Şimdi Ara

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi(AUZEF) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
360
Cevap
8
Favori
152.512
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu sene herkes bulunduğu şehirde sınavlara girecek şeklinde bir bilgi paylaşımı mevcut 1-2 kişi tarafından.

Doğruluğu / tutma olasılığı nedir.
  • henuz net bısey yok ama pılot uygulama yabılabılırmıs belırlı ıllerde.
  • aslında istanbul üni. bu sistemde çıtayı düşürmemeli aöften daha kaliteli bir eğitim sistemi sergilemeli baraj puanıyla almamalı biraz ciddiyetli yapmalı azuef diyince standart aöf tepkisini almamalı.
  • Merhaba, birkaç soru soracağım;
    Bildiğim kadarıyla 2. Üniversite hakkımız varmış, ben AÖF İktisat mezunuyum, sınavsız olarak AUZEF de İktisat harici herhangi bir bölüme geçiş yapabiliyorum ve sosyoloji istiyorum,
    -Muaf olduğum dersler neler olacaktır?
    -Bu sene harçları ile ilgili net bir bilgi var mı?
    -Sınava İstanbul dışında bir ilde girme olasılığımız nedir ? (İzmir, Ankara v.s. ?) Pilot bölge açısından..
    -Vizeler internet üzerinden yapılıyordu ancak geçen dönemlerde birçok aksaklık iptal ve erişim sorunu yaşamış olan arkadaşlarımız var bu sorunlar için bir yapılandırmaya gidildi mi?
    -Herkesin en çok merak ettiği mezun olduğumuz zaman iş alanımız AÖF gibi kısıtlı olur mu yoksa bir adım önde olur muyuz?
    -İ.Ü. Auzef mezunları için Formasyon açar mı?(Felsefe, Tarih, Sosyoloji bölümleri için)
    Şimdiden teşekkürler, başarılı bir dönem diliyorum...

• merhaba
    ben şu an 4 yıllık lisans okumaktayım ama bu 4 yıllık lisansımın yanında İstanbul Üniversitesinde 2.üniversite sistemindende yararalanıp İşletme Aöf okumak istiyorum
    acaba İstanbul Üniversitesine gidip gelmem gerekicek mi İşletme Aöf okuduğum süre zarfında yoksa derslere kendim mi çalışacagım
    kendi üniversitemdeki derslerim yoğun olduğu için İstanbul Üniversitesine gidip gelebilceğimi sanmıyorum sürekli finaller hariç bu sorun olur mu?
    Öbür türlü hem İstanbul Üniversitesine hem kendi üniversiteme gidip gelirsem çok yorucu ve zahmetli olur benim için ve bu durumda vazgeçmek zorunda kalırım 2.üniversite İşletme Aöf fikrimden
  • seldali S kullanıcısına yanıt
    muaf olacagınız dersler ing. inklap türk dili ve iki tane secmeli ders
    bu yıl dan itibaren herkes kendi ilinde sınav olacak auzef yetkilisi söyledi beyazıta gitmiştim g.haftalarda.
    talim terbiye kurulunun 80 nolu tebligine bakıcaksınız tarih için biliorum var formasyon ama felsefe için ve sosyoloji yi bilmiyorum.
  • http://www.istanbul.edu.tr/oidb/duyurudosyalar/2013-2014/YeniKayit/KatkiPayiOgrenimUcreti.pdf

arkadaş burda uzakdan egitim endüstri müh senelik 716 diyor bunun dısında bir ücret ödeyecez mi...
  • tolga3013 T kullanıcısına yanıt
    end mühendisliğinin zamlı fiyatı 1000 lira dönemlik 2. dönem de 1000 lira ödenicek.
  • Gördüğüm kadarıyla uzaktan eğitim endüstri mühendisliği yazacakların çoğu kamu çalışanı ve benim gibi asıl merak ettikleri sanırım auzef end. müh. bitirince maaşa etkisi olacak mı?
    Bir de bu bölümde bir standart yok kimi üniversitelerde mühendislik fakültesi altında kiminde uzaktan eğitim fakültesi... mesela İTÜ'de işletme fakültesi altında...
    Bazı üniversiteler hazırlık koymuş. Bazısı işin içine örgün eğitim katmış örneğin Karabük, Sakarya...
    Hal böyle olunca kafalar karışıyor.
  • bu sene intanbul endüstri müh kaç puan ile kapatır ? tahminen kontenjan 500
  • Bugün öğrenci danışma merkezini aradım DGS ile lisans tamamlama okuyacağımı söyleyip ona göre bazı bilgiler aldım. Telefondaki görevli bana intibak artı iki yıl okuyacağımı, İngilizce hazırlık ve örgün eğitim olmadığını (bazı üni.lerde belli oranda örgün eğitim var) söyledi. Kayıt dondurma varmış yalnız üstten ders alınamazmış. Bir de öğrenim ücreti yanlış anlamadıysam geçen yıl yaklaşık bin elli lira kadar dedi bu senede hemen hemen aynı olurmuş.
    Olumsuz eleştirilere rağmen AUZEF bana gerek online sitesindeki açıklamalı anlatımlar gerek telefondaki ilgilenmeleri ile iyi gibi göründü ama yabana atılmayacak kadar da şikayet var. Acaba bu sene kendilerini düzelttiler mi? Nedersiniz ?
  • https://www.facebook.com/IstanbulUniversitesiAuzefEndustriMuhendisligi
    sorularınızı faceteki gruba yazabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yerleyeksan -- 16 Ağustos 2013; 18:27:27 >
  • http://auzef.istanbul.edu.tr/auzef-sinavlari-artik-bircok-merkezde-yapilacak.html

bu listedeki şehirlerde mi yaşıyorsunuz.?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yerleyeksan -- 23 Ağustos 2013; 11:17:23 >
  • evet trabzon gerçekten çok iyi oldu bu :)
  • Arkadaşlar açıköğretim ile uzaktan eğitim farklı değil mi ? Peki ikinci üniversite olarak uzaktan eğitim bölümlerini okuyabiliryormuyuz ? Endüstri müh vs. gibi ? İşletme yada iktisat yerine endüstri daha mantıklı geliyor kulağa.
  • 350 tl gözüküyor bu sene.. Peki ben end Müh mezunuyum istanbul üniversitesinden. Muaf olduğum dersleri nasıl ayarlayacaklar kayıt olmaya gidince mi olacak çünkü ilk başta online kayıt yapıp ders seçimi var sanırım sonra okula gidip kayıt yapılıyor

Edit: İşletme'ye kayıt olmayı düşünüyorum.

Bir de sınavlar haftasonu mu yapılıyor hafta içi mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Espa -- 11 Eylül 2013; 18:44:04 >
  • Bende 2.diploma haberini görünce tarihe karşı özel bir ilgi duyduğum için tarih okumak istedim, Fakat bunun bana senelik maliyeti ne kadar olacak, hali hazırda son sınıf öğrencisi olduğum için kardeşimde üniversiteye başlayacak durum malum, ilk sayfalarda tavsiye etmeyen arkadaşalr hangi sebeplerle uzak durun diyor tavsiyelerinizi bekliyorum.Aayrıca Derslerden kaldığım zaman herhangi bir yaptırımı var mı, yani rolantiye alıp sallıya biliyor muyuz sınıvları dersleri filan ve bu açık öretim ve uzaktan eğitim muhabeti ne kadar sürüyor diploma alıp bitiriyoruz.

Not:Bu açık öğretim ve Uzsaktan eğitim denen meletlerden pek anlamıyorum kusura bakmayın
  • https://www.facebook.com/groups/istanbulauzeftarih/

https://www.facebook.com/IstanbulUniversitesiAuzefisletme?fref=ts

uzaktan eğitim demek 180 barajını aştıktan sonra tercih yapılıyor akşam canlı yayın ders oluyor saat 7 civarında

açıköğretim kısmında kitap internette var indirip çalışabilirsiniz veya spiral veya ozalit çilt yapabilirsiniz dersler video olarak yüklü dür sistemde.
    bu sene auzefe çan eğirisi geldi BÜTÜNLEME SINAVI VAR. ÖĞRENCİ TEMSİLCİMİZ MEVCUT. SINAVLAR 25 İLDE YAPILACAK.
    http://auzef.istanbul.edu.tr/auzef-sinavlari-artik-bircok-merkezde-yapilacak.html

http://auzef.istanbul.edu.tr/auzef-sinif-gecme-sistemi-bagil-mi-mutlak-mi-anketyorum.html

MUAF DERSLERİ KENDİNİZ SEÇİYORSUNUZ KAYIT OLDUKTAN SONRA OTOMATİK OLARAK KALDIRIYOR.DERSLERİ.
    SINAVLAR HAFTA SONU YAPILIYOR VİZELER İNTERNETTEN YAPILIYOR FİNAL SİZİN BELİRLEDİĞİNİZ YERDE YAPILIYOR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yerleyeksan -- 12 Eylül 2013; 17:34:06 >

• Teşekkürler yanlız sitesinde ve haberde sınavsız, sanırım İstanbul üniversitesindeki 2. diploma için sınavsız başvurabiliryoruz.Fakat dediğim gibi bu olayın bana maliyeti tam olarak ne olur.Tam olarak bu istanbul üniversitesindeki ikinci diploma olayını bilen var mı
  • turker03 kullanıcısına yanıt
    OKUL PARASI 2.ÜNİVERSİTE OLARAK GİRİNCE 350 TL NOTER TASTİKLİ DİPLOMA 20 LİRA KARGO PARASI 6 TL DİR TOPLAMDA 376 LİRA YAPIYOR.
    SİZE ANLATTIĞIM GİBİ YUKARIDAKİ YAZIĞIM GİBİ.
    2.DİPLOMA YANİ BİR LİSANS MEZUNU OLUNCA 1 TANE DİPLOMANIZ OLUYOR 2.Yİ BİTİRİNCE 2.DİPLOMA OLUYOR. O ANLATILIYOR LİNKİ AÇTIĞINIZ ZAMAN.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yerleyeksan -- 12 Eylül 2013; 21:13:15 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.