Şimdi Ara

# İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ | 2018 GİRİŞLİLER # (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
175
Cevap
10
Favori
18.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
Giriş
    +1

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elsewiir

irregular olursan 1 donem hazirlik okuyup 2. donem derse baslarsin yani herkes 2. donem derslerini alirken sen 1. donem derslerini alirsin boyle devam ederse hep yarim donem geriden gelirsin. ama irregularken basladigin donemde 1. donem derslerinin tamamini almazsin keyfine gore istedigin dersleri alirsin ata ing turk dili gibi donem icinde sana yuk olacak dersleri alabilirsin ya da mat fizik kimya gibi havuz derslerini alip kalan 2 donemde bolum derslerini alip rahat bicimde gecirebilirsin. yani 1. sinif derslerini istedigin gibi 3 doneme yayabilirsin ya da boyle yapmayip direk 2. donemde 1. donem derslerini alirsin ama dedigim gibi boyle devam edersen hep yarim donem geriden takip edersin ilerde dersler acilmayabilir ozellikle bolum dersleri. biraz karisik durum anlatabilmisimdir umarim az cok
    Ortalamayı riske atıyoruz aslında değil mi hocam irregular olarak? Peki hiç bir şey yapmamak ve okula gelmemek gibi bir şansım var mı? Yani tamamen dönemi boş ve bekleyerek geçirmek istiyorum üstten ders almadan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• uchihagaeshi kullanıcısına yanıt
    bence riske atmak degilde isinizi garantiye aliyosunuz(3 doneme yayarsaniz, irregular devam ederseniz riske atiyosunuz ama) cunku dusuk gelen dersi tekrardan donem icinde alma sansiniz oluyor regularlar 2 donem+1 yaz okuluna sahipken siz 3 donem+2 yaz okulu sansiniz oluyor yatay gecis isteyen birine avantaj. evet yarim donem ders almayip yatabilirsiniz rahat rahat

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar nasılsınız, nasıl gidiyor? Hazırlığı geçip irregular olmayan var mı benden başka?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagkan1905

Merhaba arkadaşlar nasılsınız, nasıl gidiyor? Hazırlığı geçip irregular olmayan var mı benden başka?
    Hocam bu sene ituye il disindan gelip de itu yurtlari cikmayan var mi ? Ozellikle ilk 3-5k icin. Itu de yurt sikintisi var diye duydum.

• Dr. Donanım kullanıcısına yanıt
    kızlarda sorun yok, erkeklerde sorun var. izmirden gelip okulda yurt bulamayan arkadaşım var. Ben yurt ortamını (özellikle vadi) beğenmediğim için direkt arkadaşımla eve çıktım.

• quote:

kızlarda sorun yok, erkeklerde sorun var. izmirden gelip okulda yurt bulamayan arkadaşım var. Ben yurt ortamını (özellikle vadi) beğenmediğim için direkt arkadaşımla eve çıktım.
    neden özellikle vadi ? en çok vadi tercih ediliyormuş sanırım.
    direkt eve çıkacak birisini nasıl buldun hocam ? öğrenci evi ortamı nasıl hayal ettiğimiz gibi kızlı erkekli geceler mi yoksa makarna batak ve dağ gibi bulaşık mı evden okula metroyla mı gidiyordun ? aylık masrafın kaç lira ?

ben hacettepedeyim aileyle yaşıyorum ama şu 5 ayda hayattan soğudum zaten istediğim bölümde değilim, istanbul için tekrar hazırlanıyorum bakalım, itü bilgisayar olursa tadından yenmez ama yurt sorunundan dolayı korkuyorum maddi durum kötü zaten.

son olarak sen 1 dönemde bitirmişsin sanırım ama itünün hazırlığı nasıl ? ben hacettepeninkini pek beğenemedim.

• Dr. Donanım kullanıcısına yanıt
    vadide 1500 erkek ve 0 kız kaldığı için :) kuzenim de itude okuyordu beraber çıktık problem olmadı. hayal ettiğiniz eğlence hayatına burada ulaşabilirsiniz :) her gün değil tabii ki. bulaşık ve yemek dert olmadı. boş zamanımda batak oynayıp boş yapmadım, ders çalıştım. eğlence ve boş zamanı pasif değil, aktif kullanınca hem istediğim ortamı kurdum, hem de ilk dönemden hazırlığı verdim. metro çok iyi istanbulda, bütün kampüslere (tuzla hariç, hariç olsun zaten :)) metroyla gidiyorum. aylık masraf kişiden kişiye değişir, butcene göre yaşayabilirsin. kira 800 veriyorum. günde 10 liraya da gecinebilirsin , gecede 1000 lirada harcayabilirsin.

aman hocam bu sene kazan, aile evinden çık. ailemi çok severim ama onlarla beraber yaşamayı hiç özlememişim :) özgürlüğüme ve ne yapacağıma karışılmasindan nefret ederim. seni geçen seneden de hatırlıyorum umarım itu kazanırsın,burası çok güzel.

itu olmadı kyk, bir şekilde kalırsın. imkanları zorlayıp gözü karartmadan olmaz bu iş. Benim bölümüm çift diploma, 2. ve 4. yılları new york eyalet üniversitesinde okuyacağım için toefl vermem gerekti, toefl eğitimi aldık. normal itu hazırlığı okumadım yani. ancak okuyan arkadaşlarım zor olduğunu söylediler, kötü derken ne demek istedin bilmiyorum ama bence zor olması değil kolay olması kötüdür.

telefondan yazdım imla hatası olduysa kusura bakmayın, düzgün anlatamadıgim kısım varsa yazın, düzelteyim.

• quote:

Merhaba arkadaşlar nasılsınız, nasıl gidiyor? Hazırlığı geçip irregular olmayan var mı benden başka?
    iyidir hazırlığı bitirdik şükür derslerimizi de seçtik önümüz açık artık
  • denizyildizi345 D kullanıcısına yanıt
    Hazırlığı kaç puan ile geçtiniz hocam?

• 77

• 2019 bekleniyor

• denizyildizi345 D kullanıcısına yanıt
    Hocam 60 almak zor mu sizce?

• Ben tam objektif bilgi veremem çünkü zaten iyiydi İngilizcem önceden. Zaten çalışmadan girdim buna da.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.