Şimdi Ara

istanbulda olacak depremi umursamiyoruz cok kisi ölecek (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
1
Favori
3.982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ölecek insanlar ve yıkılacak binalar kadar önemli bir diğer konuda İstanbul'da ki sanayi ve fabrikalar. Ekonomiyi İstanbul'un sırtlanıyor olması ve sanayi-fabrikaların çoğunluğunun İstanbul'da olması deprem ile birlikte çok ciddi bir ekonomik krizi de beraberinde getirir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • KENTSEL DÖNÜŞÜM DEPREMDE OLASI HASARI MİNİMUMA İNDİRMEK İÇİN BAŞLATILDI ZATEN.

Depreme tek önlem kentsel dönüşüm
    Son günlerde Çanakkale'de peş peşe meydana gelen depremler İzmir'de de kendini hissettirirken, deprem yönetmeliğine aykırı sağlıksız yapıların varlığı yeniden gündeme geldi.

Deprem Uzmanı Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, yaşanan depremlerle ilgili önemli uyarılarda bulunurken; İzmir'de 6 şiddetinde bir depremin olasılığını da hatırlattı.

İzmir'de özellikle Alsancak, Konak, Bayraklı, Mersinli, Karşıyaka, Alaybey, Bostanlı, Mavişehir ve Çiğli'nin kritik bölgeler olduğu uyarısında bulunan Prof. Dr. Ercan, "Bu bölgeler depremden etkilenecek. Ne yazık ki, İzmir’de kentsel dönüşüm var, ancak yapısal dönüşüm yok. Bir an önce önlem alınmalı" dedi.

istanbulda olacak depremi umursamiyoruz cok kisi ölecek

• Valla deprem olursa çok kişi ölür zaten karınca gibi üst üste yaşıyor milyonlarca insan.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scorpion28

quote:

Orijinalden alıntı: ReDTwiSteR

quote:

quote:

quote:

quote:

cesetlerimizi suriyeliler yağmalayacak. geçen bina yıkıyorlar suriyeliler toplanmış başına demirlerine kadar çalmayı bekliyorlar binaya öyle yapan size ne yapmaz bari giyinik uyuyun suriyeliler cesedinize tecavüz etmesin

TÜRK HUKUK SİSTEMİNE GÖRE, HALKI KİN NEFRET VE TAHRİKE SEVK ETMENDEN DOLAYI TUTUKLANIP ISLAH EDİLMEN GEREKTİĞİNİ BİLİYORMUYDUN?

kardeşim adamlar vatandaş bile değil ne hukuku illa aklının başına gelmesi için karına kızına anana mı saldırmaları lazım hergün olay var görüyoruz işte hala savunuyorsun teröristleri

ÖZGECANLARA MÜNEVVAR KARABULUTLARA SURİYELİLER SALDIRMADI KARDEŞ HERKES İNSANLIĞINA BAKACAK. COŞKUNLARI NURİ ALÇOLARIDA SURİYE YETİŞTİRMEDİ... BÖYLE UCUZ BAHANELER ARDINA SIĞINIP TOPLUMSAL SANSASYON YARATARAK HİÇ BİRŞEY ELDE EDEMEZSİN.
    BAKKAL HESABI YAPARAK ÜLKE YÖNETİLMEZ. SEN ANANI BACINI KARINI SURİYELİDEN KAÇIRAYIM DERKEN İNSANLIKTAN NASİBİNİ ALMAMIŞ TÜRKE DENK GETİRİRSEN OCAĞIN SÖNER AMAN DİKKAT DİYİM SANA BELKİ ANLARSIN BU DİLDEN.

kardeşim suriyeliler yapınca onlarda cesaret buluyor suriyeliden neyim eksik diyor . o kadar seviyorsan al saraya besle sokakta benim karşıma çıkmasınlar abi abi diyip para istiyor yavaşaklar 1 2 yıl sonra boğazımı keserler bunlara hava bile fazla ermeniler gibi göç ettirmek lazım

SARAY ÇADIR KENT GÖREVİ GÖRSÜN DİYE YAPILMADI. ORTADOĞU VE 80 MİLYONLUK TÜRKİYENİN MERKEZ ÜSSÜ OLSUN DİYE YAPILDI.
    SEN BELKİ YOKTUN SENE 1990 LAR TİNERCİLER BIÇAK ÇEKİYORDU PARA VERMEYEN OLURSA SENE 1980 ADAM VURUYORLARDI SEN SAĞCISIN SEN SOLCUSUN BİZİM GRUBA KATILACAKSIN YOKSA ÖLÜRSÜN DİYE.
    BUGÜN BÖYLE BİRŞEY VAR MI? YOK. NEDEN? DEVLET GÖREVİNİ YAPTIĞI İÇİN. DEVLET DEVLETLİĞİNİ YAPTIĞI SÜRECE KİMSEYE BİRŞEY OLMAZ SEN RAHATINA BAK.

ATMA KARDEŞİM NE 80 MİLYONU ADAM %51 İN BAŞKANI OLMAYI SEÇTİ O SARAY 40 MİLYONU BİLE TEMSİL ETMİYOR

• İstanbulu vuracak büyük bir deprem Türkiyenin en ciddi kabuslarından birisidir. Maharetmiş gibi bütün ekonomiyi bir kente yığmanın sonuçları çok ciddi olacak. Sadece can kaybı değil, tüm Türkiyeyi sarsacak ekonomik problemleri beraberinde getirecek bu deprem. Haa kimsenin umrunda mı bu? Tabiki değil... O yüzden çokta şey yapmaya gerek yok. Ortamlarda mukadderat der geçeriz.
  • suspectum S kullanıcısına yanıt
    Istanbul'u gectim Tekirdag'da satilik bir ev ariyordum bir ara ilk sordugum sey deprem dayaniklilik belgesi tarzi bir sey var mi oluyordu. Cogu saglamdir saglamdir diye gecistiriyordu, bazilari eski ev o durumunu bilmiyorum ama bakalim isterseniz diyordu, biri de 'deprem oldugunda evde olacaginin garantisi var mi' dedi o.O Ama biri bile cikip bana belgesi var al kardes demedi. Elbet iyi yerlerde yapilan yeni evlerin belgesi vardir da onlara boyumuz yetmez.

Neden anlattim? Istanbul'daki kafalar daha piril piril da ondan. Insanlarin gozunu boyayip incecik duvarli evleri pahalidan satiyorlar, insanlar depremi dusunmuyorlar bile. Istanbul depremi maalesef cok can alacak

• yav işte tipik muhalefet lafları.

Bina yaparsın yaptırırsın yandaşa rant sağladılar, bina yapmazsın bırakırsın, kentsel dönüşüm nerde hepimiz ölecez. geberin.
  • kartal'da yaşıyorum, yaşadığım mahallede açık geniş boş alan bırakmadılar. bu deprem konusu benim sürekli kafamda aktif bi konudur 99 depreminde baya etkilenmiştim. yarın deprem olsa ailemi yavrumu alıp nereye gidip çadır kurarım da kalırım hiç bir yer yok. 99 depreminden sonra her mahalleye deprem acil konteynırları koydular sonra nedense bunların hepsi ortadan yok olup gitti.

Allah korusun bir deprem olursa çok vahim günlerin başlangıcı olacak.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-280E950A0 -- 28 Aralık 2017; 21:28:38 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

cesetlerimizi suriyeliler yağmalayacak. geçen bina yıkıyorlar suriyeliler toplanmış başına demirlerine kadar çalmayı bekliyorlar binaya öyle yapan size ne yapmaz bari giyinik uyuyun suriyeliler cesedinize tecavüz etmesin

TÜRK HUKUK SİSTEMİNE GÖRE, HALKI KİN NEFRET VE TAHRİKE SEVK ETMENDEN DOLAYI TUTUKLANIP ISLAH EDİLMEN GEREKTİĞİNİ BİLİYORMUYDUN?

kardeşim adamlar vatandaş bile değil ne hukuku illa aklının başına gelmesi için karına kızına anana mı saldırmaları lazım hergün olay var görüyoruz işte hala savunuyorsun teröristleri

ÖZGECANLARA MÜNEVVAR KARABULUTLARA SURİYELİLER SALDIRMADI KARDEŞ HERKES İNSANLIĞINA BAKACAK. COŞKUNLARI NURİ ALÇOLARIDA SURİYE YETİŞTİRMEDİ... BÖYLE UCUZ BAHANELER ARDINA SIĞINIP TOPLUMSAL SANSASYON YARATARAK HİÇ BİRŞEY ELDE EDEMEZSİN.
    BAKKAL HESABI YAPARAK ÜLKE YÖNETİLMEZ. SEN ANANI BACINI KARINI SURİYELİDEN KAÇIRAYIM DERKEN İNSANLIKTAN NASİBİNİ ALMAMIŞ TÜRKE DENK GETİRİRSEN OCAĞIN SÖNER AMAN DİKKAT DİYİM SANA BELKİ ANLARSIN BU DİLDEN.

kardeşim suriyeliler yapınca onlarda cesaret buluyor suriyeliden neyim eksik diyor . o kadar seviyorsan al saraya besle sokakta benim karşıma çıkmasınlar abi abi diyip para istiyor yavaşaklar 1 2 yıl sonra boğazımı keserler bunlara hava bile fazla ermeniler gibi göç ettirmek lazım

SARAY ÇADIR KENT GÖREVİ GÖRSÜN DİYE YAPILMADI. ORTADOĞU VE 80 MİLYONLUK TÜRKİYENİN MERKEZ ÜSSÜ OLSUN DİYE YAPILDI.
    SEN BELKİ YOKTUN SENE 1990 LAR TİNERCİLER BIÇAK ÇEKİYORDU PARA VERMEYEN OLURSA SENE 1980 ADAM VURUYORLARDI SEN SAĞCISIN SEN SOLCUSUN BİZİM GRUBA KATILACAKSIN YOKSA ÖLÜRSÜN DİYE.
    BUGÜN BÖYLE BİRŞEY VAR MI? YOK. NEDEN? DEVLET GÖREVİNİ YAPTIĞI İÇİN. DEVLET DEVLETLİĞİNİ YAPTIĞI SÜRECE KİMSEYE BİRŞEY OLMAZ SEN RAHATINA BAK.

ATMA KARDEŞİM NE 80 MİLYONU ADAM %51 İN BAŞKANI OLMAYI SEÇTİ O SARAY 40 MİLYONU BİLE TEMSİL ETMİYOR

Ya bırak şuna cevap vermeyi. Paralı elemanın teki.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Grayscale

99 depremini yaşamis biri olarak soyluyorum ders almiyoruz ve boyle giderse kacanilmaz bir son olacak.

NEYE GÖRE DERS ALMIYORUZ KİME GÖRE? BOŞ YERE EYYAM YAPIYORSUN KENDİ KENDİNE.
    GÖRMÜYORMUSUN BİNALARIN BİRİ YIKILIP BİRİ DİKİLİYOR İSTANBULDA? HERYER İNŞAAT HER YERDE KONUT PROJELERİ TV REKLAMLARINDAN BİLBOARDLARDAN GAZETELERDEN DÜŞMÜYOR? BANKALARDA ENVAİT ÇEŞİT KONUT KREDİSİ İMKANLARI. HER YER İNŞAAT DOLU İNŞAATSIZ GÜN YOK İSTANBULDA.
    ŞEHİR YENİLENİYOR BAŞTAN AŞAĞIYA. AMA BUNLAR ZAMANA YAYILMIŞ ŞEKİLDE GERÇEKLEŞİYOR TABİKİ. BİR SİHİRBAZ DEĞNEĞİ YOK HOKUS POKUS YAPIP BÜTÜN YAPILAR BAŞTAN AŞAĞIYA YENİLENSİN... 20 MİLYONLUK BİR MEGA KENTTEN BAHSEDİYORUZ BURADA.
    BÜTÜN BUNLAR SÜRERKEN BU İŞİN DARBESİ VAR TERÖRÜ VAR ULUSLARARASI KRİZLERİ VAR COĞRAFİ KRİZLERİ VAR VAR OĞLU VAR VARDA VAR. TÜRKİYENİN ELİ HANGİ BİRİNE YETİŞECEK EL İNSAF

Yapilan binalarin yuzde kaci o depremleri kaldiracak duzeyde ? Sen kendini kandir anca yandaşlik yapacagim diye.Yapilan toki evleri bile o depremleri kaldiracak duzeyde degil.Doğru 2002 den bu yana her sene darbe oluyor zaten bu ulkede.Bulacak baska bahane kalmadi.Binalar yukseliyor diyor birde komik.O bir daireyi ne kadara mal ediliyor ne kadar malzemeden caliyor bilmez.Gelip burada eyyamcilik yapmayin der anca.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

kendi milletin seni çevre illerden soymaya geldi 99 depreminde. suriyelilere ihtiyaç kalmaz merak etme.
  • Bu deprem yarında olabilir 100 sene sonrada

Onun için durmak yok yola devam

• ülkede ne planlı ki her sene önceki zararı aratmayacak bir olay oluyor neyine ders çıkaran olsun ki oda olur geçer ölen öldüğü ile kalıyor şu ülkede planlı programlı birşey gördün mü bu zamana kadar
  • Plansızlığın, umarsızlığın, rantçılığın bedelini ödeyeceksiniz.

Olan bitene halk olarak sessiz kaldık.

Bedel ödenmeyen bir oyun olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gangsta5959

istanbulda oturmuyorum nasıl ki istanbulda yaşayan biri beni düşünmüyorsa bende onu düşünmüyorum komple yıkılsa umrumda olmaz açıkçası

"Komple yıkılsa umurumda olmaz" nasıl bir cümledir, nasıl bir kafa yapısıdır? milyonlarca insanın ölmesi umurunda değilse sende öl hocam. Bunu mu diyelim illa?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

40 yil geriye gitse yine iyi. Bugun 99 depremi olsa bir hafta sonra turkiye diye ulke kalmaz.

Hocam yalnız 40 yıl geriye gidersek daha iyi bir yere çıkmış oluruz bir hatanız olmasın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhatwxe

quote:

Orijinalden alıntı: gangsta5959

istanbulda oturmuyorum nasıl ki istanbulda yaşayan biri beni düşünmüyorsa bende onu düşünmüyorum komple yıkılsa umrumda olmaz açıkçası

"Komple yıkılsa umurumda olmaz" nasıl bir cümledir, nasıl bir kafa yapısıdır? milyonlarca insanın ölmesi umurunda değilse sende öl hocam. Bunu mu diyelim illa?

ben ölürsemde milyonlarca insanın umrunda olmaz yapmacık yapmacık üzülüyor gibi yapıp gidip ölülerin parmağında ki yüzüğü almak için parmağını kesen saf mert yiğit anadolu çocuğu pozu mu vereyim? sadece istanbul değil dünyanın neresinde olursa olsun umrumda değil ben kendimi düşünüyorum sadece ve dürüst olduğum için bunu söylüyorum

• dünyanın en büyük ekonomilerinden olan yüce devletimiz özel deprem vergisi çıkarır satarlar golfü 250kdan sorun olmaz ekonomi çoh eyii
  • Konuyla alakasız olacak ama şu binaların yıkılma efekti efsane. Adamlar kıytırık belgeselde bile işini en iyisiyle yapıyor. Bizde ise bırak belgeselde bu efekti, en büyük bütçeli filmlerimizde bile bu kalitede efektler yok.Çünkü malız aşk meşk dram komediye devam ülkemin malları.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.