Şimdi Ara

İŞTE SÖZDE ERMENİ TASARISINI TANIYAN ÜLKELER

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
996
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ardından Arjantin, zaman içinde konuyla ilgili 7 ayrı tasarıyı Parlamento'dan geçirdi. Rusya, Kanada ve Lübnan parlamentoları da, birden çok kez onay verdi soykırım tasarılarına.

Uruguay : 1965, 2004, 2005 olmak üzere üç kez Ermeni soykırımı iddialarını kabul etti.

Kıbrıs Rum Kesimi : 1982 yılında soykırım iddialarını kabul etti.

Arjantin : Ermeni soykırımını tanıma tasarısı 1993, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007′de gündeme geldi ve hepsinde de kabul edildi.

Rusya : Önce 1995′te sonra da 2005′de soykırımı kabul etti.

Kanada: 1996, 2000 ve 2004′te gündeme geldi ve her üçünde de kabul edildi.

Yunanistan: 1996′ta soykırımı tanıdı.

Lübnan: Lübnan’da yaşan Ermeni lobisinin yoğun çabaları sonucunda 1997 ve 2000′de soykırım tanındı.

Belçika: 1998′de tanıdı.

İtalya: 2000′de Ermenilere yönelik soykırım yapıldığını kabul etti.

Vatikan: İtalya ile aynı yıl 2000′de kabul etti.

Fransa: 2001′de Ermeni soykırımını tanıdı. Fransa’da sözde Ermeni soykırımını reddetmek suç sayılıyor.

İsviçre: Soykırım iddialarını 2003′te kabul etti.

Slovakya : 2004′te tanıdı.

Hollanda : 2004′te kabul etti.

Polonya : 2005′te kabul etti.

Almanya : 2005′te kabul etti.

Venezuella : 2005′te kabul etti.

Litvanya : 2005′te kabul etti.

Şili : 2007′de kabul etti.

Kaynak:
    http://www.haberturk.com/gundem/haber/500408-soykirimi-hangi-ulkeler-tanidi

• ermenilere tazminat odememiz icin daha kac ulkenın kabul etmesi gerekiyor ? Ya da tazminat odermiyiz bilen biri varsa cevaplasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezerakin34

ermenilere tazminat odememiz icin daha kac ulkenın kabul etmesi gerekiyor ? Ya da tazminat odermiyiz bilen biri varsa cevaplasın

aynen ya adamları zengin edicez sözde soykırımın kabul edilmesiyle
  • Amerika tanırsa herkes tanır.
  • quote:

ermenilere tazminat odememiz icin daha kac ulkenın kabul etmesi gerekiyor ? Ya da tazminat odermiyiz bilen biri varsa cevaplasın

Ödicez de bakalım biz görebilcek miyiz?Belki bizim çocuklarımız ya da torunlarmız görür.Almanya da yahudilere ödüyordu galiba.Bizde öyle olacaz.Ha birde toprak verme meselesi vardı.
  • Şu saydığın ülkelerin %90 ı soykırım yaptı.Peki kim hala eskiden yaptıkları işkenceleri şimdi masaya yatırıyor?Hiçbiri...Sözde yaptığımız soykırımdaki ölenlerin kat kat fazlasını onlar soykırımla yok ettiler.
  • BU tarihten beri öyle zaten diplomasi de hep başarısız olmuşuzdur.
  • kendi kendilerine takılıyorlar Uruguay soykırımı tanımış yada tanımamış Türkiyenin pekte umrunda olmaz açıkcası.Bizimle zerre kadar bağı olmayan bir ülke.Meclislerinde sabahtan akşama kadar popo büyütürken boş durmayalım biraz atraksiyon yaşayalım diye soykırım kabul ediyorlar başka bişey değil..
  • şu soykırımı yapalımda boşa gitmesin yemin ederim içim yanıyo ülkemin başındaki belalardan
  • Şu köpoğluköpek Almanya,Fransa'nın başını çektiği Avrupa Birliğine girmeye çalışacağımıza başka seçenekler üretsek,üretmeye çalışsak kendi prestijimiz açısından çok iyi olur.Adamlar tasarıyı ne zaman kabul etmişler.Amaçları belli.
    Bu arada İngiltere'nin hala kabul etmemiş olmasına şaşıyorum.Bu da Amerika'nın İngiltere üzerinde ne kadar etkili olduğunun bir göstergesi.ABD ve İngltere Türkiye'yi kaybetmeyi göze alamadıkları için bu güne kadar böyle bir hareketleri olmadı.Ta ki Ermeni lobisinin son saldırısına Obama boyun eğene dek.Zavallı Obama,bir süper güç devletin başkanı olarak masonların,lobilerin isteklerine boyun eğmek ne kadar zor olmalı.Sebebi koltuk sevdası ve zamanında vaat edilen boş sözler olabilir mi acaba?Zamanla pişecek ama başa geçmeden atıp tutmak çok kolay.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sTaTicOcO

Amerika tanırsa herkes tanır.

kesinlikle, ABD tanırsa ayvayı yedik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pianistvirtuoso -- 12 Mart 2010; 20:59:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdenar

kendi kendilerine takılıyorlar Uruguay soykırımı tanımış yada tanımamış Türkiyenin pekte umrunda olmaz açıkcası.Bizimle zerre kadar bağı olmayan bir ülke.Meclislerinde sabahtan akşama kadar popo büyütürken boş durmayalım biraz atraksiyon yaşayalım diye soykırım kabul ediyorlar başka bişey değil..

Öyle değil işte kardeşim.Belli bir miktar ülke tanırsa bu sözde soykırımı - sayıyı hatırlamıyorum- tazminat ödemek ''Zorunda'' kalıyoruz.Mecbur yani.Almanya yahudilere canları istediklerinden tazminat ödüyor değiller.Toprak konusunda verme zorunluluğu gibisinden birşey bilmiyorum ancak bizim diploması böyle giderse onuda önümüze dayarlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burnaldinho -- 12 Mart 2010; 21:02:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: burakkagan

quote:

Onların kabul etmesi değil bizim kabul etmemiz önemli. Ayrıca bu tarihi bir olaydır parlamentolarda kabul edildi diye yaşanan tarih değişecek değildir. Bu kararlarla Türkiye'ye hiçbir şey yapamazlar.

Tabi eğer hükümet güçlü ve dirayetli ise.

Arkadaşım , tabii ki bu dandik Litvanya , Uruguay önemli değil .
    Fakat Almanya , Fransa , ve Diğer Avrupa Ülkeleri kabul eder ve bize tazminat ödememiz için Ulusal bir Çağrı gelirse napıcaz ?

Kabul etmedik , vermiyoruz , dağılın ulan , diyecez .
    E peki sonra nolacak ?
    Ülkeler ambargo koyacak , uluslar arası antlaşmalarda sorunlar , enerji sorunu , v.s. v.s. derken bazı ürünler Türkiye'ye giremiyecek , çıkamayacak resmen 80'deki gibi Ekmek Karnesi' Tüp Karnesi koşuşturucaz .

Ha ben demiyorum ki bunlar olucak kesin , v.s. diye , ümitsizlik de taşımıyorum , aşılamıyorum .
    Şu anki hükümet yetersiz !

Şu an gidicez kazıcaz heryeri , çıkarıcaz , göstericez , kanıtlıycaz , o ölmüş kokmuş kemikleri mideleri bulanana kadar gözlerine sokucaz !
    Devlet tüm imkanlarıyla ülkelere elemanlar gönderecek , sözde Soykırımı reddetmeleri hakkında .
    Eğer ki bu kanıtlar gösterilir ve ülkeler yine tasarıyı kabul ederse ben artık bişey diyemem

• quote:

Orijinalden alıntı: MaNgOsEr

quote:

Orijinalden alıntı: burakkagan

quote:

Onların kabul etmesi değil bizim kabul etmemiz önemli. Ayrıca bu tarihi bir olaydır parlamentolarda kabul edildi diye yaşanan tarih değişecek değildir. Bu kararlarla Türkiye'ye hiçbir şey yapamazlar.

Tabi eğer hükümet güçlü ve dirayetli ise.

Arkadaşım , tabii ki bu dandik Litvanya , Uruguay önemli değil .
    Fakat Almanya , Fransa , ve Diğer Avrupa Ülkeleri kabul eder ve bize tazminat ödememiz için Ulusal bir Çağrı gelirse napıcaz ?

Kabul etmedik , vermiyoruz , dağılın ulan , diyecez .
    E peki sonra nolacak ?
    Ülkeler ambargo koyacak , uluslar arası antlaşmalarda sorunlar , enerji sorunu , v.s. v.s. derken bazı ürünler Türkiye'ye giremiyecek , çıkamayacak resmen 80'deki gibi Ekmek Karnesi' Tüp Karnesi koşuşturucaz .

Ha ben demiyorum ki bunlar olucak kesin , v.s. diye , ümitsizlik de taşımıyorum , aşılamıyorum .
    Şu anki hükümet yetersiz !

Şu an gidicez kazıcaz heryeri , çıkarıcaz , göstericez , kanıtlıycaz , o ölmüş kokmuş kemikleri mideleri bulanana kadar gözlerine sokucaz !
    Devlet tüm imkanlarıyla ülkelere elemanlar gönderecek , sözde Soykırımı reddetmeleri hakkında .
    Eğer ki bu kanıtlar gösterilir ve ülkeler yine tasarıyı kabul ederse ben artık bişey diyemem

Türkiye'ye kolay kolay ambargo koyabileceklerini zannetmiyorum, stratejik olarak yanında gözükmeliler aslında.

• Abd zaten bizi sömürüyo niye ambargo koysunki
  • quote:

Orijinalden alıntı: David Guetta*

quote:

Ödicez de bakalım biz görebilcek miyiz?Belki bizim çocuklarımız ya da torunlarmız görür.Almanya da yahudilere ödüyordu galiba.Bizde öyle olacaz.Ha birde toprak verme meselesi vardı.

Aklınız alıyor mu bunu toprak verme filan
  • arjantin, lübnan, fransa, abd, rusya, kanada gibi ülkeler ermenilerin yoğun olarak yaşadığı ülkeler. biz almanya da o kadar nüfusumuzla bile lobi yapamıyoruz.
  • yani okyanusun diğer tarafındaki adamlar 1915'de anadoluda yaşanan bir olay hakkında yorum yapıyolar onlara mı kaldı Türkiye ile Ermenistan arasındaki bir olayı tartışmak bu konuyu tarihçilerin tartışması lazımken hemde
    tam aramız düzelmişken Ermenistanla Amerika faktörü ortaya çıkıyor amerikaya ne oluyorda kabul ediyor bunu ve şunu bilmiyolarke u.s.a birşey yapıyorsa Ermenistanı taktığından değil
    şuan için öyle işine yaradığı için öyle yapıyor çünkü ortadoğuda güçlü bir ülkenin varlığı onları her zaman korkutuyor ve daha bir sürü sebep onlarıın hepsini yazmak olanaksız ama uyanmamız lazım gerçekleri görmek lazım
    Bir laf vardır
    Her zaman kasa kazanır.
    kasa tabi ki amerika oluyor bizim tek kurtuluş yolumuz birbirimizle çatışmak yerine bilimde ilerlemek
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4EverManiac
    Arjantin : Ermeni soykırımını tanıma tasarısı 1993, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007′de gündeme geldi ve hepsinde de kabul edildi.

Buradan Arjantin'e seslenmek istiyorum. Son 3 yıldır ne halt yiyorsunuz acaba?
  • Siyasi gücünüz ve ekonomik gücünüz yok ise o zaman böyle susup oturur ve izlersiniz.. Türkiye Cumhuriyeti Devleti dediğimiz sınırları belli toprak parçası olan yerde aynen böyle bir ülke işte.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.