Şimdi Ara

İŞTE YENİ OPEL ASTRA! (155. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.643
Cevap
37
Favori
1.785.292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 153154155156157
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kenanmorbulut

quote:

Orijinalden alıntı: 06METİN

quote:

Orijinalden alıntı: kenanmorbulut

sanzıman ıyı degıl derken sızınkıde tsı ve dsgnın sorunsuz oldugunu ıdda etmek kadar bılmeden konusmak olmazmı gercı golf formunda okumustum bır ara dsg lerın hepsınden parke yolda ses gelıomus onunede gecılemıomus dıe ama bu araba daha cok yenı neye dayanarak soluyorsunuz sanzımanın ıyı olmadıgını ?

hayır gercekten opel kotuyse bende almayı dusunuyorum uzak durım ama ıyıysede benım gıbı alacakları etkılemeyın

değerli arkadaşım;
    golf 1.4tsi 122ps dsg ile astra 1.4T 140hp manuel arasındaki fark eğer teknik anlamda sorarsan birisi otomatik ve manuelden daha seri geçişleri olan,daha performanslı,daha az yakan bir araç.bazı dsg lerde sorun oluyor ama bu ilk zamanlara göre baya azaldı.ama işin içinde beğeni varsa kesinlikle renkler ve zevkler tartışılmaz.bence astra daha güzel bir araç fakat ben genede 1.4tsi+dsg kombinasyonu tercih ederim.bu kombinasyon astrada olsaydı(1.4T+dsg) zaten karşısında rakip kalmazdı diye düşünüyorum.

kesinlikle haklısınız zevkler ve renkler asla tartısılmaz .ben dsg li golfte kullandım cıdden buyuk keyıf ama ınanın bana comfotlıne bır dsglı golf e 1.6 tdı aydınlatma paketı ve arka cam karartma ekleyınce ındırımlı 57 mılyar deyınce adamlar ben sıze acıkca sunu solıyım golf o parayı haketmıcek bır arac kı buda bana gore ...aracta eksık sayacak olsak cok bence dıorum sadece...ben alırsam 1.3 cdti alacam yenı kasa astra ve agır mı olacak dıe suphelerım var yanı cokmu hantal olacak dıe benzınlı kullannaların yorumlarını okudukca daha cok dıesel alasım gelıor acıkcası ...

bırde bu ses sıstemı olay yenı astrada opsıyon olarak sunulmuyrmu sunuluyosada ben fıyatını goremedım opelın sayfasında

arkadaşlar merhaba,
    Bende aracımı almadan önce çok düşündüm. Golf ve astra arasında gidip geldim. Daha sonra golf ağır bastı. ve golf aldım, şu an inanılmaz memnunum, yakıt ve konfor çok farklı. kaldiki benim bir adet de insignia m var. size garip gelecek ama insigniadan bile daha rahat. yakıt muhteşem. yakıt ekonomisi bekliyorsanız opel astranın türkiyeye gelen hiç bir seçeneğinde 10 lt.nin altına düşemezsiniz. Bunlar benim görüşlerim. Aracını alan arkadaşlar güle güle kullansın. Astra almamamın en büyük nedeni, insignia nın aynısı olması, yoksa aracın kötü olması falan değil.

• arkadaşlar sıfırının fiyatını bilmiyorum ama ikinci el almayı düşünenler olursa diye bulduğum bir ilanı sizlerle de paylaşayım.

http://www.sahibinden.com/turkiye_de_ilk_yeni_kasa_astra_hb_1_6_cosmo-05WQQaXQQ22529633WQQpXQQdisplayitem
  • bizim buralı.arabayı hiç görmedim piyasada.demek ki gezmeden satıyor.acildir heralde
  • bu ilanların artması dilegiyle:) belki uygun bi 2. el bulur alırız suanda bu ilandaki arabanın gercek degeri 51 mi? adam 49 dan satıyor da
  • quote:

Orijinalden alıntı: sagarmata22

quote:

Orijinalden alıntı: Deathburn

Merhabalar aracımı alalı yaklaşık 5 gun oldu çok ama çok memnunum,sürüş rahatlıgı ve konforu yaristen sonra inanılmaz guzel geldı.Tek kötu yanı şu an için sanırım 100 km de 12 lıtre civarı yakıyor olması.Aracım 1.6 115 hp sport siyah renk.Fotolarını çektım ancak 3-4 gundur rahatsızlık gecırdıgım ıcın fotoları foruma eklemeye gözum kesmedı.Bırazdaha ıı olursam eklemeye gayret edeceğim...Şİmdilık hoşçakalın

yenı aracınız hayırlı ugurlu olsun ,,,

bende bu ay ıcınde araba almayı dusunuyorum,,bir hafta oncesıne kadar golf 1.4 tsı 120hp dsg almayı dusunuyodum yaklasık 51 bın lıra cıvarına gelıyor,,ama yenı astra yı gorunce feleğim şaştı :) ,,,
    ASTRANIN 1,6 115 HP ILE 1,4 140 HP ARASINDA ne kadar vey anasıl bı fark vardır , bıde golf 1,4 tsi ı120hp motor olarak bazrz bı fark olurmu cekısde kalkısta vs performans olarak yardımcı olabılırmısınız,, yoks agıdıp doğus otoya ısteme ıstemeye para kazandıracam

1.6 115 lik tavsiye ederim.İlk 10.000 km de araca sövebilirsiniz Ama 10.000 den sonra gerçekten Eski değerleri yol bilgiyasarında görmüyorsunuz...

• Golf e 57 000 vericeğime bi üst sınıf araba alırım.Hatta 2005 model Bmw 5 2.0 dizel alırım.
  • Golf'e 57000 TL vereceğime bir alt sınıf, ama 1.6 Turbo 192hp motorlu Corsa OPC alırım.
    Hem de AFL'sinden panoramik sunroof'una kadar herşeyi koydururum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serdar99 -- 10 Mart 2010; 18:33:42 >
  • selam arkadaslar. bende yeni astra almayı düşünenler arasındayım. ancak bikaç sorum var. 1.4 100 hp enjoy plus fabrika verilerinde yakıt tüketimi 7.2 yazıyo. sizce kaçtır benm için 7.6 civarında olması bile yeterli. alan arkadaşlar varsa yardımcı olmasını istiyorm. ayrıca bu aracı sipariş versek gelme süreci ne kadar olabilir. ben aslında yeni polo 1.6 tdi dsg almayı düşünüyodum. fakat polonun bomboş olması ve astranın bukadar zengin donanımı beni astra ya yöneltti. ayrıca polo 40.000 tl ve astra 42.000 tl yani fiyat farkıda yok denecek kadar az. sizden yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum. teşekkürler saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serdar99

Golf'e 57000 TL vereceğime bir alt sınıf, ama 1.6 Turbo 192hp motorlu Corsa OPC alırım.
    Hem de AFL'sinden panoramik sunroof'una kadar herşeyi koydururum

kesinlikle doğru söylüyorsun serdar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kosovali_111

selam arkadaslar. bende yeni astra almayı düşünenler arasındayım. ancak bikaç sorum var. 1.4 100 hp enjoy plus fabrika verilerinde yakıt tüketimi 7.2 yazıyo. sizce kaçtır benm için 7.6 civarında olması bile yeterli. alan arkadaşlar varsa yardımcı olmasını istiyorm. ayrıca bu aracı sipariş versek gelme süreci ne kadar olabilir. ben aslında yeni polo 1.6 tdi dsg almayı düşünüyodum. fakat polonun bomboş olması ve astranın bukadar zengin donanımı beni astra ya yöneltti. ayrıca polo 40.000 tl ve astra 42.000 tl yani fiyat farkıda yok denecek kadar az. sizden yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum. teşekkürler saygılar

Şu ana kadar aramızda 1.4 100 hp alan arkadaşımız yok ama 7.2 yi geçmez sanırsam
  • 1.4 corsalar 8 litre yakarken ondan 200 kilo kadar daha ağır bi araç neler yakar neler..
  • arkadaslar daha dogrusu araclarini alip da buraya yakit tuketim degerlerini yazan arkadaslar. araclarinizin klimasi acik falan olmasin. ben astra h mi aldigimda acikmis o yuzden yakiti fazla tuketiyordu. astra h lerde AC dugmesi yoktu o yuzden baslarda anlamamistim. yeni astralarda da ayni mi yoksa ayri bir dugmesi var mi
  • herkese merhaba,
    yakıt tüketimi konusunda size insignia 1.6 T 180 HP cosmo ( yani 245 taban 18 inch lastikleri var ) dan güncel bir örnek vereyim;
    son 358 km insignia kullanım tüketim detayı;
    358 km parkurun yaklaşık 190 km si otoban 90 km şehirler arası yol ( 90 km hız sınırı olanlardan ) ve kalan kısmın da yaklaşık olarak 40 km si bariz şehir içi ( 20-30 en fazka 40 km hızla dur kalk + vites en fazla 3 genelde 1 ve 2 vites )kalanı da izmir bornova ş.içi ile çevre yolu parkurunda yakıt tüketim ortalamam tam olarak 9,00 lt
    şehirler arası hız 90 - 110 , otoban 120 - 140 ( genele yakını 6. vites ) bazen 160 anlık olarak da 180 vs. şeklinde bir performansta kullandım aracımı..
    bu arada araç henüz 457 km de
    belki referans olabilir almayı düşünenlere..

• quote:

Orijinalden alıntı: demircic

Anladığım kadarıyla Yeni Astra'nın en çok eleştirilen noktası yakıt tüketimindeki fazlalık olmuş. Ancak, burada belirtilen 11 lt, 12 lt, 9 lt gibi tüketim miktarlarını değerlendirirken bu tüketimlerin sıfır motora ait değerler olduğunu da dikkate almak lazım. Gerçek değerleri, araçlar 5.000 km.yi geçtikten, hatta belki de ilk yağ değişimleri yapıldıktan sonra ortaya çıkar diye düşünüyorum. O yüzden, sırf burada yazılanlara bakıp ta "çok yakıyor" diyerek vazgeçmek doğru değil bence.

yapmayın beyler motor acılınca 5lt mi düsecek yakıt tüketimi olsun olsun 1lt düser o kadar abartmayalım o işi.
  • @teacher47
    sanırım flexride afl felanda var anlattığı özelliklere bakarsak. zaten bir arabnın anahtarı açıldımı 5000 tl gider. :)

@tiamol
    astra h kasalarda dijital klimayı kapatmak için klima ayar tuşuna basmak gerekiyor. Bende 1 ay sonra farkettim.

Bu arada bende astra h var fakat 9 lt'ye şehirler arası harici düşmedi. Tebrik ediyorum 9 lt güzel bir değer. yalnız çok tutarsız veriler var. 9lt neresi 14 lt neresi.

• hoyyyttt,
    belcika burasi yaww. kimin arabasi bu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oyalcin

@teacher47
    sanırım flexride afl felanda var anlattığı özelliklere bakarsak. zaten bir arabnın anahtarı açıldımı 5000 tl gider. :)

@tiamol
    astra h kasalarda dijital klimayı kapatmak için klima ayar tuşuna basmak gerekiyor. Bende 1 ay sonra farkettim.

Bu arada bende astra h var fakat 9 lt'ye şehirler arası harici düşmedi. Tebrik ediyorum 9 lt güzel bir değer. yalnız çok tutarsız veriler var. 9lt neresi 14 lt neresi.

tamam iste ben de oyle diyorum ben de epeyce gec farketmistim klimanin acik oldugunu. ama kapattiktan sonra 4.8 litreyi gecmemisti. tabi dizel. yeni astrada da klimayi acma kapama islemi ayni sekilde yapiliyorsa acik olabilir arkadaslarinki.

• tam bir hayal kırıklığı oldu benim için,önce oturdum iç mekana sığamadım,kafa tavana değdi nerdeyse,direksin dizlere çarptı falan arkaya çektim koltuğu bu sefer arkadakine yer kalmadı.

tasarım olarak süper fakat iç hacim direk sildirdi bana kafamdan.Oysa kaç aydır almayı düşünüyordum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mindstorm_brs

tam bir hayal kırıklığı oldu benim için,önce oturdum iç mekana sığamadım,kafa tavana değdi nerdeyse,direksin dizlere çarptı falan arkaya çektim koltuğu bu sefer arkadakine yer kalmadı.

tasarım olarak süper fakat iç hacim direk sildirdi bana kafamdan.Oysa kaç aydır almayı düşünüyordum.

eğer astranın içine koltuğun 8 yönlü ayarlarını yapmana rağmen sığmadıysan bence sen araba alma . direk SUV al. hatta sen SUV a bile sığmazsın bence minibus falan al.

herhalde boyun 2m nin üstünde . ben 1.85 boydayım(75 kilo) ve gayet rahat sığıyorum koltuğa. hemde arka koltukları etkilemeden. bu arada 1.96 lık ve 135 kiloluk amcamın oğlu bile rahat rahat sığmışken arabaya ve çok rahat emişken sizin bu yorumunuz bende epey bi şok etkisi yarattı, hatta kasıt aradım

• 
Sayfa: önceki 153154155156157
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.