Şimdi Ara

İstanbulda Taksi Sorunu var da İzmir'de Yok mu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İzmir'in nüfusu 2020 itibariyle 4.394.694

İzmir' deki taksi sayısı 3613

Ortalama 1216 kişiye 1 taksi düşüyor

İstanbul'un nüfusu 2020 itibariyle 15.462.452

İstanbul'daki taksi sayısı 17.395

Ortalama 889 kişiye bir taksi düşüyor

Gördüğünüz gibi İzmir taksi bakımından İstanbul'dan daha kötü. Üstelik İzmir'de meclis çoğunluğu olmak üzere her şey elinizde. Niye İstanbul'daki savunduğunuz yeni taksi sistemini İzmir'e getirmiyorsunuz ? Hatta sadece İzmir değil bütün Chp'li belediyelerde getirin.

• İzmir’i de geç. Ankara’da Mansur taksicilere yaranmak için 24 saat ulaşımı kaldırdı. Bu da yetmezmiş gibi hiçbir şey yapmıyor. Ek olarak taksicilerin durağını bile bedava yaptırdı. Bu konuda Ekrem’i takdir ediyorum. Mansur biraz örnek alsın eski sağcı kafasını bırakıp da

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ekremin puanına artı yazıyor bu taksici olayları halkta taksicileri sevmiyor imamoğlu oy üstüne oy koyuyor anca izlerler artık chpnin bir şey yapmasına gerek yok iktidar kendini bitiriyor

• UBER yasaklanmasaydı hiç böyle bir problem yaşanmazdı.

• ozbey08 kullanıcısına yanıt

Übere de karşılar.

• izmirde taksiye gerek yok

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Binmiyoruz ki.

• İzmir'de toplu taşımanın ulaşımdaki payı İstanbul'a göre yüksek olduğu için taksilere İstanbul'daki kadar çok ihtiyaç duyulmuyor. O nedenle, İzmir'de raylı sistem ağının geliştirilmesine odaklanılmış durumda.

• Neredeyse otobüs kullanmıyordum ben İzmir'de yaşarken. Raylı sistemler her yere gidiyor hemen hemen. Ne taksisi.

Hatta 3 büyükşehirde en pahalı taksi İzmir'de diye biliyorum kullanım oranı az olduğu için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Booker DeWitt -- 29 Ekim 2021; 9:16:35 >
  • Izmir'de taksi huzurdur. Kendi gozlemlerimden yola cikarak soyluyorum. Istanbul'da Allah kimseyi taksiye binmek zorunda birakmasin. Parasiyla rezil olmak isteyen binsin, bundan zevk alanin zevklerine karisamam. Kimisi Sado-Mazo cudur, kimisi BDSM cidir. Ne zaman Izmir'de taksiye binsem insan ile insan olmayan arasindaki farki birkez daha anliyorum...

Birde yukaridaki arkadasin yazdigi gibi, Izmir'de taksiye pek gerek yok. Istedigin her yere taksisizde kolayca gidebiliyorsun.  

• İstanbulda da biran evvel metroyla ilgilenilmesi lazım. Boş taksi işleriyle uğraşıp dikkat dağıtmak dışında bir işe yaramıyor. Ekrem İmamoğlunun bu konuda RTEden farkı yok. Asıl sorunu gizlemek için yapay sorunlar çıkartıyor ikiside.

İstanbuldaki trafik sorununu kimse görmüyor mu cidden?

Taksi meselesi kolay mevcut taksicileri sıkı denetim ağır cezalarla adam edilir ama trafik sorunu plaka çıkartılarak ÇÖZÜLMEZ. 100.000 plaka da çıkartsa o da aynı trafiğin içine girecek. Tek çözüm METRO!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr20mouse -- 29 Ekim 2021; 11:27:23 >
  • İzmir’de taksi sorunu varda Ankara’da yokmu

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.