Şimdi Ara

İŞTE YENİ OPEL ASTRA! (338. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.643
Cevap
37
Favori
1.785.282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 336337338339340
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kaandogru

quote:

Orijinalden alıntı: tiamol

quote:

Orijinalden alıntı: kaandogru

quote:

Orijinalden alıntı: tiamol

simdi tam hatirlayamiyorum ama forumda bir arkadas servisin ruzgar sesini bulmak icin hava girebilecek yerlere bant yapistirarak sesin geldigi yerin bulundugunu soylemisti. bu yer davlumbazin camurlukla birlestigi yermiydi eger oyleyse izalasyon yapildiktan sonra ruzgar sesi kesildi mi. lutfen bu soruma cevap verilmesi benim icin cok onemli zira bu sebeptan dolayi aracimi satacam nerdeyse. inanilmaz sinirimi bozuyor bu ruzgar sesi. kafayida iyice taktim heralde ondan baska sesde duymaz oldum. bugun 2008 model bir 318 d mtech full bir bmw ile nerdeyse takas ediyordum. bmw servisindeki ikinci elden sorumlu genc bir cocuk yazik edersin bence yapma dedi de beni ikna etti .

yani ya bu ruzgar sesi gidecek ya da araba tumden gidecek maalesef.

kardeşim o arkadaş bendim...sakarya ekin opel servisinde çözüldü..arabayı götürdüğün servis arasın burayı servis müdürü serdar bey ayrıntılı yardımcı olur..sesin geldiği yer evet davlumbaz arkasındaki süngerler yerinden çıkmış onlar yapıyormuş..her iki ön çıtaların olduğu yerden ses geliyordu..

Kaandogru kardes bu bahsettigin sungerler yerine takildiktan sonra ses kesildi ya da azaldi mi? Bende hem sagdan hem soldan geliyor ama surucu tarafindan cok daha fazla geliyor.ben ruzgar sesinden bahsediyorum ama tikirti falan degil yani. Baya bir Cam acik gibi yani.

süngerler yerinden çıkmış her ikiside yerine sabitlediler evet ses kesildi..

Herkesde ses olduğuna göre bu çıkma olayı herkese demi oluyor,ilginç bit durum, değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: daskinoglu

quote:

Orijinalden alıntı: battalgazi33

Bugün 1.4 140 hp test ettim araç daha 6 km de,açıkcası 115 hplikten sonra anlı şanlı bir ivmelenme hissedemedim birde aşırı bir motor sesi var araç yeni olduğundanmı bilmiyorum 115 hp olan gayet sesszidi,aracı yerine koyduğumuzda acayip bir yanık kokusu oluştu motoru bir açtım abartmıyorum kokudan gözlerim yaşardı barut kokusu gibiydi sıfır araç alanlarda buna benzer birşey oldumu yoksa araçda sorunmu var aceba

test ettiğiniz araç, bayide test aracımıydı?.

yok kardeş test aracı değil almayı düşündüğüm araçtı bakmak için gitmiştik bir süreyim dedim ses çıkarmadılar bende kullandım birazcık

• Benim bayilerde rastladığım test araçlarının hepsi 1.6 115hp ActiveSelect idi. Bu da çok anlamsız bir uygulama. Sanki memlekette manuel şanzımanlı araç alan kimse kalmamış, herkes otomatik istiyormuş gibi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: çağlar 52

tiamol ruzgar sesi davulumbazın ıcındekı ıkı parcanın birleştiği yeRdekı açıklıktan kaynaklandıgını soyledıler tamam yalıtın dedim yalıtım yapıldı ses kesilmedi.inan sinir bozucu hele gece yolculugunda sürüş kalitesını inan düşüruyo sanki 15 senelık bır araba kullanıyo gıbısin.müzik sesini yükselterek duyamamaya çalışıyorum ama bır yere kadar.toplu olarak şikayette bulunalım bir çözum bulsunlar,eskı h kasa astramı özlüyorum.alpersaglik
    fren lamba titremesi ve boşta gaza basınca frenin kendılıgınden ındıgı için fren müşürünün cruıse control içinde debrıyaj müşürü değişecek dıye söylendi.RÜZGAR SESİ İÇİN ÇÖZÜM!!!!

bana ingiltere opelden bir memnuniyet anketi geldi oraya ruzgar sesi ile ilgili sorunu yazip gondericem. ayrica opel belcikayi da rahatsiz etmeye devam edicem. yalniz bunlardan once su davlumbazin birlesim yerine bir bant yapistirip otobana cikacam. eger kesiliyorsa ne ala.

• tıamol kardes ben uzun yol yapmadıgım ıcın benı cok etkılemıyor su far altlarındakı bosluk ıcınde bır deneme yap eger davlunbazdan gıderılemıyorsa ses

ve bızıde bılgılendırırsen sevınırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: webislander

teknik anlatımını bilmiyorum tam ama klimayı açarken de yapıyor bunu.ama teknik olarak açıklama merak ediyorsan bilen birinden dinlememiz lazım.takma kafaya

ha abi o zaman iş değişir klimayı açarken o azalır onu biliyorum yani klimayı derken fanı filan değil klimayı devreye soktun mu devir biraz düşüyor onu bilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: B.A.L

quote:

Orijinalden alıntı: webislander

teknik anlatımını bilmiyorum tam ama klimayı açarken de yapıyor bunu.ama teknik olarak açıklama merak ediyorsan bilen birinden dinlememiz lazım.takma kafaya

ha abi o zaman iş değişir klimayı açarken o azalır onu biliyorum yani klimayı derken fanı filan değil klimayı devreye soktun mu devir biraz düşüyor onu bilirim

bu da onun gibi birşey heralde.klima olayından yola çıkarak sana önemli değil merak etme dedim ztn yoksa çok bildiğimden değil

• Arkadaşlar başımdan geçen üzücü durumu hem sizlerle paylaşmak,hem de bu konuda siz değerli araç kullanıcılarını bilinçlendirmek için yazıyorum.

Yeni aracımı 19 Ağustos da Hyundai Tuna bayisinden almıştım.

Araca Tuna'nın hemen yanında E-5 yan yolda Kadıköy istikametine doğru Opet Benzin İstasyonu (Acar Petrol) var, oradan 100 tl. ye parolu kartımla Eurodizel yakıt aldım.100 km. ye kadar bir problem yoktu ondan sonra devir saatinin sol tarafında bir ışık yanıp sönmeye başladı,ben ilk başta pek önemsemedim, ama sonradan yana ışık sönmemeye başladı.3-4 gündür de İst. dışında olduğum için ilgilenmemiştim.

Bugün İş yerime yakın olan Elmas Servisine gittim, belki kısa bir şeydir, hemen yapılır diye ümit ederken,oradaki elaman aracı makinaya bağlayıp,aracın mazotunun sulu olduğunu söyledi.Bana 280-300 tl. gibi bir rakam çıkardı.Aracın deposunu açtılar içinden mazot örneği aldılar,mazotun Eurodizele benzer bir tarafı yoktu tamamen limonata rengindeydi.Aracı toplattım,direk mazotu aldığım Opet (Acar Petrol) istasyonuna gittim.Yanımda götürdüğüm aracın deposundan alınmış sulu mazotu oradaki yetkiliye gösterdim.Karşılığında bir özür beklerken bi küfür yemediğim kaldı.Adam benim bu sulu mazotu oradan aldığıma inanmıyor,beni yalancılıkla suçluyor.En sonunda kamera kayıtlarını inceleyin dedim. 19/08 saat 15:13 bakın dedim.Anca o zaman benim o istasyondan aldığıma kani oldular.Bu seferde başladı nereden yan çizeriz diye iftiralara " ben senin bunun içine su koymadığını nereden bileyim, Tuna'nın sana bu arabayı sattığında içindeki mazot suluymuş gibi ipe sapa gelmez iftiralar sıralamaya başladı.Beni tanımadıkları belli, bunu yanlarıma bırakır mıyım hiç? Aradım Müş. Hiz. ni durumu anlattım:ama şunu öğrendim böyle durumlarda olayı sıca sıcağına halledeceksiniz.Müş.Hiz bekleyin,sıraya aldık,gibi yuvarlak laflar etmekte.Opetin gezici yakıt kalite kontrol birimi var.Onun gelmesi için bu gün tam 5 sefer M.H. aradım.Gelsin ki sulu mazot aracın deposundayken örneğini alsın,sonradan beni zor durumda bırakacak iddialarda bulunmasın.
    M.H. ile görüşürken komiğime giden şey; bana 1 litrelik 6 tane CAM şişe bulmamı, sulu mazotu bunlara koymamı istediler
    Yav bırakın CAM şişeyi ben burada pet şişeyi zor buluyorum,o kadar gerekliyse senin opet istasyonun versin bana dedim.Onlarda da yok ki.

Oranın sahibi sonradan geldi efendi birine benziyor,o zamana kadar benimle muhatap olan oranın müdürü olan yeğeniymiş.
    Opetin hemen yanında Hyundai bayisi Hunko var.Oranın sahibi gösterdiğim örneğe inanmak istemedi ki aracı birde Hunko servisine göstermek istedi.aracı makinaya bağladılar,makina mazotta su var uyarısı verdi,Servis elemanı bunu tanıdığından kem kim etmeye başladı,sonra Mazot filitresini söktük içindeki mazotu bir şişeye boşalttık.Bir görmeliydiniz içindeki suyu.Öylece yağ gibi ama ağır kütle gibi şişenin dibinde bir parmak kalınlığında koyu renkli öylece duruyordu.Amcamın artık diyecek bir şeyi kalmadı,ben M.H. ile görüşürken sessizce sıvışıp gitti.Aracı hemen orada toplattım, adamlar şaşırdı.Aracı yaptıracağımı sanıyorlardı.

Hemen Tuna ya geçtim.Aracın deposunu açtırdım, o sırada opetin gezici kalite kontrol elemanı da geldi.Örnek almak için 1 litrelik 6 tane cam şişeyi çıkardı, aracın deposundaki sulu mazottan örnekleri aldı.2 şişeyi bana bıraktı,diğer 4 şişeyi tahlil için aldı.
    Size 1 hafta içinde dönülür dedi.
    Benim aracım daha 346 km. de içindeki de ilk aldığım yakıt.
    Serviste Yakıt filitresini değiştirdim,aracın yakıt deposundaki sulu mazotu komple boşalttırdım, içine yeni yakıt koydurdum.Yeni yakıt alınırken de küçük bir anlaşmazlık oldu sanırım; ben Shelden alınsın dediğim halde elamanın gönderdiği kişi gidip yakıtı Opetten almasın mı Baktım opet fişi, "kardeş ben o yakıtı aracıma bir daha koymam,6 saattir bunların pisliği ile uğraşıyorum ben size opetin hemen arkasında Shel var oradan alın, gidin ne yaparsanız yapın,benim araca Shelden alın" dedim.Sonara gidip shelden aldılar artık.Ona para vermedim.İlk aldıkları yakıtı naptılar bilmiyorum.Bu bana 202 tl. + 50 lik yakıt 252 tl ye maal oldu.

Siz siz olun Opetten yakıt alırken dikkatli olun derim.Ben opetin her zaman müşteri yanında olduğunu düşünürken böyle bir olayın başıma gelmesi bendeki opet fikrinin değişmesine sebep oldu.

Bunlar olup bittikten sonra yaklaşık 1.5 ay sonra OPET in Müş.Hiz.den aradılar( bir hafta da belli olu demişlerdi 1.5 ay sonra aradılar).Nereden bir bahane uyduracaklarını bilemediler.Laboratuvar sonuçları depodaki sulu yakıtın opetin yakıtı olduğu ve sulu olduğu yönünde çıktığı için bahane olarak aracı satan bayinin sıfır aracı satarken deposundaki mazot suluymuş dediler baktılar olmuyor bu seferde aracın deposundan laboratuar için alına 6 litrelik yakıt örneklerinin konduğu cam şişelerin içinde su olduğunu iddia etti.Onlara dedim ki cam şişeleri sizin kalite kontrol elamanı getirdi, su mu yok içinde sıfır ambalajından çıkardı cam şişeleri( ben bunların başıma geleceğini bildiğim için bizzat kalite kontrol aracının gelip aracın deposundaki sulu yakıttan örnek almasını ısrarla istemiştim ) yukarıda 1.5 ay önce yazmıştım bunu.
    Sonra Müşteri hizmetlerindeki bayana dedim, ben 252 tl ile ne batarım ne çıkarım ama bu OPET in ayıbı olarak daima kalacak ve anılacaktır.
    Şimdi burada OPet belki şöyle düşündü.Sulu yakıtı kabul etsek Opet bayisinin (Opetin) sulu yakıt sattığını kabul etmiş olacakları için gerçeği red edelim, inkar edelim yoluna gidiyorlar.
    Ama bilmiyorlar ki bu gerçek onlara daha çok zarar verecek.Her platformda bunu dile getireceğim.

Bununla ilgili şikayetvar.com a da yazdım.Yazmışken bir bakayım Opet hakkında sulu yakıt ile ilgili başka şikayetler varmı dedim.Birde ne göreyim 3-5 ay içinde 7-8 tane sulu yakıtla ilgili bir sürü şikayet,mağduriyet meydana gelmiş ve Opet hiç biriyle ilgilenmemiş.Hatta bir tane si yanlış hatırlamıyorsam balayına giderken yolda kalmış Opetten aldığı yakıttan dolayı.Ama o büyük diye geçinen OPET kendine toz kondurmamış yine.Onları okuduktan sonra yaşadıklarıma ve OPET e daha farklı bakar oldum.

Artık bütün bunları okuduktan sonra araçlarına değer veren siz araç kullanıcıları gönül rahatlığı ile OPET ten yakıt alabilecek misiniz? Yada bana değmeyen yılan bin yıl yaşasın mı diyeceksiniz ?

• arkadaşlar fan kapalıyken gelen hava konusunda yazmıstım arkadasın dedıgı gıbı otomatık nem gıdermeyı kapadım ama hala gıderken bayagı bı sıcak hava gelıyor mesela derecelerı 18 e getırdıgım zaman hava gelmıyor fakat sıcagı sona getırıp ama fanı hıc acmadan ınanılmaz bır sıcak hava gelıyor yanı ayarlar sıcaktayken klımayı acmadan gıdemıyorum bunun ıcın servıse gıtmek ıstemıyorum hele onlara laf anlatmayı hıc ıstemıyorum arkada vuruk war 1 aydır gıtmıyorum sımdı bu sacma sapan sorun yzuunden gene ugrasmak zorunda kalacagım herhangı bır fıkrı olan warmı ve ısın garıbı bunu yazın yapmıyordu yapsa farkederdım kesınlıkle
  • commrade62 kardes denıyıp sana yazacam bence genel bır durum bır ara sankı bahsedılmıstıde ama bır bakacam yarın ...
  • @frekans76 arkadaşım başına gelenler çok üzücü, büyük geçmiş olsun.

Boşuna dememişler "Benzini Shell'den, aklı kel'den alacaksın." diye.

Not: Tamam ben de kelim ama doğru söze ne hacet ;)
  • Arkadaslar, donanimda yapilan bu kisitlamalar Türkiye icin mi gecerli yoksa Almanya ve Avrupa' da da var mi ?

Eger sadece Türkiye' de yapilan bir uygulamaysa, indirimin habercisi olabilir. Böyle ufak tefek seylerden kisip, yekün de bi indirime gidebilirler, hani Gm Türkiye, yahu bu araclari biz bu fiyuata satamiyoruz diye bildirmisse Almanya' ya, onlarda donanimi biraz kisarak fiyatlari indirebilirler.

Ama bana sorarsaniz, Astra J nin fiyatlari cok fazla degismez, belki su fiyat uzerinden 1000 lira falan daha indirime giderler, gerisi de sizin pazarlik yeteneginize bagli. Esas indirim ise Astra H' larda olacak diye tahmin ediyorum, zaten fiyatlarin yukselmesi de bunu gosteriyor. Once sisiriyorlar, sonra sene sonunda indirim yapmis oluyor arkadaslar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: m.f. diri
    Arkadaslar, donanimda yapilan bu kisitlamalar Türkiye icin mi gecerli yoksa Almanya ve Avrupa' da da var mi ?

Donanım listesindeki "kısıtlama" denebilecek tek değişiklik Sport'dan kapı içi aydınlatmasının kaldırılmış olması, o da sadece Türkiye için değil, tüm ülkeler için geçerli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: comrade62

arkadaşlar fan kapalıyken gelen hava konusunda yazmıstım arkadasın dedıgı gıbı otomatık nem gıdermeyı kapadım ama hala gıderken bayagı bı sıcak hava gelıyor mesela derecelerı 18 e getırdıgım zaman hava gelmıyor fakat sıcagı sona getırıp ama fanı hıc acmadan ınanılmaz bır sıcak hava gelıyor yanı ayarlar sıcaktayken klımayı acmadan gıdemıyorum bunun ıcın servıse gıtmek ıstemıyorum hele onlara laf anlatmayı hıc ıstemıyorum arkada vuruk war 1 aydır gıtmıyorum sımdı bu sacma sapan sorun yzuunden gene ugrasmak zorunda kalacagım herhangı bır fıkrı olan warmı ve ısın garıbı bunu yazın yapmıyordu yapsa farkederdım kesınlıkle

Klima ayarlarından dışarıdan hava alma ya da içerideki havayı çevirme seçenekleri var ya, ordan dışarıdan hava almayı kapatırsanız kesilir bence o hava... Yani bir hata olmadığını, ayarlarla ilgili olduğunu düşünüyorum ben...

• quote:

Orijinalden alıntı: m.f. diri

Arkadaslar, donanimda yapilan bu kisitlamalar Türkiye icin mi gecerli yoksa Almanya ve Avrupa' da da var mi ?

Eger sadece Türkiye' de yapilan bir uygulamaysa, indirimin habercisi olabilir. Böyle ufak tefek seylerden kisip, yekün de bi indirime gidebilirler, hani Gm Türkiye, yahu bu araclari biz bu fiyuata satamiyoruz diye bildirmisse Almanya' ya, onlarda donanimi biraz kisarak fiyatlari indirebilirler.

Ama bana sorarsaniz, Astra J nin fiyatlari cok fazla degismez, belki su fiyat uzerinden 1000 lira falan daha indirime giderler, gerisi de sizin pazarlik yeteneginize bagli. Esas indirim ise Astra H' larda olacak diye tahmin ediyorum, zaten fiyatlarin yukselmesi de bunu gosteriyor. Once sisiriyorlar, sonra sene sonunda indirim yapmis oluyor arkadaslar.

donanım keserek zam yapmanın önüne geçiyor olmasınlar sakın?
    corsa d çıktığında sport donanımında spor şasi, spor direksiyon sistemi, 8 havayastığı, aracın içinde ışık paketi, aynaların tamamı boya gibi donanımlar vardı. bunların tamamı ilerki dönemlerde kaldırıldı şu anda 4 havayastığı var bu saydıklarımdan. ciddi bir tasarruf bunlar aracın fiyatından böylece gelcek ciddi zammın önüne geçildi.

• quote:

Orijinalden alıntı: nous_docky

quote:

Orijinalden alıntı: comrade62

arkadaşlar fan kapalıyken gelen hava konusunda yazmıstım arkadasın dedıgı gıbı otomatık nem gıdermeyı kapadım ama hala gıderken bayagı bı sıcak hava gelıyor mesela derecelerı 18 e getırdıgım zaman hava gelmıyor fakat sıcagı sona getırıp ama fanı hıc acmadan ınanılmaz bır sıcak hava gelıyor yanı ayarlar sıcaktayken klımayı acmadan gıdemıyorum bunun ıcın servıse gıtmek ıstemıyorum hele onlara laf anlatmayı hıc ıstemıyorum arkada vuruk war 1 aydır gıtmıyorum sımdı bu sacma sapan sorun yzuunden gene ugrasmak zorunda kalacagım herhangı bır fıkrı olan warmı ve ısın garıbı bunu yazın yapmıyordu yapsa farkederdım kesınlıkle

Klima ayarlarından dışarıdan hava alma ya da içerideki havayı çevirme seçenekleri var ya, ordan dışarıdan hava almayı kapatırsanız kesilir bence o hava... Yani bir hata olmadığını, ayarlarla ilgili olduğunu düşünüyorum ben...

Aynen katılıyorum.

İçeriye gelen havanın sıcaklığı motordaki sıcak hava ve dışarıdan alınan soğuk havanın karışımı ile ayarlanır. Sıcaklığı sonuna kadar açtığınızda, soğuk havayı tamamen kesip sadece motor sıcaklığı ile ısınan havayı alıyorsunuz demektir. Hava sirkülasyon ayarı da dışarıdan hava alma modunda ise yaşadığınız durum normaldir. @nous_docky arkadaşımızın da dediği gibi iç hava sirkülasyonu moduna çevirip deneyin.

• quote:

kardeşim o arkadaş bendim...sakarya ekin opel servisinde çözüldü..arabayı götürdüğün servis arasın burayı servis müdürü serdar bey ayrıntılı yardımcı olur..sesin geldiği yer evet davlumbaz arkasındaki süngerler yerinden çıkmış onlar yapıyormuş..her iki ön çıtaların olduğu yerden ses geliyordu..

Bu sorun tüm astralarda bulunan ortak bir sorun olduğuna göre tüm astralarda mı çıkmış bu süngerler yerinden? Hayretki hayret...

quote:

simdi tam hatirlayamiyorum ama forumda bir arkadas servisin ruzgar sesini bulmak icin hava girebilecek yerlere bant yapistirarak sesin geldigi yerin bulundugunu soylemisti. bu yer davlumbazin camurlukla birlestigi yermiydi eger oyleyse izalasyon yapildiktan sonra ruzgar sesi kesildi mi. lutfen bu soruma cevap verilmesi benim icin cok onemli zira bu sebeptan dolayi aracimi satacam nerdeyse. inanilmaz sinirimi bozuyor bu ruzgar sesi. kafayida iyice taktim heralde ondan baska sesde duymaz oldum.

quote:

tiamol kardesım ben bu ses konusunda cok hassasım yanı herkes bıner arabasına farketmezben hemen duyarım .. mesela suana kadar dıle getırılmedı ama camları otomatık ındırmeye basıp ındırınce azcıkta olsa dısarda kalıyor ıkıncı kez basmak gerekıyor ...bu megane 3 tede vardı bende yok dıen arkadasa dıkkatlı bakın dıyınce baktı ve ondada vardı ... ruzgar sesı degıldı kardesınkı sanırım boyle yagmur yagıyor gıbı bır ses gelıyor dıyordu ...

sol farla sag far altında acıklık var soldakı acıklık barız daha fazla acaba ordan mı yıyoruz ruzgarı bız ya:D:D

quote:

2011 modelde 100km üstünde ön camdan gelen ses problemi çözülmüş mü arkadaşlar???

quote:

tiamol ruzgar sesi davulumbazın ıcındekı ıkı parcanın birleştiği yeRdekı açıklıktan kaynaklandıgını soyledıler tamam yalıtın dedim yalıtım yapıldı ses kesilmedi.inan sinir bozucu hele gece yolculugunda sürüş kalitesını inan düşüruyo sanki 15 senelık bır araba kullanıyo gıbısin.müzik sesini yükselterek duyamamaya çalışıyorum ama bır yere kadar.toplu olarak şikayette bulunalım bir çözum bulsunlar,eskı h kasa astramı özlüyorum.alpersaglik
    fren lamba titremesi ve boşta gaza basınca frenin kendılıgınden ındıgı için fren müşürünün cruıse control içinde debrıyaj müşürü değişecek dıye söylendi.RÜZGAR SESİ İÇİN ÇÖZÜM!!!!

Tiamol arkadaşımız bu konuda oldukça dertli.Peki diğer kullananlar..? Hakikaten çok mu ses geliyor içeri, çok mu rahatsız edici bir ses bu? Kullanan arkadaşlar lütfen bu konuda net bir açıklama yaparmısınız? Ayrıca bu sesten bir şekilde kurtulan yok mu aramızda hiç?[/b] Yani herhangi bir işlem yaptırmış ve sorunu çözmüş olan kimse yok mu?

• RÜZGAR SESİNE ÇÖZÜM BULAN OLURSA FORUMDA PAYLAŞŞIN LÜTFEN...
  • Bende de var o ses yaw bir çözüm bulunsa keşke
  • 1.4t kullanıcıları özellikle istanbul kullanıcıları ortalama tüketimlerini bana pmliyebilir mi. dizelden benzine geçişi düşünmekteyim ve eğer kendimi ikna edersem 1.4t astra ya baya yakınım. yoksa elim dizel golfe kayabilir.
  • 
Sayfa: önceki 336337338339340
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.