Şimdi Ara

İstanbul Üniversitesi AUZEF(Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
191
Cevap
2
Favori
29.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  İstanbul Üniversitesi AUZEF(Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi)

İstanbul Üniversitesi AUZEF ile ilgili bilgiler;

-Sınavlar Cumartesi,Pazar günleri oluyor
    -2.üniversite uygulamasından yararlanarak yani örgün öğretimde 4 yıllık lisans okurken ek olarak İstanbul Üniversitesi AUZEF e kayıt olan öğrenciler türkçe,ingilizce,inkılap tarihi,seçmeli dersler I ve seçmeli dersler II den muaf oluyor
    -Sistem otomatikman bu derslerden muaf ediyor 2.üniversite uygulamasından yararlanan öğrencileri
    -Vizeler internet üzerinden,final ve bütünlemeler İstanbul Üniversitesinin belirlediği fakültelerde yapılıyor
    -Vizelerde ilk 7 haftadan sorumluymuş öğrenciler Finallerde ise 14 haftadan
    -Çan eğrisi sistemi yok
    -Vize ve Finallere çalışırken ders notları,videolar vb dokumanlar kullanılıyor
    -Ön kayıt ve kayıtlar 2 Eylülde başlıyor
    -Ders gecme notu en az 60,sınıf geçme notu en az 50 olmak zorunda
    -YGS/LYS ile yerleşen öğrenciler hiç bir dersten muaf olmuyor
    -2.universite uygulamasi ile Istanbul Universitesi AUZEF e kayit olmak isteyenler lisans adı altında Sosyoloji,Tarih,Cografya,Isletme,Iktisat,Felsefe bolumlerinden istedikleri herhangibirine kayit olabiliyor
    -Sinavlar Vize,Final ve Butunlemeler olarak uce ayriliyor tıpki örgün öğretimdeki gibi
    -Istanbul Universitesi AUZEF diger universitelerin acikogretimlerine kiyasla daha zor ki buda iyi birşey bence ve zaten böylede olması gerekiyor sonuçta İstanbul Üniversitesi
    -Not ortalamamızı 80 ve üzeri yapabildiğimizde yatay geçişle örgün öğretimdeki lisanslara geçiş yapabiliyoruz 2. veya 3.senede
    -AÖF okunacaksa bence İstanbul Üniversitesinde okunmalı:)

bilmeyenler vardır belki sanırım söylemem yararlı olacaktır açıköğretimden mezun olununca yüksek lisans yapılabiliyor...

İstanbul Üniversitesini AUZEF uygulaması için tebrik ediyor ve destekliyorum...

konum farkli baslamisti ama sonra en iyisinin Istanbul Universitesi AUZEF olduguna karar verdim:)

ayrıntılı bilgi için;http://auzef.istanbul.edu.tr/
    İstanbul Üniversitesi AUZEF facebook sayfası;https://www.facebook.com/auzefiu?ref=profile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Half Moon Syndrome -- 7 Ağustos 2013; 17:05:31 >

• UP
  • up
  • up

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Half Moon Syndrome -- 5 Ağustos 2013; 9:22:18 >
  • UP

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Half Moon Syndrome -- 5 Ağustos 2013; 9:22:45 >
  • up
  • istanbuldan mezun olursan diplomada direk açık ve uzaktan eğitim fakültesi ibaresi yer alacak,derslere giremiyorsun örgünler ile beraber,harcı 370 lira (eskişehirin 205 olması lazım)-basılı materyal yok sadece online sisteme bırakılıyor notlar,vizeler evden olunuyor-final ve bütler beyazıt kampüste olunuyor

bana kalırsa eskişehir anadolu harcı daha ucuz,çalışmak için kitap veriliyor,diploma ibaresini bilmiyorum

ayrıca istanbulda vize online yapılıyor kek olur hemen netten falan bulup çözerim diye düşünmeyin zor oluyor kaldı ki kitap yok çalışmak için netten ders mi çalışcan ya da pdf notları indirip yazıcıdan çıkarmak da sıkıcı bir durum olsa gerek
  • quote:

Orijinalden alıntı: AvantiLazio

istanbuldan mezun olursan diplomada direk açık ve uzaktan eğitim fakültesi ibaresi yer alacak,derslere giremiyorsun örgünler ile beraber,harcı 370 lira (eskişehirin 205 olması lazım)-basılı materyal yok sadece online sisteme bırakılıyor notlar,vizeler evden olunuyor-final ve bütler beyazıt kampüste olunuyor

bana kalırsa eskişehir anadolu harcı daha ucuz,çalışmak için kitap veriliyor,diploma ibaresini bilmiyorum

ayrıca istanbulda vize online yapılıyor kek olur hemen netten falan bulup çözerim diye düşünmeyin zor oluyor kaldı ki kitap yok çalışmak için netten ders mi çalışcan ya da pdf notları indirip yazıcıdan çıkarmak da sıkıcı bir durum olsa gerek

ama sitesinde ve araştırdığım bir çok yerde İstanbul Üniversitesi açıköğretimden mezun olunca İstanbul Üniversitesi Lisans mezunu gözükecek deniyor diplomada
    bu yalan mı?

• nerede yazıyor o bilgi yalan tabi ki,senin bağlı olduğun kurum direk açık ve uzaktan eğitim fakültesi,diploman lisans diploması ama fakülte olarak açık ve uzaktan eğitim yazacak
  • quote:

nerede yazıyor o bilgi yalan tabi ki,senin bağlı olduğun kurum direk açık ve uzaktan eğitim fakültesi,diploman lisans diploması ama fakülte olarak açık ve uzaktan eğitim yazacak

İstanbul Üniversitesi AUZEF anasayfada yazıyor kardeş
  • Valla nasılbi farkı olur bilmiyorum ki Ben ikinci üniversite programı olarak başlayacaktım Ayrımını da bilemediğim için İktisat fakültesi için AÖ dönemlik 205 İÜ 380 TL istiyodu Ben de zaten ikinci üniversite diye çok öenmsemedim AÖ ye yazıldım Ama bişeyi biliyorum sadece Anadolu'nun Açıköğretim konusunda daha köklü Hizmeti daha iyi Heryere ulaşabiliyorlar Tv yayınları falan var falan filan Her neyse çok öenmi yok sanırım

Edit:
    İlk cevabı okudum da bak bunları bilmiyodum İyi ki Anadolu ya yazılmışım o zaman :) sınavlar kendi şehrinde vizeler de finaller de Senede 4 kez yapılıyor Kitap veriyorlar Online materyal de çok Diplomada da açıköğretim yazmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mikacan -- 2 Ağustos 2013; 15:47:39 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mikacan

Valla nasılbi farkı olur bilmiyorum ki Ben ikinci üniversite programı olarak başlayacaktım Ayrımını da bilemediğim için İktisat fakültesi için AÖ dönemlik 205 İÜ 380 TL istiyodu Ben de zaten ikinci üniversite diye çok öenmsemedim AÖ ye yazıldım Ama bişeyi biliyorum sadece Anadolu'nun Açıköğretim konusunda daha köklü Hizmeti daha iyi Heryere ulaşabiliyorlar Tv yayınları falan var falan filan Her neyse çok öenmi yok sanırım

Edit:
    İlk cevabı okudum da bak bunları bilmiyodum İyi ki Anadolu ya yazılmışım o zaman :) sınavlar kendi şehrinde vizeler de finaller de Senede 4 kez yapılıyor Kitap veriyorlar Online materyal de çok Diplomada da açıköğretim yazmıyor

Anadolu Üniversitesinde diplomada lisans mezunu olarak yazıyorsa İstanbul Üniversitesindede yazar bence zaten İstanbul Üniversitesinin Açıköğretim sitesinde de böyle diyor sitesinde böle dediği halde mezun olunca Açıköğretim mezunu diye yazar mı acaba diplomada emin olamadım

• quote:

Orijinalden alıntı: R3DROS3V3RTIGO

quote:

nerede yazıyor o bilgi yalan tabi ki,senin bağlı olduğun kurum direk açık ve uzaktan eğitim fakültesi,diploman lisans diploması ama fakülte olarak açık ve uzaktan eğitim yazacak

sen yanlış anlamış olabilirsin,geçen cümleyi buraya koy da bakalım

düzeltme yapayım ygs ile açıköğretim yazanların harcı 325 lira ikinci üniversite kapsamında kayıt yapanların ki 380 lira
  • quote:

quote:

quote:

sen yanlış anlamış olabilirsin,geçen cümleyi buraya koy da bakalım

düzeltme yapayım ygs ile açıköğretim yazanların harcı 325 lira ikinci üniversite kapsamında kayıt yapanların ki 380 lira

ben İşletme açıköğretim okumayı düşünüyorum
    Programın mezun olmak için gerekli koşullarını yerine getiren öğrenciler, İstanbul Üniversitesi İşletme Lisans Diplomasına sahip olmaktadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Half Moon Syndrome -- 2 Ağustos 2013; 15:58:52 >

• ben kitap kısmını şöyle yaptım alms den indirip spiral cilt yaptırmıstım siz isterseniz ozalit yaptırın
    ögrenci temsilcimiz var bütünleme sınavı var herkes kendi ilinde sınav olacak bunlar avantajlar
    dez avantaj çan egrisi şimdilik yok okul taksiti 370 lira ögrenci temsilcimiz düşürülmesi için calişma var dedi
  • arkadaşlar eskişehir de açık öğretim yazmıyor ama onu da bilen anlıyor şöyle ki iktisat fakültesi lisans diploması yazıyor aöf den mezunlarda,normal örgün mezunlarında ise iktisadi ve idari bilimler fakültesi yazıyor,ayrıca eskişehir de işletme iktisat gibi bölümler açıköğretime bağlı değil o yüzden bunlar da işletme fakültesi,iktisat fakültesi yazıyor ama eskişehir sosyoloji de açıköğretim yazıyor çünkü bağlı olduğu kurum açıköğretim fakültesi

eskişehir yıllardır bu hizmeti veriyor,daha köklü istanbul geçen sene açtı bu açıköğretim olayını,kesin bilgidir istanbul da açık ve uzaktan eğitim fakültesi yazacak çünkü oraya bağlı bütün bölümler

arkadaşım orada diplomada ne yazacağını söylememiş ki sadece lisans diploması alacaksınız demiş evet lisans diploması alacaksın ama şöyle

istanbul üniversitesi açık ve uzaktan eğitim fakültesi işletme bölümü gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fabrizo -- 2 Ağustos 2013; 16:05:22 >

• aylık 370 tl mi ödenecek?
    eger diplomada açıköğretim gözükecekse sanırım şimdi okudugum üniversitenin üstüne açıköğretim derslerine çalışıp üstüne de bu kadar para vermeye deymez
  • ögrenci temsilcimiz 370 tl nin düsürülecegini söyledi
    açıkögretim yazmayacagını biliyorum anadolu ün de işletme iktisat dışındaki(assolist bölüm onlar çok ögrenci var ) mesela sosyoloji felsefe diplomasında açıkögretim yazıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yerleyeksan -- 2 Ağustos 2013; 16:18:53 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mikacan

Valla nasılbi farkı olur bilmiyorum ki Ben ikinci üniversite programı olarak başlayacaktım Ayrımını da bilemediğim için İktisat fakültesi için AÖ dönemlik 205 İÜ 380 TL istiyodu Ben de zaten ikinci üniversite diye çok öenmsemedim AÖ ye yazıldım Ama bişeyi biliyorum sadece Anadolu'nun Açıköğretim konusunda daha köklü Hizmeti daha iyi Heryere ulaşabiliyorlar Tv yayınları falan var falan filan Her neyse çok öenmi yok sanırım

Edit:

Anadolu Üniversitesinde diplomada lisans mezunu olarak yazıyorsa İstanbul Üniversitesindede yazar bence zaten İstanbul Üniversitesinin Açıköğretim sitesinde de böyle diyor sitesinde böle dediği halde mezun olunca Açıköğretim mezunu diye yazar mı acaba diplomada emin olamadım

İktisat ve işletme fakültelerinde yazmıyormuş Diploma bu
     İstanbul Üniversitesi AUZEF(Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi)

• quote:

aylık 370 tl mi ödenecek?
    eger diplomada açıköğretim gözükecekse sanırım şimdi okudugum üniversitenin üstüne açıköğretim derslerine çalışıp üstüne de bu kadar para vermeye deymez

Aylık değil dönemlik Senede iki kez Anadolu o bakımdan daha avantajlı gibi yarı fiyatı nerdeyse

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.