Şimdi Ara

İŞTE YENİ OPEL ASTRA! (330. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.643
Cevap
37
Favori
1.785.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 328329330331332
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hız sabitleyicide ayağın debriyaj üsütünde olsa bile devreye girmiyor buarada aracı ilk aldığımda arka takımlarda deli gibi bir ses geliyodu aldığım gibi servise gittim fren semerinde bi gevşeklikmi ne varmış onu hallettiler çok şükür arabada 1 problem bile yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: battalgazi33

quote:

Orijinalden alıntı: betito

vay be tahminimden fazla hemşerim var galiba burda :) evet o_firat, benim telefonda görüştüğüm kişide ethem beydi, şimdi hatırladım. olmazsa gidip ben ethem beyle görüşeyim, bir arkadaşımıda kenanmorbulut arkadaşımızın dediği gibi onur beyle görüştüreyim. artık hangisi olursa :D

Bende Mersindeyim Ethem beyle pazarlık yaptım fakat navigasyonluya 1,4 turbo sporta 45 den aşağı düşmedi,düz sportada 43,500 den aşağı inmedi..Eğer gerçekten düşünüyorsanız beraber gidelim pazarlık için iki araç olursa daha uygun verirler sanırım ..olmadı Adana'ya gideriz burda 42 bine sport turbo alanlar var aradaki fark az değil,Adana'yı telefonda aramıştım 33 plaka çıkışındada sorun olmayacak

olur tabiki kardeşim, ben adanaya sordum hatta işyerime yakın olduğu için gidip görüştüm ama mersinden daha yüksek fiyat verdiler. o_fırat arkadaşımız ethem beyle görüşüp bi fiyat alsın, biz de ona göre gidip konuşalım.
  • Almanya sitesindeki konfiguratore gore 18'' ve 19'' jantlar sadece 'Alcaltilmis spor sasi' veya 'FlexRide' ile birlikte alinabiliyor. FlexRide almayip sadece 18 veya 19 jant secerseniz konfigurator spor sasiyi sifir bedelle kendisi ekliyor, bedeli zaten jant fiyatinin icinde. Sonra siz spor sasi secenegini kaldirirsaniz, jant seceneginizi de kaldirip 17'ye donduruyor.
    Simdi ben opsiyon listesine bakip 'FlexRide almayacagim, sadece 18'' jant istiyorum' dersem, aracin spor sasili gelmesi gerekir. Satis temsilcilerinin bundan haberi var mi, cok merak ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: m.f. diri

Kisisel degerlendirme:

Arkadaslar bence arac almayin sene sonunu bekleyin. Bunu bu son bikaç gün içinde forum içinde ve dışında bikac kisiye aha telkin ettim. Sene sonunu bekleyin. Niye..?

Opel su an C segmentindeki araci Astrayi hem J hem H kasa olarak uretip satarak, Opel markasi icinde C segment bir aracin fiyatini istedigi gibi manipule edebiliyor. Şöyle ki;

Bu sene boyunca H Kasa Astranın fiyatini dusuk, J kasa Astranin fiyatini yuksek tutarak hem deli gibi H kasa araba satti hem de J kasa gibi New Generation bir arabayi showroomlarda sunarak rakip firmalar icin uretmis oldugu arabayi da sergilemis oldu.

Son bi kac aydir ise H kasanin fiyatlarini yukseltip, J kasanın fiyatlarini biraz dusurerek -ki gercek degerine henuz gelmedi bile-tüketiciyi J kasa arac almaya yönlendiriyor.

Peki sene sonunda nasıl bir yol izlerler..?

Bence arac satmak isteyen bir firma icin yine 2 alternatif var ve bu yukarıdakilerden tek farki ise indirim meblag olucaktir.

1. Astra H 1.3 CDTI' lerin fiyatlari pazarlıkla 36000 seviyelerine inecek ve H kasa satisi patlayacak.
    2. Astra H fiyatlari cok degismeyecek ama J kasalarda 1000 belki 2000 liraya yakın indirime gidilecek ve yollarda J kasa artacak.

Her iki kasayi da dusunen biri olarak, sahsen iki durumu da degerlendiririm, ama biliyosunuz garip firma bu GM Türkiye, hic belli olmaz belki fiyatlari tavana cekerler falan.. :)

Bugün 5 Ekim. Liste hala güncellenmedi, bi iki küçük donanım haricinde. Haklı çıkacağımı sanıyorum. Astra J ve Astra H' de bi kıpırdama yok, sanıyorum Ekim gibi Kasım ayı da böyle gececektir.

Kasım' ın sonuna dogru artık, ozellikle de Aralık ve Ocak basinda ise tam bir kaos ortami olucak sayin DH' ci ve Opelsever kardeslerim. (: Ne dersiniz. ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DrNiO

arkadaşlar 1,3 dizel cosmo siyah astrama bugün kavuştum. ilk izlenimlerimi paylaşmak isterim kısaca. araç gerçekten çok ama çok güzel dış tasarım ve iç tasarım olarak hakkını gerçekten veriyor. şu ana kadar 2 noktada sıkıntı çekiyorum, 1.cisi babamın otomatik vites arabasından sonra düz vites çok zor geldi:) 2. olarak da sanki fazla motor sesi geliyor içeriye, gerçi bu da alıştıkça dikkat edilmeyecek bi nokta olacaktır sanırım. ilk izlenimlerim böyle. haa bi de arabayla eve gelene kadar 4,6lt ortalama gösterdi(25kmlik bir mesafeden geldim) başlangıç için bile iyi diil mi sizce:)

Zamanla ses azalıyor canını sıkma:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhan2009

quote:

arkadaşlar 1,3 dizel cosmo siyah astrama bugün kavuştum. ilk izlenimlerimi paylaşmak isterim kısaca. araç gerçekten çok ama çok güzel dış tasarım ve iç tasarım olarak hakkını gerçekten veriyor. şu ana kadar 2 noktada sıkıntı çekiyorum, 1.cisi babamın otomatik vites arabasından sonra düz vites çok zor geldi:) 2. olarak da sanki fazla motor sesi geliyor içeriye, gerçi bu da alıştıkça dikkat edilmeyecek bi nokta olacaktır sanırım. ilk izlenimlerim böyle. haa bi de arabayla eve gelene kadar 4,6lt ortalama gösterdi(25kmlik bir mesafeden geldim) başlangıç için bile iyi diil mi sizce:)

orhan bey pm attım size bakabilirmisiniz acaba kolay gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasmincafe

quote:

Orijinalden alıntı: orhan2009

quote:

orhan bey pm attım size bakabilirmisiniz acaba kolay gelsin

oradan size cevap gönderemedim.
    ama önceki dizeli hiç kullanmadığım için farkını bilememem.
    fakat bu araçla ben kalkışta herhangi sorun yaşamadım. arabada 6 kişi varken klima açıkken rampayı 4. viteste çıktım. açıkcası önceki aracım benzinli bir önceki kasa 1.6 twinport motordu. aralarında bir faklılık hissetmiyorum. benim araçtan tek keşke olsaydı dediğim usb girişi. inanın ne motor sesiyle ne çekiş gücüyle ilgili sıkıntım yok.hatta bir arkadaşımda önceki 6 vitesli 90 hp li dizel vardı onu sattı bir daha opelin önünden geçmem diyordu. sonra bu aracı test etmiş. ve hemen almış.ben sport donanımı düşünmüştüm. ama beyaz tek cosmoda bulduğum için Antalyada beyaz renk kullanışlı olduğu için cosmo aldım. iyikide cosmo almışım . Afel + bi xenon farlar çok kullanışlı. ayrıca ön taraftada sensor olması. ve gündüz ön far ledleri çok şık. inşallah sana da nasip olur. tereddüt edecek bir sıkıntın olmasın.cosmoyu 50.000 e kadar pazarlık et. sport içinde 46.000 e kadar. hayırlı günler:)
  • çok teşekkür ederim bende bi tane beyaz buldum cosmo usb girişi varmış 51300 tl diyolar fiyatına aslında spor istiyorum ama cosmoda olabilir 100 tl bile düşmüyolar bakalım 50 e düşerler mi siz kaça aldınız nerden aldınız araç bulamıyorum kimsenin elinde araç yok bende arabamı sattım arabasız zor oluyor ama astradan başka bi arabada düşünemiyorum çünkü çok hoşuma gidiyor astra hayırlısı bakalım
  • betıto kardesım afl fılan gırılecekse kesınlıkle cosmo alın derım ..bende sızın gıbı sportta afl olsa bır dakıka bıle beklemez sport alırdım ama ellerınde 180 lık sport varken malesef aflsı yoktu ...

1.6 180 olan arkadaslar durdugun yerde yada kalkıs yapartken gaza dokununca ılk dokunusta ve devrın sona dogru geldıgınde bır ses cıkıyor ılk dokunusta bır sıngırtı gıbı bunuda bugun farkettım mersınde artık havalar az az serınleyınce camları acıp klımayı kapatmanın vaktı gelınce yenı seyler duyuyor ınsan :D

sızlerde mevcutmu bu ??
  • sport + afl düşünen arkadaşlar için bende cosmoyu tavsiye ederim. önce bende sport + afl diyodum ama aradaki fiyat farkı çok az. o farkı da vererek cosmo almak daha mantıklı.
    bu arada bugün arabamı sattım bende astrama kavuşacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum
  • Sn.M.F.DİRİ,

quote:

Kasım' ın sonuna dogru artık, ozellikle de Aralık ve Ocak basinda ise tam bir kaos ortami olucak sayin DH' ci ve Opelsever kardeslerim. (: Ne dersiniz. ?

demişsiniz.Kaostan kastınızın ne olduğunu bilemiyorum ama ben de yılın sonunda almayı planladığımdan oluşacak kaosun paydaşlarından biri olacağım.Yılın sonunu da, fiyatların birazcık olsa da düşeceğini umut ettiğimden bekliyorum.Ancak opelin son yaptığı gizli zamlara bakılacak olursa yıl sonu indirimi hayal gibi...Umarım yanılırım.

Ayrıca Çok önemli bir konu hakkında bilgilerinize başvurmak istiyorum.

Özellikle 1.4 Turbo Sport ve Cosmo araçlara Son bir ay içinde sahip olan ya da son bir ay içinde sipariş veren ve NORMAL ALICI (Bayi yakını olmayan)İstanbul'lu arkadaşlara :

1-) Kampanyalı fiyatlardan kaç bin TL.indirim alabildiniz? (Aracın yalın hali ile yanıt verirseniz çok makbule geçecek yani extraları afl vb. gibi katmadan)
    2-) Sipariş verdiğinizde ise pazarlık nasıl oldu.Yani araç geldiğinde ücreti artarsa sizin toplam bedelinize olduğu gibi mi yansıyacak ya da yaptığınız pazarlık oranı kadar mı yansıyacak, tersi olursa yani olmaz ya aracın fiyatı düşerse anlaştığınız bedel üzerinden ne kadar inecek?

Yardımcı olur ve bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7309DB214 -- 5 Ekim 2010; 14:55:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasmincafe

çok teşekkür ederim bende bi tane beyaz buldum cosmo usb girişi varmış 51300 tl diyolar fiyatına aslında spor istiyorum ama cosmoda olabilir 100 tl bile düşmüyolar bakalım 50 e düşerler mi siz kaça aldınız nerden aldınız araç bulamıyorum kimsenin elinde araç yok bende arabamı sattım arabasız zor oluyor ama astradan başka bi arabada düşünemiyorum çünkü çok hoşuma gidiyor astra hayırlısı bakalım

Düşerler merak etme:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: alahan1963

Sn.M.F.DİRİ,

quote:

demişsiniz.Kaostan kastınızın ne olduğunu bilemiyorum ama ben de yılın sonunda almayı planladığımdan oluşacak kaosun paydaşlarından biri olacağım.Yılın sonunu da, fiyatların birazcık olsa da düşeceğini umut ettiğimden bekliyorum.Ancak opelin son yaptığı gizli zamlara bakılacak olursa yıl sonu indirimi hayal gibi...Umarım yanılırım.

Özellikle 1.4 Turbo Sport ve Cosmo araçlara Son bir ay içinde sahip olan ya da son bir ay içinde sipariş veren ve NORMAL ALICI (Bayi yakını olmayan)İstanbul'lu arkadaşlara :

1-) Kampanyalı fiyatlardan kaç bin TL.indirim alabildiniz? (Aracın yalın hali ile yanıt verirseniz çok makbule geçecek yani extraları afl vb. gibi katmadan)
    2-) Sipariş verdiğinizde ise pazarlık nasıl oldu.Yani araç geldiğinde ücreti artarsa sizin toplam bedelinize olduğu gibi mi yansıyacak ya da yaptığınız pazarlık oranı kadar mı yansıyacak, tersi olursa yani olmaz ya aracın fiyatı düşerse anlaştığınız bedel üzerinden ne kadar inecek?

Dedim.

Kaosdan kasıt; indirim ihtimalinin yuksek olusu, sozkonusu indirimin sadece GM Türkiye tarafından yapılan miktar değil, bayilerinde kota doldurma ya da sene sonu nakit krizi vs. gibi seylerle de alakalı olması durumudur. Ben de o kaosun elemanlarindan biri olmayi planliyorum ama burda esas mesele ic kume elemani olabilmek.

1.4 T Sport demissiniz, ben 1.4 T Enjoy Plus Paket icin fiyat almistim, 43500 gibi bi liste fiyatindan indirimle 41500 TRY fiyat almistim.

Oyle bi imzaniz var ki, bildigim ne var ne yok dökesim geliyor vallahi.

edit:imla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kontrast_ -- 5 Ekim 2010; 15:49:32 >
  • quote:

Oyle bi imzaniz var ki, bildigim ne var ne yok dökesim geliyor vallahi.

Ne yapayım,başka türlü insanların ağzından laf almak kolay olmuyor.

Ayrıca bizim gibi alım olayını sene sonuna yani kasım aralık aylarına bırakan bizler için şöyle de bir sorun olmayacakmı ? Tamam,diyelim ki kasım yada aralık ayında fiyatlar bayi kotalarından filan ya da GM tarafından düşürüldü.Atıyorum 46500 TL.olan astra turbo, diyelim ki 42000 e düştü.Ben sipariş vererek alacağım mecburen aracımı cd 500 istediğim için.Araç gelecek 2 ay sonra, yani şubat ayı civarlarında.O zaman da muhtemelen yaza giriş zamanları olduğundan fiyatlara zam gelecek....İşte kaosun ağababası... Ne yapmalıyız bu durumda, nasıl bir strateji izlemeliyiz????

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7309DB214 -- 5 Ekim 2010; 16:23:55 >
  • Valla bence o durumda buldugunuz araci almaniz lazim, oyle ek opsiyon ya da renk secmek gibi bi luksunuz kalmayabilir. benim dusundugum model 1.6 115 Enjoy Plus. Hemen her yer de olabilecek bir donanim ve motor seviyesi, renk olarak da siyah ve beyaz disinda, ozellikle de grilerin(gönlümde nehir gri var ama) tümü olabilir. Ama hakim gri yani gümüş giriyi pek istemiyorum daha cok teknik gri.

Dedigim gibi oyle bir ortam olusursa eger -ki bence %80 ihtimal-, her yonden bulabildiginiz en iyi araci bulucak ve kani geliceksiniz.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: battalgazi33

quote:

vay be tahminimden fazla hemşerim var galiba burda :) evet o_firat, benim telefonda görüştüğüm kişide ethem beydi, şimdi hatırladım. olmazsa gidip ben ethem beyle görüşeyim, bir arkadaşımıda kenanmorbulut arkadaşımızın dediği gibi onur beyle görüştüreyim. artık hangisi olursa :D

Bende Mersindeyim Ethem beyle pazarlık yaptım fakat navigasyonluya 1,4 turbo sporta 45 den aşağı düşmedi,düz sportada 43,500 den aşağı inmedi..Eğer gerçekten düşünüyorsanız beraber gidelim pazarlık için iki araç olursa daha uygun verirler sanırım ..olmadı Adana'ya gideriz burda 42 bine sport turbo alanlar var aradaki fark az değil,Adana'yı telefonda aramıştım 33 plaka çıkışındada sorun olmayacak

olur tabiki kardeşim, ben adanaya sordum hatta işyerime yakın olduğu için gidip görüştüm ama mersinden daha yüksek fiyat verdiler. o_fırat arkadaşımız ethem beyle görüşüp bi fiyat alsın, biz de ona göre gidip konuşalım.

Tamam dostum o zaman yine görüşürüz,ellerinde bit tane siyah 2010 cosmo 1.4 t var düşünüyorsan uygun fiyata verecez diyorlardı
  • biz böyle körü körüne bu fiyatlara astra aradığımız sürece opel Türkiye bizi kazıklamaya devam edecek.her gün bir özellik çıkartıyorlar araçlardan.
  • quote:

quote:

Kisisel degerlendirme:

Arkadaslar bence arac almayin sene sonunu bekleyin. Bunu bu son bikaç gün içinde forum içinde ve dışında bikac kisiye aha telkin ettim. Sene sonunu bekleyin. Niye..?

Opel su an C segmentindeki araci Astrayi hem J hem H kasa olarak uretip satarak, Opel markasi icinde C segment bir aracin fiyatini istedigi gibi manipule edebiliyor. Şöyle ki;

Bu sene boyunca H Kasa Astranın fiyatini dusuk, J kasa Astranin fiyatini yuksek tutarak hem deli gibi H kasa araba satti hem de J kasa gibi New Generation bir arabayi showroomlarda sunarak rakip firmalar icin uretmis oldugu arabayi da sergilemis oldu.

Son bi kac aydir ise H kasanin fiyatlarini yukseltip, J kasanın fiyatlarini biraz dusurerek -ki gercek degerine henuz gelmedi bile-tüketiciyi J kasa arac almaya yönlendiriyor.

Peki sene sonunda nasıl bir yol izlerler..?

Bence arac satmak isteyen bir firma icin yine 2 alternatif var ve bu yukarıdakilerden tek farki ise indirim meblag olucaktir.

1. Astra H 1.3 CDTI' lerin fiyatlari pazarlıkla 36000 seviyelerine inecek ve H kasa satisi patlayacak.
    2. Astra H fiyatlari cok degismeyecek ama J kasalarda 1000 belki 2000 liraya yakın indirime gidilecek ve yollarda J kasa artacak.

Her iki kasayi da dusunen biri olarak, sahsen iki durumu da degerlendiririm, ama biliyosunuz garip firma bu GM Türkiye, hic belli olmaz belki fiyatlari tavana cekerler falan.. :)

Bugün 5 Ekim. Liste hala güncellenmedi, bi iki küçük donanım haricinde. Haklı çıkacağımı sanıyorum. Astra J ve Astra H' de bi kıpırdama yok, sanıyorum Ekim gibi Kasım ayı da böyle gececektir.

Gedizler bana Opel'in fiyat olarak VW'ı kıstas aldığını, onlar indirim yaparsa indirim yaptıklarını söyledi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alahan1963

Sn.M.F.DİRİ,

quote:

Bayiye gelen araçlardan beğendim....

Astra J 1.4 T 140 HP+CD500 Navi+Sunroof = 51.000

Benimki istisnai bir fiyat galiba... Çünkü başka bir Opel bayi bu fiyata inanamadı.
  • kampanyalı liste fiyatlarına bakınca gerçekten 51.000 TL iyi fiyat
  • 
Sayfa: önceki 328329330331332
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.