Şimdi Ara

İŞTE YENİ OPEL ASTRA! (152. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.643
Cevap
37
Favori
1.785.292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 150151152153154
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tiamol

quote:

Orijinalden alıntı: extraordinariuss

arkadaşlar bilmiyorum katılan var mı bana ama, arka kapılardaki kapı kolçaklarını beğenmeyen bir tek ben miyim? kapatırken bayağı bir sorun çıkartıyor gibi, araba diğer noktaları ile gayet iyi, bayiden fiyat alma konusuna gelince; 1.6 115 hp Sport HB versiyon+CD500 Navi Paket+Flexride Paket için 46.260 tl fiyat verdi, bu fiyat bana pek mantıklı gelmedi, zira aynı şekilde astra bekleyen bir arkadaşım bu fiyatlandırmaları görünce 49.000 tl'ya nissan qashqai almıştı...

cd500 ile turkiye haritasi geliyormu? katalokta turkiye haritasi verilmiyor diyor.

çok detaylı konuşmadım ama yetkilinin bana sadece büyük renkli bilgi ekranı olduğunu ve navigasyon özelliğinin olmadığı gibi bişey söylediğini hatırlıyorum sanki.

• quote:

cd500 ile turkiye haritasi geliyormu? katalokta turkiye haritasi verilmiyor diyor.

Hazır şu navigasyon meselesi açılmışken ben de bildiğim şeyleri yazayım, bilemediklerimi de sorayım:) Ama önce, "bu arabaya bu kadar para verilir mi?" şeklindeki soru ve yorumlara kendimce cevap vereyim.

Öncelikle, bu soruyu soran herkesin Astra kataloğunu alıp, özelliklerini alt-alta sıralamalarını(AFL, Flexride, Navigasyon vs.) sonra da tüm bu donanımın mevcut olduğu başka markaları incelemelerini rica ediyorum. Ha, diyelim ki aynı donanıma sahip başka markalar buldunuz, bu defa da Astra'daki -özellikle- o iç mekan güzelliğine kendinizce bir fiyat biçmenizi ve onu da eklemenizi rica ediyorum. Kim ne derse desin, ben arabamın içine oturduğum zaman mutlu olmalıyım. Arabamın iç mekanı beni rahatlatmalı. Ve kullanırken zevk almalıyım. Mesela, uzaktan kumandayla aracımın kapılarını açtığım zaman arabam bana(AFL gibi bir sistem sayesinde) göz kırpmalı:) Sonuç olarak, araba işi biraz da zevk işidir. Kimsenin kimseye "bu fiyata şunu da alabilirdin" deme hakkı ve lüksü yoktur. Şahsen ben Astra'yı ilk gördüğüm andan beri almayı kafaya koymuştum. Şartlarımı sonuna kadar, hatta belki fazlasıyla zorladım ve 51.000 TL gibi yüksek bir rakam vererek aldım. Pişman mıyım? Asla! Dedim ya, ben arabama binince huzur buluyorum:)

Gelelim navigasyon meselesine...

Burasını sürekli takip eden arkadaşlar belki hatırlarlar. Aracı ilk aldığım zaman, araç hakkındaki izlenimlerimi yazarken CD500 sisteminde Türkiye haritasının da olduğunu söylemiştim. Evet, var. Ancak, şöyle bir durum da var. Milli Savunma Bakanlığına bağlı Harita Genel Müdürlüğü, motorlu araçlarda kullanılan navigasyon sistemlerinde Kıbrısı tek ve ayrı bir devlet olarak gösteren firmalara karşı dava açmış ve bu davalar halen sürüyor. Bu nedenle de, davalı olan firmaların Türkiye'de "Kıbrıs'ı tek ve ayrı bir devlet olarak gösteren" navigasyon programları kullanmaları engellenmiş vaziyette. Hal böyle olunca, Opel'in Yeni Astra için anlaştığı firma da(sanırım NAVTEQ), sırf bu sebepten dolayı araçlarda Türkiye haritası sunamıyor. İlle de navigasyon yüklensin derseniz size Türkiye haritasının olmadığı, işlevsellikten uzak bir harita yüklüyorlar. Dava sonuçlanıncaya kadar da bu konuda bir gelişme olacağını tahmin etmiyorum.

Gelelim benim durumuma. Ben aracı aldığımda aslında Türkiye haritasının olmayacağı endişesini de taşıyordum. Dolayısıyla, Türkiye haritasının olmaması benim için sürpriz olmayacaktı. Fakat, aracı aldığımda Türkiye haritasının da yüklü olduğunu gördüm, biraz sevindirik oldum tabii:) Bayiiye bunun nasıl olduğunu sordum elbette, onlar da İnsignia'nın CD500 modellerine yüklenen CD'den yüklediklerini söylediler. Haliyle, yüklenen harita epey eski ve güncel değil. İzmiri bilenler için bir örnek vereyim; Mavişehir yok haritada mesela, Mavişehir'e gidince "Yol dışında!" diyor:) Ama, çalıştığı zamanlar gayet güzel, yönlendirmeler, anlatımlar vs. iyi. Benim cep telefonumdaki navigasyonda en ücra sokaklar bile görünüyorken Astra'daki durum bu kısaca. Ancak bu zamanla çözülebilecek bir sorun bence. Dava sonuçlanınca ya da kurumlar arasında yapılacak görüşmeler sonucunda bir anlaşmaya varılırsa, güncelleme olayı bir CD'ye bakar:)

Son olarak şunu belirtmek isterim ki, Türkiye haritası olmasa dahi, navigasyon ekranının arabaya kattığı hava bir başka. Harita yok diye navigasyon opsiyonunu bir kenara itmemek lazım bence.

Bu arada, yakıt tüketimi -tamamı şehir içi olmak üzere- şu anda 8.7 lt/100 km'ye inmiş durumda. Aracım henüz 1.600 km'de. Daha da ineceğini düşünüyorum.

• Demircic sizin motor hangisiydi?
  • NOUS_DOUCKY altında yazıyo 16.115 motoru...ç
  • araç sahibi arkadaşlar,

geçenlerde bir arkadaş yeni bir güncellemeden bahsediyordu araç için.
    body güncellemesi gibi bir şey duymuştum ama nedir, neyin nesidir bilen var mı?

ya da bu güncellemeyi yaptıran var mı?

yaptırmakla yaptırmamak arasında bir fark varmı? ücrete tabii mi?

bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim.
    şimdiden teşekkürler.
  • bende aracı sizden biraz daha geç aldım Jhoon ReaL. satış sorumlusuna ve serviste bir kişieye sorduğumda güncelleme hakkında bilgilerinin olmasdığını söylediler
  • quote:

Orijinalden alıntı: yavuzzz75

Ben de aracı alalı yaklaşık 12-13 gün oldu 1.6 180 hp olan modelini aldım, şirket arabaları da opel corsa olduğu için filo indiriminden yararlandım. Araç çok güzel ama yakıt tüketimi çok fazla, bakalım 3000 km civarına kadar çok yakar daha sonra yavaştan azalmaya başlar dedi sorduğum bi kaç kişi, şu anda 1100 kmde, çok ufak bi değişme oldu ilk depoya göre. İlk depo 190'a doldu ve 370 km yaptı. Çoğunlukla yüksek devirde kullanmamın da etkisi büyüktür muhakkak ama maalesef 450'nin üstüne çıkacağını zannetmiorum. İlk depolarda daha fazla yakma gibi olay gerçekmidir? Yakıt tüketimi dışında ise herşeyi çok güzel. Araç benden habersiz alındığı için seçim şansım pek olmadı ama yine de sunroof dışında full bi araç. Ben filo indirimiyle beraber plaka da dahil 59.600'e aldım. 600 tlyi plaka için istediler. Onun dışında fiyat araştırma şansım olmadı çünkü bayii de tanıdıktı. Araçta da 18 jantlar, navigasyon, deri koltuk, far paketi vs var. Emin diilim ama galiba bir tek sunroof yok. Benim seçmemdeki sebep babamın sadece opel bi arabaya sıcak bakmasıydı (çünkü şirket arabası olucak ve onun dışında bayii tanıdık olduğu için servise vadeli ödeme yapma seçenekleri gibi) ama çok memnun kaldım. Dediğim gibi en büyük sorunu çok fazla yakıt tüketmesi

Bi şirket arabası için 18 jantlar,navi,deri koltuk ve far paketi çok ama İş dışındada kullanıcaksanız ideal.Aracınızı ne zaman teslim alıcaksınız?Teslim alınca fotografları bekliyoruz.Şu an forumda bi tek siz 1.6 180 hp lik motoru aldınız.Şanslısınız yani.

• quote:

quote:

quote:

Ben de aracı alalı yaklaşık 12-13 gün oldu 1.6 180 hp olan modelini aldım, şirket arabaları da opel corsa olduğu için filo indiriminden yararlandım. Araç çok güzel ama yakıt tüketimi çok fazla, bakalım 3000 km civarına kadar çok yakar daha sonra yavaştan azalmaya başlar dedi sorduğum bi kaç kişi, şu anda 1100 kmde, çok ufak bi değişme oldu ilk depoya göre. İlk depo 190'a doldu ve 370 km yaptı. Çoğunlukla yüksek devirde kullanmamın da etkisi büyüktür muhakkak ama maalesef 450'nin üstüne çıkacağını zannetmiorum. İlk depolarda daha fazla yakma gibi olay gerçekmidir? Yakıt tüketimi dışında ise herşeyi çok güzel. Araç benden habersiz alındığı için seçim şansım pek olmadı ama yine de sunroof dışında full bi araç. Ben filo indirimiyle beraber plaka da dahil 59.600'e aldım. 600 tlyi plaka için istediler. Onun dışında fiyat araştırma şansım olmadı çünkü bayii de tanıdıktı. Araçta da 18 jantlar, navigasyon, deri koltuk, far paketi vs var. Emin diilim ama galiba bir tek sunroof yok. Benim seçmemdeki sebep babamın sadece opel bi arabaya sıcak bakmasıydı (çünkü şirket arabası olucak ve onun dışında bayii tanıdık olduğu için servise vadeli ödeme yapma seçenekleri gibi) ama çok memnun kaldım. Dediğim gibi en büyük sorunu çok fazla yakıt tüketmesi

quote:

Bi şirket arabası için 18 jantlar,navi,deri koltuk ve far paketi çok ama İş dışındada kullanıcaksanız ideal.Aracınızı ne zaman teslim alıcaksınız?Teslim alınca fotografları bekliyoruz.Şu an forumda bi tek siz 1.6 180 hp lik motoru aldınız. Şanslısınız yani.

Yok arabayı zaten şirketle alakalı kullanmıcam sadece şirket üzerinden aldım filo indirimine dahil etmek için, ben kendim ve öğrenciyim ve şahsi kullanıcam. Arabayı zaten teslim aldım şu anda 1100 kmde, hiç resimlerini çekmedim ama yakın bi tarihte çeker koyarım. Bu arada bana ilk depolar fazla yakar dediler ama böyle bi durum var mı gerçekten? Varsa da çok fazla değişiklik olur mu?
    quote:

• @yavuzzz75

senin aracın fabrika verisi olarak 100 km de yaktığı benzin az değilki. şu an senin yol bilgisayarındaki ortalaman nedir?
  • quote:

senin aracın fabrika verisi olarak 100 km de yaktığı benzin az değilki. şu an senin yol bilgisayarındaki ortalaman nedir?

Benim ortalama şu an 14.8 ama ben hep şehirçi kullandım daha 50 km'den uzun yol yapmadım. 50 kmle yaptığım zaman hemen 0.2 düştü ortalama. Fabrika verilerine göre yüksek ortalama, sadece şehir içine baksak bile. O fazlalık da devirli kullanmamdan kaynaklanıyodur die tahmin ediorum
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bi şirket arabası için 18 jantlar,navi,deri koltuk ve far paketi çok ama İş dışındada kullanıcaksanız ideal.Aracınızı ne zaman teslim alıcaksınız?Teslim alınca fotografları bekliyoruz.Şu an forumda bi tek siz 1.6 180 hp lik motoru aldınız. Şanslısınız yani.

Yok arabayı zaten şirketle alakalı kullanmıcam sadece şirket üzerinden aldım filo indirimine dahil etmek için, ben kendim ve öğrenciyim ve şahsi kullanıcam. Arabayı zaten teslim aldım şu anda 1100 kmde, hiç resimlerini çekmedim ama yakın bi tarihte çeker koyarım. Bu arada bana ilk depolar fazla yakar dediler ama böyle bi durum var mı gerçekten? Varsa da çok fazla değişiklik olur mu?
    quote:

öncelıkle aracınınız hayırlı olsun bende 180 hp bır arac beklıyorum fakat daha 1 ayı war acaba performansıyla ılgılı bıraz daha bılgı verırmısınız mesela 180 hp insıgnıayı bıle ucuruyordu bu durum astrada nasıl yada sakın kullanınca ne kaadr yakıyor tabı bırde resım paylasırsanız sevınırız

• quote:

Orijinalden alıntı: demircic

quote:

Hazır şu navigasyon meselesi açılmışken ben de bildiğim şeyleri yazayım, bilemediklerimi de sorayım:) Ama önce, "bu arabaya bu kadar para verilir mi?" şeklindeki soru ve yorumlara kendimce cevap vereyim.

Öncelikle, bu soruyu soran herkesin Astra kataloğunu alıp, özelliklerini alt-alta sıralamalarını(AFL, Flexride, Navigasyon vs.) sonra da tüm bu donanımın mevcut olduğu başka markaları incelemelerini rica ediyorum. Ha, diyelim ki aynı donanıma sahip başka markalar buldunuz, bu defa da Astra'daki -özellikle- o iç mekan güzelliğine kendinizce bir fiyat biçmenizi ve onu da eklemenizi rica ediyorum. Kim ne derse desin, ben arabamın içine oturduğum zaman mutlu olmalıyım. Arabamın iç mekanı beni rahatlatmalı. Ve kullanırken zevk almalıyım. Mesela, uzaktan kumandayla aracımın kapılarını açtığım zaman arabam bana(AFL gibi bir sistem sayesinde) göz kırpmalı:) Sonuç olarak, araba işi biraz da zevk işidir. Kimsenin kimseye "bu fiyata şunu da alabilirdin" deme hakkı ve lüksü yoktur. Şahsen ben Astra'yı ilk gördüğüm andan beri almayı kafaya koymuştum. Şartlarımı sonuna kadar, hatta belki fazlasıyla zorladım ve 51.000 TL gibi yüksek bir rakam vererek aldım. Pişman mıyım? Asla! Dedim ya, ben arabama binince huzur buluyorum:)

Gelelim navigasyon meselesine...

Burasını sürekli takip eden arkadaşlar belki hatırlarlar. Aracı ilk aldığım zaman, araç hakkındaki izlenimlerimi yazarken CD500 sisteminde Türkiye haritasının da olduğunu söylemiştim. Evet, var. Ancak, şöyle bir durum da var. Milli Savunma Bakanlığına bağlı Harita Genel Müdürlüğü, motorlu araçlarda kullanılan navigasyon sistemlerinde Kıbrısı tek ve ayrı bir devlet olarak gösteren firmalara karşı dava açmış ve bu davalar halen sürüyor. Bu nedenle de, davalı olan firmaların Türkiye'de "Kıbrıs'ı tek ve ayrı bir devlet olarak gösteren" navigasyon programları kullanmaları engellenmiş vaziyette. Hal böyle olunca, Opel'in Yeni Astra için anlaştığı firma da(sanırım NAVTEQ), sırf bu sebepten dolayı araçlarda Türkiye haritası sunamıyor. İlle de navigasyon yüklensin derseniz size Türkiye haritasının olmadığı, işlevsellikten uzak bir harita yüklüyorlar. Dava sonuçlanıncaya kadar da bu konuda bir gelişme olacağını tahmin etmiyorum.

Gelelim benim durumuma. Ben aracı aldığımda aslında Türkiye haritasının olmayacağı endişesini de taşıyordum. Dolayısıyla, Türkiye haritasının olmaması benim için sürpriz olmayacaktı. Fakat, aracı aldığımda Türkiye haritasının da yüklü olduğunu gördüm, biraz sevindirik oldum tabii:) Bayiiye bunun nasıl olduğunu sordum elbette, onlar da İnsignia'nın CD500 modellerine yüklenen CD'den yüklediklerini söylediler. Haliyle, yüklenen harita epey eski ve güncel değil. İzmiri bilenler için bir örnek vereyim; Mavişehir yok haritada mesela, Mavişehir'e gidince "Yol dışında!" diyor:) Ama, çalıştığı zamanlar gayet güzel, yönlendirmeler, anlatımlar vs. iyi. Benim cep telefonumdaki navigasyonda en ücra sokaklar bile görünüyorken Astra'daki durum bu kısaca. Ancak bu zamanla çözülebilecek bir sorun bence. Dava sonuçlanınca ya da kurumlar arasında yapılacak görüşmeler sonucunda bir anlaşmaya varılırsa, güncelleme olayı bir CD'ye bakar:)

Son olarak şunu belirtmek isterim ki, Türkiye haritası olmasa dahi, navigasyon ekranının arabaya kattığı hava bir başka. Harita yok diye navigasyon opsiyonunu bir kenara itmemek lazım bence.

Bu arada, yakıt tüketimi -tamamı şehir içi olmak üzere- şu anda 8.7 lt/100 km'ye inmiş durumda. Aracım henüz 1.600 km'de. Daha da ineceğini düşünüyorum.

aynı durum benim insignia dvd 800 de de mevcut..
    navigasyon için yüklü haritalar çok ama çok yetersiz..
    yazılımı kendimiz yükleyemezmiyiz acaba?
    gerçi tüm benzin istasyonlarını görüyor ama cadde ve sokaklar yetersiz..

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

öncelıkle aracınınız hayırlı olsun bende 180 hp bır arac beklıyorum fakat daha 1 ayı war acaba performansıyla ılgılı bıraz daha bılgı verırmısınız mesela 180 hp insıgnıayı bıle ucuruyordu bu durum astrada nasıl yada sakın kullanınca ne kaadr yakıyor tabı bırde resım paylasırsanız sevınırız

Teşekkürler öncelikle;
    Valla kullanması aşırı keyifli, dediğim gibi 50 kmden daha uzun bi mesafede kullanmadım henüz ama istanbul otobanında 190'ı gördüm, herhangi bir titreme veya ses yoktu. Performans bakımından memnun kalırsınız diye tahmin ediyorum ama yakıt tüketimi biraz fazla. Sakin kullanmadım ben pek her ne kadar 1000 kmde fazla basma deselerde. Genelde yüksek devirde kullandım arabayı. 1 hafta snra kurban kesmek için şehirdışına gidebilirim hem de uzun yolda deneme şansım olur, o zaman daha rahat bilgi verebilirim. 1100 km yaptım ama genelde kısa mesafe kullandım şehirçinde. Performans bakımından çok iyi ama ben daha iyi bekliodum 180 hp olduğu için. Onda da arabanın ağır olmasının etkisi olabilir belki. Pek bilgili olmadığım için o konuda kesin bi şey sölemiorum. Resim de yüklerim 1 hafta içinde

• tesekkurler heeycanla beklıyorum resımlerıde yorumlarıda
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Tamam anladım.Bi de ne renk?

• araclarini alan arkadaslara soruyorum. sokaktaki insanlarin araca tepkisi nasil?
  • geçenlerde bir daireye bakmaya gitmişitm. oradaki güvenlik görevlilerinin tepkisi çok güzeldi

-hşşt bu ne lan?
    sonra yanındakine döndü
    -bu ne biçim astra
    yanındaki
    -abi bunlar harfleri aldıktan sonra, isterse bmw bile yazar. yoksa astrayımı bilmiyoruz
    - yoklan bu yeni astra olsa gerek. evet evet yeni astra bu, dedi
    dedikten sonra gelip 15 dakika incelediler. hatta pazarlık yapılırken ben kapıları açtım içine girip bile baktılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: JHooN_ReaL

araç sahibi arkadaşlar,

geçenlerde bir arkadaş yeni bir güncellemeden bahsediyordu araç için.
    body güncellemesi gibi bir şey duymuştum ama nedir, neyin nesidir bilen var mı?

ya da bu güncellemeyi yaptıran var mı?

yaptırmakla yaptırmamak arasında bir fark varmı? ücrete tabii mi?

bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim.
    şimdiden teşekkürler.

Onu yazan bendim sanırım. Ben arabayı 14 Ocakta almıştım, yaklaşık 1 ay sonra güncelleme var diye çağırmışlardı. Ben de gittim ve yaptırdım. 40 dakika falan sürüyor ve tabii ki ücretsiz. Dediklerine göre, arıza tesbit cihazının bağlantı soketini kontrol etmişler, bir de yazılımı güncellemişler. Güncelleme sayesinde aracın çekişinde bir artış ve yakıt tasarrufu sağlanacağını söylemişlerdi. Yakıt tüketiminde bir nebze azalma oldu ama bu güncellemeden midir yoksa motorun artık açılmasından mıdır bilemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: serkaf

geçenlerde bir daireye bakmaya gitmişitm. oradaki güvenlik görevlilerinin tepkisi çok güzeldi

-hşşt bu ne lan?
    sonra yanındakine döndü
    -bu ne biçim astra
    yanındaki
    -abi bunlar harfleri aldıktan sonra, isterse bmw bile yazar. yoksa astrayımı bilmiyoruz
    - yoklan bu yeni astra olsa gerek. evet evet yeni astra bu, dedi
    dedikten sonra gelip 15 dakika incelediler. hatta pazarlık yapılırken ben kapıları açtım içine girip bile baktılar

ben de siparisi verdigim gunden beri her sokaga ciktigimda gozum yeni astra ariyor. trafikte bazen karsidan gelen insignialari astra zannediyorum ama maalesef daha rastlayamadim. etrafimda o kadar cok astra h varki eminim aracimi alinca astra h sahipleri gozlerini dikip benim arabayi kesecekler.

bu arada navigasyon sesli degil mi arkadaslar? bir de soyle bir durum var. burda arabasi olan nerdeyse herkes navigasyon kullanir. benim de tomtom marka bir navigasyon cihazim var. muthis bir cihaz tomtom. yoldaki sabit radarlarin hemenhemen hepsinde beni uyariyor.yoldaki hiz limitine gore hizli gittigimde beni uyariyor. heralde orijinal navigasyonda bu tarzda ozellikler yoktur. bu konuda bilgisi olan varsa yardimci olursa sevinirim.

• quote:

yoldaki sabit radarlarin hemenhemen hepsinde beni uyariyor

ne kadar önce uyarıyor?
  • 
Sayfa: önceki 150151152153154
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.