Şimdi Ara

İŞTE YENİ OPEL ASTRA! (331. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.643
Cevap
37
Favori
1.785.282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 329330331332333
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Anadolu yakasında oturuyorsunuz sanırım.Ben de istanbuldan alacağım aracımı da, rica etsem hangi bayi bu söyleyebilirmisiniz? Sport için bir girişimde bulunayım,Bakarsınız sene sonunu beklemeye gerek bırakmayacak bir indirim yaparlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: alahan1963

Sayın Saint2,

Anadolu yakasında oturuyorsunuz sanırım.Ben de istanbuldan alacağım aracımı da, rica etsem hangi bayi bu söyleyebilirmisiniz? Sport için bir girişimde bulunayım,Bakarsınız sene sonunu beklemeye gerek bırakmayacak bir indirim yaparlar..

Ben aracımı Zeytinburnu Balkan Otomotiv'den aldım. Ancak 1 Ekim itibariyle zam geleceğini söylemişlerdi.
    Bana sorarsanız Anadolu tarafında olan Gedizler'e gidin. Kişisel görüşüm orada ciddi indirim alabileceğiniz... Hatta Volkan Bey'e gidin direkt.
    Fiyat sormak için değil de almak için geldiğinizi hissettirirseniz indirim sizin için tatmin edici olacaktır. Bunun dışında ellerindeki bir araç için de güzel indirim oluyor.
    Opel indirimi genelde bayi karından kısarak yapıyor. O nedenle araç gelene kadar fiyatta düşüş olduysa bu bayi karından mı yoksa Opel Türkiye'nin karından mı önemli. Ortada araç yokken çok sağlıklı bir indirim pazarlığı olamadığını düşünüyorum. Yani belki daha çok düşebilecekken bunun riskini alamıyorlar. Ama Türkiye'ye en çok Sport ekipmanla geldiği için bence şanslısınız.

Saygılar.

Ek: Bugün Balkan Oto'ya gittiğimde koyu gri bir sport gördügümü hatırlıyorum. Bana PM ile cep telefonunuzu atarsanız oraya tekrar gittiğimde yarın veya öbür gün (Çarşamba veya Perşembe) ekstra indirim için bastırabilirim. Çünkü bana iyilik borçları var. (Cep telefonu bilgi verebilmek için tabii ki. :)) )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saint2 -- 6 Ekim 2010; 0:12:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: betito

quote:

Orijinalden alıntı: o_firat

Ben birazdan servise bırakacam arabayı hız sabitleyici hiç devreye girmiyor iç aydınlatmadan felaket ses geliyor dayanılmaz oldu bide debriyaj problemi unutmadan cyclone navigasyon ve dvd oynatıcıyıda taktıracam sizin probleminizide bi sorayım bakalım ne diyecekler

kardeşim, ben 1.4 140'lık cosmo + cd500 araç istiyorum. yalnız bişey merak ettim, şu cyclone navi. dediğiniz sistem sadece cd500 olan araçlar için mi alınabiliyor? yoksa cd500 almadan da göğüse oturtabiliniyor mu?

Yok kardeş cd 500 e gerek kalmadan takıyorlar bunda artı olarak dvd oynatıcı filan var daha tam karıştıramadım ama güzel gibi bu arada senin fiyatı sormaya fırsatım olmadı bugün telefon açarım hız sabitleyici arızası için debriyaj müşürü arızalı sipariş edelim dediler 20 gün sonra gelecekmiş yine debriyaj yağlandı aydınlatmayı söküp içine sünger yerleştirdiler bu sefer sol taraftan ses gelmeye başladı kaynağını bulamadım ama yakında bulup onuda yaptıracam yılmak yok

• quote:

quote:

quote:

Ben birazdan servise bırakacam arabayı hız sabitleyici hiç devreye girmiyor iç aydınlatmadan felaket ses geliyor dayanılmaz oldu bide debriyaj problemi unutmadan cyclone navigasyon ve dvd oynatıcıyıda taktıracam sizin probleminizide bi sorayım bakalım ne diyecekler

kardeşim, ben 1.4 140'lık cosmo + cd500 araç istiyorum. yalnız bişey merak ettim, şu cyclone navi. dediğiniz sistem sadece cd500 olan araçlar için mi alınabiliyor? yoksa cd500 almadan da göğüse oturtabiliniyor mu?

Yok kardeş cd 500 e gerek kalmadan takıyorlar bunda artı olarak dvd oynatıcı filan var daha tam karıştıramadım ama güzel gibi bu arada senin fiyatı sormaya fırsatım olmadı bugün telefon açarım hız sabitleyici arızası için debriyaj müşürü arızalı sipariş edelim dediler 20 gün sonra gelecekmiş yine debriyaj yağlandı aydınlatmayı söküp içine sünger yerleştirdiler bu sefer sol taraftan ses gelmeye başladı kaynağını bulamadım ama yakında bulup onuda yaptıracam yılmak yok

Opel serviste mi taktırdın dostum. Ne kadara mal oldu sorabilir miyim? Bir de fotoğraf koyabilirsen forumca sana minnettar oluruz

• quote:

Orijinalden alıntı: battalgazi33

quote:

quote:

quote:

vay be tahminimden fazla hemşerim var galiba burda :) evet o_firat, benim telefonda görüştüğüm kişide ethem beydi, şimdi hatırladım. olmazsa gidip ben ethem beyle görüşeyim, bir arkadaşımıda kenanmorbulut arkadaşımızın dediği gibi onur beyle görüştüreyim. artık hangisi olursa :D

Bende Mersindeyim Ethem beyle pazarlık yaptım fakat navigasyonluya 1,4 turbo sporta 45 den aşağı düşmedi,düz sportada 43,500 den aşağı inmedi..Eğer gerçekten düşünüyorsanız beraber gidelim pazarlık için iki araç olursa daha uygun verirler sanırım ..olmadı Adana'ya gideriz burda 42 bine sport turbo alanlar var aradaki fark az değil,Adana'yı telefonda aramıştım 33 plaka çıkışındada sorun olmayacak

olur tabiki kardeşim, ben adanaya sordum hatta işyerime yakın olduğu için gidip görüştüm ama mersinden daha yüksek fiyat verdiler. o_fırat arkadaşımız ethem beyle görüşüp bi fiyat alsın, biz de ona göre gidip konuşalım.

Tamam dostum o zaman yine görüşürüz,ellerinde bit tane siyah 2010 cosmo 1.4 t var düşünüyorsan uygun fiyata verecez diyorlardı

teşekkürler dostum, ben 2011 düşünüyordum ama iyi bir indirim olursa 2010 da olur çok sorun değil. sen hangisinden istiyordun? gittiğimde ikimiz içinde konuşayım gerekirse..

• quote:

Orijinalden alıntı: poker face

Orijinalden alıntı: Bjk@@N

quote:

Orijinalden alıntı: poker face

quote:

Orijinalden alıntı: Bjk@@N

Merhaba arkadaşlar arabamı aldım bende dün geldi sizinle paylaşayım istedim...

İyi günlerde kullanın aracınızı..

Benim aracım 1.4 Turbo Enjoy Plus benimkinde sis farı yok sizinkinde var sonradan mı takıldı yoksa donanım değişikliği mi var astrada merak ediyorum??

Sis farı yok benim aracımda normalde :) Ama araç üzerinde var, satan bayan bana sis farı yok herkez bunu karıştırıyor bunlar sinyal diye sattı fakat sis farı var. Şansıma diyeyim :) Kapı kromu hediye etmediler mırın kırın ettiler en azından sis farlı aldım o yüzden rahatım. :))

Bende sport modelini almak için gittim bayiye fakat ellerinde 1.4turbo olarak sadece enjoy plus vardı bekleyemedim aldım karartılmış farlar ve özellikle krom cam çıtaları yakışıyo astralara çıtaları almak için sorduğumda 1.800tl en son olacağı 1.400tl dediler bende vazgeçtim internetten araştırdım elif tuningde 400liraya buldum fakat örjinaliini taktırmak istiyorum size fiyat verdiler mi ya da aramızda bu konuda bilgisi olan var mı uygun fiyata bnerden temin ederiz ??

Yanlış hatılamıyorsam orjinalini 800 TL dediler yan sanayide gelecekmiş daha gelmemiş. Geldiği zaman bana hediye edicekler yan sanayiyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: metuemre

quote:

quote:

quote:

Opel serviste mi taktırdın dostum. Ne kadara mal oldu sorabilir miyim? Bir de fotoğraf koyabilirsen forumca sana minnettar oluruz

Walla Emre kardeş uzun araştırmalar sonucunda en uygun Konya da buldum tevfik elektronik diye bir firma serviste aynı ürüne 2300 dediler ben 1900 e 10 taksit aldım fotoğraflarını çektim zaten gün içerisinde yayınlamaya çalışırım

• quote:

quote:

quote:

o zaman cd500'e almaya hiç gerek yok, aracı aldığımda dışarı çıkmadan cyclone navi. taktırırım. üstelik neredeyse aynı fiyat. buarada arızaların için geçmiş olsun diyelim, nazarlık say bunları. allah beterinden saklasın

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: metuemre

quote:

quote:

quote:

Walla Emre kardeş uzun araştırmalar sonucunda en uygun Konya da buldum tevfik elektronik diye bir firma serviste aynı ürüne 2300 dediler ben 1900 e 10 taksit aldım fotoğraflarını çektim zaten gün içerisinde yayınlamaya çalışırım

Fotoğrafları bizle paylaşabilirmisiniz?

• Herkese merhaba,

Ben de sizler gibi uzun zamandır peşinde koştuğum Yeni Astramı dün akşam itibariyle Opel Erpaş'tan teslim aldım. 2011 Cosmo Active Select+CD500 Siyah renk aldım. 1.4 turbo'nun otomatiğini almak istiyordum ama daha fazla bekleyemedim.

İlk sürüş izlenimlerim;

- Aracın içerden ve dışardan görünüşü muhteşem. AFL+ ve CD500 çok ayrı bir hava katıyor. Navigasyon hazır kurulu ve çalışır durumda. Türkiye haritaları da yüklenmiş durumda. Navi tuşuna basmamla haritada yerimi bulması bir oldu gerçekten çok hızlı.

- Active Select'li test aracını daha önce denemiş olmama rağmen performansından bazı şüphelerim vardı ama aracın hızlanması gayet iyi ve yeterli. Tepki süresi bir miktar geç ama zamanla alışıcaz artık. Kullandıkça yeni izlenimlerimi de aktarıcam.

- Kataloglarda görülen yuvarlak krom çerçeveli küllük kapağı araçta yoktu sordum ve 2011 modellerde artık olmadığı cevabını aldım. O bölüm bardak koyma bölümü olmuş ve üzeri açık. Onun dışında her hangi bir donanımsal eksiklik yok. Usb girişi mevcut. Test ettim sorunsuz çalışıyor.

Sorularınıza elimden geldiğince cevap verebilirim.

Darısı yeni araç alacakların başına.

• Geçmiş olsun henüz araç almamış olan arkadaşlara , sport modelden, önce usb, sonra kapı içi aydınlatmalar şimdi de tümünden küllük gitmiş..

İyi de opel neden bir açıklama yapma zahmetinde bulunmaz ki..Size gösteriyoruz ama gördüğünüzü alamazsınız diye..Sorsan diyecekler ki "opel haber vermeden .......falan filan..İyi de parasını verdiğimiz şeyin nerelerinin eksik geldiğini bilmek hakkımız değilmi allahaşkına???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7309DB214 -- 6 Ekim 2010; 12:04:03 >
  • USB ile kapı içi aydınlatmalar beraber kaldırıldı sanırım..
    Küllük ve çakmak Avrupa'da ek bi özellik gibi( sigara içenleriçin özel paket gibi ) koyuluyormuş.. Ama küllük hoş durduğu için( küllü yokken boş güzel görünmüyor bnce) ben istedim aracı almadan takacaklar..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

vay be tahminimden fazla hemşerim var galiba burda :) evet o_firat, benim telefonda görüştüğüm kişide ethem beydi, şimdi hatırladım. olmazsa gidip ben ethem beyle görüşeyim, bir arkadaşımıda kenanmorbulut arkadaşımızın dediği gibi onur beyle görüştüreyim. artık hangisi olursa :D

Bende Mersindeyim Ethem beyle pazarlık yaptım fakat navigasyonluya 1,4 turbo sporta 45 den aşağı düşmedi,düz sportada 43,500 den aşağı inmedi..Eğer gerçekten düşünüyorsanız beraber gidelim pazarlık için iki araç olursa daha uygun verirler sanırım ..olmadı Adana'ya gideriz burda 42 bine sport turbo alanlar var aradaki fark az değil,Adana'yı telefonda aramıştım 33 plaka çıkışındada sorun olmayacak

olur tabiki kardeşim, ben adanaya sordum hatta işyerime yakın olduğu için gidip görüştüm ama mersinden daha yüksek fiyat verdiler. o_fırat arkadaşımız ethem beyle görüşüp bi fiyat alsın, biz de ona göre gidip konuşalım.

Tamam dostum o zaman yine görüşürüz,ellerinde bit tane siyah 2010 cosmo 1.4 t var düşünüyorsan uygun fiyata verecez diyorlardı

teşekkürler dostum, ben 2011 düşünüyordum ama iyi bir indirim olursa 2010 da olur çok sorun değil. sen hangisinden istiyordun? gittiğimde ikimiz içinde konuşayım gerekirse..

Benim almak istediğim 1.4 turbo sport 2011 model ama dizelini bir test edebilsem arada fazla fiyat farkı olmadığı için onuda düşünmüyor değilim.Vallahi iyi indirim yaparsanız iki tane alcam falan de fiyat farkettirir sanırım

• küllük gitmiş ya çakmak?
    telefon şarj etmek için olmazsa olmazlardan malum 3g çıktığından beri en baba telefon bile ancak bir gün dayanıyor aktif kullanılıyorsa?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiFoSi_BJK

küllük gitmiş ya çakmak?
    telefon şarj etmek için olmazsa olmazlardan malum 3g çıktığından beri en baba telefon bile ancak bir gün dayanıyor aktif kullanılıyorsa?

Çakmak yeri sadece cep telefonu için değil birçok şey için kullanılıyor. Ör. Navigasyon cihazı vs.
    O nedenle kaldıracaklarını zannetmiyorum.
  • Çakmak yok, yerine 12V güç çıkışı var.

Küllük siparişle getirtilebilir, parça kodunu bulur yazarım, isteyenler bayiden fiyat bilgisi alıp sipariş geçer.

USB kaldırılmadı, muhtemelen parça tedarik sorunu giderildikten sonra gelen araçlarda olacak.

Kapı içi aydınlatmalar artık sadece Cosmo'da standart.
    Almanya'da Sport'la deri döşeme opsiyonu alındığında geliyor ama maalesef bu opsiyon bizde yok.

Opel bunu hep yapıyor maalesef. Ben 2007'de Corsa Sport aracımı aldığımda torpido gözü aydınlatması, önde ve arkada kapı açıldığında yanan taban aydınlatmaları, arkada okuma lambaları, ışıklandırmalı far kontrol düğmesi ve ışıklandırmalı cam açma düğmelerini içeren "Işık Paketi" standart idi. Bu özelliklere B sınıfı araçlarda pek sık rastlanmıyordu ve aracın iç mekanına gerçekten de ayrı bir hava katıyordu. Aradan iki yıl bile geçmeden ilk maliyet kısma girişimini bu paketi Sport'dan kaldırarak yaptılar.

Birkaç mesaj öncesinde bir arkadaşın da dediği gibi, yeni özellikler ekleneceğine, mevcut olanları kaldırmaları çok can sıkıcı.

• Arkadaşlar kusura bakmayın cep telefonuyla çekildi hepsi pek net değil idare edin artık

[simage][/simage]http://img826.imageshack.us/i/05102010052.jpg[simage][/simage]
    [simage][/simage]http://img834.imageshack.us/i/06102010054.jpg[simage][/simage]
    [simage][/simage]http://img29.imageshack.us/i/06102010056.jpg[simage][/simage]
    [simage][/simage]http://img443.imageshack.us/i/06102010057.jpg[simage][/simage]
    [simage][/simage]http://img801.imageshack.us/i/06102010058.jpg[simage][/simage]
    [simage][/simage]http://img23.imageshack.us/i/06102010059.jpg/[simage][/simage]
    1.4 turbonun performansı merak eden arkadaşlara gazı köklemeden düz yolda yakaladığım hız
    [simage][/simage]http://img137.imageshack.us/img137/9315/05102010049.jpg[simage][/simage]
    Buda beyaz renk bu arabaya gitmiyor diyen arkadaşlara ithafen
    [simage][/simage]http://img831.imageshack.us/img831/7839/06092010034.jpg[simage][/simage]
  • Ben bu işi beceremedim bilen biri varsa düzeltiversin bi zahmet kusura bakmayın bu arada betito kardeşim 1.4 turbo enjoy plus 41500 sport 43500 fiyat aldım ikiside beyaz hazırdada varmış eğer ciddiysen cumartesi beraber gidelim bi 500 tl daha indiririz heralde
  • Sayın Serdar99,

quote:

Küllük siparişle getirtilebilir, parça kodunu bulur yazarım, isteyenler bayiden fiyat bilgisi alıp sipariş geçer.

Diyorsunuz .Ama küllük sport modelin opsiyon listesinde yok. Yani bayilerin ifadesiyle "opsiyon listesinde olmadığından" Parasını vermek istediğimizde dahi getirtemiyoruz.Aynı şey blutooth için de geçerli.Üstelik bu özellik opel Türkiyenin resmi sitesinde türkçe olarak tanıtılmış ve sanki istersek alırız gibi bir hava yaratılmış.Ancak yine opsiyonlar listesinde yok ve bayilere sorduğumuzda aynı nedenle "maalesef" diyorlar.
    Sorgulama anlamında düşünmeyin lütfen. İstiyorum ki yapabileceklerimizin yani sipariş vererek getirtebileceklerimizin sınırını bilelim.Şimdi ez cümle biz bütün bu özelliklerin hangisini getirtebilip hangisini getirtemeyeceğimizi nereden bileceğiz? Bayilerin paşa gönlünemi yoksa bilgisiz satış görevlilerinin ezbere verdikleri bilgilere göre mi hareket edeceğiz? Şunun doğrusu nedir?

-Bir bayi şöyle dedi: "Evet sportlarda iç kapı aydınlatması artık yok ama yerleri hazır sonradan taktırabilirsiniz." Gel de inan..
    -Yukarıda bir arkadaş ise; evet küllük yokmuş ama arabayı teslim alırken verecekler? Nasıl ?

Saygı ve sevgilerimle..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7309DB214 -- 6 Ekim 2010; 16:43:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: alahan1963

Sayın Serdar99,

quote:

Diyorsunuz .Ama küllük sport modelin opsiyon listesinde yok. Yani bayilerin ifadesiyle "opsiyon listesinde olmadığından" Parasını vermek istediğimizde dahi getirtemiyoruz.Aynı şey blutooth için de geçerli.Üstelik bu özellik opel Türkiyenin resmi sitesinde türkçe olarak tanıtılmış ve sanki istersek alırız gibi bir hava yaratılmış.Ancak yine opsiyonlar listesinde yok ve bayilere sorduğumuzda aynı nedenle "maalesef" diyorlar.
    Sorgulama anlamında düşünmeyin lütfen. İstiyorum ki yapabileceklerimizin yani sipariş vererek getirtebileceklerimizin sınırını bilelim.Şimdi ez cümle biz bütün bu özelliklerin hangisini getirtebilip hangisini getirtemeyeceğimizi nereden bileceğiz? Bayilerin paşa gönlünemi yoksa bilgisiz satış görevlilerinin ezbere verdikleri bilgilere göre hareket edeceğiz? Şunun doğrusu nedir?

-Bir bayi şöyle dedi: "Evet sportlarda iç kapı aydınlatması artık yok ama yerleri hazır sonradan taktırabilirsiniz."
    -Yukarıda bir arkadaş ise; evet küllük yokmuş ama arabayı teslim alırken verecekler? Nasıl ?

Saygı ve sevgilerimle..

küllük kolay yedek parçadan tedarik edilir.

• 
Sayfa: önceki 329330331332333
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.