Şimdi Ara

... (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
0
Favori
6.504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Istanbullu olup, orda doğup orda yaşamamak. Var mı benim gibileri
  • Ulan dünyanın en güzel şehrine edilen laflara bak. Sevmeyen yallah izmite bursaya. Gitsenizde şehir bir nefes alsa

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de bu konudan sıkıntılıyım yorum ypamak istedim.

Doğma büyüme istanbuldayım yaş 23. Bu şehrin benim için tek bir artısı var o da fuar-organizasyon olayları ha bir de alışveriş konusunda her aradığını bulabilme imkanını sayabilirim nispeten.

Nadiren gezmeye giderken sarıyer taraflarına gitmeyi severim harbiden orayı istanbuldan ayrı tutuyorum, villalı abileri ama şehrin geri kalanı tam bir kaos.

Her yerde bir gürültü arka planda bir ses hakim ara sokaklar berbat bazen yürüyecek kaldırım yapmamışlar araba gelirse duvar kenarında bekliyorsun

Sokaklar pis, onlarca uyruktan insan var. Arabayla ulaşım dert toplu taşıma yoğun saatlerde apayrı bir dert. Şehirde sanki nefes alacak yer yok her yer sıkışık tepişik.

Ne işin var o zaman derseniz tamamen mecburiyetten, kpss kursu için kalıyorum ailemle büyük konuşmayayım ama ya atanıp gideceğim inşallah ya da başka bir işte çalışmaya yine küçük bir şehire gideceğim . Üniversite okuduğum şehri çok seviyorum az çok tanıdık da oraya giderim muhtemelen.

• quote:

Orijinalden alıntı: Detective W.

Ulan dünyanın en güzel şehrine edilen laflara bak. Sevmeyen yallah izmite bursaya. Gitsenizde şehir bir nefes alsa
    Başka şehir görmesek İstanbul'un dünyanın en güzel şehri olduğuna inanacağız!

Stockholm'ü, Malmö'yü, Londra'yı, Paris'i gördün mü?!

Dünyanın en güzel şehriymiş! Peh!

• quote:

Orijinalden alıntı: Kassady

Birader orası istanbul değil ki ?! Merter ' den ötede oturanlar istanbulda yaşıyorum demesin lütfen kim size satıyor oradan daireleri istanbul diye anlamıyorum gerçekten.
    Burası nere Çin mi ? İstanbul işte İstanbul'un içi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leon FR

Başka şehir görmesek İstanbul'un dünyanın en güzel şehri olduğuna inanacağız!

Stockholm'ü, Malmö'yü, Londra'yı, Paris'i gördün mü?!

Dünyanın en güzel şehriymiş! Peh!

Alıntıları Göster
    Yahu bırak, İstanbul başka ülkede olsa hayranlıktan dilimiz dışarda gezerdik. Bazı insanlar kendi ülkesinde olunca kavrayamıyor nedense

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Köye gidip daş mi yiyek? İs yok is

• uzun zamandır gelmiyordum 10 gün önce uğradım 1 hafta kalırım diyordum 3 gün zor dayandım izmirle adananın gözünü sevim
  • Doğma büyüme istanbulluyum ama gerçekten çok yorucu olmaya başladı bu şehir. Bu nüfusu kaldıramıyor artık, her yer kalabalık. Trafik desen zaten ayrı bir olay. Bu yaz çok büyük hevesle araba aldım ama 3-4 kez kullandım. Trafikteki insanların davranışlarından sıkıldım.

Sözün kısası istanbul mevcut nüfusu kaldıramıyor. Yıllar geçtikçe daha fazla kalabalık olmaya devam ediyor ve yıllar ilerledikçe psikolojik olarak çok büyük bir buhran içine gidiyoruz. Nasıl olur bilmem ama buna önlem alınması lazım.

• öyle olsa insanlar neden hala oraya akın etsin ?
    ben kalabalığı hiç sevmem ama seven insanları çok gördüm

yıllar önce taşı toprağı altın denilerek çok göç aldı ,işin ilginç yanı ise o zamanlar göç edenler için taş toprak gerçekten altın oldu
    adam gitti mafyadan hazine arazisini alıp gecekondu yaptı ,seçim öncesi oy uğruna oralara tapu verildi ve yıllar sonra oralar aklın alamayacağı kadar değerlendi

şimdilerde ise en çok iş imkanı oralarda olduğu için yine sürekli göç alıyor
  • thebiqboss kullanıcısına yanıt
    Sen oyle sanmaya devam et

• İstanbul doğumluyum burada büyüdüm ilk fırsatta kaçtım 😀 arada gezmeye geliyorum en güzeli böyle

• İstanbul gömdüğünüz kadar kötü bir şehir evet , ama bu şehri kötü yapanlar burada doğanlar değil sonradan buralı olanlardır.
    Rica etsek bir gitseniz de memleketimiz içerisinde rahat nefes alsak ?

İstanbul gibi kalabalık şehirler sığ insanlarla doluyor ne yazık ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KendiİsteğiyleAyrıldı

Arkadaşlar ciddi soruyorum nasıl yaşıyonuz la orda? Hayır bir özelliği de yok yani. Yok derken, insanlar it gibi çalışmaktan göremiyodur ondan dedim. Nası olsa dadını çıkartamıyorsunuz,

bi köye taşının, tezek kokuları arasında sessizlik, huzur ve doğanın tadını çıkartın.

Allahım uzak etsin... Seven sevsin. Ben istemem.

Aylık kira: Devenin nalı.
    Yol: Bir yerden bir yere ortalama 3 taşıt değiştir, fiyat; devenin nalı.
    Araban olsa dert, olmasa dert. Yollar uzun, yakıt bahalı.
    Acıksan bir yere yimağa otursan haşırt! Devenin nalı.

Bu ne len!?

Yani bunca sıkıntıya değmez diyorum ben.

EDİT:

İstanbulda yaşamayan varsa izlesin:

Bu da ikincisi:

ben bunları izledikten sonra baya soğudum yani.
    paylaşım için teşekkürler.
    "İstanbul'un taşı toprağı altın değil, bronz bile değil abi" demiş ...

• quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

50 yıldır islamboldayım
    dutluk olduğu zamanları da bilirim
    2005 sonrası çok bozuldu
    İslambol neresi reis

• Askerliğimi İstanbul'da yaptım,güzel şehir ama kalabalık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lincoln Burrows. -- 16 Ekim 2019; 10:49:42 >
  • İstanbul'da okudum, 1.5 sene de çalıştım ama daha fazla dayanamayıp ve iyi bir iş bulup memleketim Antalya'ya döndüm, yeminle psikolojim düzeldi diyebilirim.
  • Nerde çokluk orada b..Luk ben bunu bilirim bunu söylerim 100-150 Bin nüfuslu ilçede yaşıyorum burada bile trafikten gına geliyor 2-3 yılda bir İzmir'e işim düşer döndüğümde iki gün baş ağrısı geçmiyor İstanbul u TV den görmek yeterde artar bana .

• ben sariyerde yasiyorum disi seni, ici beni yakar

• açmayın-bağıran-karı kullanıcısına yanıt
    Ben öyleyim.
    Son 4 yıldır başka şehirdeyim, evlerimizde var ama yılda 2-3 haftalığına istanbula gidip kalıyorum geziyorum. Terapi gibi oluyor bütün öğrencilik zamanlarım istanbulda geçti moda caddebostan maltepe beşiktaş taksim sarıyer.
    Bu saydıgım yerler bile son 6 - 7 yılda bitmişken. Başka yerlerinde yaşayanlara kolaylıklar dilerim. İstanbul değil abiler orası haberiniz olsun.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.