Şimdi Ara

İstanbulda plak bulabileceğiniz yerler (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
2
Favori
20.889
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İstanbul karaköy'de yeraltı geçidinde bulunan Plak Karaköy'de Zengin plak çeşidi vardır. Ayrıca firmanın online alışveriş sitesiwww.plakkarakoy.com dan da sipariş verebilirsiniz.
  • Kadikoy sifa hastanesi yaninda rainbow cafe plaklar mevcut hemen onun asagi sokaginda plakci hamit var genelde rainbow yabanci hamit ise yerli agirlikli satiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • spoilera girmez ise facebook / plakdunyasi'nda baya bir tavsiyelerim bulunuyor
  • instaram da @hergunbirplak
  • Audioavm.com

Bol çeşit aynı gün kargo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altanpsx -- 10 Eylül 2014; 21:23:41 >
  • Merhaba,

Jammin's Plak ta uygun fiyatlı yabancı yerli plak bulabilirsiniz.

Sıracevizler ca. 92B Şişli

www.jamminsvinyl.com
  • hüsrev gerede cad. no 20 teşvikiye , nevermind music store, tel 533 2642419 , dükkanımda 11000-12000 plak var , karşı taraftaki depomda da 10000 den fazla plak var , ayrıca 6000 den fazla cd var , telefonumdan her zaman bana ulaşabilirsiniz , facebook tan da istanbulplakevi istanbulplakevi ismimdir , beni ekleyip her türlü soruyu sorabilirsiniz
  • Plak ve Ben diye bir site var. Sloganı da "Plak Severlerin Nadir Plakları Bulabileceği Tek Adres"

www.plakveben.com adresinden detaylı olarak inceleyebilir ve plak siparişi verebilirsiniz.

Ayrıca Plakların kalitesi çok önemlidir. O yüzden bu sitede piyasadaki plakların en kalitelileri bulunmaktadır.

Çok memnunum, Herkese öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arslannerdogan

Plak ve Ben diye bir site var. Sloganı da "Plak Severlerin Nadir Plakları Bulabileceği Tek Adres"

www.plakveben.com adresinden detaylı olarak inceleyebilir ve plak siparişi verebilirsiniz.

Ayrıca Plakların kalitesi çok önemlidir. O yüzden bu sitede piyasadaki plakların en kalitelileri bulunmaktadır.

Çok memnunum, Herkese öneririm.

aşırı pahalı plaklarınız. sanki kullanıcı gibi kendinizi övmeyin reklam yapmayın. adam gibi böyle bir sitemiz var deseniz daha doğru olur. dün 100 tl ye Zeki müren kahır mektubu aldım sitenizde 300 TL

• Pes valla resmen Ada'm kandır maya gelmis

• Toplama dandirik bir albümü 60liraya satmaya çalışıyor. Yababcının 3 dolara sattığı plak ilkemizde ne hale geliyor. Fırsatçılar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://www.plakveben.com

Plak Severlerin Nadir Plakları Bulabileceği Tek Adres Plakveben.com'a hoş geldiniz!

Plak ve Ben, plağa ve yaratmış olduğu kültüre tutkuyla bağlı olan müzik aşığı bir koleksiyonerin Avrupa’da yaşadığı dönemde ve 40 yılı aşkın bir sürede kazanmış olduğu bu zevki ve kültürü ülkesine taşıma arzusunun neticesinde ortaya çıkmış bir fikirdir..

Plak ve Ben sadece bir plak mağazası olmayıp, Plak koleksiyonerleri için bir kulüp ve bilgi paylaşım yeridir.

Kurucumuzun sürekli yurtdışı ile bağlantılarının olması ve dünyadaki plak mağazaları ve festivalleriyle yoğrulmuş olmaları Plak ve Ben’i sürekli değişen ve yenilenen bir çehreye kavuşturacak ve müşterilerinin ilgisini hep ayakta tutacaktır.

Koleksiyon bir yaşama biçimidir. İşte bu yaşama biçiminin mabedi olacak “Plak ve Ben” kapılarını açmış siz değerli koleksiyonerleri bekliyor...

Her zaman bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz, iyi alışverişler dileriz.

Plakveben.com bir "INPAK GLOBAL MARKET TİC. LTD. ŞTİ." kuruluşudur. |www.inpakglobal.com |

Telefon
    0212 249 11 11
    0542 230 57 96

E-Posta Adresi

info@plakveben.com

• Web :https://www.plakveben.com
    Facebook :https://www.facebook.com/plakveben
    Instagram :https://www.instagram.com/plakveben/
    Twitter: https://twitter.com/plakveben

Plak Severlerin Nadir Plakları Bulabileceği Tek Adres Plakveben.com'a hoş geldiniz!

Plak ve Ben, plağa ve yaratmış olduğu kültüre tutkuyla bağlı olan müzik aşığı bir koleksiyonerin Avrupa’da yaşadığı dönemde ve 40 yılı aşkın bir sürede kazanmış olduğu bu zevki ve kültürü ülkesine taşıma arzusunun neticesinde ortaya çıkmış bir fikirdir..

Plak ve Ben sadece bir plak mağazası olmayıp, Plak koleksiyonerleri için bir kulüp ve bilgi paylaşım yeridir.

Kurucumuzun sürekli yurtdışı ile bağlantılarının olması ve dünyadaki plak mağazaları ve festivalleriyle yoğrulmuş olmaları Plak ve Ben’i sürekli değişen ve yenilenen bir çehreye kavuşturacak ve müşterilerinin ilgisini hep ayakta tutacaktır.

Koleksiyon bir yaşama biçimidir. İşte bu yaşama biçiminin mabedi olacak “Plak ve Ben” kapılarını açmış siz değerli koleksiyonerleri bekliyor...

Plakveben.com bir "INPAK GLOBAL MARKET TİC. LTD. ŞTİ." kuruluşudur. |www.inpakglobal.com |

Telefon
    0212 249 11 11
    0542 230 57 96

E-Posta Adresi info@plakveben.com

İstanbulda plak bulabileceğiniz yerler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arslannerdogan -- 5 Aralık 2016; 16:37:49 >

• Web :https://www.plakveben.com
    Facebook :https://www.facebook.com/plakveben
    Instagram :https://www.instagram.com/plakveben/
    Twitter: https://twitter.com/plakveben

Telefon
    0212 249 11 11
    0542 230 57 96

E-Posta Adresi

info@plakveben.com

İstanbulda plak bulabileceğiniz yerler

• Plak dinlemek isteyen acemi arkadaşlara bir kaç önerim olacak.
    * Plak zarar verilmeden, vıcık vıcık etmeden nasıl tutulur ve zarar vermeden nasıl muhafaza edilir öğrenin.

* Ayarları(hepsi olmasa da en azından VTF, anti-skate, overhang) yapılabilen bir pikap kullanın. Ve pikabınızın ayarlarını "kendiniz" yapmayı öğrenin ve yapın. Ben şahsen overhang in ne olduğunu bilmeyen ya da bildiğini hiç belli etmeyen pikap tamircisi gördüğümden böyle söylüyorum.

* Gittiğiniz plakçı dükkanındaki dükkan sahibinin plaklara zarar verip vermediğinin farkına varın.
    örnek : Bir plakçı gördüm, en az 200 tane plağı neredeyse üst üste yığmış. Aslında dik konulmuş gibi ancak ağırlıktan durmuyor, bazıları arada ezilip büzülüyor vs. Bir de bunları üstüne ahşap kutuda ağır mı ağır bir 45lik kutusunu koymuş. Plaklar can çekişiyor. Bir çoğu tozlu, leş gibi tabiri caizse. Temizlenmemiş, birinin üstünde çamur gördüm yemin ediyorum. Müşteri istediği takdirde, satıcı plağı alıp ayarı bozuk bir pikapta bu kirli haliyle çalıp deniyor. Bu plakların arasında tanesini 200-300 liraya hatta 500 liraya sattığı değerli mi değerli plakların da olduğunu hayretle seyrediyorum.

Buna dikkat çekmekteki amacım şu: Bu tür dükkan sahipleri ellerindeki plakların değerini bilmiyorlar. "Mal sahibi" olmaları, onlara bu sanat eserlerini bu şekilde yok etme hakkı tanımıyor. Bazı plakların ana masterlarına ya da kayıtlarına günümüzde ulaşılamıyor, bunlara kültürel bir öğe olarak sahip çıkmak gerek. Gördüğünüz takdirde bu dükkan sahiplerini uyarmanızı öneriyorum.

* Plakların basım yerini, tarihini, basım şirketini, seri numaralarının ne olduğunu öğrenerek ve kontrol ederek alın. Uzağa bakmaya gerek yok, hepsi plağın etiketinde yazar. Her plağın her baskısı aynı kalitede, aynı bulunabilirlikte ve dolayısıyla aynı değerde değildir. Kadıköydeki plakçılardan 150 liraya aldığınız bir "The Wall" baskısı discogs ta 10 dolara satılıyor olabilir. Ben bu olaya "bilmeyene yutturma" diyorum. Tabiri caizse kazıklanmayın. Bir de bunun tersi var. Bunu yapmanın bir faydası da şu ki bazen çok çok değerli bir baskının komik denilebilecek bir fiyata satıldığına tanıklık edip eğlenebiliyorsunuz. Sakın dükkan sahibine çaktırmayın. Hakediyordur muhtemelen :)

* Plakların kondüsyonuna dikkatli bakın. Mümkünse dinlemeden almayın. Dükkan sahibinin çok temiz ya da 10 üzerinden 9 gibi anlamsız tabirlerine inanmayın. Ben şimdiye kadar şu plakta hışırtı ya da çizik var diyen plakçı görmedim. Onlara göre hepsi near mint.

Hangi plakçı iyi hangisi kötü bu yazdıklarımı dikkate alırsanız zaten farkediyorsunuz. Şu iyi bu kötü diye yazmak bana göre yanlış. Onlar kendilerini biliyorlar.

Bir de şu var ki asık suratlı, iki satır konuşmayı bilmeyen iletişim özürlü satıcıdan ben şahsen nefret ediyorum. En azından bir müşteri içeri girdiğinde hoşgeldiniz demesini bilmiyorsa o dükkandan çıkarım arkadaş.

• quote:

Orijinalden alıntı: vinyl_love

Plak dinlemek isteyen acemi arkadaşlara bir kaç önerim olacak.
    * Plak zarar verilmeden, vıcık vıcık etmeden nasıl tutulur ve zarar vermeden nasıl muhafaza edilir öğrenin.

* Ayarları(hepsi olmasa da en azından VTF, anti-skate, overhang) yapılabilen bir pikap kullanın. Ve pikabınızın ayarlarını "kendiniz" yapmayı öğrenin ve yapın. Ben şahsen overhang in ne olduğunu bilmeyen ya da bildiğini hiç belli etmeyen pikap tamircisi gördüğümden böyle söylüyorum.

* Gittiğiniz plakçı dükkanındaki dükkan sahibinin plaklara zarar verip vermediğinin farkına varın.
    örnek : Bir plakçı gördüm, en az 200 tane plağı neredeyse üst üste yığmış. Aslında dik konulmuş gibi ancak ağırlıktan durmuyor, bazıları arada ezilip büzülüyor vs. Bir de bunları üstüne ahşap kutuda ağır mı ağır bir 45lik kutusunu koymuş. Plaklar can çekişiyor. Bir çoğu tozlu, leş gibi tabiri caizse. Temizlenmemiş, birinin üstünde çamur gördüm yemin ediyorum. Müşteri istediği takdirde, satıcı plağı alıp ayarı bozuk bir pikapta bu kirli haliyle çalıp deniyor. Bu plakların arasında tanesini 200-300 liraya hatta 500 liraya sattığı değerli mi değerli plakların da olduğunu hayretle seyrediyorum.

Buna dikkat çekmekteki amacım şu: Bu tür dükkan sahipleri ellerindeki plakların değerini bilmiyorlar. "Mal sahibi" olmaları, onlara bu sanat eserlerini bu şekilde yok etme hakkı tanımıyor. Bazı plakların ana masterlarına ya da kayıtlarına günümüzde ulaşılamıyor, bunlara kültürel bir öğe olarak sahip çıkmak gerek. Gördüğünüz takdirde bu dükkan sahiplerini uyarmanızı öneriyorum.

* Plakların basım yerini, tarihini, basım şirketini, seri numaralarının ne olduğunu öğrenerek ve kontrol ederek alın. Uzağa bakmaya gerek yok, hepsi plağın etiketinde yazar. Her plağın her baskısı aynı kalitede, aynı bulunabilirlikte ve dolayısıyla aynı değerde değildir. Kadıköydeki plakçılardan 150 liraya aldığınız bir "The Wall" baskısı discogs ta 10 dolara satılıyor olabilir. Ben bu olaya "bilmeyene yutturma" diyorum. Tabiri caizse kazıklanmayın. Bir de bunun tersi var. Bunu yapmanın bir faydası da şu ki bazen çok çok değerli bir baskının komik denilebilecek bir fiyata satıldığına tanıklık edip eğlenebiliyorsunuz. Sakın dükkan sahibine çaktırmayın. Hakediyordur muhtemelen :)

* Plakların kondüsyonuna dikkatli bakın. Mümkünse dinlemeden almayın. Dükkan sahibinin çok temiz ya da 10 üzerinden 9 gibi anlamsız tabirlerine inanmayın. Ben şimdiye kadar şu plakta hışırtı ya da çizik var diyen plakçı görmedim. Onlara göre hepsi near mint.

Hangi plakçı iyi hangisi kötü bu yazdıklarımı dikkate alırsanız zaten farkediyorsunuz. Şu iyi bu kötü diye yazmak bana göre yanlış. Onlar kendilerini biliyorlar.

Bir de şu var ki asık suratlı, iki satır konuşmayı bilmeyen iletişim özürlü satıcıdan ben şahsen nefret ediyorum. En azından bir müşteri içeri girdiğinde hoşgeldiniz demesini bilmiyorsa o dükkandan çıkarım arkadaş.

Yazdıklarınıza katılmamak mümkün değil. Çok doğru tespitlerde bulunmuşsunuz.

Yazdıklarınıza ek olarak şunu ekleybilirim. Alacağınız plak gözünüze tertemiz görünsede kalıp kalitesi çok önemli, eski plaklardan yeni plak kalıbı yaptıklarına şahit oldum. Plağı elinize alıyorsunuz ambalajından hiç çıkmamış dinlemeden eve getirip dinlediğinizde tıpkı çizik çiizik bir plak dinliyormuşsunuz gibi çatırtılı ses çıkarıyor. Periyodik çıtırtılar oluşuyor fakat aldığınız pilakta hiç çizik görünmüyor. O zaman anlıyorsunuz ki elinizdeki eski bir plağın kopyası.

• Kadıköy'de Eski ve nostaljik plak alış satışı için faaliyet gösteriyoruz Eski plak arıyorsanız ve müziği gerçek hali ile dinlemek istiyorsanız doğru adres Berk Plak Bilgi İçin : 0216 345 77 73
    KADIKÖYhttp://plakkardesligi.blogspot.com.tr
  • N11 den 250 TL ye pikap aldım.. Plak fiyatlarını görünce kadıköy de şok oldum..

200 - 250 TL ye 33'lük ler satılıyor...

Evet dostlar şöyle üç beş tane..

Orhan gencebay.. Ferdi Tayfur.. Zeki Müren.. vs. Ucuz nerede bulurum..

Birde dostlar şu plak neden ucuz.. Sıfır iğne değmemiş diyor LP ne demek? Bunlar yeni kayıt mı?

http://urun.gittigidiyor.com/muzik-plak-enstruman/orhan-gencebay-yarabbim-33luk-plak-lp-295236854

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Köroğlu_ -- 15 Ağustos 2017; 12:40:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Küre-i Arz

N11 den 250 TL ye pikap aldım.. Plak fiyatlarını görünce kadıköy de şok oldum..

200 - 250 TL ye 33'lük ler satılıyor...

Evet dostlar şöyle üç beş tane..

Orhan gencebay.. Ferdi Tayfur.. Zeki Müren.. vs. Ucuz nerede bulurum..

Birde dostlar şu plak neden ucuz.. Sıfır iğne değmemiş diyor LP ne demek? Bunlar yeni kayıt mı?
    http://urun.gittigidiyor.com/muzik-plak-enstruman/orhan-gencebay-yarabbim-33luk-plak-lp-295236854

ferdi tayfur , zeki müren dönem baskı long playler için dediğiniz fiyat uygun bile denebilir. ferdi tayfu'u bilememde zeki müren long playi temiz dahi olmasa 200 TLnin altına bulmanız çok zor. Ki sakın yanlış anlamayın aldığınız pikap eğer sıfırsa ve 250 TLye aldıysanız çok iyi bir pikap olmadığı kesin sakın ola ki bir dönem baskı plağı o pikapla dinlemeyin plağa yazık edersiniz. Keşke pikap almadan önce forumdaki konulardan faydalansaydınız. Size tavsiyem iyi bir pikap edinene kadar en azında yeni basım plaklara yönelmenizdir. Hem fiyatları uygundur , hemde plaklar zarar görse bile bulunabilirliği kolay artı antika değeri taşımıyorlar. Lütfen söylediklerimi yanlış anlamayın , söylediklerim hem bütçeniz açısından hemde ileride bu hobiyi daha uç seviyelere taşıdığınızda çok işinize yarayacaktır. Bu arada link yolladığınız plak yeni basım fiyat o yüzden uygun hatta şuan dnr'da 60 TL yani sizin link pahalı bile :) . Yeni basımlar dijital baskı ise cd ses kalitesinden öteye geçememkte ama analog kayıt ise ses kalitesi gayet iyi olabiliyor. Hiçte yabana atılmayacak yeni basımlar yok değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustyblack -- 15 Ağustos 2017; 13:30:13 >

• mustyblack kullanıcısına yanıt
    Hocam senin gibi kibar biri bu sitede azaldı malesef. Teşekkür ederim bilgiler için..

Bunları zaten öğrenmek için yazdım. Aldığım pikap giriş seviyesinde basit bir şey..

http://m.n11.com/gdl-retro-nostaljik-pikap-t107-kampanya-P49026909

İğnesi bile sanki elmas değil plastikten bişey.

Kadıköy de dün baktım pilaklara malesef 33 lük ler 200 TL den başlıyor..

Bu LP ler sonradan çekimse Cd kalitesinde ise bir anlamı yok... Şu Zzzz... Sesini almalıyım ki bir anlamı olsun..

Şimdilik bir iki pilak alıp bakarım.. Sonrası için bütçe lazım gibi görünüyor hocam...

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.