Şimdi Ara

İşte Battlefield 4 Sistem Gereksinimleri!(AÇIKLANDI RESMİ!!!!) (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
952
Cevap
6
Favori
67.449
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: qadrack

quote:

Orijinalden alıntı: fthparlk1453

ya konuyla pek alakası yok arkadaşlar ama rica etsem vatanbilgisayarın sitesine girebilirmisiniz ? çok yavaş bende. ödeme bile yapılamıyor. sizin nasıl ? acaba siteyle ilgilimi problem?

evet bende de öyleydi ama şimdi düzeldi

aynen ancak düzeldi ama şimdide ödeme bilgilerini giriyorum

Genel Red diyor. hay arkadaş ya. neden acaba bu ://

• Merhaba arkadaşlar 1055t 3.5ghz oc 1.3750v ve volltajsız msı pe 660 ti 1.269 mhz gpu 7ghz memory olarak kullanıyorum 8 gb ram bf3 64 kişilik noshair canal ahiratasında patlamalardan göz gözü görmediği sahneden 40 ın altına inmiyorum gpu kullanımı normalde %50 gibi en yoğun anda &70 oluyor teamdeathmatch te demem oki 64 kişilik bf4 haritalarında işlemci benzer performans gösterecek sanırım ve ekran kartıda gayet yeterli diye düşünüyorum fikirlerinizi bekliyorum teşekkürler (:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neglectful -- 30 Mart 2013; 16:25:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: neglectful

Merhaba arkadaşlar 1055t 3.5ghz oc 1.3750v ve volltajsız msı pe 660 ti 1.269 mhz gpu 7ghz memory olarak kullanıyorum 8 gb ram bf3 64 kişilik noshair canal ahiratasında patlamalardan göz gözü görmediği sahneden 40 ın altına inmiyorum gpu kullanımı normalde %50 gibi en yoğun anda &70 oluyor teamdeathmatch te demem oki 64 kişilik bf4 haritalarında işlemci benzer performans gösterecek sanırım ve ekran kartıda gayet yeterli diye düşünüyorum fikirlerinizi bekliyorum teşekkürler (:

evet yeterlidir highta idare eder seni
  • quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar 1055t 3.5ghz oc 1.3750v ve volltajsız msı pe 660 ti 1.269 mhz gpu 7ghz memory olarak kullanıyorum 8 gb ram bf3 64 kişilik noshair canal ahiratasında patlamalardan göz gözü görmediği sahneden 40 ın altına inmiyorum gpu kullanımı normalde %50 gibi en yoğun anda &70 oluyor teamdeathmatch te demem oki 64 kişilik bf4 haritalarında işlemci benzer performans gösterecek sanırım ve ekran kartıda gayet yeterli diye düşünüyorum fikirlerinizi bekliyorum teşekkürler (:

saol teşekkürler düşündüğüm gibi (:

• quote:

quote:

quote:

hangi çözünürlüğü düşünüyorsun dostum acaba?

• Benim sistem

i5 3210 m
    6 gb ram
    Hd 7730m 2gb ddr3

Açar gibi geldi bana ama sizce sorun olur mu ?
  • quote:

Evet arkadaşlar Dice'nin Battlefield serisinin yeni üyesi Battlefield 4'ün sistem gereksinimleri şöyle:

Battlefield 4 için minimum sistem gereksinimleri:

Processor: Core 2 Quad 2.4 GHz or AMD Athlon II X4 2.8 Ghz
    RAM: 3GB
    Graphic card: DirectX 11 or 11.1 compatible Nvidia or AMD ATI card, ATI Radeon 6450 or higher, Nvidia GT 520 or higher.
    Graphics card memory: 1024 MB
    Sound card: DirectX compatible sound card
    Hard drive: 15 GB for disc version or 10 GB for digital version

Battlefield 4 için önerilen sistem gereksinimleri:

Processor: Quad-core Intel or AMD CPU
    RAM: 4GB
    Graphics card: DirectX 11 Nvidia or AMD ATI card, Nvidia GeForce GTX 660 Ti or AMD Radeon 7950.
    Graphics card memory: 1 GB
    Sound card: DirectX compatible sound card
    Hard drive: 15 GB for disc version or 10 GB for digital version

Bu önerilen gereksimler ultra 1920x1080p oynatmayacak iyi bir fps ile.

2 sene ara ile yeni ekran kartları çıkıyor biliyorsunuzdur zaten bunu. sizce 3. senesine girmiş ve o ay yeni ekran kartları çıkmış/çıkacak iken yuksek kalıte için hangi ekran kartlarını önerirler 780/8970 veya 760 ti / 8950 oynatır ama ortalama 50 fps ile. (8850 overclcok = 760 ti performansi)

7970 stock CF veya ona eş değer / daha iyi ekran kartı olanlar olan arkadaşlar BF4 u ultra oynarlar. ancak 2015 yılınin sonuna kadar değil hatta yakın bile olmaması bekleniliyor. neden mi ? çok basit, yeni bir grafik ddevrimi başlamak uzere yeni konsollar ile herşey başliyor.

ayrıca BF3 frostbite 2 motorun %25'ini kullaniyor BF4 ise forstbite 2.5 yani forstbite motorun %75'ini kullaniyor. Bu değerlerden siz BF4'de yaklaşık kaç fps alacağınızı bulabilirsiniz. Tam olarak öyle değil yani BF3'de 75 ortalma fps alan ultra 1080p çözünürlükte BF4'de 25fps den fazla alabilir. (diyer dediklerim gibi %100 emin değilim size oyunu görmeden kaç alırsınız diyemem ama min.-avg. değerlerini ortalama bulabilirsiniz ANCAK ekran kartınız üst seviye ise yoksa ornek BF3 ultra 1080p çözünürlukte 25-30fps alan biri BF4de ultrada 0 fps alması söz konusu olamaz umarım anlatabilmişimdir, anlamayan varsa PM atsın daha detaylı anlatırım)

konsol oyuncuları için : Konsol versiyonu PS4 ve yeni xbox'a için tasarlanılmıştır ;) Aralık - Ocak ayına para biriktirin. (Bilgisayar kadar grafikler beklemeyin. DX11 bile yok BF4 konsolda)

NOT : altdakı yazının '' '' işaretinden sonrası BF ile alakalıdır.

Biraz Crysis 3 ve Far Cry 3'den bahsetmek istiyorum. Evet driver sorunları var bunu bilmeyen kalmamıştır herhalde ancak hiçbir zaman tam istediğimiz gibi olmayacak gibi duruyor. Ancak bir ihtimal var yeni ekran kartlarınız özel optimize edip sorunların düzelmesi tabi yeni 700/8000 serisi sahiplerine. Böyle olursa firmaların sadece ekran kartı satma çabalarının bir saçmaliği daha. Tamam karşı çıkmiyorum bende böyle yapardım mantıklısı da o ama insanlara karşıda çok güzel grafik verirdim. Crysis (1 ve warhead) hala grafikleri çok iyi değil mi ? Far Cry (1) 2004de çıkmış ancak AA her nesnede aynı ve her nesnenın grafikleri birbirine eşit gibi değil mi ?? günümüzdeki oyunlarda bunlar eksik. örenğin silah grafikleri mükemmel iken ağaç grafikleri , yağmur grafikleri ,... illa birşey eksik oluyor. Birde optimize olayları ortaya çıktı. Eski günlerde de bunlar vardı ama :D Crysis (1ve warhead) oynatacak ekran kartı yoktu 80fps veya üzeri. şuan günümüzde bunları en iyi yapan Battlefield oyunlarıdır. Grafik olarak mukemmel değil ama herşeyın grafiği aynı ve bence güzel grafik böyle olmalı. gözünü noyamak veya otimize sorunlarını yapıp insanları soymak değildir. veya bir nevi hakkını yemek diyecem ama kurallı biz koymuyoruz. Battlefield da gerçı yapıyor onları ilk günkü gibi fps alamaz kimse BF3'de illa azalma olmuştur ve nvidia 500 / amd hd 6000 serisi kullanıcıları fark etmiştir bunu büyük ihtimal ile hele vram (ekran kartı ramınız) 1GB ise

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YigitColak -- 30 Mart 2013; 17:25:44 >

• HD7870 ile hangi ayarlarda oynarım ?
  • ya beyler EA açıklamadan pek yorum yapmayalım...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

anca full hd takılmaca (:

• quote:

Orijinalden alıntı: Darthblast

Benim sistem

i5 3210 m
    6 gb ram
    Hd 7730m 2gb ddr3

low medium arası oynarsın belki
  • quote:

Orijinalden alıntı: bugracaner

HD7870 ile hangi ayarlarda oynarım ?

high ayarlarda oynarsın
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

full hd derken 1920x1080'i kastettin değil mi.eğer bu çözünürlükte oynarsan bazen lag oluşabilir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Darthblast

Benim sistem

i5 3210 m
    6 gb ram
    Hd 7730m 2gb ddr3

low medium arası oynarsın belki

Aynen o yeter bana beta için daha sonra ps4te oynamayı düşünüyorum zaten.
  • Zaten yüksek performans için ultra değilde highda oynayıp 80 fps civarı alıyordum GTX660 ve i7 3770K'la.Yine highda oynarım.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

full hd derken 1920x1080'i kastettin değil mi.eğer bu çözünürlükte oynarsan bazen lag oluşabilir.

evet 1080p amam lag nedir bi haberim ondan (:

• Hd5570 var oynuyamıcaz heralde oyunu
  • quote:

Orijinalden alıntı: |Perseus|

Hd5570 var oynuyamıcaz heralde oyunu

oynarsın low'da
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ozqur333

Hd6850 ile oynarız yine heralde bf3 ultra ayarda rahat oynuyordum 40-45 fps alıyordum bunda highda oynarız artık

bunda da highta 35-40 fps alırsın

ekran kartımı değiştirmeyi düşünüyorum hd7850 alıcam belki veya gtx660
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.