Şimdi Ara

işte fenerden esntantenelere devam :) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
87
Cevap
0
Favori
1.328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Technics iyi güzel de sabret sabret bir yere kadar. Olaylar öyle boyutlara geliyor ki adam bütün fenerliler vatan hainidir diyor. Yunandır diyor. Şimdi ben buna sessiz mi kalayım? Bu tarz adamlara laf ettiğimizde de suçlu oluyoruz. Anlamıyorum ki. Adamlara küfretsek yaranamıyoruz hoş görünsek yaranamıyoruz. Şu forumda bugüne kadar kimseye laf etmek istemedim ama bazıları öyle kaşınıyor ki laf söylemesen suç. Bugünki gerginliğim ayrı bir de adam bana vatan haini yunan diyince sinirlendim
  • quote:

Orjinalden alıntı: SPaCeLoRD

quote:

Orjinalden alıntı: Brooklyn

sahaya 5 ton su atanlara bakın hele.Çirkeflikten bahsetmek size çok yakışıyor.

arada farklar var ama, biz bizimkilere de attık, siz adam topa vuramasın diye gözüne ışık tutuyosunuz, bu kadar düştünüz demek.

sizinkilere mi attınız yapma ya al sana layık bir smiley o zaman
  • böyle yorum yapacağınıza herkes rouvax gibi düşünse kimsenin stadında terbiyesizlik kalmayacak aslında

quote:

Orjinalden alıntı: MHMN

alisamiyende rezaletin tarihini yazanlar utanmadan ahkam kesiyor burda komikliği geçtiniz artık psikolojinin sınırlarını zorluyorsunuz
  • Yeşil Lazer diye işi saptırıp foto koyanlara bir fotoda benden.

Maçı ve bahsedilen pozisyonu (yavaş çekim) izledin.

Max. 200m den (stadın en uzak 2 arası) mesafeden açılan lazer öyle görüntü vermez.
    Kalecini yüzünü tamamen kaplayan bir ayna parlaması görüntü vardı.

Halbuki bu fotoda, adam 1-2 km den başlayıp 100km ye giden ışığın hüzmesinin hiç bozulmadığından ve görülebilir bir ışık yolundan bahsediyor.

Yani bırakın bu işleri.
    Devlet su işleri.

işte:

işte fenerden esntantenelere devam :)

selamlar

• o bu yoruma layıktı cevabını da aldı Technics var mı ötesi???
    quote:

Orjinalden alıntı: Technics

böyle yorum yapacağınıza herkes rouvax gibi düşünse kimsenin stadında terbiyesizlik kalmayacak aslında

quote:

alisamiyende rezaletin tarihini yazanlar utanmadan ahkam kesiyor burda komikliği geçtiniz artık psikolojinin sınırlarını zorluyorsunuz

• sakin ol fenerliler kızınca gslilere fransız der gs liler kızında fenerlilere yunan der fenerliler kızınca beşiktaşlılara ermeni der,
    ankaralılar izmirlilere kızınca yunan vs gavur der.. Büyük bir kültür mirasının üzerine kurulu topraklarda, hasta ruhlu insanlara malzeme oluyor malesef bazen bu söylemler..
    senin yunan olmadığını oda biliyo ama işte amaç kızdırmak, kızınca da ceza alacağını biliyolar..seni kızdıranı kazdığı kuyuya geri gömmek benim bu bölümde en çok yaptığım şey..
    eğlence isteyeni eğlence edeceksinki anlasın yaptığının ne olduğunu..

quote:

Orjinalden alıntı: Piêr Dé Sans

Technics iyi güzel de sabret sabret bir yere kadar. Olaylar öyle boyutlara geliyor ki adam bütün fenerliler vatan hainidir diyor. Yunandır diyor. Şimdi ben buna sessiz mi kalayım? Bu tarz adamlara laf ettiğimizde de suçlu oluyoruz. Anlamıyorum ki. Adamlara küfretsek yaranamıyoruz hoş görünsek yaranamıyoruz. Şu forumda bugüne kadar kimseye laf etmek istemedim ama bazıları öyle kaşınıyor ki laf söylemesen suç. Bugünki gerginliğim ayrı bir de adam bana vatan haini yunan diyince sinirlendim

• quote:

ne diyrosun allah aşkına laf yine alisamiyene döndü emin ol sizinkileri dökersek ortaya alisamiyen devede kulak kalır. burda heryerde olay var sizdede bizdede bjk dede ama nedense tuhaf şeyler ve kışkırtmalar sizde başlıyor ben hatırlarım ilk maçlar ne zaman asy de olursa pek bi olay olmaz ama 2.de sahaya atılmadık şey kalmaz elinizde olsa girip korner kullanılmasın diye topu bıçakla kesersiniz.ilk maç sizdeye zaten anlatmaya gerek yok birde bizde derbi harici genelde olay olmaz kışkırtma olmadığı için. ama sizde malesef var ....antep denizli bursa gençler vestel.... vs.. herneyde bunları tartışmanın anlamı yok çözüm üretmedikten sonra.

• Şuan zaten normalden gerginim Technics. Yoksa ben de farklı bir iş yapmıyorum uzun süredir. Kimseye kötü laf etmedim bayadır etmem de. Sadece niye bazılarını germek insanlara haz verir. Yada bu tarz işlerden haz alanlar insan mıdır? Yani insanlar birilerini kızdırıp ondan küfür yiyince orgazm mı oluyor?
  • O ışık lazer filan değildi. Hayatınızda hiç mi lazer görmediniz...
  • İşte söz konusu kaleci ve ışık.

Bakın bakalım,

Değil YEŞİL kırmızı lazer bile bu mesafeden 1 karışlık (en az 20 cm) ışık demeti oluşturmaz.

Çocukların oyuncağı kırmızı lazer bile 100m de nokta gibi ışık oluşturuyor,

bu başka bir ışık olmalı,

SONUÇ:

bu ışığı yansıtanlara

Bunu art niyetli olarak ABARTILI haber yapanlara

Bu haberleri alıp ortamı gerenlere

BU TİP FB TARAFTARINA

selamlar

• ya hoca sana bişey demiyim diyorum bibakıyorum bazen efendi takılıyosun bazen bilmediğin şeyleri iddia ediyosun komik oluyo ozamanda.. negerek var bunlara ben anlamıyorum..
    sence bu adamın yüzüne tutulan ne spot ışığımı

eğer düşük enerjili bir green laser ise tutulan ki 10-20mw gibi olanları tahiminim o şekilde yayılma yapabilir..bunlar ucuzdur ve daha çok kşinin eline geçebilir..
    50 ve 100mw olanları ise daha güçlüdür ve dolayısıyla yayılma yapmadan uzun mesafeler aynı yoğunlukta gidebilir..

abuk subuk iddialarda bulunmadan bir kerede bir şeyleri araştırıp öğrenmeyi deneyin..öğrenmeyi geçtim hazır burada anlatıyoruz haala kalkmışsınız yok öyle değilde böyle..neyin savaşını veriyosunuz anlamış değilim?

stadın ışıkları yetersiz geldide adamın yüzüne fenermi tutuyolar yada stad ışıkları çimden öylemi yansıyo? komiksiniz ya..

quote:

Orjinalden alıntı: onbes

Yeşil Lazer diye işi saptırıp foto koyanlara bir fotoda benden.

Max. 200m den (stadın en uzak 2 arası) mesafeden açılan lazer öyle görüntü vermez.

Halbuki bu fotoda, adam 1-2 km den başlayıp 100km ye giden ışığın hüzmesinin hiç bozulmadığından ve görülebilir bir ışık yolundan bahsediyor.

Yani bırakın bu işleri.
    Devlet su işleri.

işte:

selamlar

• quote:

ya hoca sana bişey demiyim diyorum bibakıyorum bazen efendi takılıyosun bazen bilmediğin şeyleri iddia ediyosun komik oluyo ozamanda.. negerek var bunlara ben anlamıyorum..
    sence bu adamın yüzüne tutulan ne spot ışığımı

eğer düşük enerjili bir green laser ise tutulan ki 10-20mw gibi olanları tahiminim o şekilde yayılma yapabilir..bunlar ucuzdur ve daha çok kşinin eline geçebilir..
    50 ve 100mw olanları ise daha güçlüdür ve dolayısıyla yayılma yapmadan uzun mesafeler aynı yoğunlukta gidebilir..

abuk subuk iddialarda bulunmadan bir kerede bir şeyleri araştırıp öğrenmeyi deneyin..öğrenmeyi geçtim hazır burada anlatıyoruz haala kalkmışsınız yok öyle değilde böyle..neyin savaşını veriyosunuz anlamış değilim?

stadın ışıkları yetersiz geldide adamın yüzüne fenermi tutuyolar yada stad ışıkları çimden öylemi yansıyo? komiksiniz ya..

quote:

Yeşil Lazer diye işi saptırıp foto koyanlara bir fotoda benden.

Yani bırakın bu işleri.
    Devlet su işleri.

işte:

selamlar

abi bu kadar üstüne gitme

• quote:

yeşil lazerler yasal bir şekilde internette satılıyor malesef artık..
    hemde sağlığa zararlı olanları çok tehlikeli olanları bile.. ki bazılarının ışın kılıcı gibi tutuldukları nesneyi deldikleri bile biliniyor..

bazı modellerinin yoğunluğunu bu resimden daha iyi anlamanız mümkün

2 kalem pille çalışacak kadar küçük olduğundan ve kalem şeklinde olduğundan saklanması kolay, gelecekte daha bir çok stadda aklıselimlerin elinde görebileceğimiz potansiyel bir alet..Burada enbüyük görev stad güvenliği ve yöneticilerin..

İŞTE YAZDIKLARIN VE YEŞİL LAZER İÇİN VERDİĞİN FOTOLAR

Bak bakalım burada herhangi bir mW değerinden bahsetmişmisin?

YAZDIKLARIN TAM BİR SUÇLAMA ÖRNEĞİ,

şimdi ise yok düşük mW yok odur yok budur............

yani başlığı provake et sonra sıyrıl.

YOK ARKADAŞ,

ben her ne kadar IŞIĞI TUTANLARA çektiysem,

sanada da ban...............................

İŞTE TAM YEŞİL LAZER NEDİR:

Yeşil Lazer Pointer

105,00YTL
    Yeşil Lazer Pointer

Yeşil Lazer teknolojisiyle tanışın. Eski kırmızı nokta lazerler artık çöpe atılacak! Sadece diskolarda gördüğünüz yeşil lazer artık cebinizde. Eğlenceyi yanınızda taşıyacaksınız.

En parlak görüntüye sahip olan yesil lazer eski nesil kırmızı lazerlerden binlerce kat üstün özelliklere sahiptir ve çizgi şeklinde takip edilebilen ışığı kilometrelerce uzun menziliyle size harika anlar yaşatır.
    Yeşil lazeri; ışıklı dekorasyonda, mühendislikte çeşitli uygulamalarda, astronomide hedefi odaklamada, sergi, seminer, sunum, ders vb. ortamlarda, kara avcılığında silah lazeri olarak, su avcılığında balıkların dikkatini çekmek amacıyla, parti, eğlence ve konser gibi etkinliklerde ve daha bir çok alanda farklı şekillerde kullanmanız mümkündür.
    DİKKAT:
    Seyir halindeki her türlü kara, hava ve deniz taşıtlarına,
    Canlıların gözlerine,
    ve Ayna, cam, fayans benzeri görüntü yansıtıcılara doğru tutularak kullanmak ciddi zararlara sebep olabilir!
    Yeşil Lazer, sadece boşluğa ya da uzaktaki bazı cisimlere tutularak kullanılmalıdır.

Teknik Özellikleri:
    Portatif Kalem Şeklinde Yesil Lazer İşaretleyici
    532 nm yeşil lazer dalga boyu
    Çıkış Gücü: 5, 20, 30, 50, 100mW çıkış gücü
    Mesafe (Karanlıkta):
    5 mW ile 1-2 Km.
    20 mW ile 3 Km.
    30 mW ile 4-4,5 Km.
    50 mW ile 5 Km. ve üzeri.
    100 mW ile 50 Km.
    Sadece ulaştığı noktanın değil tüm ışığın düz çizgi halinde görülebilmesi.
    Diode Pumped Solid State Frequency Doubled (DPSSFD) lazer teknolojisi.
    Boyutları: 165mm(L) ,13mm (Dia.)
    Yüksek kaliteli aliminyum gövde
    Kırmızı lazerden 50-90 kat daha fazla parlak
    Çalışma 160mA
    Enerji 2 adet Alkalin AAA ince kalem pil
    Teslim Süresi: 3-7 gün. KARGO ÜCRETİ YOK!

•  işte fenerden esntantenelere devam :)

Tarih 19.05.2007 ..

Yer ASY

bu yapılanlar Galatasaray kulübüne mal edilmez

ve bunları yapan BİR KAÇ kendini bilmezdir .

Dünkü olan olay Fenerbahçe kulübünün planlamış olduğu birşeydir.Kesinlikle planlanmış (!)

• alınma ama ben senin okuduklarını anlaman konusunda güçlük çektiğine inanıyorum onbeş..
    bak ben sosyal bilimler uzmanı veya avukat veya psikolog değilim ama tane tane konuşursak belkide daha kolay anlayacaksın her şeyi..

öncelikle iddia ettiğin şey nedir? burada yazılanlardan neye karşı çıkıyorsun

soruma cevap ver sadece olurmu
    quote:

İŞTE YAZDIKLARIN VE YEŞİL LAZER İÇİN VERDİĞİN FOTOLAR

Bak bakalım burada herhangi bir mW değerinden bahsetmişmisin?

YAZDIKLARIN TAM BİR SUÇLAMA ÖRNEĞİ,

• quote:

Orjinalden alıntı: yy2

ya şu gs su atıyormuş sahaya galonla diyenlere şaşıyorum kendiniz ne yapıyorsunuz biz sadece sizin maçta attık oda siz attınız diye ilk maçlar sizde olunca dikkat edersen sizinkiler ortamı iyi geriyor yapacağını yapıyor ceza falan almıyor sonra bunlara misilleme bizden geliyor hemde hiçbir farkı olmadan son maçta biraz aşmıştır ama bilmediğiniz konulardada yorum yapmayın.aç izle saraçoğlundaki maçları sonra gel buraya bana deki biz atmıyoruz siz atıyrosunuz allah aşkına buraya yazıyor olmak için yazmayın en azından doğruysa doğru diyin.

FB'lileri kendini haklı çıkarmakla suçluyosun ama kendi yaptığını hiç görmüyorsun. Önce doğruya doğru demeye kendimizden bir başlayabilsek çoğu sorunda daha ortaya çıkmadan çözülecek.

İki kere tatil etmesi gerekilen bir maça nasıl birazcık fazla yaptık diyebiliyorsun.
    O maçta taş ta dahil bir sürü yabancı cisim yağdı sahaya üstelik 90 dakika. Taşmı atıldı deme Televizyonda gösterdiler. Bir insanın avucuna sığıp taşacak büyüklükte bir taşı orta yada yardımcı hakeme verdiler. Tabi bu sadece görebildiğimizdi.

MaGNuM1 hocam

Lazer'i sıkan adama eline sağlık iyi olmuş diyen FB'li var mı topikte ??

Umarım o serseri yakalanır ve hapse tıkarlar.

Technics hocam dediğin gibi durum çok kritik.
    Öncelikle bu tip cihazların stadlara sokulması kesinlikle engellenmeli bir şekilde sokulursa bile kullanan kişi tesbit edilebilmeli.
    Parlama yapmıyor mu bu zımbırtı. Yani ışının geldiği yön mutlaka belli oluyordur. Tesbit edip anında hapse tıkmalı böyle serserileri.

Böyle zibidiler yüzünden takımının haklı galibiyetinin keyfini bile doya doya yaşayamıyorsun.

• çok yoğun bilgiler bunlar şaşırttın beni gerçektende baya biliyomuşsun kusuruma bakma ithamlarımdan ötürü..
    yanlız bidahaki sefere kopyalarken yazıları enazından başına başlık atacaksan tam yeşil lazer nedir gibi süslü laflar seçme..yine komik olmuşsun çünkü..

quote:

İŞTE TAM YEŞİL LAZER NEDİR:

Yeşil Lazer Pointer

105,00YTL
    Yeşil Lazer Pointer

Yeşil Lazer teknolojisiyle tanışın. Eski kırmızı nokta lazerler artık çöpe atılacak! Sadece diskolarda gördüğünüz yeşil lazer artık cebinizde. Eğlenceyi yanınızda taşıyacaksınız.

En parlak görüntüye sahip olan yesil lazer eski nesil kırmızı lazerlerden binlerce kat üstün özelliklere sahiptir ve çizgi şeklinde takip edilebilen ışığı kilometrelerce uzun menziliyle size harika anlar yaşatır.
    Yeşil lazeri; ışıklı dekorasyonda, mühendislikte çeşitli uygulamalarda, astronomide hedefi odaklamada, sergi, seminer, sunum, ders vb. ortamlarda, kara avcılığında silah lazeri olarak, su avcılığında balıkların dikkatini çekmek amacıyla, parti, eğlence ve konser gibi etkinliklerde ve daha bir çok alanda farklı şekillerde kullanmanız mümkündür.
    DİKKAT:
    Seyir halindeki her türlü kara, hava ve deniz taşıtlarına,
    Canlıların gözlerine,
    ve Ayna, cam, fayans benzeri görüntü yansıtıcılara doğru tutularak kullanmak ciddi zararlara sebep olabilir!
    Yeşil Lazer, sadece boşluğa ya da uzaktaki bazı cisimlere tutularak kullanılmalıdır.

Teknik Özellikleri:
    Portatif Kalem Şeklinde Yesil Lazer İşaretleyici
    532 nm yeşil lazer dalga boyu
    Çıkış Gücü: 5, 20, 30, 50, 100mW çıkış gücü
    Mesafe (Karanlıkta):
    5 mW ile 1-2 Km.
    20 mW ile 3 Km.
    30 mW ile 4-4,5 Km.
    50 mW ile 5 Km. ve üzeri.
    100 mW ile 50 Km.
    Sadece ulaştığı noktanın değil tüm ışığın düz çizgi halinde görülebilmesi.
    Diode Pumped Solid State Frequency Doubled (DPSSFD) lazer teknolojisi.
    Boyutları: 165mm(L) ,13mm (Dia.)
    Yüksek kaliteli aliminyum gövde
    Kırmızı lazerden 50-90 kat daha fazla parlak
    Çalışma 160mA
    Enerji 2 adet Alkalin AAA ince kalem pil
    Teslim Süresi: 3-7 gün. KARGO ÜCRETİ YOK!

• Anlatmasaydın ya şimdi gslilerde yapacak

quote:

yeşil lazerler yasal bir şekilde internette satılıyor malesef artık..
    hemde sağlığa zararlı olanları çok tehlikeli olanları bile.. ki bazılarının ışın kılıcı gibi tutuldukları nesneyi deldikleri bile biliniyor..

bazı modellerinin yoğunluğunu bu resimden daha iyi anlamanız mümkün

2 kalem pille çalışacak kadar küçük olduğundan ve kalem şeklinde olduğundan saklanması kolay, gelecekte daha bir çok stadda aklıselimlerin elinde görebileceğimiz potansiyel bir alet..Burada enbüyük görev stad güvenliği ve yöneticilerin..

• cdemir dostum dediğim gibi satışları malesef legal ve rouvaxında dediği gibi balon falan patlattıklarını biliyor meraklıları..hatta daha fazlasını..
    bunu yapan adamlara etrafımızda izin vermezsek, herkes önce kendine sonra etrafına sahip çıkarsa sıkıntı kalmaz..

savunmaya geçen arkadaşlara hayret ediyorum..Bu olay toplumsal bir olay ve haala o laser değil bilmemne diye iddia ediyor adam..yav laser olsa ne olur olmasa ne olur amaç ne kalecinin dikkatini dağıtmak...Bu zihniyeti anlamıyorum işte ben..

quote:

Orjinalden alıntı: cdemir
    Öncelikle bu tip cihazların stadlara sokulması kesinlikle engellenmeli bir şekilde sokulursa bile kullanan kişi tesbit edilebilmeli.
    Parlama yapmıyor mu bu zımbırtı. Yani ışının geldiği yön mutlaka belli oluyordur. Tesbit edip anında hapse tıkmalı böyle serserileri.

Böyle zibidiler yüzünden takımının haklı galibiyetinin keyfini bile doya doya yaşayamıyorsun.

• Haklısın dostum.
    Önce kendine sonra etrafına sahip çıkacaksın.

quote:

cdemir dostum dediğim gibi satışları malesef legal ve rouvaxında dediği gibi balon falan patlattıklarını biliyor meraklıları..hatta daha fazlasını..
    bunu yapan adamlara etrafımızda izin vermezsek, herkes önce kendine sonra etrafına sahip çıkarsa sıkıntı kalmaz..

savunmaya geçen arkadaşlara hayret ediyorum..Bu olay toplumsal bir olay ve haala o laser değil bilmemne diye iddia ediyor adam..yav laser olsa ne olur olmasa ne olur amaç ne kalecinin dikkatini dağıtmak...Bu zihniyeti anlamıyorum işte ben..

quote:

Orjinalden alıntı: cdemir

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.