Şimdi Ara

İşte Volkswagen’in Türkiye aşkının nedeni

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
0
Favori
23.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 60
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 gün 51 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • edgar1899 (7 mesaj) Batistuta (4 mesaj) Cinscat (4 mesaj) funmanias (3 mesaj) kallus (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (30 mesaj) Mobil (37 mesaj) Mini (7 mesaj) Uygulama (7 mesaj)
  • @
77 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> İşte Volkswagen’in Türkiye aşkının nedeni
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    3436 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Amerika’nın dizel motorların yazılımlarıyla oynayıp düşük karbon monoksit değerleri gösterdiği için kestiği ağır cezalarla boğuşan Volkswagen’in Türkiye aşkının nedeni ortaya çıkmaya başladı. ABD ve Güney Amerika’nın yasakladığı yüzbinlerce dizel araç, gümrüksüz Türkiye’ye sokulabilecek.
    https://www.sozcu.com.tr/2019/ekonomi/iste-volkswagenin-turkiye-askinin-nedeni-5273877/

• Emisyon skandalı ortaya çıktığı zamanlarda araba yüklü tırların çoğunda volkswagen görürdüm.

Bu millet asbestli olsun bedava olsun düşüncesinde olduğu sürece onkolojide yatanların sayısı bitmez.
    quote:

Orijinalden alıntı: kallus

İkinci el araç ithalatı yasak. Sözcünün atmasyon haberlerinden bir tanesi daha.
    2. el degil, hepsi 0 arac. Izmir'e fabrika kurulacaksa getirip ulkemizde satsinlar ben raziyim. Yollarda 20-30 yillik araclar cirit atiyor. Onlarin emisyon degerleri cok mu dusuk sanki.
    Volkswagen emisyon değerleri yüzünden belli bölgelerde satamadığı arabaları, Türkiye vb ülkelere çok rahat satar. Bunun için fabrika kurup, bu kadar yatırım yapmasına gerek var mı sizce ?

Biraz düşünün,

“Ucuz et” diye ülkeye sokulan hayvanları ?

Çeşitli nedenlerden dolayı ithal edilen meyve-sebzelerin bize geri gönderilmesi ile o meyve- sebzelerin Türk halkının boğazından geçtiğini.

Yıkılan veya restorasyon ile katledilen tarihi miraslar,

Tüm doğal güzelliklerin, ağaçların, ormanların katledilmesi...

Allah aşkına bu ülkede emisyon değeri yüksek dizel araba satmak icin fabrika kurup, yatırım yapmak tam anlamıyla enayilik olur. Volkswagen’in de bu kadar enayi olduğunu hiç sanmıyorum.
    Gülünç olan sizin bu ifadeniz!

İstiyorsunuz ki, hükümet yanlısı kişi/kişiler yanlış bile olsa savunsunlar. Ama bu doğru bir duruş olmazdı.

Yanlış varsa, yanlışı savunabilmek o kişinin doğru olduğunu göstermez mi?

Yoksa, fanatik partizanlık mı görmek arzunuz?
    Kesin öyledir, hiç sallama haber yapmayan bir meslek koludur medya.

Zaten millet ikinci el araç ithalatı istiyor o ayrı. İyi mi olur kötü mü olur onu tartışalım. Yollar çöplüğe mi döner yoksa ikinci el araba fiyatları mı ucuzlar?
    Vw emisyonunda olay sadece emisyon değerleri değil, bir firmanın uluslararası mevzuat kurallarını bilerek ve isteyerek delmesi ve usulsüz milyonlarca araç üretmesi durumu.

Vw olayına kadar firmalara duyulan saygı ve güven üst düzeydeydi ancak bu güvene dayalı mevzuatın usulsüz olarak manipüle edilmesi infial oluşturdu. Bunu sadece emisyon olarak düşünmeyin diğer mevzuatlarda aynı şekilde. Örneğin emisyonda böylesine büyük bir usulsüzlük yapan vwnin bunu araç güvenliği ile ilgili testlerde ya da çarpışma testlerinde yapmadığına nasıl ikna olacağız. Pekala çarpışma testleri için özel araç gönderip seri üretimde buna uymayarak emisyonda yaptıkları manipülasyonu burada da gerçekleştirmiş olabilirler.

Durum emisyon değil bir firmanın bilerek ve isteyerek milyonlarca usulsüz araç üreterek otorite ve kullanıcıları kandırarak haksız kazanç elde etmesi.
  • Yarbay
    3110 Mesaj
    zaten bizde wv'nin tok kapı sesine aşığız, manitalar buluşuyorlar desene
  • Yarbay
    3036 Mesaj
    olsun haci getirsinler egzozu bile olmasada olur burda agir hasarli wv lere 50 bin istiyorlar getirinde bitsin su yamyamlar bedavaya duser fiyatlar nefes alir millet
  • Yarbay
    13646 Mesaj
    Kesin öyledir, hiç sallama haber yapmayan bir meslek koludur medya.

Zaten millet ikinci el araç ithalatı istiyor o ayrı. İyi mi olur kötü mü olur onu tartışalım. Yollar çöplüğe mi döner yoksa ikinci el araba fiyatları mı ucuzlar?
  • Binbaşı
    1714 Mesaj
  • Yarbay
    4769 Mesaj

Hükümet yanlısı birinin böyle ifadeler kullanması gülünç.
    MaDMaxiBo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1673 Mesaj
    ben genelde sözcü dışında gazete okumam ama sözcü ağır sallamış özellikle çölde bekleyen araçlarlar konusunda. Gelse gelse %10 gümrük vergisinden muaf yeni kasa jetta gelir, onunda adedi belli. Bu konunun detaylarını kaç gündür Twitter'da Emre Özpeynirci yazıyor.
  • Yarbay
    28606 Mesaj
    Hayır sanki bizim ülke emisyona önem veriyor ona göre vergi alıyor da kaçak sokacaklarmış
    |
    |
  • Yarbay
    4638 Mesaj
    Bizimki gibi halk sağlığını birinci sırada önemseyen toplumlarda böyle şeyler olmaz, olamaz. Kandırmayın insanları
  • Yarbay
    4478 Mesaj
    Çöllerde bekliyor dediği araçların alayı 2.0 lt dizel motorlu. Bize gelse bile ÖTV'den dolayı satılmaz ki. Hepsinin motorunu söküp, tek tek 1.6 TDi takmaları lazım, bununla da uğraşmazlar sanmıyorum.
    |
    |
  • Yarbay
    5084 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: kallus

2. el degil, hepsi 0 arac. Izmir'e fabrika kurulacaksa getirip ulkemizde satsinlar ben raziyim. Yollarda 20-30 yillik araclar cirit atiyor. Onlarin emisyon degerleri cok mu dusuk sanki.
  • Yarbay
    2166 Mesaj
    200 bin de dizel dsg golfler 80-90 bin tl ye satılıyor coğu da hasarlı vs. Ve halen kapış kapış milelti anlamak zor getirsinler hatta tekersiz gelsin jantsız gelsin burada halledilir yeter ki ruh hastalarının gozu doysun.
    |
    |
  • Teğmen
    173 Mesaj
    GÖRÜYORUM GÖRÜYORUM SARI SİTEDE BAŞLIKLARI GÖRÜYORUM

YAZILIM DEĞERLERİYLE OYNAMAMIŞ-YURTDIŞI MONTAJ VW-TEMİZ HASARSIZ-GARAJ ARABASI
    |
    |
  • Yarbay
    6023 Mesaj
    DPF iptal + yazılım
    |
    |
  • Yüzbaşı
    375 Mesaj
    Tam haberi okuyordum,foruma bi bakayım dedim açılmış konu :) Geçmiş olsun. Memlekette çürüyecek hale gelmiş vw ler dolaşacak ve bizimkiler bunları indirimli diye koşa koşa bayilerde sabahlayarak alacak
    |
    |
  • Binbaşı
    1714 Mesaj

Neyin peşindesin.
    |
    |
    idneridod kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3037 Mesaj
    Volkswagen emisyon değerleri yüzünden belli bölgelerde satamadığı arabaları, Türkiye vb ülkelere çok rahat satar. Bunun için fabrika kurup, bu kadar yatırım yapmasına gerek var mı sizce ?

Biraz düşünün,

“Ucuz et” diye ülkeye sokulan hayvanları ?

Çeşitli nedenlerden dolayı ithal edilen meyve-sebzelerin bize geri gönderilmesi ile o meyve- sebzelerin Türk halkının boğazından geçtiğini.

Yıkılan veya restorasyon ile katledilen tarihi miraslar,

Tüm doğal güzelliklerin, ağaçların, ormanların katledilmesi...

Allah aşkına bu ülkede emisyon değeri yüksek dizel araba satmak icin fabrika kurup, yatırım yapmak tam anlamıyla enayilik olur. Volkswagen’in de bu kadar enayi olduğunu hiç sanmıyorum.
    |
    |
  • Yarbay
    5227 Mesaj
    reisden daha fazla boyle anlasmalar bekliyoruz. fabrika sat sat nereye kadar. bir kere de fabrika kursun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetyilmaz77 -- 9 Ağustos 2019; 11:19:52 >
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
uc satın al ;pubg mobile ;uc
Europatrans evden eve nakliyat '' 444 69 95''
Webtures SEO;SEO Nedir?
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,641
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.