Şimdi Ara

İşte TEOG’un yerine gelen yeni sistem (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
1.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Yanlışın var hocam. Okullar İmam Hatibe çevrilmiyor. Yeni açılan okullar genelde imam hatip oluyor. Dönüşüm olsa okulda köklü değişim olur. Öğretmenler işsiz kalır. Bunu da hissederdik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aslında bu biraz eski AKP öncesi sisteme benziyor. Benim zamanımda ortaokuldan sonra Anadolu ve Fen Liseleri için sınavlar yapılırdı. Süper zekalar bu okullara girer, kazanamayanlar da evin yakınındaki bir düz liseye giderdi. Meslek lisesi tercihi genelde Ticaret Meslek ve Teknik Meslek'ten yana olurdu. Az bir kısım da İmam Hatip tercih ederdi.

• Imam hatipli dini butun genclerimiz kalkindiracak ulkeyi.

• Benim anladığım fakir ölsün , yaşamasın . Bize hizmetkâr olsun diyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi patapon_00 -- 20 Eylül 2017; 18:21:49 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yahu bune saçma iş zırvalık.
    Şimdi adam imamhatip okumak istemiyor.
    Zorunlu olarak meslek lisesi.
    Zaten düz liseler yok...
    Ne saçma sapan bişey insanları zorla bi yere tıkıyorlar.
    Eee hali hazırdaki anadolu liseleri ne olacak ?
    Vallahi billahi bu nedir ya
  • Yanlışım yok. Pek çok okul imam hatibe çevrildi ve bu dönüşüm devam ediyor. Bunlardan pek çok kişi de sıkıntılı ve dolu şikayet var. Yandaş medya böyle şeyleri göstermediğinden ve diğerleri de ciddiye alınmadığı için sizin kesim olayın farkında değil henüz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi captain_turkiye -- 20 Eylül 2017; 18:27:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Furkanİpek

Yanlışın var hocam. Okullar İmam Hatibe çevrilmiyor. Yeni açılan okullar genelde imam hatip oluyor. Dönüşüm olsa okulda köklü değişim olur. Öğretmenler işsiz kalır. Bunu da hissederdik.

yanlışın var
    benim de eşimin de mezun olduğu lise artık imam hatip,
    ikimizde imam hatipde okumadık.

ek olarak bende abimde annemde aynı lise mezunuyuz.

doğup büyüdüğüm Eyüp de, yaşadığım ümraniyede 1 tane bile numunelik normal devlet lisesi yok !
  • sil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LivingDeads69 -- 19 Ocak 2019; 3:6:38 >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • captain_turkiye kullanıcısına yanıt
    Tv izlemiyorum. Haberleri sadece buradan takip ediyorum. Atlama herşeye öyle. Çevremde olan göreni söyledim.

• quote:

Orijinalden alıntı: 1419oguzhan

Böyle bir dayatma getirilirse, genç nesilsen -ipsen- oy alamaz akp.

Normalde olması gereken o da ben bizim ülkede böyle olacağına inanmıyorum. Halk mağdur da olsa Akp'ye oy veriyor. Daha önce neler neler yaşadık, yine de Akp dediler.

• Parayi veren düdüğü çalar olacak yani

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merzifonlu Joe M kullanıcısına yanıt
    Genç nüfüsu diyorum hocam, ailelerin zaten kafa yapısı belli ama gençler arasında akp seven çok az
  • AKP nin imam hatiplileri daha iyi yerlere getirme daha kültürlü eğitimli bir toplum haline dönüştürme çabasında olduğunu zanneden varsa geçmiş olsun bu arada.

Adamlar ne kadar genci çocuğu imam hatipe yollayıp 5 sene sonra bağnaz yobaz bir kitle oluştururuz bunun derdinde. Ne eğitimi ne kültürü Allah aşkına ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ComingWind

Aslında bu biraz eski AKP öncesi sisteme benziyor. Benim zamanımda ortaokuldan sonra Anadolu ve Fen Liseleri için sınavlar yapılırdı. Süper zekalar bu okullara girer, kazanamayanlar da evin yakınındaki bir düz liseye giderdi. Meslek lisesi tercihi genelde Ticaret Meslek ve Teknik Meslek'ten yana olurdu. Az bir kısım da İmam Hatip tercih ederdi.

işte şimdi o giremeyen kısımların tamamına yakını ne idüğü belirsiz imam hatiplere doldurulacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Furkanİpek

Tv izlemiyorum. Haberleri sadece buradan takip ediyorum. Atlama herşeye öyle. Çevremde olan göreni söyledim.

Madem bilgin yok o zaman neden benim yanlışım olduğunu, okulların dönüştürülmediğini söyledin? Bu durumda atlayan sen oluyorsun. Sana tavsiye bilgin olmadığı zaman bu kadar emin konuşma ve başkalarını düzeltmeye kalkma.
  • Desene yoksul tabakanın çocuk okutarak hayat standartlarini yukseltme umudu bitti.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.