Şimdi Ara

İstasyonlarda ki Lastik Basınç Ölçümleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Bursada kalibresi yapılmış doğru bir lastik basınç ölçen bildiğiniz benzinlik istasyonu var mıdır acaba ? 2 Farklı istasyonda ölçtüğümde aralarında 3 psı civarlarında fark vardı haliyle güvenemedim.

• allah başka dert vermesin
  • kalibresi yapılmış mı dedin
  • Sıcak lastikte olduğundan 3-5 psi fazla çıkar ölçüm sonucu.Bunu hiç hesaba kattınmı? Çoğu insan bilmez bunu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-A2C4E36DE

Sıcak lastikte olduğundan 3-5 psi fazla çıkar ölçüm sonucu.Bunu hiç hesaba kattınmı? Çoğu insan bilmez bunu.
    peki aracı yaklaşık kaç km kullandıktan sonra 'ısındığını' söyleyebiliyoruz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fell on Black Days

peki aracı yaklaşık kaç km kullandıktan sonra 'ısındığını' söyleyebiliyoruz

Alıntıları Göster
    5-10 km inanmıyorsan deneyip görebilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-A2C4E36DE

5-10 km inanmıyorsan deneyip görebilirsin

Alıntıları Göster
    evden direkt istasyona gidersem olur teşekkürler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar 2 gün önce başımdan geçen bir olayı size anlatıyım aklınızın bir köşesinde yer edinsin. Aracımın lastiklerinin havasının az olduğunu gördüm Antalya tek kavşağında bulunan opete girdim. Basıncı 31 e ayarladım ve sibopa tuttum. Cihaz 26 ölçtü ve basmaya başladı ama baya sürdü. Sonra arka tekere bastım onua eksik gösterip baya bastı. Ben yanlış gittiğini anladım ve çektim havayı. İleride shell var oraya girdim. Orada ölçtüm lastik basıncının 70 olduğunu gördüm ve şaşırdım sonra bişi yapmadanen yakın lastikçiye gittim. Lastikçi ön tekeri ölçü hava fazla geldi indirdi. Asıl bomba arka tekerde çıktı tam tamına 110 çıktı. Eleman inanmadı tekrar ölçü , başka alet getirdi gene aynı. Havayı indirip tekrar bastık , daha önce böyle bir şey görmediğini söyledi. Allahtan lastiği yarmadık. Bu saatten sonra uğramam bir daha.
  • 5-10 km çok fazla, genelde 1-1.5 km'den sonrası lastik ısınmaya başlamıştır diye kabul ediliyor.

En güzeli lastik basınç ölçer almak. Akşam benzinlikte biraz fazla basarsınız 36-37 falan. Sabah araç soğukken uygun değerlere indirirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nacker

5-10 km çok fazla, genelde 1-1.5 km'den sonrası lastik ısınmaya başlamıştır diye kabul ediliyor.

En güzeli lastik basınç ölçer almak. Akşam benzinlikte biraz fazla basarsınız 36-37 falan. Sabah araç soğukken uygun değerlere indirirsiniz.
    Bende kabul ediyorum sorun yok :D Ama 1 km de 3-4 psi artmıyor basınç bunu kabul etmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İstasyon makinelerinin çoğunda kalibrasyon yok. Gittim şundan aldım bir tane.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu ikisi aracımın bagajında duruyor.
    Benzin istasyonlarında işim olmaz.

Hava kompresörü

Lastik hava ölçer

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.