Şimdi Ara

İstanbuldan Antalyaya Scooter ile.. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
11.933
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • motorunu seviyorsan gitme derim. scooterla gideceksen vitesli olmadığından ve ufak tekerlek olduğundan, su soğutması bulunmadığından sıkıştırmaman gerekir, belli km aralıklarında dinlendirmen gerekir. o sıcakta ufacık motorla sarsıntılı virajlı yol. arabalar dikkat etmez kenara atarlar seni vitesli olsa dert değil şişer yolda. en çokta sana yazık vitesli bulabilirsen vitesli ile git.
  • Gecende 125lik bisan ile bursadan istanbula gittik bi kaç saat istanbulda durduk tekrar bursaya döndük 1motorda 2kişi hiçbir sekilde zorlanmadık motoru aynı kişi kullandı degişmedik toplamda 600km felan yaptık olsa bi okadar daha giderdik bu birazda seninle alakalı macerayı seven biriysen motorunda bakımlıysa hiç bir sorun olmaz merak etme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prusias_ -- 6 Temmuz 2009; 7:57:03 >
  • mondialin en problemsiz motoru diyorlar git gel tecrubelerini bize yaz hem senin için hemde bizler için deneyim olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: muratalagoz

mondialin en problemsiz motoru diyorlar git gel tecrubelerini bize yaz hem senin için hemde bizler için deneyim olur

arkadaşlar yanlış yönlendirme yapmayın, arkadaşa motorunuda yedirtmeyin. şehir içi bir scooterla o yollara düşülmez rezil olur yollarda. o yola ancak su soğutmalı maxi bir scooterla veya vitesli bir motorla çıkılır. o da kaliteli olması şartıyla. scooterların lastik ebatları ufak ve motor alt kısımda olduğundan sürekli devirli kullanıldığından hararet yapacaktır.
  • ben yeni motor alacam fakat şuanki yamaha nouva'm ile 300-400 km yol yapsam sorun çıkartırmı sizce???
    motorum sorunsuz ve temizdir...
  • 1 ay olmuş gittimi acaba
  • quote:

Orjinalden alıntı: devilcnr

1 ay olmuş gittimi acaba

galiba gitmiş ama dönüşte elinde getiriyo
  • quote:

Orjinalden alıntı: cool111

quote:

1 ay olmuş gittimi acaba

Oda iyiymiş
  • quote:

quote:

1 ay olmuş gittimi acaba

Allah ta seni güldürsün

• Macera aramaktan başka birşey değil...

Böyle bir yola, böyle bir scooterle, tek başına yola çıkmak akıl işi değil. İki motor ve en az 3 kişi olması lazım.

Ayın biri demiş. İnşallah yanına yedek jant-lastik, yedek benzin ve takım taklavat almıştır.

Edit : imla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dainesee -- 27 Haziran 2009; 22:06:01 >
  • istanbulu bastan basa bir dolasmaya kalksin

bikmazssa kalkar gider zaten
  • quote:

Orjinalden alıntı: oreilly

istanbulu bastan basa bir dolasmaya kalksin

bikmazssa kalkar gider zaten

istanbulun bir semtini gezmesi yeterli
  • Kaç defa cıktınız acaba uzun yola bu denli emin yorumlar yapabiliyorsunuz merak ettim dogrusu yukarda yazdıgım mesaja ilave olarak bu mesajıda gönderiyorum yine 2 kişi aynı motorla cuma gecesi 03:30da yola cıktık Bursa dan Afyon/Sultandagına gittik toplam 6saatte eskisehire gelmeden yarım saat mola verdik ve sadece benzin alırken kontak kapattık hiç bir sorunla karsılasmadık 150 kmden sonra motor 100kmnin üzerine cıkmıyor ortalama yolun durumuna göre 80-90 seyir halinde gidiliyor gelirkende 5bucuk saatte geldik bu motorun 3. uzun yolu bi defada canakkale eceabata gidilmişti su anda 15000km de

Not : gidis 330km 100km gezildi 330km dönüş 2günde toplamda 760km

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prusias_ -- 3 Temmuz 2009; 16:42:40 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: global_playboys

Kaç defa cıktınız acaba uzun yola bu denli emin yorumlar yapabiliyorsunuz merak ettim dogrusu yukarda yazdıgım mesaja ilave olarak bu mesajıda gönderiyorum yine 2 kişi aynı motorla cuma gecesi 03:30da yola cıktık Bursa dan Afyon/Sultandagına gittik toplam 6saatte eskisehire gelmeden yarım saat mola verdik ve sadece benzin alırken kontak kapattık hiç bir sorunla karsılasmadık 150 kmden sonra motor 100kmnin üzerine cıkmıyor ortalama yolun durumuna göre 80-90 seyir halinde gidiliyor gelirkende 5bucuk saatte geldik bu motorun 3. uzun yolu bi defada canakkale eceabata gidilmişti su anda 15000km de

senin motorunun markası ve modeli neydi dostum onu söyle önce. eğer mondialse bu şekilde kullanırsan çok yakında motorun dökülmeye başlar benden söylemesi. milleti gaza getirmeyin boşuna.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cool111 -- 2 Temmuz 2009; 19:06:41 >

• 50-60 gidilir belki scooter yorulur motoru bir yere kadar.Sıkı giyin ki mıcırlar yaralamasın.Bin otobüse git bence hiç uğrasma.
  • Arkadaşlar hava soğutma ve 125cc ve İstanbul - Antalya şaka gibi. Kesin motor sıcaktan şişecek gaz yememeye başlicak ve arıza yapacak kesinlikle... Bir de bi arkadaş 50-60 gidersen olur yazmış 50-60 tamam oldu oraya gidince de beynine güneş geçmiş şeklinde ilk hastaneye uğrarsın... Bilmeyen arkadaşlar yorum yapmayın lütfen insaları zor durumda bırakırsınız...
  • quote:

quote:

Kaç defa cıktınız acaba uzun yola bu denli emin yorumlar yapabiliyorsunuz merak ettim dogrusu yukarda yazdıgım mesaja ilave olarak bu mesajıda gönderiyorum yine 2 kişi aynı motorla cuma gecesi 03:30da yola cıktık Bursa dan Afyon/Sultandagına gittik toplam 6saatte eskisehire gelmeden yarım saat mola verdik ve sadece benzin alırken kontak kapattık hiç bir sorunla karsılasmadık 150 kmden sonra motor 100kmnin üzerine cıkmıyor ortalama yolun durumuna göre 80-90 seyir halinde gidiliyor gelirkende 5bucuk saatte geldik bu motorun 3. uzun yolu bi defada canakkale eceabata gidilmişti su anda 15000km de

senin motorunun markası ve modeli neydi dostum onu söyle önce. eğer mondialse bu şekilde kullanırsan çok yakında motorun dökülmeye başlar benden söylemesi. milleti gaza getirmeyin boşuna.

Bisan Pasific 125cc ayrıca kimi neden gaza getireyim kulaktan dolma bilgiler ile yorum yapan sizlersiniz önce bi cıkın yola ne gibi sorunlarla karsılasaksınız sonra bizzat yasadıklarınızı paylasın o öyle olur bu böyle olur demekle olmaz bu işler hadi selametle

• quote:

quote:

quote:

Bisan Pasific 125cc ayrıca kimi neden gaza getireyim kulaktan dolma bilgiler ile yorum yapan sizlersiniz önce bi cıkın yola ne gibi sorunlarla karsılasaksınız sonra bizzat yasadıklarınızı paylasın o öyle olur bu böyle olur demekle olmaz bu işler hadi selametle

senin motosikletin çok yakında arızalar çıkartmaya başlayacak göreceksin dostum.

• dostum dost acı söylermiş gel sen bu sevdadan vaz geç motora o eziyeti verme sana zaten bişey söylemiyorum ben 250 mct ile aynı günde 500 km yol yaptığım zaman bile vuzumdaki ağrıları
    hissediyorum senki 750 km yoldan bahsediyorsun hemde 100 lük motorla çok zor ama imkansız değil
    zamanı uzatırsan 2 güne yayarsan o zaman olabilir yoksa bence hiç deneme
     İstanbuldan Antalyaya Scooter ile..
    böyle bi makinan olsa arkana bakmadan git derim

• ben araba ile 90 basarım. asssla 90 ı geçmem.
    yol ortalamam 60 olur hep.
    gideceğim km yi 60 a böldüğümde tam olarak varış zamanımı tuttururum.
    750/60:12,5
    ve ben bi günde aralıksız 12,5 saat gitmem.
    o yüzden sende yawaş yawaş 2 günde anca gidersin.
    bu araba hesabıdır.
    motorsikler kullanmayı bilmiyorum. yanlıltmayayım seni.
    (çok yorulacağın kesin ama)
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.