Şimdi Ara

İşte karşınızda Samsung Galaxy J7 ve Galaxy J5 (2017) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
1.989
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dedim ya rom ne kadar fonksiyona sahip? Facebook ve messenger programini skkintisiz kullanabiliyor musun?

Boşta ne kadar ram kapasiten var?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr20mouse -- 28 Mayıs 2017; 22:7:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Dedim ya rom ne kadar fonksiyona sahip? Facebook ve messenger programini skkintisiz kullanabiliyor musun?

Boşta ne kadar ram kapasiten var?

Ram kapasitesi iyi cihaza sonradan atmadım bu romu orjinal hali 5.1 zaten facebook falan sorun çıkarmadı kasma fazla yok samsung istese android 6 da verir de işlerine gelmiyor adamların

1 gb ram ile android 5 işleten birsürü telefon sayarım sana samsung un yaptığı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4C740587D -- 28 Mayıs 2017; 22:20:20 >
  • Tamam hocam ben çalışmaz demiyorum şunu bir anlasanız. Rom eğer saf androide yakınsa çalışır ama rom'da çok özelleştirme varsa ram yetmez. Bir facebook 200 mb messenger 150 whatsapp 100 mb ram tüketiyor. Bunlar bu kadar tüketiyorken özelleştirmiş roma ram yeter mi? Babamda S4 var android 5.0.1 ile çalışıyor hiç bişey yüklü olmadığı halde boşta 500-600 mb ram oluyor. Androidin iyi sıkıntısız çalışması için rami bol vermek lazım yoksa uygulama çökmesi telefonun kasması gibi problemler çıkıyor. Ayrıca eskiden bende nexus 4 vardı android 4.2 kullanırken boşta 1,5 gb ram oluyordu android 4.3 te 1,4'e düştü Android 4.4'de 1,2 gb rame düşmüştü boşta ram kapasitesi.

İphone'lar bile optimizasyon tanrısı gibiyken günümüzde 3 gb ramli iphone var. Neden iphone 1 gb ram yetmiyor biliyor musun sistem geliştikçe görsel açıdan zenginleştikçe fonksiyonnelliği arttıkça ram ihtiyacı artar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

Xiaomi Mi 5 dururken buna para verilmez. Yukarıda bir arkadaş iPhone'un rakibi demiş de S8 iki yıl sonra Samsung tarafından çöpe atıldığında 6s hâlâ destek almaya ve güncel kalmaya devam etmiş olacak.

Mi5 de mi5s de xiaominin çöpü. Sadece işlemci koyup sürümden vurmaya çalıştılar. Alayı sorunlu. Mi max hepsine on basar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Tamam hocam ben çalışmaz demiyorum şunu bir anlasanız. Rom eğer saf androide yakınsa çalışır ama rom'da çok özelleştirme varsa ram yetmez. Bir facebook 200 mb messenger 150 whatsapp 100 mb ram tüketiyor. Bunlar bu kadar tüketiyorken özelleştirmiş roma ram yeter mi? Babamda S4 var android 5.0.1 ile çalışıyor hiç bişey yüklü olmadığı halde boşta 500-600 mb ram oluyor. Androidin iyi sıkıntısız çalışması için rami bol vermek lazım yoksa uygulama çökmesi telefonun kasması gibi problemler çıkıyor. Ayrıca eskiden bende nexus 4 vardı android 4.2 kullanırken boşta 1,5 gb ram oluyordu android 4.3 te 1,4'e düştü Android 4.4'de 1,2 gb rame düşmüştü boşta ram kapasitesi.

İphone'lar bile optimizasyon tanrısı gibiyken günümüzde 3 gb ramli iphone var. Neden iphone 1 gb ram yetmiyor biliyor musun sistem geliştikçe görsel açıdan zenginleştikçe fonksiyonnelliği arttıkça ram ihtiyacı artar.

Çok özelliği olsa ne olacak ki cihaza önceden s6 nın kullandığı android 5 arayüzü verilmiş

Android 6 gelse ne değişecek ram dolduğu için uygulama mı açmayacak

2 sene geçince bütün firmalar desteği keser iphone hariç ben onu bunu bilmem bu firmaların yeni telefon aldırmak için yaptığı bir şeydir savunmaya gerek yok

• Ben tam j7 prime alınca bunu çıkması kötü oldu ya :"((

• Açıkçası j5 2016 kullaniyorum ve 2017 serisine gecis yapmayi dusunmuyorum.Ha j7 alinir orasi ayri ama j5 tam olmamis gibi 2016ya gore

• quote:

Orijinalden alıntı: adroid

quote:

Tamam hocam ben çalışmaz demiyorum şunu bir anlasanız. Rom eğer saf androide yakınsa çalışır ama rom'da çok özelleştirme varsa ram yetmez. Bir facebook 200 mb messenger 150 whatsapp 100 mb ram tüketiyor. Bunlar bu kadar tüketiyorken özelleştirmiş roma ram yeter mi? Babamda S4 var android 5.0.1 ile çalışıyor hiç bişey yüklü olmadığı halde boşta 500-600 mb ram oluyor. Androidin iyi sıkıntısız çalışması için rami bol vermek lazım yoksa uygulama çökmesi telefonun kasması gibi problemler çıkıyor. Ayrıca eskiden bende nexus 4 vardı android 4.2 kullanırken boşta 1,5 gb ram oluyordu android 4.3 te 1,4'e düştü Android 4.4'de 1,2 gb rame düşmüştü boşta ram kapasitesi.

Çok özelliği olsa ne olacak ki cihaza önceden s6 nın kullandığı android 5 arayüzü verilmiş

Android 6 gelse ne değişecek ram dolduğu için uygulama mı açmayacak

2 sene geçince bütün firmalar desteği keser iphone hariç ben onu bunu bilmem bu firmaların yeni telefon aldırmak için yaptığı bir şeydir savunmaya gerek yok

Zaten öyle şimdi çıkıp samsung android go'yu eski telefonlarına veremez mi verir istese ama kâr'ı düşer. Sonuçta hiçbiri apple kadar yüksek kâr'a sahip değil ki müşterisi 3 sene telefonunu değiştirmesede zarar etmesin doğruya doğru. Samsung'da apple kadar kazansa samsungta 3 android sürümüne güncellerdi.

• Ben o paraya bunu almam.Xiaomi'ye bakarım.

• Ragnarok. R kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum kesinlikle.

• quote:

Orijinalden alıntı: norton772

quote:

Xiaomi Mi 5 dururken buna para verilmez. Yukarıda bir arkadaş iPhone'un rakibi demiş de S8 iki yıl sonra Samsung tarafından çöpe atıldığında 6s hâlâ destek almaya ve güncel kalmaya devam etmiş olacak.

Yani iki sene sonra s8 artık çalışmayacak mı? İPhone uçacak mı? Yada şöyle soralım ios ekosisteminde güncelleme ile somut ne kadar değişiklik oluyor? Bu arada xiaomi demişsin ama işin bir de aksesuar kısmı var. Bunları normal kullanıcı nereden temin edecek xiaomi için. Bu ülkede böyle şeylere önem veriliyor.

Hocam Lenovo - Motorola'da çalışan,
    Hobi ve zevk amaçlı ayda 5-10 adet LeEco (LeTV), ZUK (Lenovo), Xiaomi, OnePlus marka cihaz getirip satan birisi olarak kesinlikle ve kesinlikle katılıyorum.
    Örneğin 600 lira maliyet ile Snapdragon 820, 4GB Ram, 32GB Hafıza, 2K Ekran, 21MP Kamera, Parmak İzi, Type C, QC 3.0, Metal Kasa cihazlar varken bizim cahillikte mastır yapmış vatandaşlarımız Samsung J2 tercih edecektir.
    Belki bu duruma 100 defa şahit olmuşumdur
    Gördükçe bu kişilere uzaylı gibi bakıyorum

• Tasarımları ve donanımları fena değilmiş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • samsungun tüm dünyada en çok satan telefonları bunlar küçümsemeyin yok alınmaz falan bir telefondan beklenen her şey cebinizde :)

• quote:

quote:

Yani iki sene sonra s8 artık çalışmayacak mı? İPhone uçacak mı? Yada şöyle soralım ios ekosisteminde güncelleme ile somut ne kadar değişiklik oluyor? Bu arada xiaomi demişsin ama işin bir de aksesuar kısmı var. Bunları normal kullanıcı nereden temin edecek xiaomi için. Bu ülkede böyle şeylere önem veriliyor.

2 Yıl Sonra Çalışacak S8 Ama Bazı Yeni Uygulamaları Desteklemeyecek Android Sürümünden Dolayı Güvenlik Güncelleştirmeleri Almayacak Ve Güvenlik Açıkları Bulunacak Samsung Son Verdiği Güncelleme Bazı Hatalar İçerirse İyileştirmek İçin Apple Gibi Hemen Ertesi Gün Güncelleştirme Vermeyecek Güncelleştirmelerdede Somut Örnek Vereyim Bixby Hala TR Desteği Gelmedi Ne Zaman Gelicek Belirsiz...

• quote:

Orijinalden alıntı: VVizard

quote:

quote:

2 Yıl Sonra Çalışacak S8 Ama Bazı Yeni Uygulamaları Desteklemeyecek Android Sürümünden Dolayı Güvenlik Güncelleştirmeleri Almayacak Ve Güvenlik Açıkları Bulunacak Samsung Son Verdiği Güncelleme Bazı Hatalar İçerirse İyileştirmek İçin Apple Gibi Hemen Ertesi Gün Güncelleştirme Vermeyecek Güncelleştirmelerdede Somut Örnek Vereyim Bixby Hala TR Desteği Gelmedi Ne Zaman Gelicek Belirsiz...

Apple'da siri türkçe desteği ne kadar sonra geldi unuttunuz galiba yada haberiniz yok? Senin ülken zaten dünya ülkesi değil, dilin de fasulyeden sayılıyor başka ülkelerce. Ne bekliyorsunuz ki?

• işlemci büyük dezavantaj.. rom kapasitesi düşük, pil daha iyi olabilirdi.. bakınız (redmi note 4)

xiaomi redmi note 4 ayarında orta sınıf bir samsung lg sony benzeri bir telefon yok!! hayret...

• j5 güzel bence, aile büyükleri için alınabilir
  • Evet apple ondan en zengin şirket zaten samsunga sahip oldugu için dimi

• gençlere daha iyi telefon lazım
  • j7 fena görünmüyor donanımı kurtarır
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.