Şimdi Ara

İstanbuldan Antalyaya Scooter ile.. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
11.933
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • lafı nerden anladığın belli oluyor bilader. Adamın yazdığına bir bak istersen motoruna güveniyosan demiş yani bakımlıysa giderim diyorsan motorun sağlıklı ise istediğin yere gider demek istemiş. Hemen nerden uydurdun başka motor taktırmayı falan..

sırf mesaj sayın arttsın diye mesaj atanlar gurubunda olduğun belli
  • 1000 km yolu kullandığın motorunla gitmeye güvenmiyosan motorun suçu yoktur sen kendinde cesaret bulamıyosun demektir. Nedir yani 1000 km yol gitti diye dağılacakmı? bozulacak mı? yanacak mı? çin malı kötü diye birşey yoktur arkadaşım yeterki sıkıştırma kullanmasını bil.

ben mondial 151 rs kullanıcısıyım şuan 15.000 km de şuana kadarda maşallah servis yolu nedir bilmedim. halen saat gibi çalışıyor ve şimdi çıksam hataydan istanbula giderim. o derece güveniyorum.

Benim arkadaşım 60.000 km yol yaptı scooteri ile en son kaza sonucu hurdaya ayırdı ama ve o motor halen saat gibiydi.

biraz mantıklı olun ya çin malını kul yapıyor, diğerleri gökten zembillemi iniyor
  • Herhalde hangi menşei olursa olsun bakımlar adam gibi yapılırsa özenerek kullanılırsa minimal problem çıkarır. Ancak bu çin malı diye tabir edilen motorların diğerlerine göre daha fazla sorun çıkardığı gerçeğini değiştirmez. (Ben de her çin malı kelimesi geçtiğinde yaramaz tu kaka diyenlerden haz etmiyorum elbette. Ancak ortada realite var.) Bunun nedeni de elbette malı ucuz maletmek amacıyla üretim aşamalarının gerekliliklerini en alt düzeyde sağlama amacından ve kullanılan bileşenlerin daha düşük maliyetli olmasından. (Genel geçer olmasa da belli iktisadi düzeye kadar düşük maliyet = düşük kalite.) Nihayetinde bisikletle de dünya turu yapan var ybr 125 ile de scooter ile de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: c33nk

hocam 4 eylülde istanbul gazi osman paşa meydandan 8 scooter ile fransaya gidicez altımda mondial 125 zn var 3 yıllık gelip görebilirsin nası takım taklavat onuda gösterebliriz aksam 22:00 da orda olucaz hepimiz biraz takıldıkdan sonra 22:30 civarı ordan kalkıcaz gelip görebilirsin inanmıyorsan tamam :) diyer arkadaslarımdada asya ve suziki honda var motorlarımızın markası budur. motorları test etmiyoruz biz geziyoruz sadece benim bu 2. 125 zn ama cok memnunun biraz modifikasyonla harukulade oluyor motoru deiştirmek şart bunu söleyeyim dijital km var 180 i rahat görüyorum düz yolda. bu arada 45 beygir bi yamaha motor var üstünde. 260 a kadar cıkabilioda denemedim.

Gaziosmanpaşa'dan Dünyaya...

---

Ne çektin hocam sen? Neyin kafası bu?

• Arkadasşlar selamlar. aradan çok uzun zaman geçti ama sonucu yazmak istedim. Antalya'ya gittim. Bide bir delilik yaptım antalyada 1 haft kalıp ankaraya geçtim ordanda istanbula geri döndüm. bilginiz olsun. yol tahminimden biraz uzun sürdü. motorda far dışında bir aksilik olmadı. ön farın lambasını bir kere değiştirdim o kadar. yalnız antalyaya ankaraya ve istanbula vardıgımda yağ değiştirdim. birde ne alakası var bilmiyorum ama koltugun altındaki bölmede problm oldu bi ara kapanmadı ama sonra bi çukurdan geçince kapandı :D

Zevki denemeye değerdi ama arkadaşlar. cebinizde biraz para varsa yani sizi zor durumda geri getirecek kadar deneyin derim. tabi güvenlik tedbirlerini alarak. bu arada afyondan gece 2-3 sularında geçtiğim için biraz gülümsetti ama :D:D olsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: eaispanyol

Arkadasşlar selamlar. aradan çok uzun zaman geçti ama sonucu yazmak istedim. Antalya'ya gittim. Bide bir delilik yaptım antalyada 1 haft kalıp ankaraya geçtim ordanda istanbula geri döndüm. bilginiz olsun. yol tahminimden biraz uzun sürdü. motorda far dışında bir aksilik olmadı. ön farın lambasını bir kere değiştirdim o kadar. yalnız antalyaya ankaraya ve istanbula vardıgımda yağ değiştirdim. birde ne alakası var bilmiyorum ama koltugun altındaki bölmede problm oldu bi ara kapanmadı ama sonra bi çukurdan geçince kapandı :D

Zevki denemeye değerdi ama arkadaşlar. cebinizde biraz para varsa yani sizi zor durumda geri getirecek kadar deneyin derim. tabi güvenlik tedbirlerini alarak. bu arada afyondan gece 2-3 sularında geçtiğim için biraz gülümsetti ama :D:D olsun...

istanbuldan antalyaya giderken motorun toplam kaç litre benzin yaktı? sadece gidiş masrafın ne kadar oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EXPANDER -- 23 Ekim 2010; 10:48:43 >

• iyiki gitmissin ne guzel bir anin oldun iste.

Siz Osman Gursoy'u hic duymadiniz heralde. Adam 1960 kusur model vespa scooter ile 19 kez ingiltere-turkiye yapmis. Motosikleti ucakla amerikaya goturup ABD ye ve Kanada'yi boydan boya gecmis.

http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/ShowNew.aspx?id=3597890

--------------------------------------------------------------------------------------

YBR 125 ile dunya turu yapanlar var biliyorsunuz

Transalp ve africa twin ile Turkiye - Iran - Pakistan - Hindistan -Nepal - Katmandu - Cin - Kazakistan - Gurcistan - Turkiye , yapan bir Turk ekip var.

Yine Mobilet ile Istanbul-Bodrum - Istanbul yapan bir Turk var.

istedikten sonra her aletle gidilir bence.

• arkadas iyi gezmiş
  • xmax 300 ile gittik geldik :) çok güzel bir tecrübeydi. 2000 KM yol yaptım artçılı, herhangi bir problem olmadı. Dönerken gece de sürdük, iller arası yola düşütüğünüzde insan termometre gibi oluyor :D çok ilginç

Bloğa yazdım okuma isteyenler olursa diyehttp://www.aybardumlu.com/article/istanbul-antalya-istanbul-motosiklet-turu-yamaha-xmax-scooter
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.