Şimdi Ara

****İSTANBUL TUZLA PİYADE OKULU BURAYA**** (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
924
Cevap
10
Favori
371.102
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • beyler şişliden nasıl gidilir buraya otobüsle
  • quote:

Orijinalden alıntı: minerve

Merhaba
    Adım Merve .
    20 yaşında üniversite öğrencisiyim .
    İnternette Tuzla Piyade Okulu hakkında araştırma yaparken forumdaki yorumlara rastladım .
    Sorusu olanlara yardımcı olabileceğinizi belirtmişsiniz .
    Hemen siteye üye oldum , bilgilendirmenize ihtiyacım var .
    Benim erkek arkadaşım astsubaylık sınavlarını kazanıp balıkesire altı aylık astsubay eğitimine gitti .
    Ordaki eğitimden sonra bugün tuzla piyade okuluna geçti . Bildiğim kadarıyla mayıs ayına kadar burda kalacak .
    Benim üzüleceğimi bildiğinden bana bişey anlatmıyor .
    Orda nasıl bir ortam olduğunu tam olarak neler yapılacağını bilmek istiyorum .
    İnternette okuduğum yorumlar beni çok üzdü .
    Ben de direk birileriyle görüşmenin daha uygun olacağını düşündüm .
    Eğer bana bu konuda yardımcı olursanız çok mutlu olurum .
    Şimdiden teşekkür ederim .

Merhaba ,

Astsubay temel eğitimini alacak sanırım..

Eğitimler yoğun geçiyor ama zorlanacağını düşünmüyoruım kondisyonu yeterli ise..

Bir kere asker olmayı seçmiş nişanlınız. Bu yüzden üzülmeye gerek yok.

Tuzla Piyade Okulu çok güzel bir yerdir.

Aklınız hiç kalmasın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Abrek Cestav

beyler şişliden nasıl gidilir buraya otobüsle

500 T 4. leventten geçiyor , şişli yakın mı bilmiyorum 4.levente çift otobüs sanırım yapmanız gerekecek.

Bir araştırın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: nurahasret

sözlüm kurada tank seçtim dedi ama ne olduğunu bilmiyorum? nerelere çıkıyor genelde usta birliği tankçıların bilgi verebilir misiniz

Tank çok fazla bölgede yok diye biliyorum ,

Batı Trakya , KIBRIS Ankara ağırlıklı kuralar çıkabilir.

Tabi Tank bölüğünden arkadaşlar var ise daha aydınlatıcı olabilir.
  • Arkadaşlar ben eylül ayında tuzla piyade okulunda askerligimi kısa dönem olarak tamamlardım şimdiden hayırlı olsun bende çok araştırmıştım isterseniz bilgi vereyim biraz

Tuzla piyade okuluna kısa dönemler diger yerlere göre baya rahattırlar şu anda yazılan bölüklerinizin adları ordaki mulakata göre degişiyor misal ben bakım bölügü yazarken sosyal tesislerde yaptım ve bidaha olsa bidaha yaparım
    tuzla piyade okulu çok soğuktur şimdi geçen dönemlerden askerlik yapan uzun dönem arkadasların dedigine göre baya soguk oluyo banyo sorunu vardır sosyal tesisler ve lojistik harıçindeki bölüklerde eger merak edilen şeyler varsa kısa uzun yanıtlaya bilirim yakınen sizleri karsılayan bölük ve tüm bölükler elimizden geçtigi için
  • arkadaşlar ismim harun zorlu istanbulda yaşıyorum maliye bölümü mezunuyum sınava girmeden önce uzun dönem olara istedim herkesin ısrarına göre.şimdi tuzla piyade okuluna düştüm sınava da orda girmiştim.çok soğuk bi yer kesinlikle orası kötü.benim de soracağım bi kaç şey olacak benim sonuçlarda şöyle yazıyor sınıfı:piyade komando
    statü:yedek subay komando
    branşı:Kol. K.
    Ben muayaneye gittiğimde sorduklarında komando olmak istemiyorum dedim.ona rağmen belliki komando çıkmış.komandoyu geçtim hani branş dediği kolluk kuvvetleri v7e komando kelimelerini bi araya getirdiğimde bi anlam çıkaramıyorum.eğitimi aldıktan sonra dağıtımı deniz,hava yada sahil güvenlik olarak falan da yapılabiliyormu bunları öğrenmek istiyorum tecrübeli arkadaşlar bilgilendirirlerse çok sevinirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: harunzorlu

arkadaşlar ismim harun zorlu istanbulda yaşıyorum maliye bölümü mezunuyum sınava girmeden önce uzun dönem olara istedim herkesin ısrarına göre.şimdi tuzla piyade okuluna düştüm sınava da orda girmiştim.çok soğuk bi yer kesinlikle orası kötü.benim de soracağım bi kaç şey olacak benim sonuçlarda şöyle yazıyor sınıfı:piyade komando
    Ben muayaneye gittiğimde sorduklarında komando olmak istemiyorum dedim.ona rağmen belliki komando çıkmış.komandoyu geçtim hani branş dediği kolluk kuvvetleri v7e komando kelimelerini bi araya getirdiğimde bi anlam çıkaramıyorum.eğitimi aldıktan sonra dağıtımı deniz,hava yada sahil güvenlik olarak falan da yapılabiliyormu bunları öğrenmek istiyorum tecrübeli arkadaşlar bilgilendirirlerse çok sevinirim..

aynı şeyleri bizzat bende yaşadım bende bu soruların cvbını bekliyorum arkadaşlar....soruyu soran arkadaşta kendimi gördüm resmen :)

• yakin zamanda tuzlada yedek subaylik egitimi alanlarin yorumlari bekleniyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler ben yorumları okudum ama kafam çok karıştı.

Sınıfım - P. Komando, Statüm - Yedek Subay Komando, Branşım Kol. K.

Sorularım olucaktı cevaplandıysa affola. Ben simdi 3 ay kesin burada eğitim görüp sonunda kurayla başka bir yere mi gönderilicem?

Çünkü başka sitelerde okudum burasıda komando eğitimi veriyormuş, acaba ben tuzlada mı kalıcam yoksa beni hemen başka yere mi sevkedicekler?

Yani kısaca, ben burda 3 ay piyade komando eğitimi mi alıcam?

Bilgili arkadaşlar bi yardımcı olurlarsa cok sevinirim!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Archael -- 10 Aralık 2011; 13:25:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jaguar19

yakin zamanda tuzlada yedek subaylik egitimi alanlarin yorumlari bekleniyor.

Ben y.subay komando çıkmasını çok istemiştim ama kısmet olmadı.

Şimdi Tuzla'da yaklaşık 800-900 kişi olacaksınız y.subay komando kol komutanı olarak.

Sizi ilk 3 gün sıkı sağlık kontrollerinden geçirecekler.Sağlam çıkan 250-300 kişi bu 3 günün sonunda Isparta Eğirdir Dağ Komando okuluna gidecekler ve 3 aylık eğitimden sonra doğu ve güneydoğuya tim komutanı olarak gidecekler.

Refüze olup Tuzla'da kalanlar için de gene 3 ay zorlu bir eğitim var.Sonra kurayla %70'inizi hudut birliklerine gönderecekler.Geri kalan %30'da gene hizmetlerde kullanılmak züere dağıtılacak.Kıbrıs Gelibolu v.b. yerlere.
  • Ermanka26 cebavın için teşekkürler.

Demekki baya bi sağlam adam istiyorlar dediklerine göre. Son (muhtemelen!) bir sorum olucaktı.

Ben otomotiv öğretmeniyim ve staj zamanında araba tamiratı sırasında fazla çömelmekten 1 yıl önce dizlerimde cok feci ağrılar başladı. Bugünlerde bile fazla koşarsam yada çok kısa bir zaman çömelirsem ağır acı hissetmekteyim dizlerimde.

Refüze olma şansım yüksekmidir? Çünkü gerçekten doğu gibi yerlerde görev yapabilicek durumda değil dizlerim.

Bilgili bir arkadaş cevap verirse sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Archael -- 10 Aralık 2011; 14:54:30 >
  • arkadaşlar güneydoğu'da komando olarak askerlik yapmak için ne yapmak gerek? bana bunun cevabını verebilecek bir arkadaşım varsa sevinirim.
    bende tuzla'ya piyade komando, yedek subay olarak gidiyorum. güneydoğu'ya nasıl giderim. (şayet derece yapamazsam, yani kendi seçimim dışında oraya nasıl gönderilebilirim?)
  • ÇOK ACİL!!!

Arkadaşlar yakşamlar. Ben bir soracaktım benim 8 yaşıma kadar astım bronşit geçirdim ve yine kalp ritim bozukluğum vardır. ama her ikisininde raporları elimde yok şuan. hala çok ağır sporlar yapınca bu rahatsızlıklarım tetikliyor. böyle durumda refüze olmamla ilgili bana bilgi verebilecek biri var mı? çok acil!!!
  • kardeşler öncelikle uzun dönem çıkmış şimdi oraya teslim olacaksınız 1 kontrolden daha geceksiniz komonda istege göre olmuyo tuzla piyade okulundan ıspartaya ortalama 400 kişi civari aktarılıyor komondo olanlar ama allah yardımcınız olsun kolay bir eğitim degil gatadan rapor alan komando olamaz bir nemze daha iyi allah yardımcınız olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: mstfbrbr

ÇOK ACİL!!!

Arkadaşlar yakşamlar. Ben bir soracaktım benim 8 yaşıma kadar astım bronşit geçirdim ve yine kalp ritim bozukluğum vardır. ama her ikisininde raporları elimde yok şuan. hala çok ağır sporlar yapınca bu rahatsızlıklarım tetikliyor. böyle durumda refüze olmamla ilgili bana bilgi verebilecek biri var mı? çok acil!!!

raporun olsada kardeşim bir anlamı yok orda teslim olduktan sonra ordaki hekimlere dicen gataya sevk edilecen bişe cıkarsa olacak işlerdir gerisi benim görev zaten bölük revircisiydim herşeyi doktorları yakınen iyi biliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Archael

Beyler ben yorumları okudum ama kafam çok karıştı.

Sorularım olucaktı cevaplandıysa affola. Ben simdi 3 ay kesin burada eğitim görüp sonunda kurayla başka bir yere mi gönderilicem?

Çünkü başka sitelerde okudum burasıda komando eğitimi veriyormuş, acaba ben tuzlada mı kalıcam yoksa beni hemen başka yere mi sevkedicekler?

piyade okulunda 3 ay içersinde eğitim göreceksin komando olarak ıspartaya yollanmasan sonra kura cekeceksin ve birliklirin belli olacak kardeşim tavşan tepelerde yürüceksiniz 1 ay boyunca hep yürüme olacak yemin töreni hazırlık soguktur dikkat edin sonra esas egitimler baslıcak sonrada sınavlarda basarılı olanlar bölügünü direk secek piyade okulunda 3 ay sonra kalman çok düşük bir ihtimal ama baya düşük

• quote:

Orijinalden alıntı: harunzorlu

arkadaşlar ismim harun zorlu istanbulda yaşıyorum maliye bölümü mezunuyum sınava girmeden önce uzun dönem olara istedim herkesin ısrarına göre.şimdi tuzla piyade okuluna düştüm sınava da orda girmiştim.çok soğuk bi yer kesinlikle orası kötü.benim de soracağım bi kaç şey olacak benim sonuçlarda şöyle yazıyor sınıfı:piyade komando

sen artık kardeşim karakuvetlerındesin yani ya komando yada piyade olarak bitireceksin askerligini geciş yapamazsın

• quote:

Orijinalden alıntı: ermanka26

quote:

Orijinalden alıntı: jaguar19

yakin zamanda tuzlada yedek subaylik egitimi alanlarin yorumlari bekleniyor.

Ben y.subay komando çıkmasını çok istemiştim ama kısmet olmadı.

Şimdi Tuzla'da yaklaşık 800-900 kişi olacaksınız y.subay komando kol komutanı olarak.

Sizi ilk 3 gün sıkı sağlık kontrollerinden geçirecekler.Sağlam çıkan 250-300 kişi bu 3 günün sonunda Isparta Eğirdir Dağ Komando okuluna gidecekler ve 3 aylık eğitimden sonra doğu ve güneydoğuya tim komutanı olarak gidecekler.

Refüze olup Tuzla'da kalanlar için de gene 3 ay zorlu bir eğitim var.Sonra kurayla %70'inizi hudut birliklerine gönderecekler.Geri kalan %30'da gene hizmetlerde kullanılmak züere dağıtılacak.Kıbrıs Gelibolu v.b. yerlere.

edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jaguar19 -- 1 Ocak 2012; 10:55:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: haylazcool

quote:

Orijinalden alıntı: Archael

Beyler ben yorumları okudum ama kafam çok karıştı.

piyade okulunda 3 ay içersinde eğitim göreceksin komando olarak ıspartaya yollanmasan sonra kura cekeceksin ve birliklirin belli olacak kardeşim tavşan tepelerde yürüceksiniz 1 ay boyunca hep yürüme olacak yemin töreni hazırlık soguktur dikkat edin sonra esas egitimler baslıcak sonrada sınavlarda basarılı olanlar bölügünü direk secek piyade okulunda 3 ay sonra kalman çok düşük bir ihtimal ama baya düşük

Haylazcool teşekkürler aydınlattığın için.

Bir şey sorucaktım, benim yükseklik korkum ve dizlerde ağrı var, 4 5 saniye çömelsem bile hemen ağrı başlıyor (yukarıda anlattığım sebepten dolayı). Ondan dolayı zaten komando olmak istemedim. Refüze olmam mümkün müdür? Çünkü piyade olmak istiyorum.

Şimdiden teşekkürler!

• Astım,göz gibi komandoya engel olacak sorunlarınız varsa zaten refüze olursunuz merak etmeyin.Ama şuram ağrıyor,buram çocukken düşmüştüm gibi mazeretlerin pek geçerliliği yok.

Refüze olanlar önce branş kurası çekecek.Hudut,geri hizmet,sınır koruma v.b. Yemin töreniniden hemen önce de yer kurası çekecekler.Çoğunuz hudutçu olacak.Yer konusu ise tamamen sizin şansınıza kalmış.Hakkari,Van Kars'da da hudut var Edirne'de hudut var.Bence bunları düşünmeyin bulunduğunuz yerin tadını çıkarın.Çünkü asıl askerlik yapacaklar sizsiniz.Biz karakollarda birliklerde askercilik oynayacağız.

Ayrıca refüze olup Tuzla'da kalırsanız da çok sevinmeyin en az Eğirdir'deki kadar zorlu bir eğitim sizleri bekliyor.Ben bunların hepsine hazırlamıştım kendimi ama kısmet değilmiş.
  • 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.