Şimdi Ara

istanbulda yaşamak için en az kaç tl kazanmak lazım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
1.425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar istanbulda tek başına yaşayan bir kişi geçinebilmesi için en az ne kadar kazanması lazım sizce ?

1500 kira
    500 fatura
    1000 yemek
    500 ulaşım
    500 diğer

bana göre en az 4bin yeterli olur gibi , ama istanbulda yaşayan arkadaşlar yorumlarsa sevinirim

• Yaşadığın yere bağlı bağcılar ve avcılar arasındaki sokakta satılan şeyin bile inanılmaz farkı var.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: euroynomos

Yaşadığın yere bağlı bağcılar ve avcılar arasındaki sokakta satılan şeyin bile inanılmaz farkı var.
    ortalama bir semt diyelim hocam o zaman ne çok kötü ne çok iyi
  • İşte istanbulda ortalama yok . Her ilçe ayrı şehir gibi. Ayrıca eski semtlere yapılan lüks siteler ilçeler içinde bile kırılma yaratıyor.

• Ne gibi yaşamak istediğine göre cevap değişir .

• Uskudarda yasiyorum fiyatlar kol gibi bazen sirinevler tarafina gidiyorum sanki yurtdisina cikmis gibi oluyorum bedava geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Esenyurt kıraçta poaça 1tl fakat benim yaşadığım yer olan Beylikdüzü’nde 2 tl.

• Üsküdar falan diyorlar ya. Fakir insanlarsınız. Ben bebekte yaşıyorum kendime ait villam var......zengin olun iyi yaşam sürün

• Bu hesaba gore 5k lazim onunla da hayatta kalirsin kaliteli bir hayatin olmaz

Diger dedigin sey aslinda senin hayatta kalmanin dışında yaptigin seyler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1000 yemek ne?????

Kira gercekten 1500 mü?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-078AFC984

1000 yemek ne?????

Kira gercekten 1500 mü?
    nedenki hocam fazla mı az mı geldi ? işte çalıştığını farzedip öğle yemeklerini şirket karşılar diye düşündüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alexdesouza.10 -- 1 Haziran 2020; 10:48:38 >
  • İstanbul'da degilim. Ama 1.5k maasla 3 kişi geçiniyoruz :(

• asgari ücret 2.5k değil mi nasıl oluyor o
  • Öğrenciyim, çeliktepede oturuyorum ev babama ait, kirada oturan komşular 1600 1700 civarı veriyormuş. Fatura olarak (internet telefon elektrik su aidat) toplamı 300 kadar gaz da en fazla 180 geldi bu kış (sıcak seviyorsanız daha fazla gelir) ulaşım olarak aracım yok öğrenci abonmanı var 50tl size kaça patlar bilmiyorum. Yemek düzenim ortalama olarak 4 gün evden/öğle yemekleri yemekhaneden 3 gün dışardan gibi oluyor haftalık 200 250tl. Kötü alışkanlık harcamaları, giyim kuşam neyin olmadan 3500 lazım heralde

• Rivaul kullanıcısına yanıt
    Emekli maasi :)

17 kardes olsaydık ya da suri olsaydik belki gida yardımı, maddi yardim vs. Alirdik ama iste akil edememis peder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-078AFC984 -- 1 Haziran 2020; 12:47:56 >
  • 1500 e kira iyi semtte olmaz.
    ortalama semtte ise 1.500 kira böyle bodrum katında pencere tepede olan yada hiç olmayan 1+1 falan bulunur.

daha az gelişmiş semtlerde ise normal daire tutabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pcdaly -- 1 Haziran 2020; 12:50:7 >
  • en az 7k şart
  • aylık 20k kazanıyoruz 8 bin tl dükkan kirası 5 bin tl ev kirası faturalar derken et almaya paramız kalmıyor sen düşün

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.