Şimdi Ara

İstanbul'da Araba Öğrenmek İçin Alan (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
131
Cevap
2
Favori
177.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    oncelikle hayirli olsun. Allah kazasiz belasiz kullanmayi nasip etsin.

merak ettigim bir sey var. otoparkda nasil araba ogreniyorsunuz. zateb duz alandir bence. sadece arabayi kaldirmak ogrenilir. eger kullanmasini az bucuk biliyorsaniz trafige cikin. arac en guzel trafikte ogrenilir bence. trafigin az oldugu zamanlarda bence daha guzel bir ogrenme olur.

not: istanbula hic gitmedim. trafigi, yollari bilmiyorum. sadece fikir yuruttum.
    umarim soylediklerimi yanlis anlamazsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ...DeAtH...

merak ettigim bir sey var. otoparkda nasil araba ogreniyorsunuz. zateb duz alandir bence. sadece arabayi kaldirmak ogrenilir. eger kullanmasini az bucuk biliyorsaniz trafige cikin. arac en guzel trafikte ogrenilir bence. trafigin az oldugu zamanlarda bence daha guzel bir ogrenme olur.

not: istanbula hic gitmedim. trafigi, yollari bilmiyorum. sadece fikir yuruttum.

Hocam yanlış anlamayın ama İstanbul'da trafiğin rahat olduğu bir saat yok gibi bir şey. Geceleri bazen Ankara trafiği kadar yoğun oluyor.
  • quote:

Mantık yanlış. Otomobile hakim olmadan, temel hareket müdahaleleri öğrenmeden trafiğe çıkarsanız insanları sıkıntıya sokarsınız. İnsanlar tolere ederler ancak buna mecbur değiller. Sürüş öğrenmek değdirmeden, şeride ortalayarak otomobil kullanmayı öğrenmek değildir sadece. Kaldı ki her iki şekilde de kısa zamanda müdahaleler refleks halini almıyor malum bunun için zaman gerekli.
    Boş alanı bulunca düz gitme mecburiyeti yok buralarda viraj da çalışılabilir ani direksiyon hareketleri de kalkış ani duruşlarda. Otoparklarda çizgi ve yol hatlarının var oluşu kendinize sanal test prosedürü oluşturmayı kolaylaştırır ancak boş arazilerde de mutlak sınırlar var bunlardan faydalanılabilir.
    Sadece yeni öğrenenlere değil bilenler sürüşünü geliştirmek isteyen gençlere de boş alanları tavsiye eder...direksiyon kontra, ters açı, debriyaj kontrolü, sol ayak freni, slide, drift, akselerasyon, spin vs önce boş alanlarda insanlara ve araca ziyan oluşturmaması üzerine çalışılır sonra trafiğe açık yollar da tecrübe edilenler uygulanabilir. Trafik boşlukları yakalansa bile misalen kavşakta bankete çıkmak, çim biçmek, kaydığında kaldırıma vurmak hiç yoksa yürüyen masrafı açabilir. :)

Evim ehliyet kurslarının sınav yaptığı güzergah üzerinde bulunuyor ve bu ahmaklar saat gözetmiyor kursiyerlerin arkasında uzun kuyruklar oluşuyor insanlar özellikle sabah ve akşam trafiğinde bunları çekmek zorunda değil ki bunların hocaları da mal malesef kenara çekip yol verelim demiyor. Son, final test, eğitimlerin trafiğe açık güzergahta yapılması doğrudur daha hassasiyet gerekli sadece ancak 0 durumunda olanlara böyle yolda eğitim konunun dışında bizi çileden çıkarıyor... Otomobiller ucuza düzeltilebilen şeyler değil yılların ehliyetlilerini riskli durumlara atıyorlar ve düşük süratli kazalar da oluyor.
  • guyverland kullanıcısına yanıt
    hocam yanlis anladiniz beni sanirim.

ben eger biraz biliyorsaniz trafige cikin dedim. hic bilmeden arabaya debriyaja alismadan tabiki trafige cikilmamali.

spin, kontra vs tabiki trafikte yapilmamali. sadece pist, duz alan vs olmali.

arabayi ogrendigim zaman yalan soylemiyim bende gittim 3-4 defa pistte. sonra yavas yavas trafige girdim daha hizli ogrendim. ne de olsa hep pist gibi bir yerde araba kullanmayacagiz surekli. sehir icinde ara sokaklarda gezerek daha hizli ogrenilir bence. ornegin yama kalkisi. bunu ogrenmek icin tenha bir yamaya 2 gun gittim. ogrenmesine ogrendim ama tedirgin oluyor musun ? HERZAMAN yamada tedirgin oluyorum.

uzun lafin kisasi eger kullanmasini biliyorsa insan. kendinede guveniyorsa trafikle tanismali. (drift, spin vs calismayacaksa)

• metinsemer kullanıcısına yanıt
    o kadar yogunsa allah size sabir versin

kucuk bi ilcede oturuyorum bazen birda trafik olunca kafayi yiyorum istanbulda hic yasayamam herhalde :)

• Maltepe üniversitesi tarafında sürekli sürücü kursları çalıştırıyor geçerken görüyorum. Yollar oldukça güzel virajlı korkmadan öğrenmeli insan araba sürmesini düz yolda herkes az gaz verip ilerletir aracı. Okulun oradan e5'e inen yol oldukça uygun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

o kadar yogunsa allah size sabir versin

kucuk bi ilcede oturuyorum bazen birda trafik olunca kafayi yiyorum istanbulda hic yasayamam herhalde :)

Ankara'da yaşıyorum hocam işe yeni başladığımda 6 ay kadar orada kaldım çektiğim trafik çilesini ben bilirim. Ehliyet yeni doğru dürüst şoförlük yok yolları çok iyi bilmiyorum her gün o trafiğe girdiğimde ecel terleri dökerdim ama tek bir kaza bile yapmadım o halde. Dediğiniz gibi şoförlük önce hafif sonra da normal trafikte öğrenilir ama arabanın sınırlarını görmek için boş bir yerde çalışmak gerekiyor.
  • quote:

Teşekkür ederim hocam öncelikle.

Bu bahsettiğim yerde hem otopark var ki ben orda çalışmıyorum asıl çalıştığım yer avm ve otoparkın etrafını saran çember şeklinde çift şeritli tek yön olan virajlı hafif yokuşlu dur kalk yapılabilecek sürücü kurslarınında gelip çalıştığı bir alan var. Ben burada çalışıyorum aracı alalı henüz bir hafta olmadı orda 3 akşam çalıştıktan sonra 2 kez trafiğe çıktım. İlkinde yokuşlu bi yolda kırmızı ışıkta durunca kalkışta stop ettirdim ve arkamdan kornalar çalmaya başlayınca panik oldum :) ama ilk trafik deneyimim olmasına rağmen genel olarak fena değildi. İstanbulda araç kullanmak gerçekten çok zor kimsenin beklemeye tahammülü yok sürekli yoğunluk var. Bakalım merak ve istek var cesaretliyimde umarım en kısa sürede adapte olurum.

Yakın olanlar için bayrampaşa carfuru tekrar tavsiye ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Zeytinburnu civari bildiğiniz bir yer var mı ? Kazlıçeşme miting alanına giriş var mı? Cevaplarsanız sevinirim

• Ne yazık ki İstanbul da boş yol veya alan kalmadı son kalan yerlere ispark ve mütehhitler çöktü en iyisi komşu illere git😀

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackbela -- 8 Mayıs 2016; 21:31:50 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hazardousmen

Ben kardeşime İstanbul Teknik Üniversitesi Maslak Merkez kampusu içerisinde öğrettim.. İlk yarım saat ücretsiz, her yarım saatte bir gir çık yapıp öğretiverdik..

Bu tarz saçmalıklar yasak itü ayazağada. Şikayet edilirse daha kampüse giremez araç. Deneyen olursa diye uyarayım

• bayrampaşa carrefour
  • Kagithanede cendere yolu var butun surucu kurslari orda ogretiyor. Tavsiye ederim guzel bi yol.

• Avrupa yakası küçükçekmece bakirkoy civarında neresi var. Bakırkoy pazarı ve olimpiyat stadi bu is için uygun mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: memedince

Avrupa yakası küçükçekmece bakirkoy civarında neresi var. Bakırkoy pazarı ve olimpiyat stadi bu is için uygun mu?

bakırköyde adliyenin yanındaki otopark -pazar alanı bu iş için ideal bence

• Konuyu biraz hortlatmış gibi olacağım ama Avrupa yakasında sürüş eğitimi verilecek en iyi yerlerden bir tanesi Bayrampaşa Carrefour yan tarafı.

Aşağıda konumu da atıyorum. Ben burada eğitim gördüm burada sınava girip ehliyet aldım. Eşime de burada eğitim vericem.

Bilen arkadaşlar vardır mutlaka.

Birçok sürücü kursundan gelenler var dolayısıyla hafif trafiği andıran bir hareketlilik var bu da trafiğe adaptasyonu arttıracaktır.
    Hafif yokuş var bu da yokuş kalkış eğitimi için ideal.
    Geri geri gelebileceğiniz alan var ve geri geri park yapabileceğiniz alanlar mevcut.
    Az da olsa sürücü kursundan olsun otobüs park edenler var onlar olsun yaya trafiği var ki bu da yayalar ile sürücü eğitimi için ideal derecede (fazla kişi olmuyor).

Adres olarak birebir konum adresi ve konumu aşağıdaki gibi.

Merkez Cd., Altıntepsi Mahallesi, 34035 Bayrampaşa/İstanbul

https://goo.gl/maps/RtfhqyipiGu

Umarım bu konuda alan bulamayan arkadaşlara ve sürücü adaylarına yardımcı olabilmişimdir.
  • Arkadaşlar bakırköy adliyesi ordaki otoparkta araç eğitimi için içeriye girişi 15TL kimse yazmamış bilginiz olsun daha dün gittik. Hem böyle ücret alıyorlar hemde 1 tane duba falan yok öyle boş alan yani değmez sokakta gezin daha iyi.

• Merhabalar,

Ben İstanbul’a yrni geldim ve Anadolu yakasında otuyuyorum. Eşime öğreteceğim bildiğiniz yer varsa tavsiyelerinize açığım.

Teşekkürler

• manivelda M kullanıcısına yanıt
    Sabah saatlerinde Aydos'un Kurtköy tarafları bayağı sakindir (Emsey hastanesi ve yukarısı), yollar da güzeldir. Ben hiç gitmedim ama Akfırat'ta İstanbul Park'ın otoparkı da çok geniş diyorlar.
  • manivelda M kullanıcısına yanıt
    Göztepe yeni Salı Pazarı, e5 yanı.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.