Şimdi Ara

İstanbulda okumak için gereken miktar seçim öncesi 23 nisan

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba seçimden önce son bir ne kadar para gerektiğine dair konu açılsın istedim. Seçimden sonra tekrardan bu konuyu uplarız. Güncel asgari ücretin 8500 lira olduğu dönemde istanbulda kykda kalan bir öğrencinin minimum harcaması bence 4k. Sizler de fikrinizi yazarsanız sevinirim

Ne her gün barlarda ne gezen ne de her gün yurtta oturan öğrenciyi ele alalım. Benim harcamam kykda kalmama rağmen 5k 6k civarı. Sizler fikirlerinizi yazın.

• yurt okul yemekhanesinden sonuna kadar faydalanıp arada dışarıdan yiyecekse 4k, min min 3k olur heralde bahsettiğin tür öğrenci için. 5k 6kya rahat rahat

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • yurt yemegınden faydalanırsa 2k

• kyk yurt 450 tl

yemek beleş ama lükse kaçıp okulda öğle yemeği de yiyelim günde 5 tlden 150 tl

ulaşım git gel günde 10 tl aylık 200

50tl telefon faturası

bir 100 lira da hesapta olmayan lüks harcamalara gitse toplamda 950tl ediyor

• xxCrazyBoyxx01 kullanıcısına yanıt
    hocam NASDAQ hisselerine ayda 31 yatırım unutmuşsunuz.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • xxCrazyBoyxx01 kullanıcısına yanıt
    hocam abonman 140 galiba o yüzden -60 yapıyoruz ve 890 tl

• 890 liraya krallar gibi yaşanıyormuş KYK az diyenler utanır mi acaba

• 6,5-7k civarı falan güzel bi yaşam için yeter yurt 700-800se

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leonard07 -- 23 Nisan 2023; 20:5:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öğrenci olarak abartmadan öğrencilik düzeyinde yaşamak için 2-2.5 yeter bence. (KYKda kalınıyorsa) Eger KYKda kalinmiyorsa 4-5K

• Ben vadi yurtlarında kalıyom. Yurt ücreti 485 tl. Yurt ücreti hariç 2500 tl ile geçiniyordum rahat. Sonra kyk burs falan çıktı 3750 tl ye hem sosyallik var hem de rahat geçiniyorum. Dışardan baya yemek falan da söylerim manita da var. Ona rağmen yetiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.