Şimdi Ara

İstanbul Teknik Üniversitesi.. (Sormak İstedikleriniz) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
1.550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • miex dersanenin yaprak testlerini çözsen yeter bu sene.
  • @Miex
    9. ve 10. sınıfların çok sağlam mı olması lazım derken kalan 2 senede sadece 11 ve 12. sınıfların derslerini mi çalışmayı düşünüyorsun?
  • quote:

Orjinalden alıntı: maestro_34

o zaman itü'ye robert kolejden, üsküdar amerikan lisesinden, koç lisesinden girenlerin ingilizcelerini gördüğün zaman bunun dışarıdan tamamlanamayacak birşey oldugunu göreceksin

21.yüzyıldayız.artık ingilizce bilmek bir avantaj değil ama bilmemek inanılmaz bir dezavantaj.insanlar ingilizceyi bitirdi artık ikinci dilleri öğrenmek için uğraşıyorlar
    quote:

Orjinalden alıntı: stigmata_

quote:

Orjinalden alıntı: maestro_34

süper okul ama bu zamanda ingilizce eğitim vermemesi odtü-boğaziçi ve hatta hatta koç-sabancı gibi okulların bile gerisinde kalmasına sebep oluyor.zira boğaziçini odtüyü tutturamayan adam burslu olarak koça-sabancıya gidiyor.halbuki artık bu zamanda itü gibi güzide bir okulun ingilizce eğitim vermesi onu çok daha yüksek mertebelere taşıyacaktır.

Doğru söylüyosun ama %100 ing. eğitimim olmaması öyle abartılacak bir eksiklik değil bence. Bu mevzu dışardan speaking kurslarıyla çok rahat halledilebilir temel olduktan sonra. Hazılrıkta iyi bir temel atılcak size ing adına önemli olan ondan sonra o temeli boş bırakmayıp her sene bişeyler eklemek. Mesela ben yapamadım bunu. hazılıktan sonra geçmiş olmanın verdiği rahatlıkla aylak aylak gezindim halbuki günde 1-2 saat bile olsa çok iyi bir seviyeye gelebilirdim şuan. Ama herşey geşmiş değil tabi.

Ben görmemişim demekki

• quote:

Orjinalden alıntı: Miex

ben 2010 da gircem ÖSS ye hedefim İTÜ veya ODTÜ.. fakat bölümler hakkında çok bilgim olmadığı için bölüm için kesin bir hedef koymadım.. şimdi size sorum ben bu eylülden başlayarak hazırlancam ÖSS'ye sizce 2 senelik çalışmayla girebilir miyim hedeflediğim ünilere? yoksa 9. ve 10. sınıfların da çok sağlam mı olması lazm..? yani ben 9. ve 10. sınıflarda teşekkür alamadım mesela..

Lise başarısıyla öss arasında pek bağlantı görmüyorum okul puanı dışında. Lisede yapman gereken tek şey okul puanını yüksek tut. Sonra össyi Allah korusun en kötü ihtimal hafta içi olarakta bir şekilde halledersin zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stigmata_ -- 18 Ağustos 2008; 17:28:10 >
  • Dostum birşey sorucam sen itü ye ist içinden mi dışından mı geldin? Bir arkadaşım hazırlığı atlamamı öneriyor daha çok ist dışından gelenler hazırlık okuyor diyor,lisede zaten hazırlık okudum ama bana şuan pek bir katkısı yok, sence napmalıyım ?(bölüm inşaat)
  • ya ben itü işletme müh. kazandım hangi yurtta kalmayım yurt tercih sıram nası olmalı herald maçkada okuycam işletme ve hzlığı bide abdiipekçi miydi ordaki yurt devlet yurdu mu o kredi mi
  • Abdi İpekçi ordakinin adı. KYK yurdu devlet yurdu oluyor zaten
  • quote:

Orjinalden alıntı: skyw@lker

Dostum birşey sorucam sen itü ye ist içinden mi dışından mı geldin? Bir arkadaşım hazırlığı atlamamı öneriyor daha çok ist dışından gelenler hazırlık okuyor diyor,lisede zaten hazırlık okudum ama bana şuan pek bir katkısı yok, sence napmalıyım ?(bölüm inşaat)

Ben kazandığımda zaten ist.deydim. Ya hazırlık atla atlama sorunu değil bu. Sen bilirsin bence yine teknik üniversitede bir yıl verilen ingilizceyi es geçme. hem keyfi hem ders bakımından
  • quote:

Orjinalden alıntı: thuthq

ya ben itü işletme müh. kazandım hangi yurtta kalmayım yurt tercih sıram nası olmalı herald maçkada okuycam işletme ve hzlığı bide abdiipekçi miydi ordaki yurt devlet yurdu mu o kredi mi

hayırlı olsun FrEaK35 arkadaşımız doğru demiş KYK devlet yurdu zaten ki abdi ipekçi yurduda senin fakültene ve maçka hazırlık binasına 3 dk mesafade

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.