Şimdi Ara

istanbulda yaşamak için en az kaç tl kazanmak lazım (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
1.425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-DBF37AF64

en az 7k şart
    7k yı kim kazanıyor hocam istanbulda , yeni mezun mühendislere veriyorlar mı o kadar para ?
  • 7k almıyorsan istanbulda yaşamanın manası yok bence.Ne yazık ki yaşam standartları epey düşük bir hayat yaşamış oluyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: pcdaly

1500 e kira iyi semtte olmaz.
    ortalama semtte ise 1.500 kira böyle bodrum katında pencere tepede olan yada hiç olmayan 1+1 falan bulunur.

daha az gelişmiş semtlerde ise normal daire tutabilirsin.
    pendikte falan 1+1ler eşyalı 1500e var hocam , 5k falan rahat yeter gibi düşünüyorum ben hatta 1k falan kenara atılır her ay
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DBF37AF64

7k almıyorsan istanbulda yaşamanın manası yok bence.Ne yazık ki yaşam standartları epey düşük bir hayat yaşamış oluyorsun
    haklısınız aslında ankarada ailemin yanında 4bin kazanmak istanbulda 7bin den daha mantıklı olur değil mi ?
  • İstanbulda 7k kazanman daha mantklı 7den azsa mantıklı değil.

Yani sayılar tabiki net belirtemeyiz ama aşağı yukarı böyle
  • İstanbul'da yaşanılan ilçeler Kadıköy ya da Beşiktaş gibi belli başlı yerler bana göre. Buralarda değilsen İstanbul seni yaşar sen onu yaşayamazsın. Gelir anlamında da ortalama 15-20,000 TL arası gelire ihtiyaç var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

İstanbul'da yaşanılan ilçeler Kadıköy ya da Beşiktaş gibi belli başlı yerler bana göre. Buralarda değilsen İstanbul seni yaşar sen onu yaşayamazsın. Gelir anlamında da ortalama 15-20,000 TL arası gelire ihtiyaç var.
    tek kişi için dedim hocam ben 15-20bini kim kazanıyor tek kişi için 7 iyi değil mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: alexdesouza.10

pendikte falan 1+1ler eşyalı 1500e var hocam , 5k falan rahat yeter gibi düşünüyorum ben hatta 1k falan kenara atılır her ay

Alıntıları Göster
    pendik... istanbul... aynı cümlede bile olmuyor. ona bakarsan beylikdüzünde de vardır.

ama istanbulda yaşamak istiyorsun sanmıştım
  • quote:

tek kişi için dedim hocam ben 15-20bini kim kazanıyor tek kişi için 7 iyi değil mi

Alıntıları Göster
    Vallahi kazanan kazanıyor. Kazananlar tanıyorum. Tek kişi için de olsa aylık en az 8-10,000 TL lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pcdaly

pendik... istanbul... aynı cümlede bile olmuyor. ona bakarsan beylikdüzünde de vardır.

ama istanbulda yaşamak istiyorsun sanmıştım

Alıntıları Göster
    teknopark istanbul orada hocamda o yüzden pendik dedim , mühendislerin çalışma alanlarına yakın semtler için
  • quote:

Vallahi kazanan kazanıyor. Kazananlar tanıyorum. Tek kişi için de olsa aylık en az 8-10,000 TL lazım.

Alıntıları Göster
    ne iş yapıyorlar peki hocam
  • quote:

ne iş yapıyorlar peki hocam

Alıntıları Göster
    Bazıları şirketlerde orta düzey yönetici. Kimisi ticaret ile uğraşıyor. Paradan para kazananlar da var. Karışık yani.
  • Sadece sabit giderleri hesaba katmayin, kenara hic para atamazsan kiyafet, telefon, bilgisayar, iciyorsan alkol, bir gun tatil yapmayi dusunuyorsan tatil masrafi vs vs bir suru gider var ve her sey cok pahali. Konuyu acan arkadas ana mesaj altinda 500 yazmis da genel yaziyorum ben.

İstanbul'da yasamak var yasamak var. Bazi insanlar hala 5000 ustu sayilar gordugunde sanki cok lukse kaciliyormus gibi dusunuyor ama alakasi bile yok, daha birkac sene oncenin 2500 lirasi aslinda.

Dogma buyume istanbullu olarak 4000 lira ile, ozellikle de kira veriliyorsa, rahat yasanmaz diyorum.

Ha yeni mezunsunuzdur, kariyerinizin basindasinizdir, maasinizin artacagini dusunuyorsunuzdur, o zaman idare edilir. Bu surecte isyeri merkezi yerdeyse de her gun 2 saatten uzun sure yol gideceginizi belirteyim, zira merkezi yerlerde 20+ senelik 1+1 evler 2300 liradan basliyor, oyle bir masrafa giremezsiniz, ya da bir ev arkadasiniz olur bolusursunuz, anca oyle.

4-5 senenin 5000 lira maaslisini dusunun, fena degilmis dersiniz, iste suan o maas 10.000 lira.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yirikalische -- 1 Haziran 2020; 17:36:20 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İstanbul harcatır, döktürür adama. 6000-6500 TL’nin aşağısında bir maaş sıkıntı yaratabilir, dert olabilir, bu seviyelere çıkacak patron çok az tabii. Yükselme şansı varsa daha aşağısına razı olunabilir fakat işin nitelikli, önünün açık olması gerekiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bekarsan min 4k

• quote:

Alıntıları Göster
    Kim mesela hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wacom Intuos

İstanbul harcatır, döktürür adama. 6000-6500 TL’nin aşağısında bir maaş sıkıntı yaratabilir, dert olabilir, bu seviyelere çıkacak patron çok az tabii. Yükselme şansı varsa daha aşağısına razı olunabilir fakat işin nitelikli, önünün açık olması gerekiyor.
    teknokente mühendislik için gideceğim hocam
  • Şartları iyiyse, firma düzgünse git. Önüne bakmaya başlarsın. Bu dönemde iş bulmak büyük şans.

• 4 bin TL ile İstanbul'da tek kişi yaşayabilirsin ama uzamazsin biraz açılır isen kısalırsin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trakyAli-1986 -- 1 Haziran 2020; 22:0:7 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.