Şimdi Ara

İstanbulda Taksi Plakasi Fiyatlari ve Geliri (Aziz Kancar) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
381
Cevap
4
Favori
47.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: jovanovic

quote:

Orijinalden alıntı: Aziz Kancar

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

900.000 tl zaten max tavan fiyat daha ustu olmaz cok yuksek bir rakam asla etmez

Bu laflar 600-700-800 bin tllerdeykende telaffuz edildi ama kimse onune gecemedi ..

900 bin liraya alınan şeyin ayda 4 bin lira getirmesinin mantığı mı var Allah aşkına eğer ki fiyatı 1-2 sene sonra 1.500.000 olmayacaksa ?

Orasi tamamen risk heran dusebilirde yukselebilirde bunu kimse bilemez. Gecen sene kurban bayramina bi hafta kala 500bin tllere geriledi anlik sonra tekrar firladi.

Tamam olabilir çok takip etmiyorum da ben riskinden bahsetmekten çok saçmalığından bahsediyorum... 900 bin liralık şeyin ayda 4 bin lira gelir getirmesi çok karlı değil ki...

O parayla farklı platformlarda çok daha iyi yatırımlar yapılabilir... Hele bir de fiyatlar böyle dediğiniz gibi oynuyorsa...

Ama ben 900 bin lirada her zaman sabit duracağını da bilsem fiyatının ayda 4 bin lira gelir getirmesi için buna yönelmezdim...

Altina imzami atarim katiliyorum ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: odrin34

1 milyon tl si olan adam taksi plakası alıncaya dek parasını daha verimli yerlerde değerlendirir. hiç birşey bilmiyorsa ayda 7 bin tl faizini alır 3 binini yese 4 ü anaparaya katar.

Onu demek istiyorum ben de... İlla Faizden bahsetmiyorum tabi ki onlarca yatırım çeşidi var ama hepsinin de plakadan karlı olacağı kesin eğer ki plaka fiyatlarının sabit kalacağını düşünürsek...

Bu arada 900 bin lira yıllık en az şu anda 100 bin lira vade getirir... Zaten oranlar senelik % 9-10 civarında dolaşıyor bazı bankarlarda bir de bunun pazarlığı var oran yükseltmek için...

• taksi plakaları belli insanların elinde bunlar birbirleri arasında alıp satıyor. genelde hızlı kara para aklama yöntemi olara kullanılıyor. fiyatlar bu yüzden yuksek.
  • quote:

Altina imzami atarim katiliyorum ;)

Eyvallah hocam :)
  • bütün ailesi taksici olan biri olarak sunu soyleyebilirim ki taksicilik ve plaka sahibi olmak artık eskisi gibi cazip ve avantajlı değil.sahin donemi bittikten sonra arabalar cok daha masraflı olmaya basladı , taksicilik artık tehlikeli bir iş , birde korsan taksi olayı var.yeni yasa ile birlikte 5 yıldan büyük araclar taksi olarak calısamayacak ki bu maksimum 5 yılda bir arabayı sıfırlamak gerektigini gosteriyor (sıfır dizel lineaların,eraların fiyatı ortada ) faiz yemek icime sinmez vaktim de var ugrasırım kiraya vermem ben işletirim diyen biri ayda 6000 tl hasılat elde eder.
  • Ben uzun vadeli olarak temettü veren hisse senetlerine yatırım yapılabilir diyorum. İyi şirketler seçildiğinden yılda sadece kar payı bile 90000 TL civarında olacak onun belli kısmıyla tatil yapılır geri kalanıyla o hisseden yine alınarak ortaklık artırılabilir. Böylelikle hem daha büyük ortak olacağız hem de elimize para da geçecek.
  • plaka masrafsızdır riski yoktur.kiracı derdi yoktur.bence en iyi yatırım aracı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: frisby2

plaka masrafsızdır riski yoktur.kiracı derdi yoktur.bence en iyi yatırım aracı.

Gözünü seveyim yapma, yukarda satırlarca yazdık ki nasıl en iyi yatırım aracı...
  • quote:

quote:

Gözünü seveyim yapma, yukarda satırlarca yazdık ki nasıl en iyi yatırım aracı...

riski yok kardeşim.ne akar ne kokar.daimi kazanç kapısı.ömür boyu çalışmadan çok rahat bakar sana.diğer yatırımlarda ya batar ya çıkarsın.herkes şanslı olamaz.
  • taksi plakaları genelde dededen babadan kalma diye biliyorum istanbulda. yoksa 900.000 tl yi yan yana getirebilecek kapasitedeki bir adamın gidip şöförlük yapacağına ihtimal vermiyorum. ha seda sayan gibi paranızınız hesabını bilmezsiniz. gidip zevkine birkaç plaka yatırımlık kenara atarsınız o farklı...
  • quote:

quote:

quote:

riski yok kardeşim.ne akar ne kokar.daimi kazanç kapısı.ömür boyu çalışmadan çok rahat bakar sana.diğer yatırımlarda ya batar ya çıkarsın.herkes şanslı olamaz.

Hocam garanti yatırımlar da elbette vardır uçuk kar getirmeyecek cinsten ama emin ol ki onlar bile taksiden 2 kat daha fazla getiri yapar...

• bankaya koysa risksiz o para aylık 10 bin getirisi olur
  • 900 bin tl para gömülmez asla taksi plakasına ölü yatırım olur.Ama 4 bin tl ye plaka kiralayıp yarım gün kendin çalışıp,yarım gün şöför çalıştırıp 120 tl yövmiye alırsanız ozaman size ekmek yedirir başka türlü bu işe girilmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canvarol -- 31 Mayıs 2012; 1:20:20 >
  • bankaya faize koyar faizini yerim diyen arkadaşlar; dikkat edin sonra enflasyon canavarı da sizi yemesin.
    enflasyondan daha düşük faiz oranı var şu anda, hiç yemeseniz de azalıyor yani o para.
    900 bin tl ile neler yapılır neler demiş bazı arkadaşlar, somut iş fırsatları varsa paylaşalım lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Scorp3867 -- 31 Mayıs 2012; 1:29:42 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam garanti yatırımlar da elbette vardır uçuk kar getirmeyecek cinsten ama emin ol ki onlar bile taksiden 2 kat daha fazla getiri yapar...

samimi bir arkadaşımın babasının eskiden tekstil atölyeleri vardı.15 sene önce 20 tane plaka alacak paramız vardı demişti.tabi o zamanlar bu kadar pahalı değildi plakalar.ticaretten kazandığını yine ticarete döktüler ama 4-5 sene önce yurt dışından iş almak için yanlış yatırımlar sonucu şirketleri batırdılar.ellerinde yarım taksi plakası,daire,yazlık,bir kaç dükkan ve 2008 audi a6 kaldı.şu andada market işletiyor...aylık gelirleri 10 bin den az şu an.şimdi 20 plakası olsaydı gelirleri ne kadar olurdu onu hesapla istersen....

• Geçen istanbula gittiğimde konuştum şöförle. Günde 3 vardiya ve adam başı 100tlden kiralanıyor araaç yani günde 300tl ayda 9bin tl geliri var. Yinede az gibi gözüküyor okadar paraya karşılık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scorp3867

bankaya faize koyar faizini yerim diyen arkadaşlar; dikkat edin sonra enflasyon canavarı da sizi yemesin.
    enflasyondan daha düşük faiz oranı var şu anda, hiç yemeseniz de azalıyor yani o para.
    900 bin tl ile neler yapılır neler demiş bazı arkadaşlar, somut iş fırsatları varsa paylaşalım lütfen.

sayın scorp enflasyon varsa krizde var. nakit her zaman kraldır.
    ne zaman ne yapacağını bilirsen senin 1 plaka aldığın paraya başkası 3 plaka alır.
    varsın enflasyon %30 olsun ama plakam olacağına 900k param olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Erukay

İstanbul'u bilmediğim için soruyorum 5 bin TL kira getiren bir evin fiyatı ne kadardır ki ?
    Aşağı yukarı taksi plakasıyla denk değil mi ?

Ankara'da 200.000TL'ye alacağınız ev için rahat 700-900TL arası kira getirisi var.

5 tane ev alsanız, 1.000.000TL eder, 3500-4500 arası kira alırsınız ayda.

Aşağı yukarı aynı ama bence, yani bana sorarsanız plakadan daha somut ve daha iyi bir yatırım olur.

Onun dışında daha fazla getirecek bir yatırım göremiyorum, işlek bir caddede ufak bir dükkan alabilirsiniz onu da yine taş çatlasa 7.000TL'ye falan kiraya verebilirseniz yine pek fark olmaz.

Bir kısmı bankaya konulup, bir kısmıyla borsaya girilebilir ama borsadan anlamıyorsanız batarsınız. Anlıyorsanız bile batabilirsiniz.

En mantıklısı iş kurmak olmaz. Olan işini büyütmek olur. O zaman daha yüksek kazançlar elde edilebilir.

Bunlar dışında aklıma risksiz bir şey gelmedi şu an.

• iyide arkadaşlar unuttuğunuz bir şey var.

bazı arkadaşlar bankaya koysam ayda 10 bin tl faizi olur demiş. doğrudur. ama unuttuğunuz bir şey var. bankada ki paranız 10 sene sonra hala 900 bin tl ve aylık faizi 10 bin tl olacak. yani yerinde sayacak ve enflasyon karşısında ezilerek alım gücü kat be kat düşecek.

taksi plakasında ise durum tam tersi. hem paranız değerini koruyacak, hem de aylık gelir elde edeceksiniz. yani plaka 10 sene sonra 2 milyon tl kirası ise 15 bin tl olacaktır (rakamlar temsili ama alım gücü olarak değerini koruyacağı hatta artacağı kesin).

zaten günümüzde plakayı taksi çalıştırmak için değilde kiraya vermek için alanların çoğunun gelir kaygısı yok. tek istekleri paraları değerini korusun (hatta katlansın. malum plaka altından beter artıyor ), bunun yanında ufak bir gelir sağlasın. aynı zamanda da nakte çevirmesi kolay olsun.

son olarak o taksi plakasının geliri 4000 bin tl değil, kira getirisi o kadar. emin olun giderleri düştüğünüzde bir o kadar da kiralayan kişiye kar bırakıyordur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S0KRATES -- 31 Mayıs 2012; 2:18:33 >

• 900.000 tl diye gidip insanlar bu parayı verip alıyormu sanıyorsunuz arkadaşlar?

adamlar zamanında taksiler t servisler c vs plakalara geçerken bu plakaları bedavaya aldılar.Zamanla piyasa oluştu ve fiyatlar buralara geldi.

Gidip alan varmıdır bilmiyorum ama kiralayan çok.

Bence maliyenin el atması lazım bu işe.Bu 10 tane taksisi olup trilyonluk plakası olanlar ne kadar vergi ödüyor acaba?

Hangimiz taksiden inip binerken fatura alıyoruz?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.