Şimdi Ara

İstanbul ve nukleer bomba

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.155
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bombanin havada patlatilarak etkisi arttiriyorlardi.
    Simdi bomba patlar patlama 360 derecelik bir sekilde isi ve basinc dalgasi olusuyor.
    X uzakliga kadar genisliyor felan.

Aklima takilan.
    1. japonyaya atilanlar ile bugunkiler arasinda daglar kadar fark oldugunu biliyoruz.
    2. Japonyaya atildigi zamanda yerlesim birimlerinin Aksam ve daginik oldugunu hatirliyorum( yanlis degilse)

Simdi istanbul ise yerden ortalama yuksekligi belli olan binalar ile cevrili , bu binalar bitisik oldugu icin havada patlatilan bir atom bombasinin eskisi kadar yikim uretmeyecegini dusunuyorum.
    Bakin yikim diyorum , radyasyon demiyorum.
    Belki suankilerin cok daha guclu olmasi bunu dengeleyedebilir.
    Patlama ile olusacak basinca karsi binalarin bir duvar gorevi gorecegini ve bu sebeple isi ve basinc cemberinin normale gore daha yavas ve az alana etki edecegini dusunuyorum.
    Bilgilerim sallamadir.
    Arastirip bakmadim ama mantiken bu sekilde bir senaryo olusmasi gerekiyor.
    Sonsuz bir guc sergilemedigi icin her engelle yavaslayan bir halka gorevi gorecek.
    Sizde fikrinizi yazinda en azinsan farkli bir konu ortaya cikmis olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Diyelimki İstanbula 15 megaton gücünde hidrojen bombası (castle bravo) atıldı

Tahmini :Yüzeyde patlarsa 5 milyon kişi ölür , 4 milyon kişi yaralı
    Tahmini :Havada patlarsa 7 milyon kişi ölür , 4-5 milyon civarı yaralı

Serpintiler rüzgara göre yön degiştirebılır , avrupada etkılenebılır , komple Türkiyenın ıcınede yayılabılır

• İstanbul ve nukleer bomba
  • Ağaoğlu binaları durdurur :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 221B baker street -- 7 Nisan 2017; 11:1:6 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Türkçü Bey

Diyelimki İstanbula 15 megaton gücünde hidrojen bombası (castle bravo) atıldı

Tahmini :Yüzeyde patlarsa 5 milyon kişi ölür , 4 milyon kişi yaralı
    Tahmini :Havada patlarsa 7 milyon kişi ölür , 4-5 milyon civarı yaralı

Serpintiler rüzgara göre yön degiştirebılır , avrupada etkılenebılır , komple Türkiyenın ıcınede yayılabılır

Bence olumlerin cogu , kucuk alanda cok insan olmasindan kaynakli olacak..

Basinc isi kaynakli olumlerin en cok yasanacagi yer patlama merkezi olacak, dalga her ne kadar binalar sebebiyle yavaslatilsada ,her yikilan binada onlarca olum olacak.

Cember dar olsada ,istanbulun nufusunu goz onune alirsan dengelenme gibi bir sey ortaya cikacak

Serpinti ruzgara gore degisiyor peki, kar veya yagmur yagisi ile serpintinin yayilmadan yere inmesi mumkun sanirim.

Ben hep diyorum bu ulkenin hakki en fazla 40 milyon nufus.

• Türkçü Bey kullanıcısına yanıt
    Hidrojen bombaları artık o kadar küçük değil. 50 Mega Ton ABD ve rusyanin elindeki. Ayrıca Serpinti atom bombasında olur. Hidrojen bombasında sadece füzyonu ateşlenen için düşük miktarda atom bombası kullanılır. Yani ilk patlayan mini atom bombası. Bunun radyasyonu tehlikeli seviyede değil. Hidrojen bombasında asıl sorun toz bulutları. Atom bombasından 3800 kat daha enerji çıkaran bir silah. 5km lik çember içinde kurtulma şansı yok. Ayrıca kim niye atsın hidrojen bombası İstanbula insanlık o kadar aptallasmadi henüz. He istikamet o yönde orası ayrı.

• quote:

Orijinalden alıntı: BatuhanXxX

Hidrojen bombaları artık o kadar küçük değil. 50 Mega Ton ABD ve rusyanin elindeki. Ayrıca Serpinti atom bombasında olur. Hidrojen bombasında sadece füzyonu ateşlenen için düşük miktarda atom bombası kullanılır. Yani ilk patlayan mini atom bombası. Bunun radyasyonu tehlikeli seviyede değil. Hidrojen bombasında asıl sorun toz bulutları. Atom bombasından 3800 kat daha enerji çıkaran bir silah. 5km lik çember içinde kurtulma şansı yok. Ayrıca kim niye atsın hidrojen bombası İstanbula insanlık o kadar aptallasmadi henüz. He istikamet o yönde orası ayrı.

Bu 5 km lik cember isi ve basinc cemberinin ulasacagi cap degilmi.

İstanbulun yerlesim mantigi bunu azaltacak bir yapida degilmi.

Cunku ortada bir guc var ve bu guc onune gelen herseyi yakip yikiyor ,her engelede guc kaybetmesi gerekir , kesin olan sey tepesinde patlayanlarin imha olacagi ama ben cemberin genisliginin istanbulda biraz daha dar olacagini dusunuyorum.

Ama dar olmasi nufus yogunlugu sebebiyle etki etmeyecek.
    En mantikli kacis ise , yakin ise metro agina inmek olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YveJhin -- 7 Nisan 2017; 11:14:3 >

• Allah muhafaza İstanbul'a atom bombası atılsa kronikler suçlusunu TOKİ olarak yayar.
  • Binalar kül oluyor kardeş.kar mı rüzgar mı bu nasıl engellesin

• quote:

En kötü ihtimali düşündük :D valla aklıma gelen abdnın 15 mt bravo hirojen bombasıydı , rusyanın tsar 100 mt ton gücünde zaten onda da tahmını 14 milyon kişi ölebılır , ilk gün...

• YveJhin Y kullanıcısına yanıt
    Şok dalgası denilen. Isinin ve basıncın insanı saniyede öldüreceği alan 5km. Mesela Hiroshima da atılan atom bombasının 3km yakınındaki bütün insanlar toz oldu.

• Beylikdüzünde yaşadığım için sorun yok

• quote:

Şok dalgası denilen. Isinin ve basıncın insanı saniyede öldüreceği alan 5km. Mesela Hiroshima da atılan atom bombasının 3km yakınındaki bütün insanlar toz oldu.

istanbul 7 tepe
    hiroşima düz arazi
    etkisi farklı olur
  • Ucuna taramalı bağlarsalar çok fena olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackGhost12

Ucuna taramalı bağlarsalar çok fena olur.

Ciddi olmak yeni nesil icin baya bir zor anlasilan.!

• Nükleer silahlar inanılmaz gereksiz aletlerdir. Attığın zaman kendi yıkımını garantilersin. O yüzden bunları düşünmeye falan gerek yok.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.