşünmeli ?

Mesajımda bana göre asıl sorunun Opel Türkiye'nin ve bayilerin müşterileri bilgilendirmemesi olduğunu zaten yazmıştım, bu konuda hemfikiriz. Müşteri açısından bunun can sıkıcı bir durum olduğunu da kabul ediyorum. Benim esas takıldığım, ama sanırım mesajımda vurgulayamadığım şey; olayın konu hakkında hiç bir bilgisi olmayan, ya da yarım yamalak kulaktan dolma birşeyler duyup her yerde "Duydun mu abi, Opel'in donanımları eksik çıkıyormuş" şeklinde konuşacak kişiler tarafından antipropaganda malzemesi haline getirilmesi ve işin neredeyse firmanın dolandırıcılıkla suçlanması boyutuna kadar varması ihtimalidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serdar99 -- 13 Ekim 2010; 12:13:39 >

• quote:

quote:

quote:

Doğrudur.

Havalandırma ayar düğmelerinin şeklinde ufak bir farklılık olmalı, fakat anlamak için eskisi ile yenisini alıcı gözle incelemek ya da varsa yakın çekim fotolarla karşılaştırmak gerekir muhtemelen.

Aracınızın şasi numarasını PM ile bana yollamakta bir sakınca görmezseniz, donanım listesine bakabilirim.

• Sayın Serdar99,

Endişenizde haklısınız.Katılıyorum.Ama işin bu boyuta gelmesinde, "Opel firmasının hiç mi kusuru yok ?" diye sorarsa biri, ona da katılmamam mümkün değil Bilimde boşluk yoktur, Boşluk yaratırsanız eğer, siz dolduramıyorsanız birileri mutlaka doldurur.Ama bilerek ve kasıtlı ama bilmeyerek ve iyi niyetli..

Saygı ve sevgilerimle..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Doğrudur.

Havalandırma ayar düğmelerinin şeklinde ufak bir farklılık olmalı, fakat anlamak için eskisi ile yenisini alıcı gözle incelemek ya da varsa yakın çekim fotolarla karşılaştırmak gerekir muhtemelen.

Aracınızın şasi numarasını PM ile bana yollamakta bir sakınca görmezseniz, donanım listesine bakabilirim.

şasi numarası ile nasıl donanım sorguluyorsunuz??

• quote:

Orijinalden alıntı: eruslu

Opel'in sistemine erişimim var.
  • Sayın Serdar99,

Yapabileceklerinize dair öyle şeyler söylüyorsunuz ki soru sormadan durmak mümkün değil Şaka bir yana (aslında şaka değil) iyiki varsınız.

Madem ki durum böyle, acaba diyorum ki tüm arkadaşlar adına size bişey, nasıl desem belki de bir angarya versek ve desek ki;

*Şu malum ve meşhur ön cam tarafından gelen ses ile ilgili olarak,bu ses yalnızca bir donanım ya da motor seçeneğinde gelen araçlara özgümüdür yoksa astranın tüm model ve motor seçeneklerinde bulunan genel bir durummudur ,
    * Bu ses yalnızca Türkiyede mi duyulmuştur yoksa başka ülkelerde de varmıdır ve "sorun" olarak adlandırılmaktamıdır yabancı forumlarda,
    *Opel bu durumdan haberdarmıdır ve bir çözüm üretmeyi düşünmektemidir?
    *Sporttan kaldırılan kapı içi aydınlatmaları meselesinde ise evet bir özellik kaldırılmıştır ama tahmin ediyorum ki yan kapıları oluşturan her türlü parçanın
    (iç plastik vb.) çok daha önceden üretilmiş olduğu varsayıldığında bu ışığın geçmesi gereken o küçük delikler halen ve bir süre daha gelen arabalarda bulunacaktır.Yani demem o ki zaten yeri hazır olan bu araçlara sonradan bu ışık taktırılabilecekmidir servislerde ya da talep üzerine bedel ödeyerek fabrikada..?

konularında küçük bir araştırma yapsanız ve bize bilgiye dayanan açıklamalarda bulunsanız öyle çok sevineceğim ki, öyle çok sevineceğiz ki..

Not : Bu arada ses sorununun çözüldüğüne dair tek açıklama Kenan Doğru arkadaşımızdan gelmiş bulunmaktadır.Diğer arkadaşlarımız öyle anlaşılıyorki bu sesle mutlu mesut yaşamaktadırlar.

Yapsanız da yapmasanızda şimdiye kadar ki herşey için bir kere daha teşekkür ederim.

Saygılarımla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7309DB214 -- 13 Ekim 2010; 13:00:22 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: eruslu

Opel'in sistemine erişimim var.

Serdar kardeşim "Jason Bourne" gibi adamsın walla girmediğin yer yok walla helal olsun senin gibi bilinçli tüketici ömrümde görmedim
  • 
Sayfa: önceki 339340341342343
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.