Şimdi Ara

İstasyonlarda ki Lastik Basınç Ölçümleri

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
12
Cevap
0
Favori
662
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> İstasyonlarda ki Lastik Basınç Ölçümleri
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    548 Mesaj
    Arkadaşlar Bursada kalibresi yapılmış doğru bir lastik basınç ölçen bildiğiniz benzinlik istasyonu var mıdır acaba ? 2 Farklı istasyonda ölçtüğümde aralarında 3 psı civarlarında fark vardı haliyle güvenemedim.

|
    |
    |
    |
    |
    |
  • Subaru Forester 2018 2.0i Premium Plus Otomatik
  • Yüzbaşı
    532 Mesaj
    Sıcak lastikte olduğundan 3-5 psi fazla çıkar ölçüm sonucu.Bunu hiç hesaba kattınmı? Çoğu insan bilmez bunu.

Orijinalden alıntı: Guest-A2C4E36DE

Sıcak lastikte olduğundan 3-5 psi fazla çıkar ölçüm sonucu.Bunu hiç hesaba kattınmı? Çoğu insan bilmez bunu.
    peki aracı yaklaşık kaç km kullandıktan sonra 'ısındığını' söyleyebiliyoruz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: Fell on Black Days

peki aracı yaklaşık kaç km kullandıktan sonra 'ısındığını' söyleyebiliyoruz

Alıntıları Göster
    5-10 km inanmıyorsan deneyip görebilirsin

Orijinalden alıntı: Guest-A2C4E36DE

5-10 km inanmıyorsan deneyip görebilirsin

Alıntıları Göster
    evden direkt istasyona gidersem olur teşekkürler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Arkadaşlar 2 gün önce başımdan geçen bir olayı size anlatıyım aklınızın bir köşesinde yer edinsin. Aracımın lastiklerinin havasının az olduğunu gördüm Antalya tek kavşağında bulunan opete girdim. Basıncı 31 e ayarladım ve sibopa tuttum. Cihaz 26 ölçtü ve basmaya başladı ama baya sürdü. Sonra arka tekere bastım onua eksik gösterip baya bastı. Ben yanlış gittiğini anladım ve çektim havayı. İleride shell var oraya girdim. Orada ölçtüm lastik basıncının 70 olduğunu gördüm ve şaşırdım sonra bişi yapmadanen yakın lastikçiye gittim. Lastikçi ön tekeri ölçü hava fazla geldi indirdi. Asıl bomba arka tekerde çıktı tam tamına 110 çıktı. Eleman inanmadı tekrar ölçü , başka alet getirdi gene aynı. Havayı indirip tekrar bastık , daha önce böyle bir şey görmediğini söyledi. Allahtan lastiği yarmadık. Bu saatten sonra uğramam bir daha.
    |
    |

5-10 km çok fazla, genelde 1-1.5 km'den sonrası lastik ısınmaya başlamıştır diye kabul ediliyor.

En güzeli lastik basınç ölçer almak. Akşam benzinlikte biraz fazla basarsınız 36-37 falan. Sabah araç soğukken uygun değerlere indirirsiniz.
    |
    |
    Bahsedilenler: fx82ms , Fell on Black Days kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Intel i5 2500k @ 4.5 Ghz___Asus P8Z77-V__Asus Strix GTX970 OC___8GB DDR3 Crucial Ballistix CL8 1600Mhz___Kingston V300 60GB SSD___Seagate 7200.11 500GB___Seagate 7200.12 500GB___250GB+ 500GB 2.5" HDD___Seagate 2TB___CM HAF X 942___Zalman ZM500-LX PSU
  • Yüzbaşı
    532 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: nacker

5-10 km çok fazla, genelde 1-1.5 km'den sonrası lastik ısınmaya başlamıştır diye kabul ediliyor.

En güzeli lastik basınç ölçer almak. Akşam benzinlikte biraz fazla basarsınız 36-37 falan. Sabah araç soğukken uygun değerlere indirirsiniz.
    Bende kabul ediyorum sorun yok :D Ama 1 km de 3-4 psi artmıyor basınç bunu kabul etmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Binbaşı
    1807 Mesaj
    Bu ikisi aracımın bagajında duruyor.
    Benzin istasyonlarında işim olmaz.

Hava kompresörü

Lastik hava ölçer
    |
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Sohbet
SEO
bankalar.org
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,256
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.