Şimdi Ara

İstanbulda En İyi Midye Dolma !!?? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
14.351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Millennium

Bütün DH üyelerine bir tane midye ısmarlasam çok mu masraf etmiş olurum?

sevaba girmiş olursun. dua alırsın, özellikle de benim gibi midye tavayı çok seven birinden
  • Ya tadı güzelde kardeşim siz bunları çıkarttıkları yeri biliyomusunuz?

bizim pederin işi dolaysı ile gitme durumlarım oluyo tuzlada gemi tersanelerinde ne türlü pislik içinden çıkarıyolar bunu ondan daha emiyorum yoksa tadı çok güzel
  • quote:

Orjinalden alıntı: DeHsHeT

Ya tadı güzelde kardeşim siz bunları çıkarttıkları yeri biliyomusunuz?

bizim pederin işi dolaysı ile gitme durumlarım oluyo tuzlada gemi tersanelerinde ne türlü pislik içinden çıkarıyolar bunu ondan daha emiyorum yoksa tadı çok güzel

gemi tersanelerinden midye çıkarılır mı ... çok tehlikeli ağır metal zehirlenemsi yapar yenmez ordan çıkanlar . bazı insanalr para uğruna halkı zehirliyor. midye temiz sudan ve kayanın üzerinden toplanır. metal yüzeylerden pis sulardan toplanan midyeleri yemek çok tehlikeli yok mu bir denetleyen bu midye toplayıcılarını satıcılarını?
  • Ben Midyenin her türlüsünü severim tavası olurda yanında tarator sos ile yarım ekmek yenmezmi oh.

ama dolma konusunda iyi yer yok açıkçası dedikleriniz üzerine Şampiyon Kokoreç / Beşiktaş bi test yapacağım.

Ortaköyde çok takılırdım 2 sene evvel . Gözleme ve Kumpir evi derdim oraya eskiden . Adamlar artık tanıyodu grup olarak gittiğimizde tüm esnaftan birer birşey alırdık hepsi çağırırdı beni .. ah ah ne gunlerdı neyse ..

aslında ne oldugunu bilince daha da kötü geliyor ama yemesi de ayrı zevkli. Denizciler der ya Denizden babam çıksa yerim hesabı ..

Aklınızda bulunsun Ozdamar demişti dersiniz.

Çeşme (izmir) de çarşıda bi adam var sonlara doğru hem lokma yapıyor hem midye satıyor. Zaten karşısındada dükkanlar var kumrucular falan..

Arada Kurmu da izmir de yenir

Neyse o dediğim yerden midye kesin tadın yolunuz düşerse vallahi çok güzel . Beğenmesseniz burdayım .

Ayrıca Ayvalık Tostu dedikleri olayda uydurma gıbı gelıyor bana ne o oyle sosis salam ne bulursa koyuyor adam ..

Ama kumru öyle değil .. adam o yağlı ekmekleri kızartıyor çok güzel oluyor be abi..

off tamam yeter işkence yapıyorum karnım aç ..

• topiği konıdan uzaklastıracağız ama kumru diyince aklıma geldi,

bir kere soyleyeyım izmirde hiç kumru yemedim,bursa da altıparmak caddesının basında vardı hala var mı bilmiyorum bir kumrucu,kumru derdik bir sey getırırdı,muthiş,yani ekmek arasında ondan daha lezzetli bir sey yediğimi bilmem okadar iddalı laf ettim,
    muhtemelen bursalı arkadaslar bana hak verecektır ,yani izmirdekılerın çok methını duydumda ordakınden guzel olacağını sanmam,
    paketın içinden acılı biber tursusuda çıkardı,sonra tursu vermeyi kesti bozuluyormuymus neymiş oyle soylemışti patronu,
  • hastasiyim. istanbulda en guzel kadikoyde sargin kokorecte yapilir.
  • bahçeli evler migrosta şarküter bölümünden alıyorum
  • derya kuzusu bunlarrrr

İstanbulda En İyi Midye Dolma !!??
  • sunu soyleyeyım asagıdakı gibi hiç yemedim,sallayacağım en sonunda mercanı tam esnaf lokantası ayağı çekıyor haa
    quote:

Orjinalden alıntı: .:Everlasting:.

derya kuzusu bunlarrrr

• quote:

Orjinalden alıntı: antiochos

gece nin ilerleyen saatlerinde Ortaköyde kimsecikler yoksa büyük ihtimal GOLDEN da biz kokoreç yiyoruzdur

İSTANBUL UN KEYFİ GECE ÇIKAR

Bu durumda kesinlikle farkında olmadan sık sık denk gelmişizdir..
  • quote:

Orjinalden alıntı: b_sevki

sunu soyleyeyım asagıdakı gibi hiç yemedim,sallayacağım en sonunda mercanı tam esnaf lokantası ayağı çekıyor haa
    quote:

derya kuzusu bunlarrrr

lokantada yemene gerek yok ki. midyerleri alıp evde de hazırlayabilirsin bu tabağın aynısını. yanına da taze hazırlanmış mis gibi tarator. misler gibi ev zaten midye kokar. sonra da afiyetle yenir

• Midye dolma hiç yimedim (yiyemedim) bugune kadar ama midye kızartma yemiştim tadı damağımda kaldı yaw ulan deniz olmayan memlekette yaşıyorum deniz ürünlerini seviyorum hayır o değil bi yerim şişecek ondan korkuyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: FraGiLe ShoT

quote:

Orjinalden alıntı: antiochos

gece nin ilerleyen saatlerinde Ortaköyde kimsecikler yoksa büyük ihtimal GOLDEN da biz kokoreç yiyoruzdur

İSTANBUL UN KEYFİ GECE ÇIKAR

Bu durumda kesinlikle farkında olmadan sık sık denk gelmişizdir..

Biz genelde üst kata otururuz

Geçen rabalara bakarım bazende Türkiyedeki bütün güzel hatunları zenginler kapmış sadece gece piyasaya çıkarıyorlar

• kumru izmirin dostum ordan daha iyi yapıyo olamazlar ama oda farklı bır tattır emınım.

bugun migrostan aldım rezildi direk gidip geri verdim

unutmayın nereden alırsanız alın size 1 tane tattırmak zorunda.

biz tattırmıyoruz diyen yer yalancıdır.

( Şarküteri eski babamesleği ordan biliyorum.)

olmadı gıcık kaptıysanız alıyorum deyın doldursun gozunun onunde acın yıyın begenmessenız atın onune gıtsın

mudurunu cağırsın bunlar onemlı ve hassasiyet gerektıren konular.

Saygılar
  • avrupa yakasında beşiktaş şampiyon, anadolu yakasında ise kadıköy mercan'dan yiyorum, en iyi oralar yapıyor.eskiden zamanında az yemedim vapur iskelelerin oradaki satıcılardan. allahtan bi şey olmadı ama artık bi daha ordan yemem.
    bi de bi ara Dardanel'in konserve midyesi vardı hep alırdım çok lezzetliydi, ama tadı midye dolmadan farklıydı. şimdi hiçbir yerde bulamıyorum kaldırdılar herhalde.
  • quote:

bu da dev bir midye

http://oceanexplorer.noaa.gov/explorations/03windows/logs/jul27/media/giantmusselopen.html

iğrencc bunu asla yemem.... Ne midyesi ya gözünü seveyim senin hamsi tava

• istanbulda sağlıkli yerlerden toplanan midyeler bulmak lazım
    ama manisada yada izmirde olsa midyeci kapatırız icabinda o kadar severim
  • quote:

Orjinalden alıntı: Robinson_Crusoe

Midye dolma hiç yimedim (yiyemedim) bugune kadar ama midye kızartma yemiştim tadı damağımda kaldı yaw ulan deniz olmayan memlekette yaşıyorum deniz ürünlerini seviyorum hayır o değil bi yerim şişecek ondan korkuyorum

MM Yada MMM Migros varsa tüm deniz ürünlerini bulabilirsin..
  • quote:

Orjinalden alıntı: selenvirus

İğrenirdim ama kokoreç, midye tava ve midye dolma yedim, abimler sayesinde.
    Beşiktaş ve bakırköy şampiyon kokoreçte yedim. Ama madem bu kadar kötü daha yemem, ama kokoreç bol kekikli süper oluyor.

Kokoreç , dolapdere 'de apik var bilgi üniversitesinin ilerisinde orasi cok iyi yapiyor , dolapdere varo$ yer deyip gecmeyelim super yapiyor apik ayrica iskembeyi de..
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.