Şimdi Ara

İstanbul'u yazacaklara döşenecek boru (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
6
Favori
8.386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş

hocam zaten konuyu ilk açma şeklim konaklama üzerineydi. gelen cevaplardan dolayı eklemeler yaptım. İstanbul'daki konaklama masrafı diğer şehirlere göre 2x 3x daha pahalı maalesef artık neredeyse

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mithrandir. kullanıcısına yanıt

Ya evet, şu son 4 ayda özellikle manyak ötesi arttı İstanbul'da konaklama. Haklısınız yani. Tamam İstanbul'a her elini kolunu sallayan gelmesin denirdi de. Böyle bir anda 2x 3x olunca bir şok etkisi yarattı. Şu yurtlarla ilgili de özellikle kızların çok dikkat etmesi gerekiyor. Twitter da bir ton haberleri dönüyor. Yükseklerden de bağlantıları olan çeteler, yurtlardan kızları götürüyor diye. Erkeklerde yine hiç güvende değil. Antalya'daki kyk da sürekli haberleri engellenen onlarca gencin intiharlarından bahsediliyor. Artık içeride neler yapılıyorsa. Yani bence yurtta kalacaksanız boşverin üniyi. Zaten en iyi ünimiz olmuş 700. falan sıralamada. Yani okusan ne olacak. Başka ülkenin lisesine falan denk geliyor artık. Üni yok gibi bir şey artık Tr'de. Ben ki eğitim önemli derdim ama zaten eğitim kalmadı. Bari yurtlara gidip canınızdan ya da namusunuzdan olmayın. Erkeğe kıza da bakılmıyor artık maşallah. 4 sene de 70 binlira mı veriyorsunuz okumaya. O 70 binin önce 10 binine iyi ingilizce öğrenin, sonra udemy den sadece ingilizce eğitim veren uzmanların derslerini alın. 30 bine, çok çok daha bilgiyle işi bitirirsiniz 2-3 senede. Çok ciddiyim bu konuda. Olay para kazanmaksa. Bu devirde 3-4 sene boyunca okula gider gibi, her gün blender çalışacak birinin 4 sene sonra edindiği bilgiyle parasız kalması mümkün mümkün değil. Ya yurt dışına gidebilirsiniz ya da oturduğunuz yerden yine yurt dışı iş başı görevleri alarak asgari ücretin çok daha üstünde paralar kazanabilirsiniz. Bu sadece bir örnek.

• İyidir dönemi bitirdik geldik buraya bir klasik olarak :)) Siz nasılsınız =)

• RamseyBolton kullanıcısına yanıt

Katılıyor ve arttırıyorum, alkol+sigara+haftanın 5 günü starbucksda kahve

(ofisde kahvemi içerken yazıyorum. 250 g taze çekilmiş filtre kahve 100 tl. 3 adet sıtarbox kahve 100tl)

• birkuşgibi kullanıcısına yanıt
    Hocam benim filtre kahvenin kilosu 270-300 e geliyor. Fincanı 3-3,5 a geliyor . Millet 30tl veriyor dışarda

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ElFerrari kullanıcısına yanıt

Şu yorumu bide 36 kişi beğenmiş . Cidden pes ya .

• Kesinizmirliksk2 kullanıcısına yanıt

Bu forum duygusal çocuklara göre değil evlat   

• Sadece "para" özelinde yazmayayım ,onlar ortada.

İşin diğer boyutu daha büyük eksisi var artık.İstanbul evet pahalıydı ama ucuz çok alternatif vardı.Ucuz mekanlar öğrencilerin sosyal yaşamı idare ettireceği alanlar etkinlikler...Kültür sanat mekanları kayboldu , etkinlikler bitti.Trafik,insanlar kalite daha beter oldu .Trafiği göze alıp gideceğin yer kalmadı.Eskiden etkinlik oluyordu Taksim kalabalığı trafiğini çekerim ama değer diyordun.Sabah girip gece çıkıyordun öğrenci halinle.

Şimdi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyoruk -- 23 Haziran 2022; 13:18:9 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mezuna kalıyorum teşekkürler

• test

• Türkiye'nin acı özeti. Gençler burda yurt masrafından kiralardan dolayı okuyacağı okulu değiştirmeyi düşünüyor. Ekonomin leşliginin en reel özeti olmuş. Allah kolaylık versin...

• Öğrencilerin geçimiyle ilgili konu diye girdim,
    bira, kokteyl, nekşfiliş konusu çıktı.

• İstanbul'daki özel ve devlet tüm üniversiteler kapatılmalı zaten, ihtiyaç fazlası. Ankara'daki ODTÜ gibi, Hacettepe gibi kaliteli üniversitelerin eğimini yeni öğrenci almadan iyileştirmeye özen gösterilmeli

• tercih zamanı uplayalim bunu

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.