Şimdi Ara

İstanbulda Taksi Plakasi Fiyatlari ve Geliri (Aziz Kancar) (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
381
Cevap
4
Favori
47.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Okumak istiyenlere bu konu ile ilgili milleyet gazatesinde çıkan yazı :

http://wap.milliyet.com.tr/Columnists/ColumnistArticle.aspx?ID=1748309&returnURL=%2FColumnists%2FColumnists.aspx
  • Herkese merhaba iyi akşamlar.

Ben önümüzdeki 2-3 sene sonra kiralık taksi almayı düşünüyorum.

Annem 2.evliliğini yaptı ve eşinin kiralık taksisi mevcut.

2-3 sene sonra aldığımda ben değilde o kendisi işletirse kar mı zarar mı olur benim için ?

Çünkü benim mesleğim ve oturmuş bir işim olacaktır kesinlikle ama bir yandan ek gelir oluşmasını istiyorum.

Bugüne kadar hangi taksi şoförleriyle konuşsam bana şunları söylüyorlar ;

- Sakın sen çalışmayacaksan hiç buluşma çok başın ağrır

- Eğer öyle bir tanıdığın varsa işi bilen bir kişi kesinikle kazanç sağlar ama 7-8 bin tl ek gelir bekleme

- 7-8 bin tl kazanırsın ama arabanın vergisi bakımı sigortası arızası vs. sana kalan 2 bin tl anca

- Sen diğer şoförlere bakma oturduğu yerden müşteri bekleyen şoförün olursa tabi ki para kazanamaz millet sende bizim başımıza çıkma der gibi hiç..

- Hiç olmazsa şansını dene olmuyorsa arabanı ticaretten çıkarır korsan taksi yaparsın ( buna çok gülmüştüm adam tabi ki ciddi değildi ikimizde güldük. )

- Denemekte fayda var bizim işimiz hiç belli olmuyor şu sıralar işler çok kötü ama okul sezonunu bekliyoruz hepimiz

- Valla taksicilik şans ve kader kaderinde varsa kazanırsın mesela dün kendi arabamla 700 tl yaptım ama ertesi gün 150 tl yaptım.

diyorlar yani kafam çok karışık gerçi 2-3 sene sonra ne olur piyasa bilemiyorum.

Sizede sormak istedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: jovanovic

quote:

Orijinalden alıntı: Aziz Kancar

quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

900.000 tl zaten max tavan fiyat daha ustu olmaz cok yuksek bir rakam asla etmez

Bu laflar 600-700-800 bin tllerdeykende telaffuz edildi ama kimse onune gecemedi ..

900 bin liraya alınan şeyin ayda 4 bin lira getirmesinin mantığı mı var Allah aşkına eğer ki fiyatı 1-2 sene sonra 1.500.000 olmayacaksa ?

Hortlattım ama dayanamadım

900.000 tl lik plaka bahsettiğiniz değere yaklaştı şuan, hem de dediğiniz gibi 1-2 sene içinde, karlıymış demek ki

• quote:

Orijinalden alıntı: echelon34

quote:

quote:

quote:

900.000 tl zaten max tavan fiyat daha ustu olmaz cok yuksek bir rakam asla etmez

Bu laflar 600-700-800 bin tllerdeykende telaffuz edildi ama kimse onune gecemedi ..

900 bin liraya alınan şeyin ayda 4 bin lira getirmesinin mantığı mı var Allah aşkına eğer ki fiyatı 1-2 sene sonra 1.500.000 olmayacaksa ?

900.000 tl lik plaka bahsettiğiniz değere yaklaştı şuan, hem de dediğiniz gibi 1-2 sene içinde, karlıymış demek ki

o para dolar kuruna çevirip bankaya atılsaydı daha fazla kar elde edilirdi hemde nakit para olurdu.

• Taksi plakası güvenilir liman diye alınıyor ama banklardan birinde aylık 950000 tlye 7500 tl gelir var aylık
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatih çimen

Taksi plakası güvenilir liman diye alınıyor ama banklardan birinde aylık 950000 tlye 7500 tl gelir var aylık

bankaya yatırınca anapara değer kaybediyor hocam işte olayın kötülüğü o. bu hem değerleniyor hem de para kazandırıyor gayrimenkul gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Irrasyonel

quote:

quote:

quote:

quote:

o para dolar kuruna çevirip bankaya atılsaydı daha fazla kar elde edilirdi hemde nakit para olurdu.

Konuya bakış açınızın basitliği sebebiyle cevap vermeyecektim de dayanamadım...

Gidip taksi plakası almakla döviz almayı bir tutmanız zaten hatayken, dolar alınarak daha fazla kar edilirdi iddianızı da keşke bir hesaplayıp öyle yazsaydınız.....

Ben ortalama bir hesapla durumun dediğiniz gibi olmadığını kanıtlayablirim fakat bu sizin için çok kolay olur, şimdi siz bir kaç çarpma bölme yaparak hesaplayın ve kendiniz görün hem de beyin egzersizi yapmış olursunuz

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Irrasyonel

quote:

quote:

quote:

quote:

Konuya bakış açınızın basitliği sebebiyle cevap vermeyecektim de dayanamadım...

Gidip taksi plakası almakla döviz almayı bir tutmanız zaten hatayken, dolar alınarak daha fazla kar edilirdi iddianızı da keşke bir hesaplayıp öyle yazsaydınız.....

Ben ortalama bir hesapla durumun dediğiniz gibi olmadığını kanıtlayablirim fakat bu sizin için çok kolay olur, şimdi siz bir kaç çarpma bölme yaparak hesaplayın ve kendiniz görün hem de beyin egzersizi yapmış olursunuz

özür dilerim bilgisayarı kapıyorum interneti de komple iptal ediyorum yarın ilk telefonla telekomu arayıp.

• quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Otobüs-dolmuş veya taksi işi eskidenmiş.

Yani şimdi plaka alan biri verdiği parayı çıkarıp kâr yapana kadar 15 yıl geçer. O paraya banka kısa sürede daha çok kazandırır.

Ankara'da 90 yılında dolmuş plakası şimdinin 30'da birine satılıyormuş, o zaman alanlar almış mesela. Aynı şey İstanbul için de geçerli.

900.000TL'ye 5 tane ev al kiraya ver daha temiz ve kazançlı bir iş.

1.6 milyon oldu taksi plakası
  • Aynen ya İstanbul tam bir uçurum şehri Taksi plakası için verilen paralar bir anda nasıl büyüttü piyasayı. 5 sene öncesiyle ticari plaka fiyatlarını kıyaslarsak bu duruma geleceği aklıma bile gelmezdi. Bir plakam olsa anında kiraya verip başka sektörlere girerdim.
  • Güvenilir fiyat almak için Taksi borsasından faydalanabilirsiniz. Bu tip net bir firma ile diğer sektörel işlerinizi de yaptırabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ynstiras

Güvenilir fiyat almak için Taksi borsasından faydalanabilirsiniz. Bu tip net bir firma ile diğer sektörel işlerinizi de yaptırabilirsiniz.

Evet ya, tüm forumun da bildiği gibi galericiler çok güvenilir insanlar..
    Özellikle bu tip "net firma"lara tüm işlerimizi emanet edelim hemen..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • jovanovic kullanıcısına yanıt
    hocam mesela 1 milyon tlmiz olsa bunu ne gibi bir yatırımda kullanabiliriz ?
  • odrin34 O kullanıcısına yanıt
    1 milyon tlyi en kısa yoldan hangi yatırımla katlayabiliriz acaba dediğiniz gibi faiz güzel para getiriyor fakat bunu yatırıma dönüştürüp daha kısa sürede parayı nasıl kara geçirebiliriz ?(anaparayı kara geçirmek sözcüğünü unuttuğumdan biraz sıkıntılı yazdım demorize gibi bişeydi sanırım)
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Ben zaten plaka fiyati 1.500.000 olamaz demedim, olmayacaksa dedim ki olmus zaten.

• Konu başlığında neden isim soyisim yazıyor

• vay be 2 yıl önce 950.000 tl imiş. Şimdi 1.600.000 tl 650.000 tl zam
  • bu konu niye öldü ki. hortlatmak lazım :)

an itibariyle istanbulda T plakalı taksi 1.7 milyon tl

para olsa da alsak...
  • evet 2012-2013lerde 900bin t.l. ila aylık 4500t.l.yi beğenmemişlerde yok bankaya yatırırmış yok hisse alırmış şu anda 1.700.000t.l. hem kira almış hem değeri enflasyondan fazla artmış mis gibi yatırım işte daha ne bekliyorlardıki. ülkemizde bir iş kurup başarılı olanları oranlasak inanın %50sinden fazlası parayı batırmıştır. ama alınmaz denilen tarihte 900bin telye plaka alan adam ozaman 4500tl. kira almış garantili olarak bugün hangi paradaki ev plaka kirası kadar kira getirir. üstelik kirayı yatırdı yatırmadı boş kaldı vergisi şu kadar v.s. v.s. ve 5yıl önce yatırdığı 900bin t.l. nerdeyse 2katı olmuş banka faizine bile yatırsa hiç yemese yine okadar para kazanamazdı. üstelik bu kiraylada taksi sahibi mis gibi geçinmiştir hemde çalışmadan
  • Beyler bu konu hakkında yardıma ihtiyacım var, var mıdır yardımcı olacak?

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.