Şimdi Ara

İşte Roketsan’ın uydu fırlatma aracından ilk tasarım görüntüsü (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
2
Favori
3.218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yaw ortada yapılmış bişey yok, adamlar generic bir payload roketinin şemasını çizmişler, “işte biz buna benzer bişey yapacaz“ demişler. (not: ver mehteri)
  • gbzlim kullanıcısına yanıt
    Demirelin neresi mi sagci? Sagci olmayan bi yeri mi var?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şemaydı, her şey açıklanmamış gibisinden yorumlara katılmıyorum. Önemli olanın bir adım atılması gerektigini düşünüyor, daha fazla kitleye duyurulması gerektiğine inanıyorum.

• birikimlerle uğraşılıyordu belki?
    kurulur kurulmaz füze mi üretecekler o dönemin zamanında?

altay tankı ve iha harici çogun şeyin temeli 70 lerde atıldı,
    bazı partiler çıkıp her şeyi sıfırdan kendisi yapmış gibi çıglık atıyor etrafa.

o kurumlar olmasaydı o birikimler o mühendisler olmasaydı bunlar büyük ihtimalle mümkün olamazdı.
    dünyanın gelişmişligini malum partiye yamamaya çalışanlardan farkınız yok resmen.

yapılan güzel bir şey ayrıca,mühendislerimiz çalışıyorlar en azından,diğerleri gibi hikaye satarak ,oturup parayıda yiyebilirlerdi.

hayır birde gelip muhalefet ne yapmış demiş,muhalefet ne yapsın? adamlara bütçe mi veriliyor,
    görevi eleştirmek,açıkları bulmak olan adamlar hükümeti eleştirdi diye hain ilan etmediginiz kaldı bir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geranimo486 -- 8 Ağustos 2017; 5:29:13 >
  • iyi niyetli bi takım atılımlar yapıldı lafım yokta her s.ki de abartma çomar kardeş, arkadaş bu nedir ya, 80 senelik şemayı dedem de çizer satar, roket motoru şeması abd de aynı çiziliyor rusya da da ama 1 metreküp hacim içine ülkelein bütün sanayi birikimi büyük beyinleri giriyor, türkiye kritik teknolojilerden fersah fersah uzak siyasal islamcı sağcı goygoyuyla uzaya çıkılsaydı ohhohh ohhohhh.

• Roketsan'daki mühendislerin vücutlarındaki en kısa kıl olamayacak adamlar projenin detayları, mühendislik hesaplamalarından bir haber işkembeden sallıyor maşallah.

Bu ülkenin gökyüzüne yükselirken üzerinde taşıdığı "faydasız yüksünüz". İvedi olarak atılmanız elzemdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aerosoldreams -- 8 Ağustos 2017; 6:6:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: geranimo486

birikimlerle uğraşılıyordu belki?
    kurulur kurulmaz füze mi üretecekler o dönemin zamanında?

altay tankı ve iha harici çogun şeyin temeli 70 lerde atıldı,
    bazı partiler çıkıp her şeyi sıfırdan kendisi yapmış gibi çıglık atıyor etrafa.

o kurumlar olmasaydı o birikimler o mühendisler olmasaydı bunlar büyük ihtimalle mümkün olamazdı.
    dünyanın gelişmişligini malum partiye yamamaya çalışanlardan farkınız yok resmen.

yapılan güzel bir şey ayrıca,mühendislerimiz çalışıyorlar en azından,diğerleri gibi hikaye satarak ,oturup parayıda yiyebilirlerdi.

hayır birde gelip muhalefet ne yapmış demiş,muhalefet ne yapsın? adamlara bütçe mi veriliyor,
    görevi eleştirmek,açıkları bulmak olan adamlar hükümeti eleştirdi diye hain ilan etmediginiz kaldı bir.

"kurulur kurulmaz füze mi üretecekler o dönemin zamanında?"

O dönemin yaklaşık 30 sene öncesi milletler uçak üretip 20 sene sonrasıda uzay yarışı yapıyordu.Çekoslavakya, Romanya, Macaristan gibi ülkeler bile uçak üretimi yapabiliyordu.Peki biz?
    Gerçi sende haklısın benim temelim bile 89'da atılmış 9 ay sonra proje hayata geçmiş buda bir bakış açısı sonuçta, merak ettiğim nokta şu yeni nesil versiyonlar böyle mi? Bak programlamacıymışsında sen bi kernel debugging yazdır bi sen.

• quote:

Orijinalden alıntı: naylon branda

iyi niyetli bi takım atılımlar yapıldı lafım yokta her s.ki de abartma çomar kardeş, arkadaş bu nedir ya, 80 senelik şemayı dedem de çizer satar, roket motoru şeması abd de aynı çiziliyor rusya da da ama 1 metreküp hacim içine ülkelein bütün sanayi birikimi büyük beyinleri giriyor, türkiye kritik teknolojilerden fersah fersah uzak siyasal islamcı sağcı goygoyuyla uzaya çıkılsaydı ohhohh ohhohhh.

Farkındalık yaratan bilgiler için teşekkürler kardeş sayende solcu oldum şuan yere yakın yörüngeye yerleştim ve dairesel yörüngede hareket ederek yazıyorum. Biraz daha aşırı solcu olursam Hohmann transferi ile daha yüksek irtifada dairesel bir yörüngeye geçebilirim. Sayende uzaya çıkmanın gururunu yaşıyorum şu anda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aerosoldreams -- 8 Ağustos 2017; 6:32:56 >

• İlk iki görsel Amerikadan. USAF = United States Air Force yani ABD Hava Kuvvetleri demek. Sondaki resimde ise bizimkilerin organik hoşaftan türetme oyuncağı duruyor.

Yerli ve Milli uçağımız göklerde diye afişler duruyor hala, yerli ve milli yolcu uçağımızı yaptık diyorlardı, milli arabayı bile isveçe milyar dolar varerek platformunu aldık. Bunuda herhalde hindistandan ucuza kapmışlardır (hintliler ucuza uzaya malzeme göndermede çok başarılı)

• Vatana ve millete hayırlı olsun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaş bu roketsan,aselsan bizimle oynuyor mu yoksa cidden böyle projeleri yapacak gücü var mı? her gün roketsan şunu yapacak,aselsan şunu üretecek baktığın zaman yapmadığımız etmediğimiz şey kalmamış ama ortada elle tutulur bikaç İha var,cirit füzesi var tank var(zaten vardı) tüfek var. ya bizi yiyolar sürekli haber yapıp yada devleti kandırıyolar yada bu adamlar bir dahi dostum...

• quote:

Orijinalden alıntı: LeonEyes

Arkadaş bu roketsan,aselsan bizimle oynuyor mu yoksa cidden böyle projeleri yapacak gücü var mı? her gün roketsan şunu yapacak,aselsan şunu üretecek baktığın zaman yapmadığımız etmediğimiz şey kalmamış ama ortada elle tutulur bikaç İha var,cirit füzesi var tank var(zaten vardı) tüfek var. ya bizi yiyolar sürekli haber yapıp yada devleti kandırıyolar yada bu adamlar bir dahi dostum...

Mevcutta sadece saydıkların yok daha fazlası var bunun için araştırman gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratai

İlk iki görsel Amerikadan. USAF = United States Air Force yani ABD Hava Kuvvetleri demek. Sondaki resimde ise bizimkilerin organik hoşaftan türetme oyuncağı duruyor.

Yerli ve Milli uçağımız göklerde diye afişler duruyor hala, yerli ve milli yolcu uçağımızı yaptık diyorlardı, milli arabayı bile isveçe milyar dolar varerek platformunu aldık. Bunuda herhalde hindistandan ucuza kapmışlardır (hintliler ucuza uzaya malzeme göndermede çok başarılı)

zihnin beyni terk ettiği anlar
  • "SpaceX’in Falcon roketlerinde olduğu gibi bütün kademelerinde itki sistemi olarak sıvı yakıtlı bir roket motoru kullanacak"

Resim dışında nerdeyse tüm bilgiler yanlış, özellikle de yukarıdaki ifade...

Kaynak: Roketsan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oray -- 8 Ağustos 2017; 1:53:31 >
  • CenSoredGive C kullanıcısına yanıt
    Emin ol karşı çıkmıyor um sadece daha fazla desteklenmesini istiyorum ben bu ülkenin vatandaşıyım niye karşı çıkayım ama bu iş köprü yapmakla olmaz sadece mesala heryere imanhatip acilmasin fen liseleri desteklesin üniversite ler desteklensin ülkede bilim olsun ki daha gelişmiş teknolojilere sahip olalalim istiyorum sen öyle bir bahsediyorsun ki her teknoloji yi akp yapıyor

Not: hacattepe Üniversitesi Bilgisayar mühendisliği 3. Sınıf öğrencisi bu ülke için teknoloji üretmek isteyen biri

• ahnksqualt kullanıcısına yanıt
    mevcutta sadece yazdıklarımı anladıysan tebrikler, benim zaten söylediğim şey hergün yeni yeni şeylerle haber oluyorlar röportajlarda konuşan mühendislere bakınca yaptılarını adam akıllı anlatamadıklarını gördüğümden ya göz boyamaya çalışıyorlar ya devletten para koparmak için sürekli proje ufak defek şeylerle gündem yapıyorlar yada ciddi ciddi bu işi yapıyorlar benim izlenimlerim böyle, bi yerde bi eksiklik seziyorum çünkü adamların tanıtımlarında yaptığı konuşmalar vs çok amatörce,insan yaptığı ürettiği şeyi su gibi anlatmaz mı, ben öyle bişey göremedim yaptığım incelemelerde.
  • pek inandırıcı gelmedi,
    ama ! eğer bu teknolojiye ulaşa bildiysek
    iyi güzel umut verici ! :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProjectMan -- 8 Ağustos 2017; 9:58:34 >
  • teramit T kullanıcısına yanıt
    Amaan eyvah ülke bitti batıyor ülke eyvah eyvah hemen makarna araklıyalım..

Hahahah

Siz varya siz

Sizi gidi Makarnacılar.

Tankın motoru almanın da olsa ingilizin de olsa farketmez o tank senin oluyor bunu istediğin mühendise sorabilirsin hatta dur sen yorulma mühendis aramakla ben sana birazdan geçen izlediğim videoyu atayım da aydınlan.

Yok oğlum twitter dan tüm proje yi açıkladılar senin haberin yok.

Çobanın dan neden ayrılıyorsun ?

Çobanın daha iyi saçmalıyordu en azından

Bir saniye çobanı nı buldum kk miş

• pesimist011 P kullanıcısına yanıt
    Aa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Apple_M1 -- 16 Ocak 2021; 15:18:43 >
  • Aa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Apple_M1 -- 16 Ocak 2021; 15:18:32 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.