Şimdi Ara

İşte gelişmiş ülkelerdeki sosyal haklar

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
2
Favori
983
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bizde sosyal hak olmadıgından mıllet hırsızlık dolandırıcılık yapıyor. Sonra hapse atıp yüne yediripi içiriyoruz. MAdem oyle hapse girmeden muhtac duruma dusmeden yedirip içiremez miyiz? Suriyelilere bakabiliyoruz neden TC vatandasına bakmıyoruz?

Maasla nasıl gecındıklerını de anlatıyor:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shifisitert -- 4 Şubat 2017; 19:0:36 >

• yerimizi alalım
    murat özün adamdır bu arada
  • quote:

Orijinalden alıntı: MD.Murat

yerimizi alalım
    murat özün adamdır bu arada

Delikanlı adammıs catır catır konusuyor
  • Ahahahahah yoruma bak :D
  • Tabiki herkes kendı kapasitesine gore yorum yapacak burası forum herkese saygımız var
  • başlıktada belirttiğiniz üzere orası gelişmiş ülke. burası gelişmekte olan ülke.
    geçenki konuda demiştim biri bu videodaki herife bunu hatırlatsın diye. hiç söz dinlemiyonuz :)
  • Bu adam ne kadar popüler oldu.

Sıradan güzellikte bir Alman kadın ile evlenip Almanyada çalışma hakkına sahip olmuş, 60 metre kare bir pespaye evde orta direkt bir yaşamı allaya pullaya bitiremeyen, sanki sanırsın Hollywood'da yerleşmiş de Angelina Jolie ile evlenmiş bir Türk mültecinin video serisi.

Siz Türkiyede geberin ben paçayı yırttım demenin her türlü yolunu deniyor.

Bunu da ağzı açık salyalarla seyredip ben de gidicem diyen mülteciler altta mesajlarda yardım isteye isteye yırtınıyorlar.

Yazık.

Konuyu açan da sanki Türkiye gelişmiş ülke gibi konuyu buraya taşımış. Türkiye gelişmekte olan ülke statüsündedir.

Vikipedia:

Gelişmekte olan ülkeler, ekonomik ve coğrafi bir terim olarak gelişmiş ülkelerden bir kademe geride yer alan ve dünyanın çoğu ülkesinin değerlendirildiği kategoridir.

Gelişmekte olan ülkelerde gelişmiş ülkelere göre daha düşük bir yaşam standardı, tam olarak gelişmemiş bir sanayi alt yapısı ve görece daha düşük insani gelişim endeksi mevcuttur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MonitörKertenkelesi -- 5 Şubat 2017; 1:20:56 >
  • IMF'ye göre aşağıdaki listede bulunan 35 ülke gelişmiş ekonomiler sınıfında yer almaktadır.

Avustralya
    Avusturya
    Belçika
    Kanada
    Kıbrıs Cumhuriyeti
    Çek Cumhuriyeti
    Danimarka
    Estonya
    Finlandiya
    Fransa
    Almanya
    Yunanistan
    Hong Kong
    İzlanda
    İrlanda
    İsrail
    İtalya
    Japonya
    Lüksemburg
    Malta
    Hollanda
    Yeni Zelanda
    Norveç
    Portekiz
    San Marino
    Singapur
    Slovakya
    Slovenya
    Güney Kore
    İspanya
    İsveç
    İsviçre
    Tayvan
    Birleşik Krallık
    ABD

Gelişen ve gelişmekte olan ekonomiler

Listedeki ükeler International Monetary Fund'nin , Nisan 2011 raporuna göre gelişmekte olan ülke statüsündedir.

Afganistan
    Arnavutluk
    Cezayir
    Angola
    Antigua ve Barbuda
    Arjantin
    Ermenistan
    Azerbaycan
    Bahamalar
    Bahreyn
    Bangladeş
    Barbados
    Belarus
    Belize
    Benin
    Bhutan
    Bolivya
    Botswana
    Bosna Hersek
    Brezilya (2011 itibariyle yeni endüstrileşmiş ülke)
    Brunei
    Bulgaristan
    Burkina Faso
    Burma
    Burundi
    Kamerun
    Cape Verde
    Orta Afrika Cumhuriyeti
    Çad
    Şili
    Çin Halk Cumhuriyeti(2011 itibariyle yeni endüstrileşmiş ülke)
    Kolombiya
    Komorlar
    Demokratik Kongo Cumhuriyeti
    Kongo Cumhuriyeti
    Kosta Rika
    Fildişi Sahili
    Hırvatistan
    Cibuti
    Dominika
    Dominik Cumhuriyeti
    Ekvador
    Mısır
    El Salvador
    Ekvatoryal Gine
    Eritre
    Etyopya
    Fiji
    Gabon
    Gambiya
    Gürcistan
    Gana
    Grenada
    Guatemala
    Gine
    Guinea-Bissau
    Guyana
    Haiti
    Honduras
    Macaristan
    Endonezya
    Hindistan (2011 itibariyle yeni endüstrileşmiş ülke)
    İran
    Irak
    Jamaika
    Ürdün
    Kazakistan
    Kenya
    Kiribati
    Kırgızistan
    Kuveyt
    Laos
    Letonya
    Lübnan
    Lesoto
    Liberya
    Libya
    Litvanya
    Makedonya
    Madagaskar
    Malavi
    Maldivler
    Malezya (2011 itibariyle yeni endüstrileşmiş ülke)
    Mali
    Marshall Islands
    Mauritania
    Mauritius
    Meksika (2011 itibariyle yeni endüstrileşmiş ülke)
    Micronesia
    Moldovya
    Moğolistan
    Karadağ
    Fas
    Mozambik
    Namibya
    Nauru
    Nepal
    Nikaragua
    Nijer
    Nijerya
    Umman
    Pakistan
    Palau
    Panama
    Papua New Guinea
    Paraguay
    Peru
    Filipinler( 2011 itibariyle yeni endüstrileşmiş ülke)
    Polonya
    Katar
    Romanya
    Rusya
    Ruanda
    Suudi Arabistan
    Samoa
    São Tomé and Príncipe
    Senegal
    Sırbistan
    Seyşeller
    Sierra Leone
    Solomon Adaları
    Güney Afrika (2011 itibariyle yeni endüstrileşmiş ülke)
    Somali
    Sri Lanka
    Saint Kitts and Nevis
    Saint Lucia
    Saint Vincent and the Grenadines
    Sudan
    Surinam
    Swaziland
    Suriye
    Tacikistan
    Tanzanya
    Tayland (2011 itibariyle yeni endüstrileşmiş ülke)
    Timor-Leste
    Togo
    Tonga
    Trinidad Tobago
    Tunus
    Türkiye (2011 itibariyle yeni endüstrileşmiş ülke)
    Türkmenistan
    Tuvalu
    Uganda
    Ukrayna
    Birleşik Arap Emirlikleri
    Uruguay
    Özbekistan
    Vanuatu
    Venezuela
    Vietnam
    Yemen
    Zambia
    Zimbabwe

IMF tarafından listeye alınmayan gelişmekte olan ülkeler

Küba
    Kuzey Kore
    Güney Sudan
  • Ya nalet gelsin ya. Madem bu adam yalancı madem hersey güzel ne diye almıyorlar Türkleri? Ben çalışmaya geliyorum 2 üniversite biliyorum desen bile iş bulmadan sokmuyor adamlar. Demekki imkanları fazla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: parola18

başlıktada belirttiğiniz üzere orası gelişmiş ülke. burası gelişmekte olan ülke.
    geçenki konuda demiştim biri bu videodaki herife bunu hatırlatsın diye. hiç söz dinlemiyonuz :)

55 senedir gelişe gelişe bir gelişmedik kardeş. Ne AKP geliştirdi ne CHP demeyin artık şunu.

Biz 3. Dünya ülkesiyiz. Bastakiler 50 yıldır sömürdüğü için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Der Leanderturm -- 5 Şubat 2017; 2:55:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Guncel

• Bu videolardakı en onemlı nokta işten cıksanda devlet sna kıranı ve maasını vermeye devam edıyor. Bizde de eger kredi falan aldıysan odeyemezsın kredı kartı borcun birikir hayatın biter. Olay bu işte
  • Yazın arkadaslar bimere boyle boyle sosyal hak ıstıyorum yazın. 15 yıldır yapmayanlar zaten yapmaz ama istenırse yapılabilir bunlar zor seyler degıl. Tam tersıne bunlar yapılmayınca hırsızlık dolandırıcılık ıyıce artıyor memlekette
  • Ulke gundemi bu olmali

• guncel konumuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: MonitörKertenkelesi

Bu adam ne kadar popüler oldu.

Sıradan güzellikte bir Alman kadın ile evlenip Almanyada çalışma hakkına sahip olmuş, 60 metre kare bir pespaye evde orta direkt bir yaşamı allaya pullaya bitiremeyen, sanki sanırsın Hollywood'da yerleşmiş de Angelina Jolie ile evlenmiş bir Türk mültecinin video serisi.

Bunu da ağzı açık salyalarla seyredip ben de gidicem diyen mülteciler altta mesajlarda yardım isteye isteye yırtınıyorlar.

Yazık.

Konuyu açan da sanki Türkiye gelişmiş ülke gibi konuyu buraya taşımış. Türkiye gelişmekte olan ülke statüsündedir.

Vikipedia:

Gelişmekte olan ülkeler, ekonomik ve coğrafi bir terim olarak gelişmiş ülkelerden bir kademe geride yer alan ve dünyanın çoğu ülkesinin değerlendirildiği kategoridir.

Gelişmekte olan ülkelerde gelişmiş ülkelere göre daha düşük bir yaşam standardı, tam olarak gelişmemiş bir sanayi alt yapısı ve görece daha düşük insani gelişim endeksi mevcuttur.

...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi E.R.W. -- 29 Mayıs 2018; 17:22:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MonitörKertenkelesi

Bu adam ne kadar popüler oldu.

Yazık.

Vikipedia:

İstanbulda şehir içinde bana 70m² ev alsana

ayrıca eleman oranın fakiri benim biraderde almancı bana nazaran it gibi çalışıyor ama max 8 saat tatili tatil parası para...
  • Ooo damlamış hemen zengin severler. Bir kere kim olduğunuzu bilin. Türk müsünüz değil misiniz? Türk isen burası Türkiye dönüp dolaşıp yaşaşacağın yer burası buraya göre otur konuş esne yat bana Almanya örneği vermeyin, verecek iseniz gidin orada yaşayın o kadar ecnebi hayranlığınız var ise.

Hem niye Almanya? Avrupa'dan Romanca, Yunanistan, Bulgaristan değil de neden Almanya bunu da kendinize sorun? Çünkü onlar zengin ve varlıklılar. Bu kadar.

Kimse Almanyaya gideyim de köle gibi çalışayım demez hele buralara yazmış ağzı kulaklarında salyalar saçan açlar hiç demez. Sanır ki Almanya para dağıtıyor. Tembel ve vasıfsız ne kadar ailesiz, akrabasız başı boş var ise gitsin bir tane Alman eş bulsun rahatlasın bana ne. Yarın orada bir kriz olunca da bu sefer belki Norveç'i övüp oradan bir eş bulup bu sefer oraya yamalar kendini sonuçta nerde bolluk orada beleşlik bu tiplerin davranış kalıbı bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MonitörKertenkelesi -- 2 Mart 2017; 20:2:9 >
  • Ne almanyası biz gelişmiş ulkelerdekı sosyal haklardan bahsettık. Almanya fransa abd vs istediğin ulkeye bakabılırsın. Tabıkı halkın refahını saglarsan ulkede ona baglı olarak zengınleşiyor ama birileri bunu anlayabilcek zekaya tabıkı sahip olamayabılırler o konuda yapacak bısey yok

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.