Şimdi Ara

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi(AUZEF) (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
361
Cevap
8
Favori
152.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Cyclist-MwT

Meslek olarak kıt bir bölüm ise ve bu bölümün açıktan okuduğunu, bunun da sorun olduğunu düşünüyorsan sen seçmeseydin kardeşim! Öyle sandığın gibi evde oturup öğrenmiycez bişeyleri. Sen kampüste makaranın dibine vururken ben sanayideki işinden arta kalan zamanda kendi kendimin hocalığını yapıcam. Ve gün geldiğinde kimin ne kadar iyi öğrendiği de gün yüzüne çıkacak. Senin imkanının iyi olup örgün okuma Şansın olması diğer açıköğretim öğrencilerinden üstün kılmaz. Uygulamalı ders deyip yetersiz eğitime dem vurmuşsun, eğitimimiz yetersiz ise zaten mesleki sınavlarda bizden daha başarılı olup kendini sivriltmen gerekir ki bu durumda işsiz kalma kaygın olmaz. Devlet bana bu imkanı verdiyse sonuna kadar kullanırım senin ya da başkasının, bizim daha başarılı olup mesleki anlamda öne çıkacağımız endişe veriyor ise 4 yıl boyunca keçileri kaçırabilirsiniz hiç umrumda değil. Ben eğitim hakkımı kullanıyorum ve sevdiğim mesleğin eğitimini alıyorum. İstesen de istemesen de bu böyle.

Ben tercih yaptığımda yıllık 600-700 coğrafya öğretmeni atanıyordu, Auzef denen şey de henüz açılmamıştı Eğitim hakkını kullanırsan kullan, birşey diyen yok kazanmış girmişsin. Coğrafya kongrelerinde başka üniversitelerden profesörler bile karşı çıkıyor, Coğrafya bölüm hocaları şikayet edip duruyor, yukarıda dediğim gibi bölüm asistanları bile yüzkarası olarak nitelendirip karşı çıkmaya başladı. Ben sadece coğrafya gibi bir bilimin Auzef'te okunamayacağını söylüyorum. Öğretmenler ve akademisyenler üniversitede yetişir sanayi köşelerinde değil.

Ayrıca kimin daha iyi olduğu zaten gün yüzüne çıkmış halde, ÖABT gibi alanda yeterlilik isteyen bir sınavı geçtim genel kültürde bile Auzef bölümlerin gerisinde. Gereksiz yere kalabalık yapıyorsunuz sadece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sirkadyen -- 1 Eylül 2016; 21:34:44 >

• Sirkadyen S kullanıcısına yanıt
    Öğretmenler ve akademisyenler her yerde yetişebilir. Sanayi köşesi dediğin yerdeki insanlar eşit imkanlarda olsalar çok da başarılı olabilir. Nasıl bir hayata sahip olacağımızı biz seçmedik fakat değiştirmek bizim elimizde. Tüm bu zorluklara rağmen birşeyler yapmaya çalışan insanlar hor görülmeyi ya da dışlanmayı değil takdir edilmeyi hakediyor. Bu durumda önlerine birer taş koymak yerine destek verseniz kötü biri olmazsınız. Aksine bu sizi iyi biri yapar.

Madem bir şeyleri başardın öyleyse daha fazla kaygılanmamalısın. Gereksiz yere kalabalık yapmıyoruz zor şartlar altında bir mücadele veriyoruz. Ve bu mücadeleyi asla bırakmayacağız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende Sosyoloji bölümüne kayıt oldum. Anadolu üniversitesinden farklı olmasını istediğim için bu üniversiteye kayıt oldum. bakalım nasıl olacak
  • namebaris kullanıcısına yanıt
    Hem Iü auzef öğrencisi hem bisikletçi Sınavlarda görüşürüz dostum

• Cyclist-MwT kullanıcısına yanıt
    Görüşmek üzere ama sınavlara bisiklet ile gelmem
  • namebaris kullanıcısına yanıt
    Sınavlara gelinmez zaten aklım dışarda kalır kendimi sınava veremem. Dün buluşma yapmışlar haberim yoktu bir daha ki sefere kaçırmıycam

• 4 yanlış bir doğruyu götürüyormuş daha fazla yoruma gerek yok bence

• Arkadaşlar iyi günler, bir sorum olacak. 2. üniversite coğrafya bölümüne kayıt oldum. Ders seçimi için AKSİS'e girdiğimde ders seçimi bölümünde seçeceğim dersler görünmüyor. Bunu nasıl çözebilirim?
  • A.S.L.A.N kullanıcısına yanıt
    YÜKLENMESİ ZAMAN ALABİLİR.
  • Mesajım bulunsun DGS ile lisans tamamlama programını tercih ettim.
  • Ben dgs ile halkla ilişkilere yerleştirildim ancak ben şuan kayıt olduktan sonra kaçıncı sınıftan başlayacağım? Bununla ilgili bir bilgisi olan varsa çok makbule geçer.

• Merhaba arkadaşlar.Ben Boğaziçi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı okuyorum.Aynı zaman açıktan bir bölüm okumak gibi bir fikir geldi aklıma ben de Felsefe ve Tarih arasında kaldım sizce hangisini tavsiye edersiniz?Ayrıca ben Psikoloji de okumak istiyordum ama o bölümün açık öğretimi yok bilmiyorum ileriki yıllarda açılır mı açılmaz ise söylediğim bölümlerden veya sizin başka önerebileceğiniz bölümlerden tavsiyelerini bekliyorum.Teşekkürler.
  • semender96 S kullanıcısına yanıt
    istanbul üniversite auzef te tarih bölümü güzel ancak bazı dersler zor 1.sınıf için ömür törpüsü Çin tarihi dersimiz varki isimler çok karışık. köprüden atlamayı bile düşündürüyor.
    basılı materyal malesef yok internetten pdf döküp sipiralçilt yada ozalit yaptırabilirsiniz

psikoloji konusuna gelince anadolu aöf psikoloji açma planı var ama yök e başvurmuş ama gelen tepkiler sebebiyle geri çekmiş / başvuru kabul mü olmamış orasını bilmiyorum.
    buğun için olmasa bile önümüzdeki birkaç yıla açılabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: evandevan

istanbul üniversite auzef te tarih bölümü güzel ancak bazı dersler zor 1.sınıf için ömür törpüsü Çin tarihi dersimiz varki isimler çok karışık. köprüden atlamayı bile düşündürüyor.
    basılı materyal malesef yok internetten pdf döküp sipiralçilt yada ozalit yaptırabilirsiniz

psikoloji konusuna gelince anadolu aöf psikoloji açma planı var ama yök e başvurmuş ama gelen tepkiler sebebiyle geri çekmiş / başvuru kabul mü olmamış orasını bilmiyorum.
    buğun için olmasa bile önümüzdeki birkaç yıla açılabilir.

Anladım cevabınız için çok teşekkür ederim o halde ben en iyisi bekleyeyim zaten bu yılki başvuruları kaçırdım diye üzülüyordum demek bunda da bir hayır varmış

kayıtlar için şimdiden biryere not alın

en erken önkayıt ekranını açan ATATÜRK AÖF DİR TEMMUZ DA ÖNKAYIT EKRANINI AÇIYOR
    İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ AUZEF AGUSTOSTA AÇIYOR
    EN KATI KAYIT ZAMANINA SAHİB OLAN ANADOLU AÖF DİR -EYLÜL 1 GİBİ AÇIP MESELA 15 EYLÜL GİBİ KAPATIR SİSTEMİ
    HANGİ ÜNİVERSİTEYİ İSTİYORSANIZ ONUN EKRANINI TAKİPTE KALIN 2017 KAYIT ZAMANNLARINA BAKIN.
  • evandevan E kullanıcısına yanıt
    Anladım teşekkürler bakayım psikoloji açılırsa ona kayıt olurum olmazsa felsefe veya tarih de olabilir.
  • anadolu üniversitesi aöf te sistem değişikliğine gitmiş artık 4 yanlış 1 doğruyu götürcek.

istanbul auzef te değişikliğe gitti. vizeler internetten oluyordu artık yüzyüze olacak beden eğitimi dersi kaldırıldı ödev yapmayanlar ne olacak bilinmiyor

atatürk aöf de yüzyüze vize sınavına geçti. internetten sınav kalktı.

herkes bir sistem değişikliğne gidiyor deneye yanıla doğrusu buluncak inşallah.

yök üniversiteden gelen kararları onaylama yeri. ortada senatodan geçmiş evrak söz konusu 4 yanlış 1 doğru yu götürmesi uygulaması yanlış tır çan eğrisi uygulaması vardı onu da kaldırdı anadolu aöf.
  • Ya bu alınan karar neden insanlar kayıt yaptırmadan önce verilmiyor.Ben vizelere internet üzerinden girildiği için bu bölümü tercih ettim böyle bir değişiklik olacağını bilseydim yapmazdım heralde
    Çok beklersiniz aöf de psikoloji açılmasını

• quote:

Orijinalden alıntı: DetectiveFusco

Çok beklersiniz aöf de psikoloji açılmasını

Olsun kardeşim bekleriz ne olacak zaten okumak için bir ömür vaktimiz var bari beklerken açık öğretim okuyacak bir bölüm onerseniz fena olmaz

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.