Şimdi Ara

İşte NÜKLEER BOMBA !!!!! Yeni Ryzenlarda 18% Performans artışı !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
0
Favori
7.860
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tek çekirdek performansı karşılaştırması:

Eski Ryzen 1600 puanı: 3636
    Yeni Ryzen 2600 puanı: 4269 !!!!!

Fark: 18% (yuvarladım rakamı!!!) (aslında fark 17% ama 18% yazınca daha güzel gözüküyor )

Kaynak:http://www.guru3d.com/news_story/amd_ryzen_2600_benchmark_spotted.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rakanoth -- 19 Şubat 2018; 20:37:26 >

• Daha iyi çıkar inşallah.

Dikkatimi çeken, L1 IC+DC cache değerleri yer değiştirmiş ve L3 cache (yuhhh) bir kaç katı artmış. L3 bir nevi copy cache ve acaba bir şekilde ram hızı hassasiyetini mi azaltmaya çalışıyorlar. Yoksa bütün bu L1 IC+DC L3 verileri photoshop da, bize tüyo mu yollanıyor.

Muhendislik örneği bir anakart'da yapılmış testler ve belki de işlemci de aynısıdır. Daha fazla OC olacak mı acaba, merak ediyorum.

İlginç geekbenchin farklı versiyonlarıyla test edilmiş, yeni işlemci daha eski bir versiyonu ile gibi gözüküyor.
    Hamlesi ne olacak Allah aşkına

Yeni ryzenlar 4,5ghz i rahat rahat geçip OC ile 4.8 leri görecekler tek çekirdekte 8.nesile yaklaşıcaklar daha sonra Intel tek çekirdeği %6-7 daha güçlü bir 9.nesil çıkaracak ve ağır intel fanboyları da 9700K aldım 74567467ghz de GTX2080 Ti ile 240hz i besliyorum diye kendilerini tatmin edecekler bu sefer ryzenlar 144hz i besleyemiyor diyen ağır fanboyların yeni saçmalıkları 240hz i besleyemiyor olacak bu saçmalık böyle devam edecek

7nm ile ryzen 2 tek ve multi çekirdekte inteli yakalıcak hatta tek çekirdekte kafa kafaya olup aynı fiyata intel 6 core verirken ryzen 8 core verecek büyük ihtimal. Şuan böyle söyleyince insanların garibine gidiyor AMD nin neyine Inteli yakalamak hatta geçmek falan diyor ama şundan 2 sene önce FX gibi çöp den hallice işlemcilerle anılan hatta AMD komple işlemci pazarına havlu attı diyen insanlar bile Ryzen ın başarısına şaşkın durumda. Ben dahil kimse beklemiyordu bu denli bir satış ve başarı. Yıllarca işlemci piyasasında yoksun adın bile anılmıyor sonra bir anda çıkıp geliyorsun ve rakibine kök söktürüyorsun kimse tek çekirdek diye zırvalamasın bu adamlar yıllardır ryzen mimarisini geliştirmiyor daha ilk nesil ryzen ile intelin 7.nesillerini gömdü 8.nesile de kök söktürüyor 2. yada 3. nesil ryzenlar gelince ne olacak acaba?

Şu mesajımı not alın 2 maksimum 3 sene veriyorum şu tek çekirdek muhabbetleri dahil bütün ibre intel tarafından AMD ye dönecek demedi demeyin. Bu gözler Intel in kimse tarafından iplenmediği, x86 yı eline yüzüne bulaştırıp x64 teknolojisini bile AMD den aldığı yılları biliyor. Core 2 duo ya kadar piyasanın tek hakimi AMD idi şimdi neden olmasın?
    Oha adam ciddi ciddi ''Yeni ryzenlar 4,5ghz i rahat rahat geçip OC ile 4.8 leri görecekler'' yazmış

ZD2600BBM68AF_38/34_Y (6C 12T 3.4GHz, 1.1GHz IMC, 6x 512kB L2, 2x 8MB L3).

1600 ve 2600 base frekansı arasında sadece 200mhz fark var.

Hadi bu bilgiyi bilmesek bile ilk nesli zar zor 4.0ghz gören bir mimarinin revision 2.0'ı nasıl 4.8 görebilir, bildiğin akıl tutulması yaşanıyor..
    Yaklaşık 9. seneden beri; hayvan gibi ar-ge bütçesi ayrılarak geliştirmeler yapılmış, her neslinde %10-15 eklemeler yapılarak optimum seviyeye gelmiş Core i serisinin OC ile 5.0 GHz hıza ulaşmasını normal değil mi ? Siz ki daha temelleri sil baştan yapılmış daha 1. seneyi devriyesini dolduracak olan Ryzen ile kıyaslama yapmışsınız. Bugün Ryzen çıkmasaydı Intel işlemcilerini, i3: 2/4 i5: 4/4 i7: 4/8 olarak devam ettirecekti aksini iddia etmeye gerek yok. Rekabet olması her zaman iyidir bunun kazananı tüketici olur.
  • overclock yapınca ucar işlemci

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha iyi çıkar inşallah.

Dikkatimi çeken, L1 IC+DC cache değerleri yer değiştirmiş ve L3 cache (yuhhh) bir kaç katı artmış. L3 bir nevi copy cache ve acaba bir şekilde ram hızı hassasiyetini mi azaltmaya çalışıyorlar. Yoksa bütün bu L1 IC+DC L3 verileri photoshop da, bize tüyo mu yollanıyor.

Muhendislik örneği bir anakart'da yapılmış testler ve belki de işlemci de aynısıdır. Daha fazla OC olacak mı acaba, merak ediyorum.

İlginç geekbenchin farklı versiyonlarıyla test edilmiş, yeni işlemci daha eski bir versiyonu ile gibi gözüküyor.
  • Farkin buyuk kismi turbo frekanslardan geliyor heyecanlanacak bir durum yok

Max oc de +200 mhz fazlamiz ya olur ya olmaz ben esas sicramayi Zen 2 de bekliyorum.

• İntel 8700k ile 6/12 kozunu oynadı para kazanmaya devam ediyorlar ryzen 2lerle beraber 8/16 kozunu da oynayacaklar yine parayi goturecekler. Fazla şaapmayın.

• Aynı frekanstalar mı onlar? +%17 iyi bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Boşnak Ağa

123...

Eğleniyor musun delikanlı?

Daha işlemci çıkmadan goygoy başladığına göre maaşlar ödenmiş, ahh bir de komik olabilsen ne güzel olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 19 Şubat 2018; 21:9:11 >

• i7 8700 stok: 22000
    Ryzen 5 2600 Mühendislik Örneği: 20100

Ayrıca Ryzen 2600 Geekbench'in eski bir versiyonunda test edilmiş. Windows platformunda Geekbench 4.0.3'den 4.2.0'a geçildiğinde %5'lik bir performans artışı var. 300-400 de yeni mikrokodların çıkmasıyla birlikte i7 8700'ü yakalar. Geekbench Ryzen'i hiç sevmeyen bir testtir. Geekbench'te Ryzen 2600 Ryzen 1700X'i yakaladıysa Intel'e çok ciddi bir sürpriz geliyor. %7-8 IPC artışı 300-400 Mhz de saat hızı artışı öngörüyorum. En üst model Ryzen 7 4,4 Ghz görecektir, O saat hızıyla da 4,7 Ghz'deki bir 1.nesil Ryzen'in performansını verir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nightsniffer -- 19 Şubat 2018; 21:28:29 >
  • deniz1122 D kullanıcısına yanıt
    Hocam RAM muhtemelen 2400. Bellek bant genişliği 26 GB. Dolayısıyla 3400 olamaz.
  • 2 serisi gelince 1 serisinde bir ucuzlama olur mu acaba ?
  • İşte NÜKLEER BOMBA !!!!! Yeni Ryzenlarda 18% Performans artışı !!!
  • Bu ryzen refresh mi yoksa ryzen 2 ler mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • LeviGerman kullanıcısına yanıt
    Tekil çekirdek performansı, L3 miktarınca artıyor işlemci aradığı bilgiyi önbellekte bulunca doğal olarak.
  • hooooooooooop 1 2 3
  • Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    Oyunlarda en azından öyle görünüyor. Hatırlarsan Skylake x işlemcilerde L2 cache arttırılmış ve L3 cache kısılmıştı, yeni mesh mimarisiyle birlikte bu işlemciler kimi oyunda ciddi problemler yaşadılar.

Bu bilgi fake değilse, AMD kesin bir işler çeviriyor, kendi oyun performansı için. Hem de bu daha nihai hali değildir ama yakın mhz hızında tekil çekirdek performansı ryzen 1600'ün epey önünde görünüyor. Bakalım gerçek oyun performansları nasıl olacak.
    Cache topolojisinde bir değişiklik yok. L3 16 MB yine. Eski versiyon Geekbench'ler 16*2 olarak hatalı okuyor.
  • Oyunlarda fazla oranda işlemci kullandırılamazsa yine geride kalır. İntelin kesin bu hamleye karşı hamlesi vardır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • nightsniffer kullanıcısına yanıt
    Ha, o zaman bu performans artışın altında başka birşey vardır.
  • Tabut para mı dolu?

Ryzen 'kapsayıcı' L3 oldu, Intel ise 'harici' bu son seride. Harici modelde L2, L3'ün yerine geçiyor.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.