Şimdi Ara

İşte Türkiye'nin yerli otomobili: İlk görüntüler (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.223
Cevap
14
Favori
68.131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok geç kalınmış bir adım ama geç olmasında güç olsun . Yavaştan yavaştan geliştirirler işte ilk araçlardan bir şey beklememek lazım .

• quote:

Orijinalden alıntı: Alfredo Kalınski

quote:

Orijinalden alıntı: sistemli adam

Bu % 100 yerli mi ?
    motorundan şanzımanına kadar komple yerli mi ?

Tamam uğraşılması çalışılması güzel birşey ama arkadaş haklı yerli tank dediler.İsrail malı çıktı.O yüzden hemen atlamayalım.

öncelikle bir yanlışı düzeltelim, altay israil tankı değil, kore üretimi bir tank üzerine yapılıyor, bence o kısmı çok önemli değil, yerli donanımları, daha önemlisi yerli yazılımı kullanırsa yeterli olur, diğer taraftan bindiğiniz arabaların parçalarını bir inceleyin bakalım, ana bileşenler hariç firmalar kendi parçalarını mı kullanıyorlar

yerli araç olayına gelirsek, yapılanı takdir ediyorum, umutluyum da ama araba yollara çıkmadan tamam oldu diyemeyiz, inşallah söylendiği gibi yerli ve yeterli kalitede olur

• oldukça güzel ve hoş ama güzel arabalar yapmak kadar bunu dünya pazarlarında pazarlamakta önemli dünyada oto piyasası bir kartel oluşturmuş vaziyetteyken ben pek şans tanımıyorum
    sırf iç piyasaya üretim yaparak başarılı olabilmek neredeyse imkansız.

• Asfalta indiği zamanıda görürüz inşallah

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wrong_Story

quote:

Bu % 100 yerli mi ? motorundan şanzımanına kadar komple yerli mi ?

yerli kavramı markanın yerli olmasıdır önemli olan bizim insanımız tarafından marka oluşturulması onun üzerinde çalışılması paranın ülkeye gelmesi teknoloji işinde artık kaç marka var %100 kendi parçalarını üreten şu yerli kavramını irdelemenin ne anlamı var

Benim gönlümden tamamen yerli olması geçiyor, yani belki karlılık açısından bazı parçalar başka ülke üretimleri olabilir ama teknoloji olarak biz motor da, otomatik şanzıman da üretebilmeliyiz. İnşallah gerçekleşir.
    Ben devşirmelerle gelen ulusal başarılara bile sevinemiyorum. Atletizm de bile yurt dışında büyümüş, eğitimini almış kişiyi devşiriyorlar, türkçe bir isim veriyorlar ve madalya alınca garip bir şekilde mutlu oluyorlar.
    Tamamen bu topraklara ait, burada doğmuş, büyümüş insanların gerçekleştirdiği şeylere yerli diyorum ben.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi por favor -- 13 Ekim 2015; 11:28:42 >

• Motor testleri için yapılmış prototipler olmasını temenni ediyorum ama eğer aracın görüntüsü buysa, üstüne kamuflaj giydirilmiş bilindik bir araç.

https://en.wikipedia.org/wiki/Cadillac_BLS

İşte Türkiye'nin yerli otomobili: İlk görüntüler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hacıtitrettin -- 13 Ekim 2015; 11:36:57 >

• Hayırlı olsun.
  • quote:

Bu % 100 yerli mi ?
    motorundan şanzımanına kadar komple yerli mi ?

Dünya'da öyle birşey bulamazsın.
  • Sığ düşünceliler yine gelmiş. Neymiş efendim motoru yerlimiymiş %100 yerli olmalıymış. Elindeki telefonun bileşenlerini, bindiğiniz Alman aracın bileşenlerini bir incele bakalım %100 yerli mi?

Apple Samsung'dan işlemci alır, BMW Türk firmasından far alır, Mercedes-Benz Türk firmadan şanzıman dişlisi, motor aksamı alır, Mercedes-Benz Renault motoru kullanır vs. %100 yerli olsun dersen sana gülerler, yaptığın iş fanteziden öteye gidemez.

Yerli araç işine gelecek olursak, halkın gözünü boyamaktan başka bir şey değil. Avrupa'da 100 yıl otomotiv devleri bile pazarda sıkıntı yaşarken sen halen eski teknoloji içten yanmalı araçlarla uğraşamazsın. Çin, Hİndistan gibi nüfusun kalabalık olur satış başarısı yakalarsın. Pazarı bir araştır bu ülkenin insanı Japondan, Almandan vazgeçmez. Yerli adını duyduğu gibi aracı bile incelemeden kaçar. Bu ülkede otomobilin nasıl olduğu değil markası önemlidir. Çay sohbetlerinde, Ahmet efendi xx marka araba almış derler, herkesin aldığı marka alınmamışsa zekası sorgulanır.

Çok ciddi fiyat avantajı ile pazara sunarsan satabilirsin bu seferde yaptığın yatırımın karşılığını alamazsın. Bu işe harcayacağın parayı üniversite bölümlerine yatır elektrikli konusunda çalışalım geleceğe yatırım yapalım.

• Ben hala inanmıyorum, seçim yaklaşıyor diye bu görseller falan lafta kalacak hepsi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kamuflajsız halini görmedik ama kamuflaj çok şekilmiş.

Direk böyle satıyorlarsa alınır

Edit: Yahu seçimle bu tarz gelişmelerin ne alakası var Allah aşkına
    Zaten önceden de haberlere çıkmıştı demek ki adamlar son aşamalarda. Hayır yani arabayı partiler sayesinde mi üretiyorlar da birine oy verelim?
    Hangi seçmenle alakası var mesela arabanın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KhaZiggs -- 14 Ekim 2015; 10:19:53 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araba arıza falan yaptığında arabayı yan yatırırız artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: KhaZiggs

Kamuflajsız halini görmedik ama kamuflaj çok şekilmiş.

Direk böyle satıyorlarsa alınır

Aynen ya üzerindeki yapıştırmalara bayıldım

• olmamis gibi muhenrisligi eksik birde bu vergilerle zaten alayiz

• ülke kendi tankını, obüsünü, ihasını, piyade tüfeğini, korvetini, savaş gemisini, savaş helikopterini, uydusunu, güdümlü füzesini, zırhlı taşıyıcılarını, akıllı füzesini yapar hale geldi. bölgesel uçak projesinin ardından yerli araca da sıra geldi. hala "Neden %100 yerli değil" diye ergence mevzulara yaklaşanlara apple, samsung, hyundai, lg, sony vs ne kadar yerli diye sorsan cevap veremezler. üstelik devlet projelerinin yerlilik oranları en az %85'in üzerinde, özellikle yazılımları.

• quote:

Orijinalden alıntı: madmax50

Sığ düşünceliler yine gelmiş. Neymiş efendim motoru yerlimiymiş %100 yerli olmalıymış. Elindeki telefonun bileşenlerini, bindiğiniz Alman aracın bileşenlerini bir incele bakalım %100 yerli mi?

Apple Samsung'dan işlemci alır, BMW Türk firmasından far alır, Mercedes-Benz Türk firmadan şanzıman dişlisi, motor aksamı alır, Mercedes-Benz Renault motoru kullanır vs. %100 yerli olsun dersen sana gülerler, yaptığın iş fanteziden öteye gidemez.

Yerli araç işine gelecek olursak, halkın gözünü boyamaktan başka bir şey değil. Avrupa'da 100 yıl otomotiv devleri bile pazarda sıkıntı yaşarken sen halen eski teknoloji içten yanmalı araçlarla uğraşamazsın. Çin, Hİndistan gibi nüfusun kalabalık olur satış başarısı yakalarsın. Pazarı bir araştır bu ülkenin insanı Japondan, Almandan vazgeçmez. Yerli adını duyduğu gibi aracı bile incelemeden kaçar. Bu ülkede otomobilin nasıl olduğu değil markası önemlidir. Çay sohbetlerinde, Ahmet efendi xx marka araba almış derler, herkesin aldığı marka alınmamışsa zekası sorgulanır.

Çok ciddi fiyat avantajı ile pazara sunarsan satabilirsin bu seferde yaptığın yatırımın karşılığını alamazsın. Bu işe harcayacağın parayı üniversite bölümlerine yatır elektrikli konusunda çalışalım geleceğe yatırım yapalım.

Yalnız şöyle bi durum var. Araç elektrikli. Yani daha piyasa yepyeni.

• Araç baştan aşağıya Saab 9-3...Satın mı aldılar yoksa prototip olarak bu kasayı mı seçtiler bilmiyorum...Eğer satın almış salar ise belki de en doğru hareketi yapmışlar demektir...

Motor yerleşimi,dış karoser iç mekan göstergeler,direksiyon vites konsol 9-3 ile birebir aynı
  • quote:

Orijinalden alıntı: hacıtitrettin

Motor testleri için yapılmış prototipler olmasını temenni ediyorum ama eğer aracın görüntüsü buysa, üstüne kamuflaj giydirilmiş bilindik bir araç.

https://en.wikipedia.org/wiki/Cadillac_BLS

Bende işte bu yüzden pek güvenmedim, sırf seçim için yapılmış gibi geliyor bana sonra lafta kalacak.

• İnşallah sebat edilir projeye destek sürerde bu çabalar boşa gitmez.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ..NeyzeN.. kullanıcısına yanıt
    Cadillac bls ile birebir aynı.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.