Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

İşte Samsung Galaxy Note 7

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
234
Cevap
4
Favori
4.448
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> İşte Samsung Galaxy Note 7
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    836 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: 360812803

quote:

Orijinalden alıntı: madhane

quote:

Orijinalden alıntı: 360812803

gençler başta belirtiyim lg g3 32 gb kulanıyorum

ondan sonra samsung kendini aştı abi mükemmel bir tasarım s7 edgeyide çok beğeniyorum bunada çok bayıldım hem tasarımı güzel hem donanımı güzel yazılımı bilemiycem ama bu donanıma illaki iyidir yani hani g3 ten sonra ne alıcam diye düşünüyorum zaten halihazırda snapdragon 810 + 13 mp kamera + 3 gb ram + 2k ekran lı bir telefonum var zaten sırf bu güzel tasarım için bile bu telefon alınır ama çok pahalı :D

g3 te nezama dan beri snapdragon 810 var?? baska telefona ihtiyac duymam ben guncelleme yaptiysa

Snapdragon 801 olacak hocam 1 ve 0 in yeri yanlis olmus hizla yazarken :D guzel telefon kac yildir kullaniyorum hala ozellikleri guzel arka kapak bile kavisli adamlar kac sene once dusunmusler :D

g3 de snapdragon 805 var
    g4 de snapdragon 808 var
    g5 de snapdragon 820 var

810 lu cihazı yok yani

• Yüzbaşı
    924 Mesaj

G3 te snapdragon 801 var 805 değil. Ayrıca 810 lu cihazı gflex 2 var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    salamander19 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: imate

G3 te snapdragon 801 var 805 değil. Ayrıca 810 lu cihazı gflex 2 var

ilginç. 805 koydular diye biliyorum. gflex değil sadece g serisi için söyledim onu. 805 ile geliyor denmişti bazı haberlerde. tabi bizzat kullanmadığım için pek hatırlamıyorum.

benim aklımda bu kalmış. kore versiyonu

http://www.donanimhaber.com/cep-telefonlari/haberleri/LG-G3-Cat6-Snapdragon-805-video-inceleme.htm

|
    |

Asus H110M-A - Intel Core i7 6700 "Skylake" 3.4GHz Quad Core - 16GB Corsair Vengeance 2133MHz DDR4 - 8GB NVIDIA GeForce GTX 1070 FTW Gaming ACX 3.0 - Corsair 550W VS - 80PLUS - Toshiba 2.5" 500GB
  • Yarbay
    5634 Mesaj
    3600 pil söylentileri canımı sıktı. En az 4000 bekliyordum :(

5.5 ekranlı edge de 3600 varsa 5.7 ekranlı ve kalemli note da maks 3600 olur belki 3700 koyarlar. Eğer 4000 koyarsa seneye nasıl artırcak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nbacıshaquılle -- 3 Temmuz 2016; 23:12:32 >
    |
    |
    DODANLI kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Canı istese koyar Hocam. 3600 demek s7 edgeden daha az pil ömrü demektir. En azından göz boyamak için de olsa 3800 civarı bir pil koymalıydı. Ama DH mobilitede 3600 pil koyacağını duydum.
    Geliştirilmiş işlemci ve ekran teknolojisi ve yeni arayüzle ile pili daha verimli kullanır ve de s7 edgeden uzun bir pil ömrü sunarsa bu kabul edilebilir. Bunu da ancak cihaz piyasaya çıktığında yapılan testlerle göreceğiz.

|
    |
    nbacıshaquılle kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |

"Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır."
  • Yarbay
    2070 Mesaj

Yapsınlar 8.5 mm koysunlar 5000mah pil kmse itiraz etmez am adamlar sonraki sene artıramaz ve satamazlar onu düşünüyolar. s6 edge plus 3000mah note 5 de 3000mah benim 4 yıllık note 2 3100mah
    |
    |
    DODANLI kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam s6 plus ta kalem yok not5 ile aynı ekrana sahip ve de aynı pile sahipler.
    S7 edge note7 den 0.2 belkide 0.3 inc küçük bir ekrana sahip. O yüzden s7 edge ile aynı pili koymak anlaşılır ve kabul edilir bir şey değil.

|
    |
    nbacıshaquılle kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

quote:

Orijinalden alıntı: volkan_kolay

quote:

Orijinalden alıntı: 0tyldrm0

quote:

Birde hala şurda Ram muhabbeti yapan bebeler çoluk çocuklar var ya. Abicim girmeyin şuraya gidin oyuncaklarınızla oynayın. İPhone ile lisede ilkokul da buseye eceye hava atın ya bu işlere kafa yormayın. Donanım yükselirse Ram ihtiyacı artar diye söylememize rağmen hala bu muhabbeti yapanlar var. Arkadaşım iPhone da S7 gibi donanım olsa onuda 2GB Ram kurtarmaz.

Hadi ya :) bunu söyleyen kişi 6S te kullanılan işlemcinin, kendisinden aylar sonra çıkan s7 ile neredeyse aynı hızda olduğunu bilmiyor mu acaba ? Bilmiyorsa çok üzücü bir durum. Arayüzü öne sürerek ram artması gerek deseniz hadi bir ihtimal anlarım ama donanım arttıkça ram artar demek nedir :)

Donanımdan ne anlıyorsun sen??? Sana en basit örnek vereyim. S7 Quad HD ekran, 6S 720P HD ekran bu bile ram yüküdür anladınmı şimdi.

Donanım yükselirse Ram ihtiyacı artar yani bu şu demek oluyor 5.5" Full HD 6S Plus ile 720P HD ekrana sahip 6S aynı performansı vermiyor. Birçok testte 6S daha üstün performans veriyor çünkü Ram üzerine binen ekran yükü ppi değeri gibi pekçok yönden avantajı var. Ram kıyaslaması yaparken ürünlerin denk donanıma sahip olması gerekir.

Kardeş kusura bakma da çok ağır saçmalamışsın çırpınıyorsun. Madem işlemci artınca ram ihtiyacı da artar o zaman i7 6700k takınca 512 mb ram ile çalışan linux dağıtımı 2 gb ram mi isteyecek? Donanımın arttıkça ram ihtiyacının artma sebebi üreticilerin her nesilde daha fazla bloatware doldurmasıdır başka bir şey değil.

Ha bu arada ben ekran dedim diyeceksin onu da yazayım s5'in 1080p ekranlı ve 2k ekranlı (kore) versiyonu arasında ram kullanım farkı neredeyse yok 5-10 mb bir oynama var xda'dan karşılaştırmalara bakabilirsin. Ram kullanımı ile ekran çözünürlüğünü direk olarak bağlantılı diye kim uydurduysa herkes aynı şeyi söylüyor ama direk bir ram ihtiyacı doğurmuyor. Biri 1080p diğeri 8k ekran olsa dediğin belki doğru olurdu. En basitinden decompile et bir tane apk dosyasını bak içindeki arayüz öğelerinin çeşitli çözünürlükler için olan boyutlarını. Sanki arayüzde ağır 3d modeller kullanılıyor da ram kullanımı artacak...

|
    |
    Bahsedilenler: 0tyldrm0

• Yüzbaşı
    924 Mesaj

805 koysalardı şuan çok daha iyi olurdu ama 801 yetersiz 2k için

|
    |
    salamander19 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: mehmedaltair

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 0tyldrm0

quote:

Birde hala şurda Ram muhabbeti yapan bebeler çoluk çocuklar var ya. Abicim girmeyin şuraya gidin oyuncaklarınızla oynayın. İPhone ile lisede ilkokul da buseye eceye hava atın ya bu işlere kafa yormayın. Donanım yükselirse Ram ihtiyacı artar diye söylememize rağmen hala bu muhabbeti yapanlar var. Arkadaşım iPhone da S7 gibi donanım olsa onuda 2GB Ram kurtarmaz.

Hadi ya :) bunu söyleyen kişi 6S te kullanılan işlemcinin, kendisinden aylar sonra çıkan s7 ile neredeyse aynı hızda olduğunu bilmiyor mu acaba ? Bilmiyorsa çok üzücü bir durum. Arayüzü öne sürerek ram artması gerek deseniz hadi bir ihtimal anlarım ama donanım arttıkça ram artar demek nedir :)

Donanımdan ne anlıyorsun sen??? Sana en basit örnek vereyim. S7 Quad HD ekran, 6S 720P HD ekran bu bile ram yüküdür anladınmı şimdi.

Donanım yükselirse Ram ihtiyacı artar yani bu şu demek oluyor 5.5" Full HD 6S Plus ile 720P HD ekrana sahip 6S aynı performansı vermiyor. Birçok testte 6S daha üstün performans veriyor çünkü Ram üzerine binen ekran yükü ppi değeri gibi pekçok yönden avantajı var. Ram kıyaslaması yaparken ürünlerin denk donanıma sahip olması gerekir.

Kardeş kusura bakma da çok ağır saçmalamışsın çırpınıyorsun. Madem işlemci artınca ram ihtiyacı da artar o zaman i7 6700k takınca 512 mb ram ile çalışan linux dağıtımı 2 gb ram mi isteyecek? Donanımın arttıkça ram ihtiyacının artma sebebi üreticilerin her nesilde daha fazla bloatware doldurmasıdır başka bir şey değil.

Ha bu arada ben ekran dedim diyeceksin onu da yazayım s5'in 1080p ekranlı ve 2k ekranlı (kore) versiyonu arasında ram kullanım farkı neredeyse yok 5-10 mb bir oynama var xda'dan karşılaştırmalara bakabilirsin. Ram kullanımı ile ekran çözünürlüğünü direk olarak bağlantılı diye kim uydurduysa herkes aynı şeyi söylüyor ama direk bir ram ihtiyacı doğurmuyor. Biri 1080p diğeri 8k ekran olsa dediğin belki doğru olurdu. En basitinden decompile et bir tane apk dosyasını bak içindeki arayüz öğelerinin çeşitli çözünürlükler için olan boyutlarını. Sanki arayüzde ağır 3d modeller kullanılıyor da ram kullanımı artacak...

iPhone 6 ve 6 Plus veya 6S ile 6S Plus arasında olan performans farkının yegane sebeplerinden biri de 6 Plus ve 6S Plus modellerinin daha büyük ekrana ve Full HD çözünürlüğe sahip olmasıdır. Full HD ekran ve ekran boyutunun büyüklüğü işlemci vede Ram üzerinde performans farkı oluşturuyor. Birçok yerde 6S daha performanslıdır 6S Plus'a göre.

Ben sana bir örnek verdim sen onu aldın sanki herşey ekran gibi cevap verdin bravoo. Zaten ne demek istediğimi anlasaydın bana bu cevabı vermezdin.

Galaxy S7 toplam pakette donanım olarak 6S modelinden daha donanımlı bir telefondur. Üzerindeki donanım yükü daha fazladır. Ekran gibi Ram üzerine binen pekçok donanımsal etken sayabilirim sana. Bunu anlamıyorsan bana cevap yazma.

|
    |
    KULLANICI DENEYİMİ; Galaxy S3 / Galaxy Note 3 Neo / Galaxy Note 3 / Galaxy Note 4 / Galaxy S5 / Galaxy Note 5 / Galaxy J7 Prime / LG G2 / Apple iPad Air 2 / Galaxy Tab S / Galaxy Tab A / LG G Pad 8.3 / Samsung LeveL On / Monster Beats by Dr. Dre Tour / Bose QC25 / Bose QC15 / LG G6

• Binbaşı
    1689 Mesaj
    Şaka mı gerçek mi hala merak ediyorum. Eğer gerçekse bunu alıp da ekran koruyucusuz ve kılıfsız kullanabilme cesaretini kim gösterecek merak ediyorum.
    |
    |
  • Er
    8 Mesaj
    HTC 10 varken
    |
    |
  • Çavuş
    51 Mesaj
    Note 4 kullanıyorum, batarya fark edilir derecede gelişmedikçe değiştirmeyi düşünmüyorum. bu ramlar s6 ile gelmişti, hızlıdır ama değmez.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    499 Mesaj
    İos Android savaşını bırakın herkes biliyorki ios çok daha iyi her konuda Android biraz daha ucuz ve esnek hafıza uygulama vs.
    |
    |
  • Yarbay
    2950 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Zampara1234

quote:

Orijinalden alıntı: OnLiNe MaNaGeR

Note 5 den gram fark yok. İşlemciyi rami bize yenilik diye sunuyorlar. Apple olayı çözmüş 2 çekirdekli işlemci ve 2gb ram Android'lere toz yutturuyor.

Ben de Note 5 ile arasında hiç bir fark göremedim.

3800tl gibi bir fiyatla gelir. 1800'e Note 5 satılırken...

2000tl fark 600mah fazla batarya ve eğik kenar için verilmez

Telefonun bir ele alaydınız hele...

|
    |
    Note 2'ye devam

Aynen hocam hangi romu kullaniyorsunuz ben 4 seneden sonra note 4 romuna karar verdim deneyeyim bakayim.

|
    |
    riquelme76 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
son dakika
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
SEO
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,594
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.