Şimdi Ara

İşte Honda'nın Avrupa'da satışa sunacağı ilk elektrikli otomobil: Honda e Prototype

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
775
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Son yılların popüler “elektrikli şehir aracı” hareketine katılmaya hazırlanan Honda, Avrupa’da satışa sunacağı ilk elektrikli aracının üretime yakın bir prototipini 2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda sahneye çıkaracak. Japon marka, e Prototype adını verdiği aracın dış tasarımını yayınladığı fotoğraflarla şimdiden ortaya çıkardı.

Tasarımını Urban EV konseptinden almış 

Görüntülerden de anlayabileceğiniz üzere Honda e Prototype markanın 2017’de görücüye çıkardığı Urban EV konseptine oldukça benziyor. Fakat her konseptte olduğu gibi Urban EV’de de gördüğümüz aşırı yenilikçi detaylar yerini biraz daha sade bir görünüme bırakmış. Ön taraftaki yuvarlak farlar varlığını sürdürürken, daha önce kare yapıda gördüğümüz stop lambaları da ön tarafla uyumlu olarak yuvarlak tasarlanmış.

Honda e Prototype’ın gövdesindeki siyah ve beyaz renklerin güzel bir kontrast yakaladığını söylemek mümkün. Işıklı bir logoya sahip olan aracın ön ve arka kısmındaki siyah paneller daha önceki konseptte de vardı. Ancak önceden şarj durumu gibi bilgileri gösteren ekranlar olarak kullanılan bu paneller e Prototype’ta yalnızca tasarım unsuru olarak kullanılmış. Honda’nın ilk elektrikli aracında yan aynalar yerine kameralar kullanılması ve gizli kapı kolları da göze çarpan detaylar arasında.

200 km sürüş menzili sunacak 

Jantları ve A sütunundan başlayarak tavanı siyah renkte tasarlanan Honda e Prototype’ın kaputunda da siyah bir bölme mevcut. Bu kapağı kaldırdığınızda aracın şarj girişi karşınıza çıkıyor. Girişin hemen yanında bulunan LED aydınlatma da bataryanın şarj durumu hakkında bilgi veriyor. Retro görünümle modern teknolojileri bir araya getiren kabinde ise yatay olarak yerleştirilmiş iki büyük ekran kullanılıyor. Konsolun iki ucundaki küçük ekranlar ise yandaki kameralardan gelen görüntüyü aktarıyor. Dijital dikiz aynası kullanılan Honda e Prototype’ın kabininde ahşap trim parçalarına ve kumaş döşemelere yer veriliyor.

Teknik detayları henüz tam olarak açıklamayan Honda, e Prototype’ın arkadan itişli bir araç olacağını belirtti. Güçlü bir elektrikli motora sahip olacağı ifade edilen aracın sürüş menzili 200 kilometre olarak açıklandı. Bataryanın hızlı şarj özelliği sayesinde 30 dakikada %80 doluluk oranı sunacağı da verilen bilgiler arasında. Honda e Prototype’ın yıl sonunda üretim bandına çıkarılması planlanıyor.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    İşte Honda'nın Avrupa'da satışa sunacağı ilk elektrikli otomobil: Honda e Prototype

• tasarımı biraz golf mk1-mk2 ye benzemiyor değil

• Arabanın tasarımı fotoğraftaki adam olmasa küçük gözüküyor. Ama büyükmüş aslında. Fenal değil böyle ise.Alabileceğimizden değilde, işte ..

• Adamlar her şeyi elektrik tüketecek şekilde yapmış

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Biraz ezikmiyiz, fukaramıyız, bozukmuyuz, koktukmu, korkakmıyız, bal ık beyinlimiyiz, hayvana ben zeyen hare ketlerimiz mi var. E öyleyse suriye olmanın vakti gelmiştir. Ama önce marsa giden uçan araba yapcez.

• İlk gördüğümde garipsemiştim. Şimdi sevimli gelmeye başladı. Farklı bir tarz olmuş.

• Aslında elektrikli arabaları severim fakat 2020 de çıkacak en azmenzilli araba 320 km gidebiliyorken 200 km menzil nedir Allah aşkına Honda?

• peugeot e208 daha cazip geldi bana. hem yakışıklı hem de menzili 340 km falandı.

• Tasarım göreceli bir şey ben hiç beğenmedim :D

• Tasarımı hiç beğenemedim minnak japon adamların bineceği araçlar benzemiş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tasarımı biraz daha köşeli değil miydi bunun?

• Önden çarpılmış gibi.
  • menzili gibi fiyatı da düşük olursa iyi.
    Yoksa rakipleri karşısında şansı az olur .

• Tasarım harikası !!! Özellikle iç mekana bayıldım ! 200 km menzilde müthiş olmuş ! Tebrikler Hondaaa !!!
  • Gayet Güzel bir tasarıma sahip olmuş. Güvenlik ve fiyat uygun olursa, tam bir şehir içi canavarı olur.

• Daha bi araba gibi durmuş. Önceki neydi öyle bilimkurgu filminden çıkıp gelmiş gibiydi

• Fiyat avantajı varsa 350 km menzil olacağına 200 menzil olsun. Şehir içinde bence yeterli bir menzil. Baktın ihtiyaç oldu, yarım saatte yüzde 80 oluyormuş, doldur devam et.

• quote:

Orijinalden alıntı: homebird

Fiyat avantajı varsa 350 km menzil olacağına 200 menzil olsun. Şehir içinde bence yeterli bir menzil. Baktın ihtiyaç oldu, yarım saatte yüzde 80 oluyormuş, doldur devam et.
    Hocam menzile takılanlar her gün deposunu fullüyor, her gün şehirler arası yol yapıyor muhtemelen

• Farlarini mutfak ocagindan mi almislar acaba?

• Ben beğendim tipini. Sade, minimalist ve yeterli. Çok istiyorum şöyle elektrikli, mütevazi bir otomobil. Şehir içi fazlasıyla yeterli.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.