Şimdi Ara

****İSTANBUL TUZLA PİYADE OKULU BURAYA**** (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
925
Cevap
10
Favori
371.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: dazzle

quote:

Orjinalden alıntı: mak54

yok mu hiç deniz piyade yaw
    1.bölük 4.takım kısaca

denizin piyadesi mi olurmuş ya

piyade okulu 1.bölükte arkadaşın varsa bi sor bakayım cnm
    sen nerde yapıyorsun bakayım askerliğini
  • quote:

Orjinalden alıntı: Jason B.

327 hudut kimse yok mu
    bahtsız bölük 3. bölük

210 hudutcudan sadece bu kadr kişi mi var herkes bu forumu arkadaslarına soylesin katılım fazla olsun ki sohbetmz hoş olsun arkadaslar:)) ben3.boluk 2.takım 4.manga 3.adamım :))
  • 3. böl 1.tk 4 mng komutanından saygılar :) furkan sendemı buralardasın len :)
  • tanıdım seni mesut :)) vay goçum benim.. :p
  • selam millet. bende zma seçtim. 2.manga komutanıyım. yemin törenini yaptık çok şükür. eve kavuştum.
  • Tuzla P Okulu 1. BL 4 Tk 15 Mg Oguzhan
  • arkadaşlar ben 2009 aralık celbinde askere gidiyorum tuzla piyade okulunda yedek subaylık sınavı var hangi gün gireceğimizi okuldan arayıp mı öğreniyoruz ayrıca bir sorum daha var ben uzun dönem gitmek istiyorum bunun için sadece sınavdaki soruları çözmek yeterli mi
  • tuzlaya gidip ismini yazdıracaksın öyle biliyorum... sınavda full çeksende uzun çıkacak diye birşey yok.. tamamen kader kısmet.... zira uzun isteyene kısa kısa isteyene uzun çıkan çoktur... bilgisayar kafasına göre bişiler yapıyor.. :) bölümünde önemli biraz tabi.. ne mezunusun....
  • Arkadaşlar konu biraz eski kalmış güncelleyelimm..

Tuzla Piyade Okulunda asteğmenler yada er olarak çıkanlar sormak istediklerini sorabilirler..

Ben 319. Dönem Yedek Subay adayı olarak geldiğim Tuzla Piyade Okulunu Teğmen olarak bitirdim.

Bilgi ve tecrübelerimi sizlere aktarabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: BuRCo

Arkadaşlar konu biraz eski kalmış güncelleyelimm..

Tuzla Piyade Okulunda asteğmenler yada er olarak çıkanlar sormak istediklerini sorabilirler..

Ben 319. Dönem Yedek Subay adayı olarak geldiğim Tuzla Piyade Okulunu Teğmen olarak bitirdim.

Bilgi ve tecrübelerimi sizlere aktarabilirim.

merhaba. iyi bayramlar..

Tuzla'daki eğitim, spor, sınavlar, genel işleyiş, dereceye girebilme durumu hakkında bilgi verebilirseniz çok iyi olur.

teşekkürler..
  • eğitim spor sınavlar hepsi çok zevkli geçiyor..

İlk olarak eğitimi konusacak olursak branş kuralarından sonra herkes bir bölüme ayrılıyor.

Kimi Hudutçu kimi piyade kimi mekanizeci oluyor vs..

Herkes kendi branşındaki eğitimlere başlıyor ve bu eğitimler o anları düşünecek olursak bazen çok zevkli bazen de ahh su anda uyuyor olacaktık derdik ( gece eiğitimleri için geçerli )

Eğitimlere giren komutanlar çok cana yakın oluyor ama tabi her komutan da bir olacak dye bir şey yok bazı komutanlar sert idi. Ama az çok eğitimlerde kulak verenler kazanamaz diye bir şey yok zaten dışarıda eski tarihli sınav soruları falan satılıyordu benim zamanımda ama ara sıra toplatıyorlardı soruları kaçırmamak lazım..

Zaten komutanlarınızda yardımcı oluyorlar eğitimde.

Spora gelirsek hiç spor yapmıyorsan biraz zorluk çekiyorsun ama az spora meğilli olan biri isen sporlar çok güzel geçiyor yani askerde spor zaten apayrı bir hava katıyor.. Ama spor sınavları biraz zorlu geçiyor (buda hangi bölüğe düşmene bağlı tabi bazı bölükler çok zorlu oluyor bazı bölükler çok kolay oluyor)

Sınavlardan kolay kolay kimse kalmaz yani er olarak çıkarsınız tabiki derler ama benim dönemimde kimse er olarak dışarı çıkmadı..

Sorularınızı detaylı olarak sorarsanız daha çok yardımcı olabilirim. GEnel sorulara anca bende genel cevaplar verebiliyorum kusura bakmayın

• Dewi_L irtibata geçelim seninle. :)
    quote:

Aday Nu. 83937
    Adı ve Soyadı Murat Orhun CAN
    Baba Adı
    Kuvveti Kara Kuvvetleri
    Sınıfı Piyade
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    Kabul Toplama Merkezi -
    Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi P. OKL. K.LIĞI TUZLA İSTANBUL

Cevaplayacak arkadaş bulabilirsek sorularımı kısaca 3 başlıkta toparlıyım. :)

1 Dağıtım : malum 1 ay sonra eğitim bitecek, yemin töreni sonunda önce tuzla sonrasında istanbulda kalma ihtimalimiz nedir ?
    2 Temizlik : Genel olarak duşlar falan nasıldır ?
    3 Spor : Pek atletik yapım olduğu söylenemez. Bu durumda beni nasıl günler bekliyor acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi morhuncan -- 11 Aralık 2009; 1:13:36 >
  • benim kardeşim istanbul tuzlada acemi asker 89/4 olarak 5aralıkta askere gitti
    bugün 1haftalık asker üzülüyorum kardeşimle hiç ayrı kalmamıştık
    2 günde bir arıyo ama kısa konuşuyoz
    aceba ordan nereye düşer nevşehirliyiz acemi oldugu için yardımccı olurlarsa seviniriz ben siteye hergün giriyorum yorumları okuyorum bazı yorumlar can sıkıcı ama bazılarıda insanın içini rahatlatıyo şimdiden bütün askerlere hayırlı teskereler diliyorum allaha emanet daha sonrada komutanlarımıza emanet ediyoorum saglıcakla kalın hayırlı akşamlar...

• Benim nişanlımda Isparta Eğirdir'den refüze yedek subay olarak Tuzlaya geliyor.Yazdıklarınızın hepsini okudum iç güvenlikçi için kimse iyi bişi dememiş peki bu iç güvenlikçiler illa doğuyamı çıkıyor?Batıya çıkma şansı yok mu?Şimdi bölüm seçecekler sanırım iç güvenlik,hudutçu,başka ne gibi bölümler var en iyisi hangisidir?Cevaplarsanız çok sevinirim...
  • benimde erkek arkadaşım ısparta eğirdirden refüze olarak tuzlaya geldi dün yedek subay. burda kuraya katılmayıp dereceye girmesi için neler yapması gerekli?birde doğuya çıkarsa kurada ki büyük ihtimalle yazılanlardan anladığım kadarıyla öyle olacak orada koşullar çok mu kötü asteğmenler için? beni bilgilendirirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mustaphh

benimde erkek arkadaşım ısparta eğirdirden refüze olarak tuzlaya geldi dün yedek subay. burda kuraya katılmayıp dereceye girmesi için neler yapması gerekli?birde doğuya çıkarsa kurada ki büyük ihtimalle yazılanlardan anladığım kadarıyla öyle olacak orada koşullar çok mu kötü asteğmenler için? beni bilgilendirirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

Fiziksel olarak hazır olmalı, teknik eğitimede dikkat etmeli sınavlarda ortalama 80 üzerine çıkmalı.
    Hudutçu yada Keşifçi çıkarsa kesinlikle derece için kasmasın, batı ve kıbrıs doğudan daha beter bu branşlarda.
    Değilse planlı programlı bir çalışma ile rahatlıkla dereceye girer.
    Zaten kolay olan ve sınavda çıkacak %60 soruyuda önceden eline aldığı düşünülürse biraz dikkat ederse teorik bilgiyi atlatır.
    Akşamları yemek sonrası süngüden başlar 3000m koşu yapar, spor salonunda koşuyu bitirip bir kaç set ağırlık çalışır. Gece yatmadan önce barfiks ve mekik çeker.
    Bunları sıkıntıdan yapıyorsunuz zaten, birazcık aksatmamak yeterli. İstenildikten sonra derece girmek kolaydır.

Fakat, bunu birlikte olabileceğiniz bir memleket uğruna yapsın yapacaksa. Batı doğu diye karşılaştırıp başarısız olursada moralini bozmasın. Ben doğuda huduttaydım batıdaki çoğu arkadaşımdan çok rahattım.
    Tehlike yaşadık mı yaşadık ama bu bir hayat tecrübesiydi. Ben kurtuldum, Kıbrıs'ta görev yapan çok değerli bir kardeşim kaza yaparak hayatını kaybetti. O yüzden bunları düşünmeyin, neresi olursa olsun kendine göre riskleri ve avantajları var. Kalbinizi serin tutun.

• Merhaba nişanlım dün itibariyle ısparta eğirdirden refuze olup tuzlaya geçti yedeksubay olarak.Biraz önce konustum 3. boluk 2.tkm 4 mng ymıs.Boluk hakkında bilgisi olanlar cevap verebilirmi? herkes 3. boluk için bahtsız demiş genelde hudut mu çekiyorlar neden öyle deniliyor? yoksa eğitimlerimi çok ağır?
    Ayrıca bu iç guvenlik vb. kuraları ne zaman çekiliyor? Yemin töreninden öncemi? En zoru iç guvenlikmi gercekten?
    Gorev olarak en rahat hangisi?
    Yemin törenine kadar izinleri yokmuş ama bugun santraldeki çocuk aksam 5 e kadar gelırsen gorusebilirsiniz dedi.Gidersem gorusememe gibi bir durum olmaz heralde dimi?
    Cok soru var aklımda ama şimdilik bu kadar :)
    Bu arada herkese hayırlı tezkereler.Bekleyenlerede sabır diliyorum.
  • Hımmm öyle gidebiliyormuymuşuz?Bende İstdayım istediğim zaman gitsem görebilir miyim ki?Sen gittiysen benide bilgilenrirsen sevinirim :D Bu arada evet yemin töreninden önce bölüm seçiyorlarmış arkadaşım.
  • banada erkek arkadaşım pazar günü öğleden önce görüşmeye gidersem görebileceğini söyledi ilk başta ama şimdi belli değil diyo. gidersek kesin görebilir miyiz? bi de hafta sonu olması lazım heralde dimi?
  • yarın saat 13.00-17.00 arası görüş varmış arkadaşlar haberiniz olsun.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.