Şimdi Ara

Avrupa almanya güllük gülistanlık 4/4lük bir yer değil (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.041
Cevap
9
Favori
43.499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Halkalının ne özelliği var istanbul bakırköyde 3+1 daireler bile 600-700 bin liraya satılıyor

Berlinde 3+1 daireler minimum 700-800 bin euro

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Schmerzhaft -- 25 Mayıs 2017; 22:13:15 >
  • Hesap çok basit

Türkiye asgari ücret 1404tl istanbulda en kötü ev 400k 300ay çalışman aç gezmen lazim

Almanya asgari ücret 1400€ 165k € ev demissim eder sana 120ay

Arada var 180 ay fark 😂

Ayrıca şu euroyu tl ye çevirmeyi bırak senin paran değersiz

Bi adam vardı karısıyla alışveriş yapıyo almanya da onu izle

Şimdi klavyeyi yavaşça bırak ve daha fazla araştırma yap.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meganers -- 26 Mayıs 2017; 23:18:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Trollse komik degilse daha komik

• Bizim abi forliftci olarak arabistana gitti 3000 dolar maaş aldı bende şu vizeyi ayarlıyorum bende cıkıcam eşek yerine koyulmaktan sıkıldım artık

• quote:

Orijinalden alıntı: meganers

Hesap çok basit

Türkiye asgari ücret 1404tl istanbulda en kötü ev 400k 300ay çalışman aç gezmen lam

Almanya asgari ücret 1400€ 165k € ev demissim eder sana 120ay

Arada var 120ay fark 😂

Ayrıca şu euroyu tl ye çevirmeyi bırak senin paran değersiz

Bi adam vardı karısıyla alışveriş yapıyo almanya da onu izle

Şimdi klavyeyi yavaşça bırak ve daha fazla araştırma yap.

Asgari ücret 1400 euro değil
    https://i.hizliresim.com/Ja0B4Q.png

1400 euro asgari ücret alan birisiin cebine vergi vs kesintisinden sonra anca 1000 euro giriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Schmerzhaft -- 25 Mayıs 2017; 22:14:41 >
  • O degide neden parayi tl olarak hesapliyo bide asgari ucreti hesapla ordaki ayrica sende newyorkun gobeginde ev alirsan oyle olur tabi normal ilcelerdeki fiyatlar boyle degil yalan soyleyip kekleme milleti sende git bebekte ev fiyatlarina bak en dandik ev 5m tl

• Peki bizde 1404tl asgari ücret in üstüne aldığın gıda maddelerinden kesilen vergi ve ödediği diğer vergiler 5tl olan benzin vergisi kullandığın yol ücreti kilosu 60tl olan et i de hesapladin mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: İnsanın biri

165 bin euroyu neden türk parasına çeviriyorsun? onlar euro kazanıyor euro harcıyor 165 bin euro türk parasına göre 165 bin liradır.. Ayrıca Amerika'da orta direk ailelerde ev almak kültürü yoktur banka halk için satın alır siz de her ay bankaya belirli bir ücret ödersiniz tıpkı mortgage gibi. Ayrıca o ilandaki villanın 4 tane yatak odası varmış ve çok lüks bir villa onu üst düzey geliri olanlar alır orta direk halk değil.

165 bin euro nasıl 165 bin lira oluyormuş ?

Türkiyede 165 bin liraya 2+1 hatta yerine göre 3+1 0 daire alabilirsin ama avrupada anca bir köyde küçüçük bir arsa alabilirsin

165 bin euroyada almanyada anca 2+1 70 metrekare 60-70 yıllık aşırı eski bir daire alabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Schmerzhaft -- 25 Mayıs 2017; 22:17:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anket Adamı

Halkalının ne özelliği var istanbul bakırköyde 3+1 daireler bile 600-700 bin liraya satılıyor

Berlinde 3+1 daireler minimum 700-800 bin euro

Halkalınin hicbir ozelligi yok tek esprisi artik sehrin bagrinda kalmaya basladi rayli sistemlere uzak olmasina ragmen onu anlatmaya calisiyorum. Maslakta Leventte 2 milyon ve uzerinde evler. Gidip de ucra yerlerde su fiyat demeyin sacma sapan sekilde.

Is olanaklarina yakin semtler pahalidir. Bugun Mahmutbey Bagcilarda bile 1 milyona dayanmis evler gidip Kilyosu gosteriyor. Bilgin yok fikrin de olmasin. Berlin de 700 bin euroya evler ucuzmus bir muhendis cok rahat alir. Bizim muhendislerimiz ama Istanbulda muhendis maaşıyla bile zor alir 3+1 i.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tekkral34 -- 25 Mayıs 2017; 23:18:24 >
  • Konut kredisi faiz oranlarını merak ettim..

• Jeopol kullanıcısına yanıt
    amerikada el işi olan işler pahalı bunu herkes kabul ediyor zaten ama günlük harcama olarak şehrine göre gayette uygun şekilde yaşanan şehirlerde var amerika losangles florida newyorktan ibaret değil yani onu demek istedim
  • Almanya'da maaşlarını TL mi alıyorlar?

Allah'ım sen bu insanları yaratırken azcık da IQ koysaydın ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: i Am Not Dead

O degide neden parayi tl olarak hesapliyo bide asgari ucreti hesapla ordaki ayrica sende newyorkun gobeginde ev alirsan oyle olur tabi normal ilcelerdeki fiyatlar boyle degil yalan soyleyip kekleme milleti sende git bebekte ev fiyatlarina bak en dandik ev 5m tl

Asgari ücret net 1000 euro kira minimum 500 euro gıda masrafı aylık 400 euro kaldı cepte 100 euro ooo harca harca bitmez
  • Su an Suriye de ev bedava. O zaman suriye daha gelismis ve hayat ucuz.

Beyinler piril piril , sifir km.

• Bu kadar saçma, uydurulmuş bi konu görmedim. İstanbul'da 600 bine 3 daire alınırmıs.

Cizre Yüksekova güzel gibi buyuksehirlerde alırsın belki :)

• quote:

Orijinalden alıntı: mazot yuklu tanker

Almanya'da maaşlarını TL mi alıyorlar?

Allah'ım sen bu insanları yaratırken azcık da IQ koysaydın ya

Almanyada ortalama maaş net maaş 1600 euro (bakın net maaş diyorum siz brut maaşlara aldanıp o asgari ücret bile 1400 euro diyorsunuz)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: i Am Not Dead

O degide neden parayi tl olarak hesapliyo bide asgari ucreti hesapla ordaki ayrica sende newyorkun gobeginde ev alirsan oyle olur tabi normal ilcelerdeki fiyatlar boyle degil yalan soyleyip kekleme milleti sende git bebekte ev fiyatlarina bak en dandik ev 5m tl

Asgari ücret net 1000 euro kira minimum 500 euro gıda masrafı aylık 400 euro kaldı cepte 100 euro ooo harca harca bitmez

1000 Euro nerenin asgari ücreti pardon ?

• şuna almanyada yaşayan biri harcamalarını atabilirmi benim dilimde tüy bitti
  • quote:

Orijinalden alıntı: GasiOr

Bu kadar saçma, uydurulmuş bi konu görmedim. İstanbul'da 600 bine 3 daire alınırmıs.

Cizre Yüksekova güzel gibi buyuksehirlerde alırsın belki :)

İstanbulda alınmaz ama ankarada 3 tane 2+1 daire alırsın 600 bine ?

Sanki herkes avrupada pariste berlinde londradamı yaşıyor ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Lucky

Bak mubarek oncelikle neyi ne sekilde karsilastiracagini bilmeli ve arastirmalarini bu dogrultuda yapmalisin.Evi dukkani arabayi her seyi bir kenara birak.Sayilar aslinda cok net.

Bu sabah TURK-IS yoksulluk ve aclik siniri ile ilgili arastirmasini yayinladiktan sonra soyle bir gazetelerr bakayim dedim ne var ne yok.Cogunda bir seyler karalanmisti ama gel gor ki "SABAH" gazetesinde tek haber yok.Ama ingilizce Daily Sabah muthis haber yapmis.Hani yabanci biri olsam diyecem bu adamlarin neresi taraf ekonomiyi acik acik yaziyorlar iste.Neyse linki buraya birakiyorun okursun.

https://www.dailysabah.com/economy/2017/05/25/poverty-line-in-turkey-increases-118-percent-in-a-year-hits-nearly-tl-5000

Gelelim haberin icerigine.Haber ne diyor Turkiye de yoksulluk siniri %11.8 artmis.Peki ne kadar olmus? Yaklasik olarak 5000 TL. Bak okuyor musun? Turkiye de 4 kisilik bir ailenin yoksulluk siniri yani evine giren para 5000 TL altindaysa o aile yoksul sayiliyor. Ve daha kotusu aclik siniri yani giyime suna buna harcamadan sadece yemege giden para 1518 TL.Bak ne bu sadece gida.Peki haber de ne yaziyor ulkede net asgari ucret 1404 TL.Bu ulkede yaklasik olarak 6.5 Milyon insan asgari ucretli.Bak tekrar yaziyorum aclik siniri 1518 TL, asgari ucret 1404 TL ve bu ulkede 6.5 Milyon insan bu maasi aliyor.Yani 4 kisi olarak hesaplarsak 26 Milyon insan.

Arkadasim iyi okuyorsun degil mi? Bu ulkenin nufusunun yaklasim olarak %30 u.Yani bu ulkenin %30 u ac yahu ac.Insanlara verdigin maasla karin doyuramiyorlar.Kalkmissin Almanya,Abd ile karsilastiriyorsun.Insan da biraz utanma olur yahu.

Almanya gecen sene acikladigi yoksulluk verilerine gore 16 milyon kisi yoksul.Bak AC demiyorum yoksul.Yani senin su 5000 TL yoksulluk sinirin var ya ha ondan bahsediyorum.

Ayiptir yaziktir gunahtir sacmalamayin artik..

Almanyada 20 milyon kişi açlık sınırında yaşıyor

20 milyon kisi Hele kaynak ver kaynak..

O degil de o aclik siniri ile ilgili Turkiye verileri hic zoruna gitmedi degil mi?

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.