Şimdi Ara

İŞTE GERÇEKTEN DÜNYANIN EN GÜÇLÜ KÖPEĞİ PERRO DE PRESA CANARİO (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
307
Cevap
9
Favori
1.006.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orjinalden alıntı: MirabLe

son resimdeki köpeğin gözleri neden kapalı ?
    tacize mi uğramış

Evet.Sahibi tarafından tecavüz edilmiş ciddiyim..Geçen sne gazetede okumuştum.
  • rottweiler dövüşçü fılan degıldırde ondan hocam hıcbır köpek ole degıldır zaten

bazı ınsanlar ırkları böle köpek dövüşçüsü ilan ettıgı ıcın ben köpegımle hıcbıyere gıdemıyorum rott oldugu ıcın

pitt ler rottlar turkıyede potansıyel katil ilan edıldı sımdı kangala geldı sıra

köpek daha yavru parcalar bızı dıye kaçan var yahu
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mr_Beyaz

kangalın ayıboğan cinsinin bir fotoğrafı var, fake olduğunu sanmıyorum, alın birde siz bakın.
     İŞTE GERÇEKTEN DÜNYANIN EN GÜÇLÜ KÖPEĞİ PERRO DE PRESA CANARİO

sağlam eğitilmiş bir kangalla başedebilecek tek hayvan Dogo Argentino diye biliyordum ama bu kanarya köpeğide korkunç birşeye benziyor.

Yemin ederim korktum
  • quote:

Orjinalden alıntı: !KO

rottweiler dövüşçü fılan degıldırde ondan hocam hıcbır köpek ole degıldır zaten

bazı ınsanlar ırkları böle köpek dövüşçüsü ilan ettıgı ıcın ben köpegımle hıcbıyere gıdemıyorum rott oldugu ıcın

pitt ler rottlar turkıyede potansıyel katil ilan edıldı sımdı kangala geldı sıra

köpek daha yavru parcalar bızı dıye kaçan var yahu

Ama neden? Bi düşün bakalım? İnsanlarmı dövüşçü ılan etti bunları yoksa insanlarmı dovüştürdü bunalrı arada çok fark var bence
  • Sırtlanlar Afrika'da aslanlardan sonraki en güçlü yırtıcılar olarak gösteriliyor.
    Özellikle çeneleri çok çok kuvvetli...
    Hatta tek başlarına yakaladıkları bir aslanı bir grup sırtlan alt edebiliyor.
    kaynak:nationalgeographic

Sırtlanlarda köpekgillerdendir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metalok -- 20 Aralık 2008; 20:00:22 >
  • bu köpek arkadaşımda var. şu anda 9 aylık bir dişi ve aynı seviyedeki bi kangalın onunla baş edemeyeceginden eminim. 10 aylık erkek bi kangal var fizik olarak çok üstünde görünse tasmasız olduklarında pek çok defa kavga ettiler. el presa nın altta kaldığını görmedim. ikisininde profesyonel anlamda saldırı eğitimleri yok zaten dövüş köpeği olarakda kullanılmıyorlar. ikisininde günlük olağan ufak kavga hırlaşma dışında dövüş tecrübeside yok. yani birbirlerine denk sayılırlar el presa nın dişi olduğunu düşünmezsek. kangal daha bir kez bile el presa ya üstünlük sağlayamadı. sağlayabilen bir köpekde görmedim. ne rott ne pit. el presa kesnlikle bu köpeklerden çook üstün bir köpek. ayrıca iki köpek kavga ederken her zaman vucudu iri olan kazanacak diye birşey yoktur. örneğin pitler çok iri yapılı olmamalarına rağmen dövüş konusunda etkilidirler bunun sebebi ciğerleridir. bir kavgada yaklaşık 3 dk içinde pit i altedemezse pit ipleri eline almaya başlar çünkü diğerinde yorgunluk belirtileri başlar. el presa larında dayanma süreleri çok yüksektir. üstelik küçük yapıdaki köpekler daha çeviktir.

ayrıca bu bahsettiğim el presa tasmasız gezdirilebilecek kadarda sahibine sadık ve laf dinleyen bir kopek. Ve kesinlikle yolda inanılmaz dikkatli ve tetikte olan bir köpek. genelde gece geziyor ve bir şekilde hoşlanmadığı bir insan olursa onunla sizin aranıza girip onu uyarıyor... emin olun oldukça hatrı sayılır bi uyarı oluyor. eğer o kişi ısrarcı davranırsa ordan sonrasında sahibinden aksi yonde komut alsa bile o kişi uzaklaşana kadar saldırmaya devam ediyor. tabi bu komut almama olayı sahibi tarafından profesyonel eğitilmemiş bi köpek için. eğitimli ne yapar bilmiyorum.

her neyse çok uzatmayayım... sonuç olarak kangalı savunanlar evet haklısınız kangal cok güçlü cesur ve sadık bir köpek olabilir. ama bi el presa bana göre kangaldan daha iyi ve güçlü bir köpektir.

Not: hiç bir köpeğin dövüştürülmemesi taraftarıyım. el presa dövüş köpeği değil yakın koruma köpeğidir. rott ve diğer benzer köpeklerde hakeza öyledir. bunları dövüş köpeği olarak adlandıran ve birbirleriyle kavga etmeye zorlayan zihniyet yanlış bir zihniyet.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Nicotinell

google'da arama yaptı bi tane korkunç resmini buldum bu hayvanın. Dehşet verici bir şey, üzerinize saldırdığını düşünsenize

Prot'un verdiği kangal resmi çok hoşuma gitti bu arada gerçi diğer kangallara hiç benzemiyor, rengi ve tüyleri falan

korkunç bişey bu ya
  • Onları bilmem de benim gözümdeki en asil hayvan bu;

http://www.youtube.com/watch?v=u_PGm0p64bU Buradan köpeğe baktım da hiçde resimler deki gibi bir şey değil bu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mega Therion -- 20 Mart 2009; 20:32:27 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: satoyama

bull terrier TANIMAM BAŞKA dünyada tek yabandomuzu ve jaguar avlayabilen köpektir ,köpekte irilik dezavatajdır ama bu tatlı hayvanı dövüştüren esas hayvandır

bende o kadar baktım bull terrier kimse söylememiş..
    cok asaletli köpek bence..
  • Presa Canario;Kanarya adalarına menşeyi ait olup,İspanyol Mastiff olarak da bilinir.Gerçek anlamda güçlü ve caydırıcıdır.Pek çok açıdan enleri olmasına rağmen,ortaçağdaki dövüş olayları mizacını olumsuz etkilemiştir.Tr içine getirilmesi yasak olan türlerdendir.

Dünya'nın en iyi yakın koruma köpeği İtalyan MAstiff olan Cane Corso'dur.

Dünya'nın en güçlü,vb... köpeği de değildir.Tibetian Mastiff diye bir ırk varken varken diğer köpekler evcil kalır.Dünya'da köpek yarışmaları ve fuarlara özel güvenlik önlemleri ile getirilen tek köpek Tibet Mastifi'dir.
  • köpekler güzel bunlarla sokakta karşılaşmak istemezdim.
  • Sıkıysa bunla kapıştırın

• Tam olarak kangalmı emin değilim, akbaşda olabilir..

• quote:

Orjinalden alıntı: karasimsek06

HEPSİNİ DÖVER

köpek diyoruz heralde yani 400-500 kiloluk kaplan hepsini döver.
  • quote:

Orjinalden alıntı: waRRioR

quote:

Orjinalden alıntı: Per4mance*

züker bu beni

mutlu olur musun bari?

smileyden belli olmuyor mu mutlu olacağı
  • quote:

Orjinalden alıntı: satoyama

bull terrier TANIMAM BAŞKA dünyada tek yabandomuzu ve jaguar avlayabilen köpektir ,köpekte irilik dezavatajdır ama bu tatlı hayvanı dövüştüren esas hayvandır

senin dediğin ARGENTİN MASTİFF yani dogo argentino olmasın.kusura bakma ama o köpekten başka hiç bi ırk domuz ve jaguar avlayamaz.o yamaç ve kayalıklar zaten başlı başına bir sorun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: MoĞoLLar

quote:

Orjinalden alıntı: Mr_Beyaz

kangalın ayıboğan cinsinin bir fotoğrafı var, fake olduğunu sanmıyorum, alın birde siz bakın.

sağlam eğitilmiş bir kangalla başedebilecek tek hayvan Dogo Argentino diye biliyordum ama bu kanarya köpeğide korkunç birşeye benziyor.

Yemin ederim korktum

isterse dinazorboğan köpeği olsun ayıyla hiç bir köpek başa çıkamaz. Ayrıca bu köpeğin tüyleri kabarmış iri gibi dürüyor abartılacak bir köpek değil bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V2 -- 19 Mart 2009; 21:53:17 >
  • Bunlar ne köpektir böyle yav
  • Arjantin Mastiff diye birşey yoktur,Dogo Arjentino mastiff değildir;dogo bir labaratuvar köpeğidir.11 civarı köpek geninden ortaya çıkan bir numune başarısıdır.Arjantinin saf köpek cinsi olan Argentino Mastiff maalesef 1800'lerin başında pekçok nedenden ötürü yok olma sürecine girmiştir.
    Tek başına yaban domuzu avlayabilir bu doğrudur.Eski yıllarda jaguarlara gücünü kabul ettirdiği rivayet edilmektedir,ancak net olarak bir bugu yoktur.Şu an sadece yavru jaguarlı,yetişkin Dogonun önüne atıp ,jaguarı boğdurup,bunu marifet sanan salaklar vardır.

Bununla birlikte yaban domuzunu sadece Dogo avlayabilir diye de bir kanı yoktur,nitekim Dünya üzerinde Dogonun diş geçiremeyeceği köpekler de vardır.
    Mesela Dogo Argentino ;labaratuvar ve ortaya çıkma sürecinde;çenesini,Fransız Mastiff olan,Dogue De Bordeaux'tan almıştır,kaldı ki yetişkin bir Bordeaux'u bilen bilir,köpeklerin en adeleli ve torklu cinsidir.Dogo; Bordeaux'a güç gösterisi kesinlikle yapamaz.Yapsa da eline birşey geçmez.

Aynı şekilde Tibet Mastiff ve Orchavrka cinsleri de kalbur üstü köpeklerdir.Dünya'nın en iyi sürü köpekleri bu ikisidir.Tibet Mastiff'inin vahşiliği ve evcilleştirmesinin zorluğu bilinen bir gerçektir.

Aynı şekilde,Dogo'nun bu 2 cinse karşı da pek birşey yapabilmesi kolay değildir.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.