Şimdi Ara

>>>İŞTE YENİ KASA KİA RİO KARŞINIZDA<<< (38. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.034
Cevap
22
Favori
129.193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar rio fancy aracima 16 inç jant yerine 15 inç jant ve kış lastiğı taksam bir sorun olur mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: auto_man

arkadaşlar rio fancy aracima 16 inç jant yerine 15 inç jant ve kış lastiğı taksam bir sorun olur mu

Bi sorun olmaz . Kullanacaginiz lastigin yanagina gore ve jant boyutu yuzunden aracin yuksekligi degisir sadece . Ama kullanacaginiz jantin bijon araliklarina bijon olculerine dikkat edin ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oğuz06 -- 18 Aralık 2013; 22:04:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oğuz06

quote:

arkadaşlar rio fancy aracima 16 inç jant yerine 15 inç jant ve kış lastiğı taksam bir sorun olur mu

Bi sorun olmaz . Kullanacaginiz lastigin yanagina gore ve jant boyutu yuzunden aracin yuksekligi degisir sadece . Ama kullanacaginiz jantin bijon araliklarina bijon olculerine dikkat edin ;)

teşekkürler

• auto_man A kullanıcısına yanıt
    Aracın hız ve kilometre saatlerinde sapma olur bence. Servisiyle bi konuşun derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: duffgor

Aracın hız ve kilometre saatlerinde sapma olur bence. Servisiyle bi konuşun derim.

Jant boyutunun degismesiyle km ve hiz gostergelerinde nasil bi degisme olabilir ki ? Pek mantikli gelmedi bana sebebini aciklarmisiniz ?

• Bende bir kaç aydır araştırma yapıyorum hb otomobil seçmek için

Yıl sonuna kadar arabamı değiştirip 0 HB alacağım yada 1 sene daha eski emektarla devam edeceğim

Kampanyaları takip etmekten ve kullanıcıların otomobilleri hakkındaki olumsuz yorumları dinlemekten içim dışım araba oldu

Bu aracı yeni gördüm ve görünüş ile donanim özelliklerini beğendim ama kullanmadım bir şey merak ettim.

İ 30 ve astra hb modellerin için bayilere sordum navigasyon multi media + geri dönüş kamerası orijinal olarak takılabiliyor.

Bu araçlara navigasyonlu multi media [ Dreksiyondan kumandalı ] + geri dönüş kamerası sonradan orijinal takılabiliyor mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zarinca -- 22 Aralık 2013; 22:17:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: zarinca

Bende bir kaç aydır araştırma yapıyorum hb otomobil seçmek için

Yıl sonuna kadar arabamı değiştirip 0 HB alacağım yada 1 sene daha eski emektarla devam edeceğim

Kampanyaları takip etmekten ve kullanıcıların otomobilleri hakkındaki olumsuz yorumları dinlemekten içim dışım araba oldu

Bu aracı yeni gördüm ve görünüş ile donanim özelliklerini beğendim ama kullanmadım bir şey merak ettim.

İ 30 ve astra hb modellerin için bayilere sordum navigasyon multi media + geri dönüş kamerası orijinal olarak takılabiliyor.

Bu araçlara navigasyonlu multi media [ Dreksiyondan kumandalı ] + geri dönüş kamerası sonradan orijinal takılabiliyor mu ?

1400 lira gibi bi para odedikten sonra Necvox marka araca tam uyumlu(hem direksiyon hem de konsol) navigasyonlu multimedya sistemine sahip olabilirsiniz . Geri gorus kamerasi icinde dahil mi bilmiyorum ama ekran olduktan sonra kamerayi baglatmak cok da zor degil :)

• quote:

quote:

1400 lira gibi bi para odedikten sonra Necvox marka araca tam uyumlu(hem direksiyon hem de konsol) navigasyonlu multimedya sistemine sahip olabilirsiniz . Geri gorus kamerasi icinde dahil mi bilmiyorum ama ekran olduktan sonra kamerayi baglatmak cok da zor degil :)

Valla uzun zamandır otomobillerle ilgim vardı ama satın almayak isteyince ince eleyip sık dokumaya başladım .

Acıkcası geri dönüş kamerası önemli değil ama diğer markalarda navigasyonu geri dönüş kameraları ile verdikleri için söyledim .

Biraz pahallı geldi,umarım ki garantisini bozacak bir sorun olmaz vede bayiilerde takıldığını düşünüyorum.Taktıran var mı

Çok fazla marka ve model araştırdığım için 4 aydır kafa kalmadı

Hayırlısı neyse o olsun .

Bana cevap verdiğiniz için teşekkür ederim .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zarinca -- 22 Aralık 2013; 22:59:43 >

• quote:

quote:

quote:

Valla uzun zamandır otomobillerle ilgim vardı ama satın almayak isteyince ince eleyip sık dokumaya başladım .

Acıkcası geri dönüş kamerası önemli değil ama diğer markalarda navigasyonu geri dönüş kameraları ile verdikleri için söyledim .

Biraz pahallı geldi,umarım ki garantisini bozacak bir sorun olmaz vede bayiilerde takıldığını düşünüyorum.Taktıran var mı

Çok fazla marka ve model araştırdığım için 4 aydır kafa kalmadı

Hayırlısı neyse o olsun .

Bana cevap verdiğiniz için teşekkür ederim .

Daha dun sabah servise sormustum bende bu multimedya sistemini . Serviste takilacagi zaman tabiki garantisine bisey olmaz . Ama servis disi bir yerde bi islem yaptirirsaniz ve herhangi bir elektrik problemi ile karsilasirsaniz iste o zaman buyuk sikinti . Cunku servisin ilk soyleyecegi sey biz yapmadik disarda islem yaptirdiginiz icin araciniz garanti disi kaldi olacaktir .

Ayrica yeni Riolar cok guzel yakisikli araclar . Guvenlik donanimi olarak bircok markanin opsiyonel olarak sundugu bircok ozellik Rio da standart . Sinifinin kalite ve fiyatina oranla sunmus oldugu teknoloji ve aksesuar olarak en iyi arac . Bu benim kisisel gorusum. Ustelik trafikde bolca bulunan bir arac degil ve bu guzel birsey cunku goruntusu siradanlasmis bir arac degil dikkat cekici :) tavsiye ederim ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oğuz06 -- 22 Aralık 2013; 23:09:16 >

• zarinca Z kullanıcısına yanıt
    bence B sınıfı hb alacaksanız kesinlikle rio. Geçen sene bu zamanlar niyeti bozup clio 4 alabilirdim. Eylül de yine alabilirdim. Ama şu anda aklım başka hiçbir modelde kalmadan eylülden beri rio kullanıyorum. Garajımda bir tane olmasına rağmen yolda başka bir rio gördüğümde dönüp bir daha bakıyorum ben gümüş gri kullanıyorum ama kırmızı ve özellikle değişik bir mavi rengi var cidden çok güzel duruyor

• bu arada bende araca multimedya ekranı düşünüyorum. Artı olarakta deri koltuk. Araç zaten elit duruyor bir kademe daha arttırsak fena olmaz

• quote:

bence B sınıfı hb alacaksanız kesinlikle rio. Geçen sene bu zamanlar niyeti bozup clio 4 alabilirdim. Eylül de yine alabilirdim. Ama şu anda aklım başka hiçbir modelde kalmadan eylülden beri rio kullanıyorum. Garajımda bir tane olmasına rağmen yolda başka bir rio gördüğümde dönüp bir daha bakıyorum ben gümüş gri kullanıyorum ama kırmızı ve özellikle değişik bir mavi rengi var cidden çok güzel duruyor

Bakalım tam karar veremedim ama ben sınıf ayrımı yapmam ve bu fiata donanım özellikleri en iyi araç diyebilirim

• Oğuz06 kullanıcısına yanıt
    Jant boyutunu büyüttüğünüzde lastik seçimi de değişeceğinden tekerlek 1 tur attığında gidilen mesafe de değişir.
    Örneğin, araç tekeri 1 tur çevirerek 100 cm i 1 sn de gidecekse hızı 100cm/sn olarak hesaplar. Siz jantı ve dolayısıyla lastiği değiştirdiğinizde teker 1 tur döner. Araç 110 cm gider ve hızınız 110cm/sn olur ama araç bunu 100 olarak gösterir.
    Kilometre hesabıda aynı mantıkla değişir.

Lastik hesaplamaları için :http://www.lastiknet.com/icerik.asp?inf=25
    Daha ince açılmış bir konu :http://forum.donanimhaber.com/m_34465634/tm.htm

(Not:Bilerek değil mantıken yorumlayarak bu çıkarımları yaptım. Konu hakkında uzman birisi varsa hataları düzeltirse sevinirim.)

• quote:

quote:

Bakalım tam karar veremedim ama ben sınıf ayrımı yapmam ve bu fiata donanım özellikleri en iyi araç diyebilirim

Karariniz ne olursa olsun şimdiden hayırlı olsun. Ben B sınıfı için en iyi tercih rio dedim. Sınıf seçimi yada düşüncesi tabiki kişiye özgü

• arkadaşlar bizim araçlarda serviste açtırabileceğimiz gizli özellikler mevcut mu acaba?
  • aracın ilk alanlarındanım, ilk mesaklarda detaylardan bahsetmiştim, araç 35500 km ye geldi ve periyodik bakım dışında sıkıntı yaşatmadı. 30 bin bakımında serviste balatalar için verilen işçilik dahil 500 lira fiyatın tepemi attırması dışında herşey normal görünüyor, balataları koreye gittiğimde seulde 35000 won ödeyerek takım olarak alıp getirdim, türk parası 65 lira falan yapıyor, orjinal kia fabrikasından aldığımı ekleyerek 65 liralık balata takımına 500 lira diyen servislere küfredip devam ediyorum,

benim araç sporty dizel 22000 km ortalama yakıt durumu 5.5 litre işimle evim arası 25 km çevre yolu ekleyeyim. tekerler yazlık 17 jant üstünde orjinal continental lastikler var, kışlık için hem jantlar hırpalanmasın diye hem kışlık lastik fiyatı çok pahallı olduğu için 15 jant bridgestone linzak takımı 1000 liraya almıştım çok memnunum, kış o jantlar yaz orjinal jantlara dönüyorum, sınıfında pahallı bir araç olarak görünsede neredeyse c segmenti bir araç olduğunu hatırlatmak istiyorum, kazasız sağlıklı sürüşler diliyorum.

• rio 1.25 fancy 42450 tl. Ikinci eller şenlenecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi auto_man -- 3 Ocak 2014; 23:15:22 >
  • merhabalar,

ben arabamı değiştirip daha iyi bir araca binmek isiyorum ve araştırdığım arabalar arasında yeni rio 1.25 CVVT modeli de var. arac hakkında okudugum kadarıyla cok yakmayan, cok hızlı olmayan ama bır o kadar da konforlu bır arac olarak gordum. Ayrıca lpg uyumu da varmıs okudugum kadarıyla. Benım sormak ıstedıgım arac gercekten boyle mıdır? daha da bılgı verebılen varsa cok memnun kalırım. ıyı gunler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oblohan

merhabalar,

ben arabamı değiştirip daha iyi bir araca binmek isiyorum ve araştırdığım arabalar arasında yeni rio 1.25 CVVT modeli de var. arac hakkında okudugum kadarıyla cok yakmayan, cok hızlı olmayan ama bır o kadar da konforlu bır arac olarak gordum. Ayrıca lpg uyumu da varmıs okudugum kadarıyla. Benım sormak ıstedıgım arac gercekten boyle mıdır? daha da bılgı verebılen varsa cok memnun kalırım. ıyı gunler.

ben fancy donanımi kullanıyorum. Araç güzel Yakıti bence az. konforlu kullanımi rahat zevkli bir araç. Eylülden beri kullanıyorum şu an için bir sıkıntım yok. Tasarımı hiçbir B sınıfı araca benzemiyor. Son zamlardan sonra bile alınacak en iyi B sınıfı araçlardan biri. Sorunuz varsa cevaplanir.

• auto_man A kullanıcısına yanıt
    Açıkcası bende 2006 model clio 2 1.2 16 v olan versiyonu var. bunu satıp yerine daha konforlu ve daha geniş olduğunu düşündüğüm bir araç almayı planlıyorum. sonucta motor cok farklı değil gördüğüm kadarıyla. o yüzden cok fazla bırsey beklemıyorum. ama yaklasık 30 bin tl gıbı bır rakam vereceksem de en azından konforu ve ozellıklerının ıyı olmasını beklerım. dusundugum araclardan bırı kıa rıo dıgerı ıse yenı clıo. kıa 2. elde cok hızlı satılmadıgını bılıyorum. ama ıc dızayn olarak da clıo gordugum kadarıyla rıo ıle yarısamaz. ozellıklerı ve genıslıklerı de zannedersem bırbırlerıne yakın. o yuzden bılgı almak ıstedım.
  • 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.