Şimdi Ara

İŞTE YENİ OPEL ASTRA! (157. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.643
Cevap
37
Favori
1.785.282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alpha3673

pardon arkadaşlar benim de fikrimi değiştirdiniz, en iyisi 62.000 tl ye aldığım 2009 c180'imi satayım da şu meşhur c segmentinin en çok satan şu arabaların alayım, 2.500 tl'em de cebimde kalır, pişman oldum aldığım arabaya..

2009 C180'i 62000'e alamazsın,o fiyata en iyi ihtimal eski kasa 2007 modeli alınır.

http://www.sahibinden.com/sahibinden_orjinal_c_180_sport_edition-75WQQaXQQ21859157WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/2007_c_180_kom-55WQQaXQQ22313458WQQpXQQdisplayitem

• Ben de 1.6 180 hp sahibiyim,
    Egzosu çift değil tek yapmışlar yani 115liklerden farksız, keşke insigniadaki gibi çift yapsalarmış.
    Bu arada yakıt tüketimi hiç öle 9da falan diil benimki. Ben de devirli kullanıyorum ve jantlar 18 onun da yakıt tüketimine muhakkak olumsuz etkisi vardır ama araç şu an 14.6 gösterio ortalama yakıt tüketimini.
    Bu arada araç şu an 1300 kmde. Yani sadece öle 300-500 km diil.
    Sürekli şehir içi kısa mesafelerde kullanıyorum bunun da bi etkisi var mıdır tam emin diilim eğer bi bilgisi olan varsa ve cavp verirse sevinirim. Ayrıca bana ilk 3000 km araç çok fazla yakıt tüketir ve sonra gerçek değerlere ulaşır dediler, ne kadarlık bi değişme olur acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yavuzzz75
    Egzosu çift değil tek yapmışlar yani 115liklerden farksız, keşke insigniadaki gibi çift yapsalarmış.

Egzoz tek ama 115'liklerden farksız değil, 140 ve 180'liklerdeki parlatılmış çelik uç 115'lerde yok.
  • quote:

Ben de 1.6 180 hp sahibiyim,
    Bu arada yakıt tüketimi hiç öle 9da falan diil benimki. Ben de devirli kullanıyorum ve jantlar 18 onun da yakıt tüketimine muhakkak olumsuz etkisi vardır ama araç şu an 14.6 gösterio ortalama yakıt tüketimini.
    Sürekli şehir içi kısa mesafelerde kullanıyorum bunun da bi etkisi var mıdır tam emin diilim eğer bi bilgisi olan varsa ve cavp verirse sevinirim. Ayrıca bana ilk 3000 km araç çok fazla yakıt tüketir ve sonra gerçek değerlere ulaşır dediler, ne kadarlık bi değişme olur acaba?

12'nin altına inemez,180 at koşturuyosunuz,1420 kilo ağırlıkla.

• quote:

Orijinalden alıntı: enoman

quote:

Ben de 1.6 180 hp sahibiyim,

Benim anlamadığım insignia da da aynı motor var ve ''corail ''yazdığına göre bu değerlerden çok daha az yakıyor ?

• quote:

Yalnızca 5500 devirde atların 180'ini birden koşturursunuz
    Ekonomi beklentisi olanlar aracını beygirlerin yarısını ya da en azından üçte birini dinlendirerek kullanmalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serdar99 -- 12 Mart 2010; 2:05:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serdar99

quote:

Ekonomi beklentisi olanlar aracını beygirlerin yarısını ya da en azından üçte birini dinlendirerek kullanmalı

• quote:

quote:

Valla 1.6 105hp'lik Astra H aracım 9,5lt. yakıyor ve 180kg daha hafif,bu veri de dinlenmiş hatta bezmiş beygirlerle,varın İstanbul'un lanet trafiğini siz düşünün.

• quote:

istanbulun avrupa tarafının en işlek caddelerinden birinde oturmaktayım, 4-5 gündür soğukta balkonumdan trafiği izliyorum, ötv indiriminde satıldığını tahmin ettiğim tek-tük golflerin trafikte azınlık olarak gezdiğini ve hiçbir yeni astranın trafikte olmadığını gördüğümde insanlarımızın ne kadar maantıklı bir seçim yaparak bu arabaları bu fiyatlara almadıklarını görerek sevindim, değerli arkadaşlar d segmentinde bulunan özelliklerin yarısı olmayan ve fiyat olarak bu segmenti sollayan bu araçlara lütfen para vermeyin, en azıdan alımlarınızı biraz erteleyin, çünkü bu satamamazlık devam ettiği müddetçe bu iki firma mecburen fiyatlarını indirecek veya markalarındaki tarihin en büyük cirolarını yapan bu arabalarından umut kesecekler, en azından 3.500-4.000 tl niz heba olmasın diye yazdım bu yazımı, belki vazgeçirdiğim olur da insanlığa küçük bir katkım olur.

quote:

pardon arkadaşlar benim de fikrimi değiştirdiniz, en iyisi 62.000 tl ye aldığım 2009 c180'imi satayım da şu meşhur c segmentinin en çok satan şu arabaların alayım, 2.500 tl'em de cebimde kalır, pişman oldum aldığım arabaya..

sizin galakside ekonomik kriz yok galiba.
    tarihin en büyük cirolarını yapan bu markalar zarar etmeyi göze alamadıkları için arabalarını inci tanesi gibi tek tek satıyorlar bilmiyorum bizim dünyamızı oradan takip ediyor musunuz?

kimse o arabaları almazsa zaten adamlar üretmiyor; üretmedikleri zaman zarar ediyorlar; zarar ettiklerinde de hükümetleri yardım fonlarıyla onları bataktan çıkartıyor; sonra yine arabaların fiyatlarını arttıyorlar ki borçlarını ödeyebilsinler.

ne oldu? olan yine biz dünyalılara oldu. almazsanız fiyatı düşer diye bir şey bizim gezegende akşam pazarında oluyor.

tabi bu kapış kapış alın, adamlar daha ucuza satsın anlamına gelmiyor.
    yaptıkları; kampanyalarla piyasadaki dolaşan arabalarının sayılarını arttırıp;
    sizin gezegende soğukta balkondan trafiğe bakanları
    ''aaa, bak bir sürü astra var, demekki bu araba iyi, afferim bizim insanlarımıza, ben de gideyim de alayım'' gibi ''bütün sinekler b*ka doğru uçuyor demek ki b*kta bir keramet var'' düşüncesi ile paralel bir fikir uçusmasıyla zehirleyip cirolarını arttırmaktır.
    ''aman bu adamlar bizim ürünümüzü alamıyor, biraz daha fiyatını azaltalım hemen'' diye basit bir çözüm bizim dünyamızda market reyonlarında oluyor artık ki oralarda bile 3al2öde yapıp pazarı elegeçirme taktiği devam ediyor.

ayrıca madem insanlığa faydalı olmak isteyen dost türlerden birisin;
    62binTL'ye mercedes alacağına, 50binTL'ye astra al, 12binTLsini de çocuk esirgeme kurumuna bağışla.
    böylece hem iyilik yapmış olursun, hem de dudaklarını ısırıp, soğukta tirtir titrerken balkondan astra gözetlemezsin. araba kapında durur, canın çektiğnde binersin.

bu fikirde bizim dünyamızdan sizin gezegene bir iyilik olsun.

• demekki sizin balkondan iyi görünmüyormuş,google earth ten bakın hergün yüzlerce görüyorum
    62.000 tl ce c180 k olsa da biz de alsak nerede satılıyor acaba
  • Arkadaşlar bu 180 beygirle 9 yakma maceraları komik oluyor ya. tamam keşke az yaksaydı sizlerde mutlu olsaydınız ama gidip 180 bg araba alıp birde yakıt tasarrufundan bahsetmek saçma birşey. Diğer şehirler için birşey diyemem fakat akşam mesai çıkışında e5 yada köprü trafiğine giriyorsanız ve 180 beygirlik bir arabanız varsa yukarıda bahsedilen değerlerden çok aşşağı inmeniz mümkün görünmüyor. Bende astra H var e5 trafiğine giriyorum hergün 9 lt'den aşağı düşmedi. daha ağır bir kasa ve o kadar beygirle daha az yakmak ancak temden gebzeye gidip geliyor ve gaza basarken nefesinizi tutup yavaş yavaş basıyorsanız olur.
    @Serdar99
    atların yarısını kullanmayayım diye gaza az basacağımıza yarısı kadar atı olan daha ucuz bir araba alıp düşünmeden kullanmak daha mantıklı geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oyalcin
    Arkadaşlar bu 180 beygirle 9 yakma maceraları komik oluyor ya. tamam keşke az yaksaydı sizlerde mutlu olsaydınız ama gidip 180 bg araba alıp birde yakıt tasarrufundan bahsetmek saçma birşey. Diğer şehirler için birşey diyemem fakat akşam mesai çıkışında e5 yada köprü trafiğine giriyorsanız ve 180 beygirlik bir arabanız varsa yukarıda bahsedilen değerlerden çok aşşağı inmeniz mümkün görünmüyor. Bende astra H var e5 trafiğine giriyorum hergün 9 lt'den aşağı düşmedi. daha ağır bir kasa ve o kadar beygirle daha az yakmak ancak temden gebzeye gidip geliyor ve gaza basarken nefesinizi tutup yavaş yavaş basıyorsanız olur.
    @Serdar99
    atların yarısını kullanmayayım diye gaza az basacağımıza yarısı kadar atı olan daha ucuz bir araba alıp düşünmeden kullanmak daha mantıklı geliyor.

Bu soylediginiz her durumda dogru degil. Benim aracimin motoru sozkonusu rakamin tam yarisi ama dusunmeden kullanirsam 9.5 lt'den asagi inmiyor, bir de arada bir iki kere dip gaz yaparsam 10 litreyi bile geciyor. Kucuk hacim ve goreceli zayif motor ekonomik surusun garantisi degil ozetle...

• quote:

quote:

Arkadaşlar bu 180 beygirle 9 yakma maceraları komik oluyor ya. tamam keşke az yaksaydı sizlerde mutlu olsaydınız ama gidip 180 bg araba alıp birde yakıt tasarrufundan bahsetmek saçma birşey. Diğer şehirler için birşey diyemem fakat akşam mesai çıkışında e5 yada köprü trafiğine giriyorsanız ve 180 beygirlik bir arabanız varsa yukarıda bahsedilen değerlerden çok aşşağı inmeniz mümkün görünmüyor. Bende astra H var e5 trafiğine giriyorum hergün 9 lt'den aşağı düşmedi. daha ağır bir kasa ve o kadar beygirle daha az yakmak ancak temden gebzeye gidip geliyor ve gaza basarken nefesinizi tutup yavaş yavaş basıyorsanız olur.
    @Serdar99

Bu soylediginiz her durumda dogru degil. Benim aracimin motoru sozkonusu rakamin tam yarisi ama dusunmeden kullanirsam 9.5 lt'den asagi inmiyor, bir de arada bir iki kere dip gaz yaparsam 10 litreyi bile geciyor. Kucuk hacim ve goreceli zayif motor ekonomik surusun garantisi degil ozetle...

Merhaba;
    Bende 180 insignia sahibiyim, şehirdışında sürekli cc ve 99 km hızla gördüğüm en düşük değer 8,6 lt. şehir içinde ise 12 lt. den aşağı inemedim ki bu çok sakin kullanımda, Astranın da daha aşağı yakacağını düşünmüyorum çünkü ağırlıklar hemen hemen aynı. Aynı zamanda eski aracım 1,2 corsa da da şehir içinde 10 lt. den aşağı düştüğümü hatırlamıyorum, çünkü o motor araca küçük geliyordu. o yüzden bu motorlara bu yakıtlar bence çok değil.

• Teşekkürler öncelikle cevaplarınız için;
    Ben de dikkat etmemiştim egsozları 115liklerden ufak da olsa farklı yaptıklarına ama keşke çift yapsalarmış.
    Yakıt tüketiminde de ben de bu saatten sonra pek azalacağını zannetmiorum, ama 14.6 da ne olursa olsun bana çok fazla geldi. Belki ilk 3000 km diye böyledir, etrafımdaki bi kaç kişi böle dedi. Ama ilk depoya göre bi değişme oldu, son aldığım benzinde. Ben de genelde trafikte kullanıorum tem veya e-5te diil. Ben de pek beklemiodum 180 hp arabanın az yakmasını ama bu kadar da beklemiyordum, neyse sağlık olsun. Ama yakıt tüketimi dışında çok güzel bir araba alıcaklara tavsiye ederim, alanlara da hayırlı olsun, kazasız belasız...
  • quote:

Orijinalden alıntı: JHooN_ReaL

quote:

istanbulun avrupa tarafının en işlek caddelerinden birinde oturmaktayım, 4-5 gündür soğukta balkonumdan trafiği izliyorum, ötv indiriminde satıldığını tahmin ettiğim tek-tük golflerin trafikte azınlık olarak gezdiğini ve hiçbir yeni astranın trafikte olmadığını gördüğümde insanlarımızın ne kadar maantıklı bir seçim yaparak bu arabaları bu fiyatlara almadıklarını görerek sevindim, değerli arkadaşlar d segmentinde bulunan özelliklerin yarısı olmayan ve fiyat olarak bu segmenti sollayan bu araçlara lütfen para vermeyin, en azıdan alımlarınızı biraz erteleyin, çünkü bu satamamazlık devam ettiği müddetçe bu iki firma mecburen fiyatlarını indirecek veya markalarındaki tarihin en büyük cirolarını yapan bu arabalarından umut kesecekler, en azından 3.500-4.000 tl niz heba olmasın diye yazdım bu yazımı, belki vazgeçirdiğim olur da insanlığa küçük bir katkım olur.

quote:

sizin galakside ekonomik kriz yok galiba.
    tarihin en büyük cirolarını yapan bu markalar zarar etmeyi göze alamadıkları için arabalarını inci tanesi gibi tek tek satıyorlar bilmiyorum bizim dünyamızı oradan takip ediyor musunuz?

kimse o arabaları almazsa zaten adamlar üretmiyor; üretmedikleri zaman zarar ediyorlar; zarar ettiklerinde de hükümetleri yardım fonlarıyla onları bataktan çıkartıyor; sonra yine arabaların fiyatlarını arttıyorlar ki borçlarını ödeyebilsinler.

ne oldu? olan yine biz dünyalılara oldu. almazsanız fiyatı düşer diye bir şey bizim gezegende akşam pazarında oluyor.

tabi bu kapış kapış alın, adamlar daha ucuza satsın anlamına gelmiyor.
    yaptıkları; kampanyalarla piyasadaki dolaşan arabalarının sayılarını arttırıp;
    sizin gezegende soğukta balkondan trafiğe bakanları
    ''aaa, bak bir sürü astra var, demekki bu araba iyi, afferim bizim insanlarımıza, ben de gideyim de alayım'' gibi ''bütün sinekler b*ka doğru uçuyor demek ki b*kta bir keramet var'' düşüncesi ile paralel bir fikir uçusmasıyla zehirleyip cirolarını arttırmaktır.
    ''aman bu adamlar bizim ürünümüzü alamıyor, biraz daha fiyatını azaltalım hemen'' diye basit bir çözüm bizim dünyamızda market reyonlarında oluyor artık ki oralarda bile 3al2öde yapıp pazarı elegeçirme taktiği devam ediyor.

ayrıca madem insanlığa faydalı olmak isteyen dost türlerden birisin;
    62binTL'ye mercedes alacağına, 50binTL'ye astra al, 12binTLsini de çocuk esirgeme kurumuna bağışla.
    böylece hem iyilik yapmış olursun, hem de dudaklarını ısırıp, soğukta tirtir titrerken balkondan astra gözetlemezsin. araba kapında durur, canın çektiğnde binersin.

bu fikirde bizim dünyamızdan sizin gezegene bir iyilik olsun.

ne güzel yazmışsın

• Ben İzmir Kavuklar Opel den sipariş vermiştim 1.4 turbo sport bir aracı bikaç hafta önce. Dayanamayıp 2 gün önde aradım ne zaman gelecek diye, nisan son haftası dedi... 1.4 sportlar daha önce gelecekmiş ama benim istediğim cd500 lü model yokmuş o araçlar arasında. Ben de onların yalancısıyım... Umarım Mayıs ayına kalmaz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: nous_docky

Ben İzmir Kavuklar Opel den sipariş vermiştim 1.4 turbo sport bir aracı bikaç hafta önce. Dayanamayıp 2 gün önde aradım ne zaman gelecek diye, nisan son haftası dedi... 1.4 sportlar daha önce gelecekmiş ama benim istediğim cd500 lü model yokmuş o araçlar arasında. Ben de onların yalancısıyım... Umarım Mayıs ayına kalmaz...

Bu gidişle dizellerin gelmesi haziran ayını bulacaktır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @uiKSilveR -- 12 Mart 2010; 13:50:00 >
  • quote:

quote:

@Serdar99

ben sürüş karakterini ve parkurunu yazdım.. istenirse fotoğraf da ekleyebilirim..
    serdar 99 da söylediği gibi bu arabayı sürekli bas/çek ile kullanırsam tabiki de 13 - 14 lt leri bulacaktır hatta belki de geçecektir tüketimi..
    yakıt tasarrufuna saçma denmesini de yadırgadım? o zaman 1.3 dizel araçlar ile 160 km hızla giden kişilerin de yaptığı saçma oluyor neticede bu araçlar 90 - 100 aralığında en verimli tüketim sergiliyorlar..
    180 hp de ise nasıl olsa turbo ve 180 hp diye demek ki otobanda 130-140 a hızla çıkıp sonrasında sakin kullanım yapmamamız sürekli dip gaz gitmemiz gerekiyor..
    son olarak ise;
    bizdeki diğer 2008 307 hdi 110 hp ile bile bas/çekler ile yoluna göre 40 km parkurda 10 lt ortala yaptığımı da biliyorum,ya da normal kullanımda 5,4 lt ortalama yaptığımı da biliyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: webislander

demekki sizin balkondan iyi görünmüyormuş,google earth ten bakın hergün yüzlerce görüyorum
    62.000 tl ce c180 k olsa da biz de alsak nerede satılıyor acaba

insignia dan önce araştırdım ve en ciddi pazarlıkla bile avantgarde için 42.000 euro fiyat vermişlerdi c180 K için.. ve o fiyatı mümkün değil şimdi vermezler..
    listesi 46.500 euroydu o zamanlar..
  • Acaba dizeli de mi çok yakıyor bu aracın?yurtdisi forumlarinda alan olmus mu acaba?
  • 
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.