Şimdi Ara

İşte Roketsan’ın uydu fırlatma aracından ilk tasarım görüntüsü (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
2
Favori
3.218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Jon SNOW 37

Ben ve butun muhalefet butun bu projelerın arkasında

ergenekon balyoz zamanında alkıs tuttugunuzu bılmıyoruz sankı

cakma mıllıyetcılıgınız hıc samımı degıl

Madem arkasındasınız daha neden konuyu uzatıp, farklı yerlere çekmeye çalışıyorsunuz ? hakkımda herhangi bir bilginiz olmadığı halde ötekileştirme yapıp "-sizi bilmiyoruz sanki" diye bir cümle kuruyorsunuz ? Hep bir saldırı hep bir fanatiklik. Enteresan.

Roketsanı tebrik etmek lazım umarım daha iyilerini yapıp çok daha iyi şeylerde imzaları olur.
  • Dışarıdan yardım almadan yapabileceğimizi pek düşünmüyorum yardım alıyorsak bu yardımı veren kim? BU teknoloji bizi BF sahibi yapabilir BF ise çok önemli bir silah bu silaha sahip olmamız hangi ülkelerin işine gelir?

• İnşallah doğrudur. Türkiye olarak her şeyimizi yapabilmeliyiz. Artık dışa bağımlılıktan kurtulmanın zamanıdır. Allah utandırmasın.
  • Ne Zaman üretime geçilir acaba Ülkemiz adına gurur verici bir çalışma umarım devamı gelir Roketsanı tebrik etmek lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çocukları uyutup öyle fırlatacaklar.. animasyonunu izleriz ama, şanraj montaj..

• ya siyaset yapmayayım yapmayayım diyorum olmuyor sonuçda teknoloji sitesi
    ama sizin ne yaptığınızda bakınca aynı 1930 dan 2000 lere kadar bu ülkede ne olduğuna bakın hangi iyi bir işleri olmuş bu tayfanın bunların ülke yönetiminden anladığı gençler free takılsın istediği yerde düşüp kalksın ülke üretimini boş ver para , para kolay canım imf var dünya bankası bir ekonomik paket daha yaparız medya patronları gereksiz komisyoncu sözde sanayiciler parasına para katar sade vatandaş su kuyrukları bekler çöpler dağ gibi hastane desen fare mekanı memur maaş almasada olur ama yetişen gençlik çürüsün olmadı darbe yaparız zenginler daha zengin olur komşunun çocuğu asılmış öldürülmüş fayili meçhule kurban gitmiş kimin umrunda darbeyi yapan yüzsüz karektersizleri paşam paşam diye yüceltiriz nasılsa bu ülkede en üst zihniyet biziz demi yani bakılınca öyleydi gereksiz bezelye beyinliler

• Ver mehteri verrr ağa , daha neler var sırada verrr mehteri :)))

• pesimist011 P kullanıcısına yanıt
    sonuna kadar haklısın kardeşim, o dönemde çürüyerek yetişen nesil öylesine b.ktan yetişti ki senin gibi nokta virgül kullanmayı bilmiyor, ne diyor lan bu diye baktırıyor insana boş boş

şimdiki yetişen neslinizi de göreceksiniz birkaç yıla kadar çok takmayın, şu an ağırlıklı olarak o beğenmeyip b.k attığınız neslin beyaz yakalı iş gücüyle ayakta duruyorsunuz, 10 seneye kalmaz görürüz sizin yetiştirdiğiniz inşaat sektörüne hayatını adamış, dar paça ayak bileği görünen pantolonlarıyla elde tesbih nargile kafelerinde kardeşim kardeşim diye gezen "çürümemiş" neslinizi daha şimdiden göğsümüzü kabartıyorlar devlet kanalında birilerinin yakını olup hoşaf yaparak inovasyon yaratmaları falan, ileriyi hayal bile edemiyorum şahsen o çürümüş neslin vizyonsuz kitlesinden birisi olduğum için

• Uzay rampası yapıyoruz diyorlardı umarım cidden sonu gelir ama hiç ümidim yok. Bizde o kalite de mühendis varmı ki? Gerçi roketsan da yandaşlar yoktur şuan iyi kişilerin yönetimindededir diye tahmin ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Foxin -- 7 Ağustos 2017; 22:39:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CenSoredGive

quote:

Sankı Bunu akp yapmıs gıbı muhalefete laf eden aktrollerı banlayın

Doğrusunu söylemek gerekirse ki bu zorunuza giden tarafı muhalefet neye destek çıkmış ve ya bir proje sunmuş ki laf atılmasın ? bu hükumet akp hükumeti o yüzden akp desteği ile gelişiyor. En azından eskiden olduğu gibi yerli araba üretenlerin, uçak üretip uçağı ile uçuş yaptıktan sonra önce ceza kesip sonra atelyesini kapattırtmıyor kimsenin.

Saçmalamışsın şuan hükümette kim var AKP hükümetin yaptığı tek şey savunma sanayi şirketlerine bütçe vermek ki onuda düzgün yapmıyor savunma sanayi n bütçesi üniversite lerin bütçesi düşük

Ayrıca bu projeleri roketsan mühendis lerii yapıyor o mühendislerin çoğuda cehape zihniyetinden (!) insanlar var o mühendisler yeni şeyler ortaya koyabilmeperi için arge yapmaları onun içinde para iste AKP hükümeti burada devreye giriyor ama bütçe oldukça yetersiz
    Üniversitelerin desen oldukça kötü durumda ülkede bilim yok

Senin desteklediğin zihniyetden insanlar ise imam eriği hoşaf felan ile uğraşıyor yani bu ülkeyi ileri götürecek insanlar genelde CHP zihniyetinden çıkıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-61C3BA498 -- 7 Ağustos 2017; 22:51:55 >

• Al bir fanatik daha
    Baksen ondan bu ülkede 2000'den öncesi diye bir mazisi var demi ? Büyük ihtimalle siyaseti sosyal medyadan öğrenmişsin çünkü geçmişini bilmiyorsun, bari aç bak bi oku, dedelerine amcalarına bi sor şu Türkiye neydi ne oldu diye. Sonra buraya gel tekrar ve şöyle de; - Eskiden dolar 1.5 liraymış şimdi 4 lira sonra sana ordan bir konu patlatayım ben uzasın burası olur mu ? Yada hiç bir şey söyleme önce birşeyler ÖĞREN sonra konuşuruz.
    Birde gidip sordun mu, kardeş sen hangi partiyi destekliyon diye? nereden biliyorsun ? ODTÜ mezunların hepsi chplimi yani bunumu çıkaralım burdan?Bence sen çok televizyon izlemişsin benim ODTÜ'nün son teknoloji haberini gördüğümde gözümden yaşlar gelmişti "kadın erkek aynı tuvalet" projesi çok başarılı umarım devamını getirler ama sadece kendi çevrelerinde. Ayrıca benim ODTÜ'den mezun olan arkadaşlarım var pek öyle gözükmüyorlar.
    Bu arada bütçe nasıl düşük gelmiş onu çözemedim ne bütçesinden bahsediyorsun ?

• quote:

Orijinalden alıntı: pesimist011

ya siyaset yapmayayım yapmayayım diyorum olmuyor sonuçda teknoloji sitesi
    ama sizin ne yaptığınızda bakınca aynı 1930 dan 2000 lere kadar bu ülkede ne olduğuna bakın hangi iyi bir işleri olmuş bu tayfanın bunların ülke yönetiminden anladığı gençler free takılsın istediği yerde düşüp kalksın ülke üretimini boş ver para , para kolay canım imf var dünya bankası bir ekonomik paket daha yaparız medya patronları gereksiz komisyoncu sözde sanayiciler parasına para katar sade vatandaş su kuyrukları bekler çöpler dağ gibi hastane desen fare mekanı memur maaş almasada olur ama yetişen gençlik çürüsün olmadı darbe yaparız zenginler daha zengin olur komşunun çocuğu asılmış öldürülmüş fayili meçhule kurban gitmiş kimin umrunda darbeyi yapan yüzsüz karektersizleri paşam paşam diye yüceltiriz nasılsa bu ülkede en üst zihniyet biziz demi yani bakılınca öyleydi gereksiz bezelye beyinliler

Bu neyin kafası 1950 den bu yana sağ hükümetler yönetti ülkeyi 10 hükümet ten 7 si sağ

Adnan Menderes lerii turgut Özal ları Süleyman Demirel lerii ne çabuk unuttun

• quote:

Orijinalden alıntı: CenSoredGive

Al bir fanatik daha
    Baksen ondan bu ülkede 2000'den öncesi diye bir mazisi var demi ? Büyük ihtimalle siyaseti sosyal medyadan öğrenmişsin çünkü geçmişini bilmiyorsun, bari aç bak bi oku, dedelerine amcalarına bi sor şu Türkiye neydi ne oldu diye. Sonra buraya gel tekrar ve şöyle de; - Eskiden dolar 1.5 liraymış şimdi 4 lira sonra sana ordan bir konu patlatayım ben uzasın burası olur mu ? Yada hiç bir şey söyleme önce birşeyler ÖĞREN sonra konuşuruz.
    Birde gidip sordun mu, kardeş sen hangi partiyi destekliyon diye? nereden biliyorsun ? ODTÜ mezunların hepsi chplimi yani bunumu çıkaralım burdan?Bence sen çok televizyon izlemişsin benim ODTÜ'nün son teknoloji haberini gördüğümde gözümden yaşlar gelmişti "kadın erkek aynı tuvalet" projesi çok başarılı umarım devamını getirler ama sadece kendi çevrelerinde. Ayrıca benim ODTÜ'den mezun olan arkadaşlarım var pek öyle gözükmüyorlar.
    Bu arada bütçe nasıl düşük gelmiş onu çözemedim ne bütçesinden bahsediyorsun ?

Arge bütçesinden bahsediyorum üniversitelere verilen butçeden bahsediyorum diyanetten az akademisyen ler üç kuruş paraya bilim yapmaya çalışıyor lar onlarda mı akp li
    ODTÜ de mühendislik fakültesinde kardeşim okuyor o bahsettiğin olaylar edebiyat fakültesinde felan oluyor mühendislikte okuyanların kafalarını kaşımaya vakitleri olmuyor odtünün fen ve mühendislik fakültelerinde o tarz boş işler olmaz onlar kendilerini bilime adamışlar
    Ve bu isimler genelde CHP li CHP li olmayanlarda var ama akp li çok çok cok az
    İşte bir tek Selçuk bayraktar onunda çalışanları eminim ki muhalefet ttendır CHP MHP felan
    Kabul et dostum bu ülkeyi muhalefet den insanlar ileriye taşıyacak

Ayrıca ak partinin elle tutulur ne başarısı var daha terör bitmedi çözüm sureci biteli iki sene oldu lider kadro hala hayatta

işsizlik alıp başını gitti

Dolar ve euro zaten uçuş llarda aslında dolarda 4 olmuştu da işte yatın kalkın Trump a dua edin

Dış politika da çuvalladı dostumuz yok

Geriye ne kaldı zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-61C3BA498 -- 7 Ağustos 2017; 23:59:57 >

• quote:

Ben ve butun muhalefet butun bu projelerın arkasında

ergenekon balyoz zamanında alkıs tuttugunuzu bılmıyoruz sankı

cakma mıllıyetcılıgınız hıc samımı degıl

Ergenekon ve balyoz bal gibi gerçek darbe hazırlıklarıydı. Oradaki sorun fetöcülerin bu davaları kendi çıkarları için kullanmasıydı. Kendilerine engel gördükleri ne kadar masum veya suçlu tüm kişileri bu davalara dahil edip sulandırdılar. O zamanlar kendilerini çok iyi kamufle ettikleri için yapılanların büyük bir komplo olduğu anlaşılmıyordu. Bu tür nedenle ciddi bir yargılama yapılamadı. En sonunda yeniden yargılama neticesinde herkes salındı. Ergenekon ve balyoz girişimleri de gerektiği gibi araştırılamadan kapanmış oldu.

Burada asıl tezat olan şey o dönemlerde fetöcülerle düşman olan laik kesimin özellikle 17-25 aralıktan sonra fetö ile kol kola girmesi her şeyi birlikte yapmasıdır. Bugün bile değişen bir şey yok. O yüzden çakma milliyetçilik arıyorlarsa kendilerine baksınlar ilk önce.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuago -- 8 Ağustos 2017; 0:2:29 >

• Onlarca teknoloji ARGE haberi var ama hiçbirinde ortada yerli mühendislikle üretilmiş olan bir ürün yok.

Nihai ürün haberlerini görmeye ömür yeter umarım, sayılı ülkenin yolcu / savaş uçağı varken bizimkiler yerli yolcu ve savaş uçağı diye panoları süslediler, bu haber de yeni süslemeler olarak kalmasa bari..

• quote:

Orijinalden alıntı: ktulgar

quote:

Orijinalden alıntı: pesimist011

ya siyaset yapmayayım yapmayayım diyorum olmuyor sonuçda teknoloji sitesi

Bu neyin kafası 1950 den bu yana sağ hükümetler yönetti ülkeyi 10 hükümet ten 7 si sağ

süleyman demirelin neresi sağcı

• Paylaşır mısın bu saydıklarının bütçesini? Bana bir kaynak sunabilir misin ? Tabii ki hayır, diyorum ya sen ve senin gibi herşeye bir çamur atmada uzman kişiler bilmedikleri konular üzerinde yorum yapmasın lütfen. IDEF17 fuarında sergilenen ve geliştirilmekte olan ürünleri görmemiş, sadece kendisinin duymak istediği yerlerde gezinmiş bir şahsiyet. Olayı çok dağıtmada sen şu Roketsan bütçesini anlat bir banada gece gece keyfim yerine gelsin, olmayan bütçe nasıl yetersiz geliyormuş.İşsizlikte okul okumamış elinde mesleği olmayan gece gündüz bira alkol alan 1400 liraya çalışmam ben diyip 2500 lira maaşa sabah 9 akşam 6 çalışmak isteyen kişiler yüzünden çok. Dış politikaya gelicek olursak hangisi dostumuzdu ? Açıkca bir dostluklarını göremedim. Ama sen daha 90 sene önce işgal etmeye çalışanları dost olarak görmeye devam ediyorsan o senin karaktersizliğin.ATA'larımızın dediği gibi Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur. Politikada kimse kimsenin dostu değil, herkes kendi çıkarları için sadece maskesini değiştirir. Senden bir diğer istediğimde muhalefetin bir tane ülkemize yararlı projesini örnek gösterir misin ? Ya da desteklediği çünkü bu tartışmayı uzatmak istemiyorum herkes kimin ne olduğunu biliyor, ister inan ister inanma şuan ki hükümetin elbette çekilemez yanları var, ama sen bunu tüm herkese dağıtamazsın pire için yorgan mı yakacaksın ? Bu ülkenin geçmişinde tamamen sömürgeciler tarafından işletilen bir oluşumu vardı, benim anlamadığım madem muhalefet çok iyi kardeşim elle tutulur proje göstersin, kalkıp herkese 300-500 lira maaş bağlıcam nedir ya onlar Çiller,Ecevit zamanı cahilleri için artık herkes okuyor ve gerçekleri öğrenmeye başlıyor. Eğer sen NORMAL bir bu ülkenin VATANDAŞI isen ülken için yapılan bir şeye neden karşı çıkasın ? Köprülerin yapımı için neden durdurun dersin, neden havalimanını napacağız, uçak gemisine ne gerek var dersin ? Bu ülkenin 3-4 yıl öncesine kadar uydusu yoktu. Kendi keşif uydularını üretip etrafında ki pislikleri temizlemeye başladı diye herkesin zoruna gitti neden çünkü sen Türkiye'sin senin kaderin 1940 1964 1977 1984 1992 sen fazlası olamazsın diyorlar ama bizim milletimiz işin hâla partisinde fanatik olmayın sadece şu geliştirilen şeylere karşı çıkmayın istediğin herşeyde eleştir ama şunları yine engellemeye çalışmayın.

• tank motoru geliştiremeyen ülkenin birden roket yapmasını gayet doğal karşılayacak saflarla dolu şu ülke.
    Uçak vardı yolcu uçağı ne oldu ona onunda böyle çizimleri vardı ortalıkta.
    Bir tane pırpır uçak var oda kore yapımı KT1 kopyası tasarım.
    Roket geliştirmek nispeten daha kolay ama 2 tane pdf dosyası twitterdan paylaşacak kadar da kolay değil.
    SpaceX sıfırdan 10 senede yaptı ama ABD de yapabildi mühendislik deneyim vardı, bizde yeterli kadro yok. Roket motoru tasarlayacak adam hiç bu ülkede durur mu? önce onu bir düşün.
    Olacağı belli zaten bunu yapamazlar ama olduki gördük birşeyler emin olun ruslardan aldığı roketin üstüne kendi ismi logosunu basar milletin vergisiyle arge yaptık diye sağa sola saçarlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: ktulgar

Bu da büyük bir aldatmaca. Görünüşte sağ hükümetler yönetti. Gerçekte ise o zamanki ordunun ve laik bürokrasinin kontrolü altındaydılar. Menderes alçakça bir darbeyle iktidardan indirildi ve katledildi. Demirel defalarca görevinden alındı, siyasi yasaklı yapıldı. Turgut Özal bürokrasinin önüne çıkardığı engeller yüzünden istediklerinin çoğunu yapamadı. Erbakanın partisi kaç kez kapatıldı. Sadece Ak parti bu laik diktaya karşı başarılı olabildi ve bu sayede 15 yılda cumhuriyet tarihinin toplamında daha fazla yatırım yapabildi. Daha önce hayal bile edilemeyen başarıları ve projeleri Türkiye için sıradan hale getirmeyi başardı.

• Allah utandırmasın,hayırlısı olsun.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.